Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
Çekirdek dediğin nedir ilk oluşan kısımdır.Zoro ve nami de ilk tayfa üyeleri olduğu için doğru bir benzetme olmuş.Herhangi bir yanlış göremiyorum.Daha öncede dediğim gibi Franky yada robin olacak hali yok.Bu ikisinin mazisi çok eski.Aslında tayfaya da gelmediler.Direk bir bağ kurup ekip oluşturdular.Tayfaya gelme kavramı Usopp ile başladı.

Ben olaya hikaye açısından bakıyorum.Hikaye olarak Luffy Zoro ve Nami daha önemliler diğer karakterlere göre.
Senin görüşündür saygı duyarım, bana göre de son zamanlarda Sanji'ye ayrılan zaman, Nami'ye ayrılan zamandan daha fazla geldi, 2001 değil de daha yakın bir zaman dilimi olsaydı buna itiraz etmezdim emin ol. Çünkü sizin dediğiniz olay bence Skypeia arcına kadardı, yani evet katılıyorum Skypeia arcına kadar Nami ön plandaydı, sonra yavaş yavaş Nami'nin olayını azaltmaya başladı Oda, belkide popülerlikte Nami'nin geride kaldığını düşünerek fikrini değiştirmiş olabilir, sonuçta Oda'nın birçok şeyi değiştirdiğinide öğrendik o açıklamalarında. :)

Çok gereksiz bir tartışma ya.One Piece'in çekirdeğini Luffy Zoro ve Nami oluşturuyor diyen Eiichiro Oda bunu uzatmanın pek bir mantığı yok.

@Mahir
Toriko'da Toriko ana karakterdir ve ondan sonraki en önemli karakter Komatsudur .Ne yani Coco Sunny Zebra daha güçlü Komatsu çöp diye yada daha popüler diye Komatsudan daha mı önemliler?Komatsu hikaye açısından daha önemli bir karakterdir.İlk bölümde görünüşü olsun Toriko ile olan ilişkisi olsun.

@Marco
Popülerlikte Luffy 1. Law 2. Zoro 3. Sanji yine ilk 3 te değil :)
Komatsu'nun seri içindeki konumu ile Nami bir mi yahu ? Birisi baş karakter, diğeri ise baş karakter olarak geçen bir yan karakter. Ben sana Sanji daha güçlü, o yüzden daha önemli demedim ki. İkisini her yönden mukayese ettim ve Nami'nin Sanji'den + hiçbir önem ve değerinin olmadığını vurguladım. İkisinin de hayali var, ki Sanji hayali için daha çok şey yapmış birisi. En azından arayışı her zaman belli ediliyor, Water 7'de de dile getirildi, BAA'da da. Nami ise Arlongparktan beri harita çizdi mi ben hatırlamıyorum. Güç mevzusunu zaten söylemeye gerek yok. Tayfa içi konumda da birisi ahçı diğeri rotacı. Kurgu açısından ise Sanji daima kritik rolleri alan birisi. Tayfayı Dof'tan kurtarıyor, G-5'i Vergo'dan kurtarıyor, Big Mam'a saldırmaya çalışıyor vs bunlar güç ile ilgili değil hikaye içinde aldığı rol ile ilgili olan mevzular. Nami ne işe yarıyor peki ? Koca bir hiç, şimdi ölse yerine yeni bir rotacı bulsalar sırıtmaz. Dediğim gibi ya D. çıkması lazım, yahut da kutsal ejder çıkması lazım Nami'nin yoksa Sanji her türlü > Nami'dir.

Roronoa Zoro

Senin görüşündür saygı duyarım, bana göre de son zamanlarda Sanji'ye ayrılan zaman, Nami'ye ayrılan zamandan daha fazla geldi, 2001 değil de daha yakın bir zaman dilimi olsaydı buna itiraz etmezdim emin ol. Çünkü sizin dediğiniz olay bence Skypeia arcına kadardı, yani evet katılıyorum Skypeia arcına kadar Nami ön plandaydı, sonra yavaş yavaş Nami'nin olayını azaltmaya başladı Oda, belkide popülerlikte Nami'nin geride kaldığını düşünerek fikrini değiştirmiş olabilir, sonuçta Oda'nın birçok şeyi değiştirdiğinide öğrendik o açıklamalarında. :)
Bildiğin dezenformasyon yapıyorsun, Luffy ile Zoro sıkıştığı zaman "O ROBIN KURTARILACAK" diyen Nami miydi ben miydim? Neymiş Skypea'ya kadarmış. Yahu Enel'in Nami'yi yanına yavuklu gibi alması bile ne kadar önem arzettiğini gösterir, işin orasını geçiyorum.

Sanji'nin Violet ile olan olayları buna örnek olarak verebilir, Nami bildiğin Brook, Usopp, Chopper gibi sıradan tayfa üyesi tarzında takılır ve hiç özel bir şey yapmazken, Sanji'ye resmen ayrı bir kısım ayırdı Oda. Ondan önce Sanji ile Tashigi'ye ayırmıştı Vergo'ya saldırması konusunda, ondan önce balıkadam adasında yine burun kanaması diyerekten Sanji'ye yine birşeyler ayarlamaya çalıştı.
@Aokiji'nin vurguladığı gibi, artık One Piece evrilmeye başladı, ve Oda bunun üzerine değişiklikler yapmaya başlamış gözüküyor.

Komatsu'nun seri içindeki konumu ile Nami bir mi yahu ? Birisi baş karakter, diğeri ise baş karakter olarak geçen bir yan karakter. Ben sana Sanji daha güçlü, o yüzden daha önemli demedim ki. İkisini her yönden mukayese ettim ve Nami'nin Sanji'den + hiçbir önem ve değerinin olmadığını vurguladım. İkisinin de hayali var, ki Sanji hayali için daha çok şey yapmış birisi. En azından arayışı her zaman belli ediliyor, Water 7'de de dile getirildi, BAA'da da. Nami ise Arlongparktan beri harita çizdi mi ben hatırlamıyorum. Güç mevzusunu zaten söylemeye gerek yok. Tayfa içi konumda da birisi ahçı diğeri rotacı. Kurgu açısından ise Sanji daima kritik rolleri alan birisi. Tayfayı Dof'tan kurtarıyor, G-5'i Vergo'dan kurtarıyor, Big Mam'a saldırmaya çalışıyor vs bunlar güç ile ilgili değil hikaye içinde aldığı rol ile ilgili olan mevzular. Nami ne işe yarıyor peki ? Koca bir hiç, şimdi ölse yerine yeni bir rotacı bulsalar sırıtmaz. Dediğim gibi ya D. çıkması lazım, yahut da kutsal ejder çıkması lazım Nami'nin yoksa Sanji her türlü > Nami'dir.
Nami olmasa ileryemezler bile en önemli görev onun :) harita mevzusuna gelirsek 3-4 yerde daha harita çiziyor üşendim şimdi onları arayamam. Kritik yerleri örnek verirken skype adasına çıkarken dümeni nasıl tutacakları tarif eden nami yoksa orada çakılıp ölecekler kendi haklı çıkarmak için kritik anları eksik yazma istersen sanji'nin de kritik görevleri oldu ama nami'de bir o kadar hatta daha fazla etkisi olmuştur. Fishman islanda giderken yine nami'nin bir sürü önemi var sonuç olarak güç ne kadar önemli ise geminin de sorunsuz bir şekilde ilerlemesi eş değer. Güce gelirsek sanji 3. sırada olduğu için kafadan kaybediyor zaten nami luffy ile kapışır önemde..

Bildiğin dezenformasyon yapıyorsun, Luffy ile Zoro sıkıştığı zaman "O ROBIN KURTARILACAK" diyen Nami miydi ben miydim? Neymiş Skypea'ya kadarmış. Yahu Enel'in Nami'yi yanına yavuklu gibi alması bile ne kadar önem arzettiğini gösterir, işin orasını geçiyorum.
Franky de Dressrosa halkını kurtaracağız diyor, Law'ın dediğinin aksine tavır alıp kaptanı ikna ediyor. Ama baktığın zaman hikaye içinde Franky'yi diğerlerinden ayıran bir önem ve değer yok. Hayali var evet, gemicilik görevi var evet, savaş gücü var evet, ama Sanji'den +'sı var mı yok. Enel'in Nami'yi gemiye alması, BB konuşurken Luffy - Zoro - Nami'nin birlikte çizilmeleri vs hikaye açısından Nami'nin +'sını göstermez, sadece mangakanın ona verdiği değeri gösterir. Hikaye ise bambaşka bir şeydir.

Nami olmasa ileryemezler bile en önemli görev onun :) harita mevzusuna gelirsek 3-4 yerde daha harita çiziyor üşendim şimdi onları arayamam. Kritik yerleri örnek verirken skype adasına çıkarken dümeni nasıl tutacakları tarif eden nami yoksa orada çakılıp ölecekler kendi haklı çıkarmak için kritik anları eksik yazma istersen sanji'nin de kritik görevleri oldu ama nami'de bir o kadar hatta daha fazla etkisi olmuştur. Fishman islanda giderken yine nami'nin bir sürü önemi var sonuç olarak güç ne kadar önemli ise geminin de sorunsuz bir şekilde ilerlemesi eş değer. Güce gelirsek sanji 3. sırada olduğu için kafadan kaybediyor zaten nami luffy ile kapışır önemde..
Sanji olmasa aç kalırlar o zaman. :) Görevin en önemlisi olmaz, görev iş dağılımı esasına göre yapılır. Yahu 1 yukarı çıkarken 1 aşağı inerken 1 de NW'ye girerken geminin ilerleyeceği rota anlatıldı ve doğal olarak namiye rol verildi. Bunların hiçbirisi kritik rol değil, kadın zaten rotacı bırak da işin ucundan o tutsun. Sanji ise ahçı olmasına rağmen neler neler yapıyor, saymaya kalksak sabah olur.

Nami candır.Nami varken çeşitli anketlerde hancock ve robin seçenleri hiç anlayamamışımdır.Tayfada son sözü söyleyen kişi.Hizaya sokan nami.Tayfanın belkemiği bence.Olmasa sırıtır o derece.Ama sanırım baya bir sevmeyeni varmış. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık