Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Minato kazanır diyenler kaybeder. Neye dayanarak diyorlarmış acaba? Jiraiya'nın kankası Oroçi'yi ayar manyağı yapmış İtaçi'nin rakibi, Jiraiya'nın öğrencisi ve 4. Hokage olarak biliniyor. Hızlı bir arkadaş ama İtaçi hız mız dinleyecek adam değil. Şirukenle ışınlanıp Rasengan mı atacak :(
İtachinin çakra problemi var. Her MS açtığında oluk oluk kan akıyor gözlerinden. Minatonun çakra durumu farklı harcadığı tekniklerin az çakralı ama etkili güçleri olduğu için uzun vade de Minato alır.

İtachi ise çok çakra isteyen etkili güçlere sahip ama ışınlanan birini yakalayacak bir gücü yok Susanou açık gezmezse bu sefer ani bi saldırı yeme olasılığı çok yüksek.

İtachinin çakra problemi var. Her MS açtığında oluk oluk kan akıyor gözlerinden. Minatonun çakra durumu farklı harcadığı tekniklerin az çakralı ama etkili güçleri olduğu için uzun vade de Minato alır.

İtachi ise çok çakra isteyen etkili güçlere sahip ama ışınlanan birini yakalayacak bir gücü yok Susanou açık gezmezse bu sefer ani bi saldırı yeme olasılığı çok yüksek.
İtaçi'yi mal zannediyorsun herhalde. "Olm benim çakram az, savunma için Susanoo ile mi gezsem acep?" diyeceğini mi düşünüyorsun? Adam sadece gücüyle öne çıkan bir karakter değildi, serinin en zeki karakterlerinden biri idi. Bu zekasını savaş meydanında nasıl kullandığını hepimiz biliyoruz. Minato da pratik olarak zeki stratejist olsa da, ışınlanma ve Rasengan'dan başka ne yapabiliyor? Ayrıca hasta ve ölümü bekleyen bir İtaçi yerine herşeyini ortaya koyan bir itaçi izleyeceğimizi düşünecek olursak, çakrası gayet ortalama seviyede. Minato çakra canavarı değil, bu yüzden zayıf teknikler kullanıyor zaten, iki Rasengan'a ter döküyor. Velhasılı kelam, Kirin gibi bir saldırıya dayanacak bir dayanıklıktaki İtaçi, kaç Rasenganı engelleyebilir sence? Sürekli Rasengan yer demiyorum, dövüşün bir bölümünde açık yakalasa, en fazla kaç tane vurabilir ki? Hadi bir tane vurdu, İtaçi'nin tek yiyecek hali yok, o Rasengan yiyenin de klon olmayacağı ne malum. Karini en aşağı 3-4 Rasengan kuvvetinde bir saldırı, hatta Oodama Rasengan kadar güçlü bir saldırı olduğunu düşünücek olursak, bence gayette dayanır olası bir Rasengan saldırısına. Susanno'yu son raddede kullanır, Ameterasu ve diğer büyük teknikleri bu denli hızlı bir karakter karşısında kullanıp, çakrasını boşa harcayacağını zannetmiyorum. Bunların hepsini zekasını kullanacağını hesaplayarak söylüyorum. Mal gibi dövüşün başında Susanno açıp Ameterasu ile etrafı yakıp çakrasını duman edeceğini bu yüzden hesaba katmadım.

Tsukuyomi ve Genjutsu teknikleri Minato'da nasıl bir etki eder, onu da hesaba katmadım bak.

Birisi Edo halinde sahaya çıkmış varlık gösterememiş.

Öbürü ise Edo halinde çıkmış sahibine başkaldırmış tokat manyağı yapmış İzanami ile aklını almış biri.

Daha diğer yaptıklarını saymıyorum bile.

Mangakanın kafasında bu adamların imaj bambaşka yani.Öyle bir dünya olacağını sanmıyorum İtachi toprak atar üstüne.Tobi diyordu zaten Madara olmadığımı bilse bitmiştim diye.

Hashirama övdü bu adamı.Minato'yu böyle övdüğünü görmedik.

Birisi Edo halinde sahaya çıkmış varlık gösterememiş.

Öbürü ise Edo halinde çıkmış sahibine başkaldırmış tokat manyağı yapmış İzanami ile aklını almış biri.

Daha diğer yaptıklarını saymıyorum bile.

Mangakanın kafasında bu adamların imaj bambaşka yani.Öyle bir dünya olacağını sanmıyorum İtachi toprak atar üstüne.Tobi diyordu zaten Madara olmadığımı bilse bitmiştim diye.
Teki Sennin Kabuto ile uğraştı, öteki RS Madara, RS Obito ile. Gai'nin Madara'ya karşı yapabildiklerinde Minato'nun hesaplamalarının payı çok büyüktür.

Itachi SM Kabuto'nun bir üst ligi adam Nagato'nun tekniği Chibaku'yu gördüğünde "Allah ne verdiyse dalın" moduna giriyordu, e bu adam Kyuubi Mod Naruto ve Killer Bee'nin yarattığı açığı kullanarak Totsuga'yı saplaması hiçbir şeyi değiştirmiyor.

Naruto'da bilgi ve karşındakinin zayıflığını bilme her şey. Konan bile bilgi ile az daha öldürüyordu Tobi'yi. Tobi'nin dediği de "Hakkımda daha çok şey bilseydi beni öldürebilirdi."

Pain'de Jiraiya'yı yenmesine rağmen Jiraiya için benzerini diyor.

Son düzenleme:
Kurduğun mantık yanlış her şeyden önce.

Benim nedenlerim ise bunlar.
Kısacası hızlı Minato-san paso kaçar, İtaçi ise "olm nire gitti la bu" deyip çakra yetmezliğinde ölür gider demişsin :D Ha, İtaçi'nin beynini çıkarıp yerine saman koyduysan, haklısın bak.

Kısaca incelemek gerekir ise; İtaçi dayanıklılık, klon, genjutsu ve hızıyla gayet Minato'nun zayıf tekniklerini atlatabilir. Minato her ne kadar hız konusunda üstün olsada, paso kaçacak hali yok. Savaş meydanında "aha ameterasu bastı, hemen uzaklara gidip çakrasının tükenmesini beklemeliyim" diyeceğini düşünmüyorsun herhalde diyeceğim ama,düşünmüşsün :D Naruto savaştaki zeka unsurlarıyla dövüşün kaderinin belirlendiği bir seri. Velhasılı, Minato'nun saniyeler içerisinde çözdüğü Kamui'yi, İtaçi saliseler içerisinde çözer. Adam dalga geçer gibi Oroçiyi mühürlendi la :D Sasuke dövüşünü baz alıp, bir ton Ameterasu ve bilumum teknik kullanıp tükettiği çakrasını, bir de Kirin yiyince, haliyle 1-2 dakika ancak kontrol edebildi. Ağzından kan aka aka Sasuke'nin yamacına kadar gitti adam, sırf son bir ihtimali daha düşündüğü için. Dövüşün kaderini sadece bir Tsukuyomi belirleyebilir. Ameterasu'yu tutturamaz, kullanacağını da sanmam. Susanoo sonlara doğru, bir koz olarak kullanır, o da bir ihtimal. Minato paso kaçıp çakra biriktirirken, İtaçi'nin sağa sola ameterasu atmayacağına göre, ikisi de keyfine göre bekler. Bkz; Sasuke vs İtaçi'nin dövüş başlangıcı. Adam oturduğu yerden Minato'yu bekler, Minato "herhalde beni fark etmedi enayi" deyip Rasengan çaktığında "aaa, klonmuş la" deyip İtaçi'nin farkını anlar, daha da kaçma tekniği uygulamaz bu saatten sonra :D

Son bir şey söylemem gerekirse, aynı klasmanın Ninjaları değiller. Itachi'nin yanına en az bir Mid ya da yüksek kage ninja vermeden bu dövüş anlamsız Itachi için.

Part 1'de yaptığı Amaterasu ve Tsukuyomi'den sonra görme kaybı yaşamış ve hastalığı ilerlemiş. Itachi'nin teknikleri evet üst düzey, ama fanların unuttuğu şey bunları sıka sıka gezemiyor. Kaldı ki rakibin tüm genjutsu kartlarına zaten cevabı var.

Izanami ateşin iradesini takip eden bir Kage için anlamsız, Kabuto dövüşünde kendisi bu tekniğin asıl amacı dışında kendi ile barışık insanlara karşı kullanıldığında risk oluşturduğunu söylüyor. Tüm Hokageler için anlamsız bu teknik.

Yani Sennin Kabuto'daki gibi bir döngü oluşmayacak.

Bijuu Mod Minato'nun sadece Klon çıkarması yeterli o sebeple Hokage Minato'yu değerlendireceğim.

Kotoamatsukami öylece kullanabileceği bir şey değil, "Konoha'yı koru" kodu bir Hokage için yine bir şey ifade etmiyor, ancak yeniden çıkartıp kodlaması lazım. Konuda dövüş öncesi hazırlık var ise denmemiş.

Tsukuyomi tehlikeli, ancak Sennin mod kullanıcısı ve Myobokuzan'ın Kuchiyoselerine sahip biri. Olası bir döngü durumunda Fukasaku-Shima ya da Bunta - ki zaten karşısındakinin Uchiha olduğunu biliyor Minato- cinyıslık yapıp "ya çok zeki üstünden gelemeyeceği bir şey yok" tarzı bir iddiam yok, ama ortalama her kage level ninjanın anlayabileceği bir şey.

Totsuga ani bir atak durumunda çok sıkıntılı, ancak kaçırdığı an ikinci bir şansı olmaz, çünkü Susanoo'yu kapattığı an yürüyemeyecek hale gelecek. Ya ani bir intihar saldırısıyla götürecek, ya da Minato sağlı sollu kevgire çevirecek.

Yani, aynı klasmanın ninjaları

Part 1'de yaptığı Amaterasu ve Tsukuyomi'den sonra görme kaybı yaşamış ve hastalığı ilerlemiş. Itachi'nin teknikleri evet üst düzey, ama fanların unuttuğu şey bunları sıka sıka gezemiyor. Kaldı ki rakibin tüm genjutsu kartlarına zaten cevabı var.

Kotoamatsukami öylece kullanabileceği bir şey değil, "Konoha'yı koru" kodu bir Hokage için yine bir şey ifade etmiyor, ancak yeniden çıkartıp kodlaması lazım. Konuda dövüş öncesi hazırlık var ise denmemiş.
Itachinin limitini bilmiyoruz ki, adam kaç yaşinda kim bilir kaç savaş geçirdi, ne kadar teknik kullandı. Öyle bir yazmışsın ki ömrü boyunca kullanmamış 2 kez kullanınca kör olmuş gibi.

Diger hususta Kotoamatsukamiye konohayi koru kodu ekledim diyor ama nasil yaptığı, hazırlığa gerek var mı yok mu belli değil. Belki içinden ne geçiriyorsa onu kodluyordur, Minatoya uygularken eşek gibi anır der Minatoyu tutamayız sonra. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık