Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Orochimaru genjutsuyla tek yedi. Sasuke’nin genjutsusuyla dalga geçmeyen yok mangada ama sasuke bile genjutsuyla tek attı orochimaru’ya. Totsuga’dan kaçma zahmetine de girmedi fiziksel saldırılarla ölmediği için.

-itachinin güçlerini kakashi biliyor. Akatsuki’nin 2’li gruplarla gezdiğini biliyor. Ama jiraiya’nın naruto’yu koruyacağından emin. Köyün dışına çıkıp 2 yıl gelmiyor naruto ama bi korku yok.

-jiraiya’nın kendisi akatsuki hakkında en çok bilgiye sahip karakter. Kendisinin 2 akatsuki üyesi alabileceğinden emin.

-akatsuki üyelerinin bijuu avladığını biliyor, deidara, itachi, sasori gibi adamların seviyeleri az çok biliniyor. Adam gidip bu akatsuki’nin patronuna sennin mod açmadan saldırıyor (isterse dövüşten önce çağırabilirdi kurbağaları. Kurbağalar 7/24 gezebilirsi jiraiyayla). Liderin nagato olduğunu öğrenince karar veriyor sennin moda ihtiyaç duyacağına.

-naruto’nun shippudende joninli bi takımla köyün dışına çıkmasına izin verilmiyor tehlikeli diye. Jinchuuriki dışarı çıkmasın diyor köyün büyükleri. Ama naruto eğitimsizken 2 yıl köyü terk etti jiraiya var diye kimse korkmadı.

-pain’in kendisi sırrı olmasa jiraiyaya yenileceğini söyledi.

-itachi’nin kisameye öyle bi yalan söylemesine gerek yoktu. Kusura bakmayın da kisame gerizekalı değil. Adam itachi’nin ms’sini görmüş defalarca yani itachi’nin seviyesinin farkında. Susanno’yu bilmiyor sadece. Kendi gücünü zaten net biliyor. Kisame 2’sinin kaybedeceğine inandıysa ve hatta daha fazla desteğin bile fark yaratmayacağına inandıysa itachi’nin tek başına yetmesi imkansız. Bu nasıl yalan lan? Öldürebilecek bile olsa öldürmezdi tamam ona laf yok. Ama itachi ve jiraiya yakın bile olsaydı kisame böyle bişeye inanmazdı. Sizin dediğiniz gibi bi durum olsa kisame’nin orda akatsukiyi bırakıp jiraiya’ya tapması lazım.

İtachi edoyken gitti kabuto’yu indirip edo tenseiyi durdurdu. Sasuke kurtarmasa yeniliyordu da. Kabutoya gitti çünkü madarayı yenmek imkansızdı. Ama kabuto’yu bile sasuke’siz yenemiyordu.

Minato ne yaptı? Edo madara’yla berabere kalan hashirama’nın “bu adam benden güçlü” dediği obitoyla karşılaştı. Obito bi de o hashiramadan güçlü halinin üstüne yine evrim geçirdi minato ona kol verdi. Bırakın da yenilsin herif.
Manga hashirama-madara ikilisi üzerine yoğunlaşmış. O durumda bile Minato tüm orduyu 2 kere kurtardı daha ne yapsın? Hiruzen kadar silik kalsa bile şaşırmamak lazımdı.

Minato sadece ışınlanma+rasengan’dan ibaret değil. Mangada hiç yıkıcı tekniğe ihtiyaç duyduğunu gördünüz mü? Ben görmedim.

Adamın chakra seviyesinin yüksekliği ortada. En az sanninler kadar var. Sennin mod’a girebilen birinin az chakrası olmaz. Yüksek chakralı karakterin de ninjutsusu güçlü olur doğal olarak.
Yanlış hatırlamıyorsam joninler en az 2 element biliyor denmişti. Üstelik minato rasenshuriken yapmaya çalışmış bi kişi. element bildiği de garanti yani. Mühür ustası olduğu da biliniyor. Daha ne olsun?
Adam deha. Hiraishin kandan gelen bi teknik değil. Öyle zor bi teknik ki anca tobirama ve minato kullanıyor. Bu ikili dışında 3 jonin birlikteyken kullanabiliyor anca. Bu dehaya bi de sennin mod kullanacak seviyede chakra ver bak nasıl yıkıcı teknikler çıkar ortaya.

Rasenganı da küçümsemeyin derim. Kabuto gibi iyileşme gücü olmayanların rasengan yedikten sonra ayağa kalkabilmesi çok zor (kabuto bile bişey yapamadan bayıldı). Ve minato’nun rasenganı narutoya kıyasla daha güçlü. Obito’ya vurduğunda çevreyi de ne kadar yıktığına baksanız anlarsınız. Hazırlayış hızı da anormal. obito minato’nun ışınlandığını farkedene kadar minato rasengan hazırlayıp vurdu adama.

İtachi sahte bi klon olsa da oodama rasengan yediğinde yenildi. Chakranın %30’unu kullanabilme dışında limit olmadığı da söylenmişti.

Rasengana dayanan kaç kişi var? Obito zabuza’nın kılıcını koluyla durduran, 10 metrelik kayayı yumrukla parçalayan bi hayvan o bi zahmet ölmesin. İtachi 1 rasenganla ölmese de dövüş orda biter zaten. Minato obitoya vurduğunda obito fark etmeden bi mühür de yapıştırdı adama. Aynısı itachiye olur.

Susanno açmasa garanti ölecek adam. Nasıl dövüşeceğini düşünüyorsunuz ben onu düşünüyorum valla. Sasuke’nin mangekyou sharinganı bile raikageye tepki veremedi. Max hızdayken hiç takip edemedi adamı. Naruto kcm moddayken bu raikage’ye denkti. Kurama moddaki hızını gösterince ise kakashi “sensei?” Dedi.
Yani hadi diyelim itachi’nin gözleri sasukeden güçlü(muhtemelen öyle). En fazla ne kadar güçlü olabilir? Sasuke kcm seviyesini takip edemezken itachi kurama mod hızını mı takip edecek?

Bakın itachi tepki veremeden minato yener demiyorum. Ama minato 1 kere dokunsa bitiyor dövüş. Sıkıntı bu. vurmaya gerek yok dokunacak sadece.
İtachi bakınca bitiyor ama ms’yle dövüşmeyi bilenler çözüm buluyor buna. Zaten itachi tsukiyomiyle minatoyu yenecekse hashiramayı niye yenemesin? Belli bi ligin üstüne işlemez bu teknik.
Peki minato’nun hiraishinine itachi ne yapacak?Adam ellediği yere mühür bırakıyor ve mühür sonsuza kadar gitmiyor.

Shippuden sasuke joninlerden güçlüydü ama bi kage etmiyordu. Zaten ms kullanınca anca dövüşebildi kagelerle ordan belli seviyesi. Bu sasuke tsukiyomiyi direk yedi ve sharinganıyla durdurdu. Ardından amaterasudan kaçmaya hızı yetmedi ve orochimarunun tekniğiyle durdurdu. İtachi’nin teknikleri hem kaçılamaz hem tek atıyor gibi gözüktü çünkü adamın bu teknikleri attığı rakipler kage altı seviyesi.

Hem raikage hem gaara’yı gördük sasuke’den amaterasu yemediler. Kage ligine işlemiyor bu teknikler. İtachi’nin 5-10 saniyede tek atamayıp stratejiyle, zekayla indirme zahmetine gireceği lig normal kage seviyesidir. Minato seviyesi değil.

İtachi’nin mangekyou teknikler kage altındakilere işler. Hiraishin ise sennin mod kullananlara işlemez anca. İki karakterin overpowered teknikleri arasındaki fark bu.

Minato şimdiye kadar raikage ve juubi jinchuurikileriyle dövüştü. Bu yüzden hız avantajı için hiraishin kullandı. Yakın dövüşe de giremedi pek. İtachi gibi normal hızıyla ezebileceği adamlara karşı dövüş tarzı çok farklı olur. İtachi normal hızı takip ederken zorlanacak, nereye mühür bıraktığını bilemeyecek, kendisine gelen bi kunaiye ışınlanırsa tepki verebilir mi belli değil. Hadi diyelim tepki verdi hiç dokundurmamayı nasıl başaracak? Dövüşün başından sonuna kadar susanno açık mı duracak?

-minato sensör tipi ninja. Sıradan genjutsu işlemez. Mangada jinchuurikilerden sonra genjutsu yemesi en zor 2 kişiden biri (diğeri tobirama).
-tsukiyominin bu lige işe yaraması imkansız. Minato’yla göz teması kurabilen adam hashiramayla da kurar. Adam tanrılığını ilan etsin minato’ya tsukiyomi atabiliyorsa. Hadi minatoyu geçtim jiraiya’yı alsaydı göz temasıyla? Kisame niye sormadı “adama bi baksan yeter ne demek ikimiz alamayız?” Diye?
- itachi amaterasuya şekil veremiyor. Boş boş amaterasu atıyor anca ve gördük ki raikage bile tepki verip kaçabiliyor. Minato’nun normal hızı bile yeterli yani ve üstüne hiraishin var.

Aslında minato’nun değil itachi’nin rakibi indirecek tekniği yok bu dövüşte. Adam 2 amaterasudan sonra çöküyor zaten ve amaterasu atacağını baya belli ediyor. İnsanlar anlasa da amaterasudan kaçacak hızda değil bu yüzden yiyorlar. Minato, raikage, tobirama gibi adamlar yemez. Jiraiya, hashirama gibiler de bi şekilde durdurur.

Kabuto’yu edo avantajına rağmen yenemiyordu, obito’nun ve painin üstünlüğü de hep belliydi. Evet uzun dönemli planlarla öldürme ihtimali vardı (sasukenin obitoya amaterasu atması). Ama bu açıdan bakarsak minato da yaptı aynını. Adam geceleri uzun uzun da düşünmedi obitoyla savaşıyor, karısını ve çocuğunu kurtarıyor, kyuubiyi köyün dışına atıyor ve bu sırada yaptığı plan 16-17 yıl sonra obito’nun ayın gözü planını durduruyor. İtachi gibi kardeşini köle yapmaya çalışırken şans eseri kendini edodan kurtaramadı diye adamın zekasını sorgulamışsınız.
Jiraiya’nın pain dövüşünden önce naruto’nun mührünü taşıyan kurbağayla yaptığı konuşmaya bakın anlarsını zaten. Zeka konusunda minato çok ilerde.

Minato benim için de hayal kırıklığı oldu. Ama karşıda tanrı varken çok şey beklenmemeliydi zaten.

Not:gereksiz uzun olmuş be. Kaç yıl önce bitmiş manga için hiç değmezdi aslında.

İtachi'nin eksikleri ne yahu? Böyle savunma mı olur?

Minato'nun mühür kısmını biliyoruz. İyi mühür biliyor adam. İşin erbabından ders almış. Sonra mühür avcısı Orochimaru görüyoruz; adamın en fazla istediği mühür İtachi'de. Havadan gelmediyse bu mühür en az Orochimaru seviyesi mühür biliyordur.

Serinin daha en başlarında atıcılık ve fiziksel antremanda herkese çüş dedirtmiş biri İtachi. Çakra kullanımını daha iyi yapan birini görmedik bence. Çakra demişken adamın hastalığı çakra eksikliğini tetikliyor da olabilir. Sanki çakrası yok diye hasta oldu bu adam algısı var ki Lee'nin doğuştan kötürüm olması lazım.

Tamam Minato alır diyin ama İtachi'nin de hakkını verin. Güç dengesi olmayan bu seride yorumlamak da çok doğru değil de neyse.

Itachi fanlari: Itachi'yi Painden üstün gören kesim mi ararsin, Obito Itachiden korkuyor Itachi reis diyeni mi ararsin, Itachi 8 kapı Gai'yi Ameterasu ile alır diyeni mi ararsin, Kishi Itachiyi Madarayi öldürür diye öldürttü diyeni mi ararsin, Itachi RS Madarayi(birak normal halini yani) alır diyeni mi ararsin, Hashirama ağzı ile söyledi Itachi>Hashirama diyen mi?

Böyle bir grup ile Zoroculari ile kıyaslamak olmadı derim. Zorocularin maksimumu King alır, Kaidoyu toplu savaşta çizer.

Yukarıdaki örneklere Zoro ile WB kapissa Zoro alır, Zoro 3 amiral aynı anda alır ile aynı savunma. Zoroculardan daha fazlalar yani.

Bundan sebep her yerde Itachi hazretleri çok güçlü resimleri çıkınca insan soğuyor. @Dr. Hiluluk da tıpkı benim gibi sogumustur gayet karakterden.

Neyse Kabuto çizdi o karizmayi 2 tane MS adam karşısında dik durarak.
Hmm güzel bir açıklama. Nefretin kaynağını anlamış oldum teşekkürler. :good:

Hmm güzel bir açıklama. Nefretin kaynağını anlamış oldum teşekkürler. :good:
Yok biraz Hiluluk biraderime destek anlamında diyim dedim :d nefret etmem kendisinden. Her defasında abartilmasi hoş gözükmüyor ama serinin baba adamlarından yoksa :D Hiluluk biraz karakterini ve yaptıklarını sevmiyor. Benim Sakura dışı nefret ettiğim karakter de yoktur hani. :d

Minato ve Itachi arasındaki farkı çok görmüyorum. Itachinin en tepedeki elemanlardan sonra 2. torba diyeceğim eleman potasında olduğunu düşünüyorum. Yani Konohamaru yok Sakura falan. Bunlar ile kiyasa gerek yok.

Itachinin skill seti çoğu karaktere göre çok ama çok sağlam ama burada oyum Minatoya gidiyor ne yazık ki malum sebepler.

Son düzenleme:
İtachi alır gibime geliyor, ama yine de belli değil. Minato'nun genjutsuya karşı yapabileceklerini bilmiyoruz. Ayrıca konu daha Zoro ve Mihawk'a bağlanmamış hayret.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık