Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Mugen no Juunin (Blade of the Immortal)

Bugün serinin çevirisini bitirdim. Açıkçası çevirdiğim en iyi mangalarda biriydi. Özellikle dövüş sahneleri çok detaylı çizilmişti ve seride az da olsa yer kaplayan karakterlerin bile bir hikayesi vardı. Bundan gerisi seri sonuna dair spoiler içerir.

Beni en çok sevindiren şey, serinin klişe bir şekilde bitmemesi oldu. Açıkçası Manji ve Rin'in birlikte ufka yolculuk edeceklerini düşünüyordum, fakat intikam alındıktan sonra yolları ayrıldı ve birbirlerini bir daha hiç görmediler.
Seri sonundaki dövüşler beni fazlasıyla tatmin etti. Makie'nin tam gücünü de görmüş olduk. Veremli haliyle bile adamlara kök söktürdü. Habaki'nin karşısına geçtiğinde milletin rengi soldu resmen. Serideki en güçlü karakterdi. Bu yüzden de pusuya düşürerek öldürebildiler.
Habaki gerçekten çok güçlü bir adammış, Manji'nin müdahalesi olmasa kör haliyle Anotsu'yu alacaktı adam. Seri sonunu görmesini beklemiyordum, ama son bölümlere kadar varlığını sürdürdü.
Anotsu'nun ölümü söz verildiği üzere Rin'in elinden oldu. Zaten Makie öldükten sonra yaşamaya pek isteği de kalmamıştı. Ölmesi bir nebze iyi oldu.
Seri başlarında öldüğünü sandığımız ninemiz Yaobikuni tekrardan yüzünü gösterdi. Gerçi tam olarak ölüp ölmediği gösterilmemişti. Onu görünce epey bir şaşırdım.
Çılgın kızlarımız Tanpopo ve Meguro, Sori'nin yanına kapağı attılar.
Hyakurin çocuğu doğurmaya kararlı, ancak nedense Giichi ile yollarını ayırmış. En son Giichi onu arıyordu.
Itto-Ryu'nun canlı kalan son iki üyesinden Magatsu, çiftçi olarak hayatını sürdürmeye başladı.
Edo Kalesi'nde kalan Ozuhan da nasıl yaptıysa Isaku ve Doa'nın yanına ulaştı.
Manji ise ölümsüz hayatına devam ediyordu. Açıkçası onu modern zamanlara ulaşmış bir şekilde görmeyi çok isterdim, fakat mangaka seri sonunda çok uzun bir zaman atlaması yapmamış. 90 yıl sonrasında görüyoruz Manji'yi. Ancak geçmişe dair neredeyse her şeyi unutmuş. Japonya'da kılıç taşımak yasaklandığından, artık samuraylık da yapamıyor. Biz hikayesini buraya kadar okuduk, kalan hayatında neler yaptığını da (bir spin-off çıkmadıkça) bilemeyeceğiz.

Daha önceleri sorulan güç sıralamasını yapacak olursam (Herkesin sağlam halini baz alıyorum):

- Makie O-Tachibana
- Habaki Kagimura
- Anotsu Kagehisa
- Arashino
- Manji - Shira - Giichi

Samuray hikayesi seven herkese bu seriyi tavsiye ederim. Klişeden uzak konusu ve her biri dolu dolu olan karakterleriyle size hoş zaman geçirteceğinden emin olabilirsiniz.

Son düzenleme:
Animesini izlemiştim ve hoşuma gitmişti baya, mangası bitmişken okusam iyi olur. Tabii zaman bulabilirsem :( Neyse emeği geçen herkese teşekkürler:fool:

Animesini izlemiştim ve hoşuma gitmişti baya, mangası bitmişken okusam iyi olur. Tabii zaman bulabilirsem :( Neyse emeği geçen herkese teşekkürler:fool:
Mangasının yanında animesinin lafı bile geçmemeli. Manganın asıl coştuğu kısımlar hep animeden sonrasında. Müzikleri sağlamdı bak animenin, o müziklerle mangayı okuması da çok hoş oluyor.

Mangasının yanında animesinin lafı bile geçmemeli. Manganın asıl coştuğu kısımlar hep animeden sonrasında. Müzikleri sağlamdı bak animenin, o müziklerle mangayı okuması da çok hoş oluyor.
Zaten animeside tam heyecanın başladığı yerde bitti mal gibim, bu tür seriler hep böyle yapıyor:mincika:Onlarda haklı bir yandan, ekmek parası:gamyon:

Zaten animeside tam heyecanın başladığı yerde bitti mal gibim, bu tür seriler hep böyle yapıyor:mincika:Onlarda haklı bir yandan, ekmek parası:gamyon:
Ekmek parası da bölümler bu kadar dolu dolu olan bir manganın anime uyarlaması 13 bölüm olur mu :( Balonsuz sayfaları es geçersek geriye kalan sayfaların balon ortalaması 6-7 bile olabilir. Üst üste 13-14 balonlu sayfaların denk geldiği bile oluyor. 2 bölümden 20 dk hiç duraksız dolu dolu uyarlama çıkar bu mangadan. Bölüm sayısına da bakacak olursak rahat 80-95 bölüm arası anime uyarlaması olmalıydı bunun :( Elimizde koca bir 13 bölüm var :( Çok büyük küfür bu. Elde uyarlayacak bölümleri yoktu desen anime çıktığında manga toplam bölüm sayısının yarısını geçmiş olmalı hayli hayli. Yazık ettiler :(

@Smoker Şöyle bi novel'i de varmış. Büyük ihtimalle light novel'dir. İngilizce çevirisi var mı bilmiyorum ama belki Manji'nin daha sonraki dönemlerini anlatan kıas bir hikaye olabilir.

http://myanimelist.net/manga/18997/Blade_of_the_Immortal:_Legend_of_the_Sword_Demon

Ekmek parası da bölümler bu kadar dolu dolu olan bir manganın anime uyarlaması 13 bölüm olur mu :( Balonsuz sayfaları es geçersek geriye kalan sayfaların balon ortalaması 6-7 bile olabilir. Üst üste 13-14 balonlu sayfaların denk geldiği bile oluyor. 2 bölümden 20 dk hiç duraksız dolu dolu uyarlama çıkar bu mangadan. Bölüm sayısına da bakacak olursak rahat 80-95 bölüm arası anime uyarlaması olmalıydı bunun :( Elimizde koca bir 13 bölüm var :( Çok büyük küfür bu. Elde uyarlayacak bölümleri yoktu desen anime çıktığında manga toplam bölüm sayısının yarısını geçmiş olmalı hayli hayli. Yazık ettiler :(

@Smoker Şöyle bi novel'i de varmış. Büyük ihtimalle light novel'dir. İngilizce çevirisi var mı bilmiyorum ama belki Manji'nin daha sonraki dönemlerini anlatan kıas bir hikaye olabilir.

http://myanimelist.net/manga/18997/Blade_of_the_Immortal:_Legend_of_the_Sword_Demon
13 bölüm olayı, tamamen yayın haklarından ileri geliyor. Mangaka seriye başladığında biraz da maddi imkansızlıklar yüzünden serinin telifinin bir bölümünü satıyor, ondan eksik gedik öyle bir hikaye çıkıyor. Yoksa sadece Manji'nin üzerinde deney yaptıkları bölümler bile 5-6 bölüm sürerdi.

Değil. Bu sadece aynı karakterlerle farklı bir konuyu işliyor.

13 bölüm olayı, tamamen yayın haklarından ileri geliyor. Mangaka seriye başladığında biraz da maddi imkansızlıklar yüzünden serinin telifinin bir bölümünü satıyor, ondan eksik gedik öyle bir hikaye çıkıyor. Yoksa sadece Manji'nin üzerinde deney yaptıkları bölümler bile 5-6 bölüm sürerdi.

Değil. Bu sadece aynı karakterlerle farklı bir konuyu işliyor.
Animesinde kurguda da değişiklik yapılmıştı diye hatırlıyorum. Mugai-ryu üyelerini daha erken görüyoduk felan tam hatırlayamadım da şimdi.
Mangaka hepsini satsın madem, parası tükenmeye başlamıştır. Tutan bir seri de çıkartamadı Mugen no Juunin'den sonra. Sağlam bir animesi gelse feci olurdu :(

Animesinde kurguda da değişiklik yapılmıştı diye hatırlıyorum. Mugai-ryu üyelerini daha erken görüyoduk felan tam hatırlayamadım da şimdi.
Mangaka hepsini satsın madem, parası tükenmeye başlamıştır. Tutan bir seri de çıkartamadı Mugen no Juunin'den sonra. Sağlam bir animesi gelse feci olurdu :(
Kırpa kırpa 13 bölüme düşürmüşler işte.

Mükemmele yakın bir seriydi bana kalırsa. Son 10 bölümünü ağzım açık okudum pek alışkın değiliz böyle sonlara. Tek derdim Master Sori nin tam bir dövüşünü görememiş olmam. Niyeyse çok merak ediyordum o adamı ilk gördüğümden beri

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık