Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Kisame ''ne halt yemeye geri çekiliyoruz, senin gücünle...'' diyor Itachi bölüp aceleye lüzum yok hem tsukuyormi (Kakashiye kullandığı) ve ameterasuyu kullandım falan diye oyalıyor la. Ne gücü, ne kabul etmesi? :( Herkes İtachinin Akatsukiyi Konohadan uzak tuttuğunu oyaladığını biliyor zaten. :(
Kaldı ki Orochimaru gibi Jiraiyayla aynı ligteki adamı ne hallere soktuğu ortada. Amaterasuyu direkt Jiraiyaya da kullanabilirdi, herifin derdi başka. :(
Kaç sayfadır onun çakrası bunun bilmem neyi diye uzatıp duruyorsunuz da Minatonun bi numarasını görmedik çakra üstüne? İtachinin teknikleri çok üst düzey o yüzden çok çakra yiyiyor. Minatodan üst düzey niyetine gördüğümüz tek şey kendisini öldürten mühür tekniği belki de.

Herifin karşısında zibilyon tane bitirici tekniği olan adam var, ne yapacak la kunaiyle mi öldürecek İtachiyi?
Gitmiş Minatoyu nereye koymuş, senin yapacağın sıralamaya tükürsünler be Red. Say la hangi başarısını, gücünü gördün de işi bu noktaya getirdin?

Madara sonradan Hashirama hücreleriyle zaten Hashiramayı geçti. Kishimoto bijuu'yu almadan önceki hali için hiçbir zayıf noktası yok diyordu adam için. Jiraiya dediğin adam doğa çakrasını savaşta kullanabilen bunun yanında Minatoya bildiği çoğu şeyi öğreten adam, Minatonun onu geçtiğine dair bi kanıtımız yok. 3., 2. zaten Minatodan üstün. Diğer Kagelerden de üstün gelecek adamlar var. Naruto, Sasuke falan zaten başka düzeyde herifler. Minatoyu gitmiş nereye koymuşsun. :(
La şu kafadan kurtul gözünü seveyim, Orochimaru ile Jiraiya aynı sınıf olsa bile tamamen farklı türde ninjalar. Zaafları farklı, karekterleri farklı dövüşme şekilleri farklı vesaire vesaire.
Madara Hashirama'yı ne zaman geçmiş la ? Hashirama tam güçte olmamasına rağmen Madaraya'yı savaşta kitlemiyor mu ? Hashirama ancak Madara Zetsu sayesinde kurtulup canlı kanlı yani tam güç haliyle gelince yeniliyor. Neyse sen daha savaşa gelen Hashirama'nın tam güçte olmadığını bile bilmiyorsun ne anlatacam sana :artiz:

Kunai ile mi öldürecek diyon ama elli kere yazdık İtachi'yi öldürmene gerek yok 4 dakika dirensen adam kendisi bitecek zaten yakın dövüşe gireyim dese Obito'nun yediği gibi rasenganı yiyecek. Tek olayınız genjutsuya alır, genjutsuya alır demek ama Tobirama gibi Minato gibi sensor ninjanın neresini genjutsuya alacak ? Sonra kalkıp Orochi aşaği Orochi yukarı diyorsunuz, yav çok mu zor anlaması Orochi güce olan açlığı yüzünden karekter zaafı yüzünden o kadar çabuk tek yiyordu yoksa İtachi ile arasında dağlar kadar fark yoktu.

Konuda tartışılan karakterler den sıralama yapayım. En azından bende bıraktığı izlenimlere göre. Saske ve Naruto>Hashi>sağlıklı nagato>=tobirama>minato>itachi>jiraiya>oroç

Seri sonu Naruto ve Sasuke gectiler bu adamları.
Normal olarak.Önce şundan bahsedeyim;naruto anneden dolayı fazla çakralı.Uzumakiler ve senjular ortak atadan geliyor.Ama senjular biraz daha aşmış.Uzumakilerin en büyük özelliği çok yüksek ve eşsiz çakraları.Kırmızı saçlı kimi görürsen uzumakidir.100 ise çakra senjuların 90.Ama senjularda doğa enerjisi ile birleşme ve beden gücü var.Uzumakiler bu açıkları mühür teknikleri ile kapatmış.Sennin mod için senjutsu lazım ki adın dan da anlarsın hangi clana ait olduğunu.Minato adam gibi kullanamıyor,jiraiya kurbağa olma tehlikesi yaşıyor,naruto düzgün kullanan ama 2 saat beklemesi lazım çakra toplamak için.Ama hashirama sennin mod diyip giriyor direk :D Minato düşük clan üyesi.Ama karısının ailesinden ve 2.hokage den baya teknikler almış.Zeki karakter.Bakma hızlı diye seviliyor :D

Sasuke ve naruto hepsini geçti ama almadıkları p-up kalmadı.Ki en son ninjaların tanrısı güç verdi rikidou sennin yani daha ne :D

Minato'yu seviyorum. Itachi'yi de seviyorum. Gel gelelim Minato'da Kyuubi yoksa muhtemelen once muhurleyen kazanir. Burda savas oncesinde Minato'nun savasa ne kadar hazirlikli olacagi onemli etken. Itachi icin savasin aniden gelismesi pek birseyi etkilemez. Eger Minato yaninda genjutsudan cikarabilecek kurbaga yada sage mod bulundurursa %80 kazanir. Eger savas ani gelisirse %50 %50.

@Alpamis Bir tek Tsunade var Senju soyundan gelen, Minato'nun klanının pek bir cacığı yok sanırım. Belki mühürleme teknikleri konusunda iyilerdir

Yorumlarda görmüştüm biri yazmıştı. Minato için diyorum.
Bendim hacı onu yazan. Açıklamaları var attığım mesajlarda. Özet geçmemi istersen:
-sennin modu sadece devasa chakrası olanlar öğrenebiliyor.
-dev kurbağa çağırmaya narutonun chakrası bile yetmiyordu. Ve naruto o zamanlar bile binlerce klon çağırabiliyordu. Minato o kurbağayı chakrası diplerdeyken çağırıp ondan sonra kyuubiyi mühürledi.

Naruto mangasında hep oldu bu olay. Dövüş kısa olduğunda her karakterin jutsusunu gösteremiyor. Adamlara özel jutsuları gösterip diğer jutsulardan sadece bahsediyor. Sonra da "duyduk ama görmedik" lafıyla kabul edilmiyor işte :D

Madara da rinneganın 6 yolunu kullanmadı mesela. Sadece jutsu emmeyi kullandı. Mangaka adamı nagato clonu yapmak yerine karaktere özel jutsuları gösterdi.

Obitoya da katon ve mokutonu 1 kere göstertti, mühür zinciri bildiğini 1 kere gösterdi ve dövüşlerde sadece kamuiyi kullandırttı.

Juubi jinc oldukları zaman da sadece gudoudama kullandırttı.

@Hakili Yumruk

Jiraiya'dan gördüğümüz jutsulardan mesela şunu yapsa susanno gitti:
http://www.mangareader.net/naruto/166/7
Adam bi de zehirlendiği için yeterince derin yapamadığından şikayet ediyor.

Jiraiya'nın kurbağayla attığı katon da bu:
http://www.mangareader.net/naruto/170/13

Kurbağanın boyunda bile olsa itachinin tek çaresi susanno olurdu. Ama kurbağa bile ateşin yanında küçücük kaldı.
İtachiye sennin modsuz bu kadar baskın gelirken kisameyle de dövüşmesi saçma olmaz. Zaten iki taraf da birbirini öldürür demiş.

Adamın jutsuları ne kadar zekice kullanabildiğini gördük, mühürlemeden elementlere bir çok çeşit jutsu bildiğini gördük, jutsuların devasa olduklarını da gördük. Sadece kendisinde olan saç jutsusu da var. Bi ninjanın nerdeyse sahip olabileceği herşeye sahip adam. Daha ne göstersin ki? İlla bakışıyla tek atan cool bi teknik mi lazım?

Bana sorarsan jiraiya nagatoyu yenebilirdi desem de seviye olarak jiraiyayı altta görüyorum. Orda sahip olduğu gücün büyük bi kısmı omzundaki kurbağalardan geldi çünkü.

Sırf fanlar için güç dengesinin içine etmezdi bence kishimoto. Zaten minatoyu şişirirken adamın fanı bile yoktu görülmemişti mangada.
________

@Alpamis Bir tek Tsunade var Senju soyundan gelen, Minato'nun klanının pek bir cacığı yok sanırım. Belki mühürleme teknikleri konusunda iyilerdir
Pek hatırlamıyorum da aşağıdaki arkadaş konuya hakim gibi duruyor. Yani sadece doğuştan mı büyük olabiliyor chakra?

@Starrk

Yani dediklerin mantıklı duruyor hacım. Ben normalde İtachi derdim de konu için senin yazdıkların doyurucu geliyor. O yüzden Minato derim. Fazla hakim değilim.

Son düzenleme:
Pek hatırlamıyorum da aşağıdaki arkadaş konuya hakim gibi duruyor. Yani sadece doğuştan mı büyük olabiliyor chakra?

@Starrk

Yani dediklerin mantıklı duruyor hacım. Ben normalde İtachi derdim de konu için senin yazdıkların doyurucu geliyor. O yüzden Minato derim. Fazla hakim değilim.
Çakra konusunda Tsunade'nin senju olması artı onun için meselâ, dayanıklılık ve çakra gücünü açıklıyor.

Hâlbuki diğer karakterler bu konuda ya eksik kalıyor ya da başka şeylerden yararlanıyorlar senjutsu, kuyruklular, senju dna'sı v.b.

Çakra sonsuz enerji vermiyor yani, Luffy'nin G4 dayanma süresi olayı gibin biraz, çakran tükendiğinde veya azaldığında tırtladın demektir.

Çakra konusunda Tsunade'nin senju olması artı onun için meselâ, dayanıklılık ve çakra gücünü açıklıyor.

Hâlbuki diğer karakterler bu konuda ya eksik kalıyor ya da başka şeylerden yararlanıyorlar senjutsu, kuyruklular, senju dna'sı v.b.

Çakra sonsuz enerji vermiyor yani, Luffy'nin G4 dayanma süresi olayı gibin biraz, çakran tükendiğinde veya azaldığında tırtladın demektir.
Tek fark çakran 0 olunca ölüyorsun :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık