Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
@Dr. Hiluluk
Kafama bir şey takıldı. Minato'nun hızı mutlak savunması olmayan biri için büyük tehlike. Fakat Itachi'nin Susaanosu var. Ve bu Sasuke'nin adını unuttuğum yıldırım saldırısını bile engelledi. Minato'da ise gördüğümüz-yanlışım yoksa- en yıkıcı saldırı rassengan. Yani Susannonun rahatlıkla karşılayabileceği saldırı.

Sanki bu savaş chakra savaşı olur gibi.

İtachi her halini alır.

Bu Minato kişisi yeterli tecrübesi olmayan savaş becerileri düşük biriydi.Kolu kaptırarak seriyi sonlandırdı.Teknikleri iyi hani strateji de var ama rakip zayıf olmazsa böyle oluyor işte.O şeyler zayıf rakiplere işler tecrübeli olanlara değil.İtachi ise seri bitti doğru düzgün karizmayı çizdirmedi bile.Mangakanın kafasında bambaşka bir yerde bu adam.Alamayacakları bir elin parmağını geçmez seride.

Zayıf noktasını bulur halleder İtachi.Mühürleyen kılıcı var bir kere onu yedirecek kadar kurnaz birisi.Orochimaru bile yemişti yani.

@Dr. Hiluluk
Kafama bir şey takıldı. Minato'nun hızı mutlak savunması olmayan biri için büyük tehlike. Fakat Itachi'nin Susaanosu var. Ve bu Sasuke'nin adını unuttuğum yıldırım saldırısını bile engelledi. Minato'da ise gördüğümüz-yanlışım yoksa- en yıkıcı saldırı rassengan. Yani Susannonun rahatlıkla karşılayabileceği saldırı.

Sanki bu savaş chakra savaşı olur gibi.
Kirin bahsettiğin saldırı.

Itachi'nin Susanoo savunması var, ancak bunu uzun süre tutamıyor, hatta sadece bir kaç dakika tutabiliyor. Sasuke savaşında iki kere peş peşe açmaya çalışınca yürüyemeyecek hale gelmişti. Hadi o döneminde hasta ve öncesinde amaterasu kullandı diyelim. Zaman atlamasından önce de durum çok farklı değildi. Ki sağlıklı Mangekyou Sharingan kullanıcısnın dövüşünü de gördük biz, Sasuke de benzer durumlara düşüyordu.

Minato, Danzou ya da Hebi Sasuke gibi bir karakter değil. Hiraishin level 2'de kilometrelerce yolu saliseler içerisinde kat ediyor. Itachi Susanoo açtığında ya da alanı amaterasu ile kapladığında kendini alan dışına çıkarıp Itachi'nin tükenmesini beklemesi yeterli gelir bence.

Yani Itachi susanoo açıp saatlerce bekleyemez, bunu anca bir kaç dakika açık tutabilir, bu da intihar gibi bir şey olur çok tüketeceğinden.

Valla piyangodan çıkmış gibi sonradan çıkarılmış karakterleri hesaba katmadım pek adamdan da saymıyorum açıkçası.Karakter dediğin seri sonunda çıkmaz çıksa da gücünü gösterir.Seriye dahil edesim gelmiyor o yüzden.
Orijinal serideki karakterlerden bahsediyorum. Yoksa spin off'lardaki karakterleri ben de seriye dahil etmiyorum Boruto filan.

Indra-Ashura-Kaguya'yı çıkartırsak yine top 10 etmez. Top 25 eder bence. Hadi top 20 olsun.

İtachi'nin bi Madara olmamasının tek sebebi çakradır bence.Adam aslında sahip olduklarıyla çok güçlü bi karakter ama çakra sıkıntısı yüzünden o gücü ortaya çıkaramıyor.Belki de mangaka çok imba olucağı için İtachi'yi çakra fakiri yapmıştır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık