Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .
Madonna'nın bu şarkısının paylaşıldığını görünce geçmişe yolculuk yaptım. Sizlerle de paylaşayım. 10 dakika önce gördüm, o an 12-13 yıl önceye gittim. İlk çalıştığım zaman ve eve dönerken servisle bu şarkıyı dinlediğim zamanlar... O zaman lisenin ortalarındaydım. Bu şarkıyla da o zamanlar tanıştım, MP3 vardı, onunla dinlerdim. Ama dinlediğimde beni hüzün kaplardı, çünkü aynı duyguyu yine şu an aldım. O andaki saflık, toyluk, ilk işte gördüğüm şeyler, ilk olumlu olumsuz tecrübeler, maalesef ki aşağılanmalar aklıma gelir. Şarkı da duygusallık getirmesiyle serviste dinlediğimde o anki olumsuzlukların birikimi aklıma gelip çoğu kez üzülürdüm. Şarkıyla alakası yok ama nesnelere anlam yüklemek gibi bu şarkıya bu anlamı, görevi yüklemiştim. Hâlâ da o anlar canlanır ki şimdi görünce de öyle oldu. İlla hüzün mü oluyordu? Hayır. Bazen de camdan dışarı bakıp önümden geçen ağaçlarla şarkıyı kliplendirirdim. Öyle, denilmesi deyim yerindeyse bir anısı aklıma geldi.

Şarkının, adını doğru biliyorsam, Deadpool & Wolverine ile tekrar parlaması güzel oldu. Yetmişler, seksenler, doksanlar kıymetli eserlerle dolu. Yukarıdaki faktörü haricinde gospel türünde dinlediğim ilk şarkı olup türü sevmemi sağlamıştır.

Teşekkürler.
Rica ederim. Benim de küçüklüğümde denk geldiğim ve sevdiğin bir şarkı olmuştu. Son Deadpool filmiyle beraber tekrar hatırlamış ve dinlemiş oldum. Yıllara meydan okuyan bir şarkı yapmış Madonna.

Merhaba @elisa, nasılsın? Bir isteğim olacaktı, müsait olduğun bir ara sevdiğin postrock şarkıların ya da grupların isimlerini yazabilir misin? Liste yapmakla uğraşmayasın ha zahmet vermek istemem, aklına gelen sevdiğin müziklerden yazarsan çok sevinirim, müsait olduğun bir vakit. Sevdiğin enstrümantal şarkılardan da serpiştirebilirsin.

Merhaba @elisa, nasılsın? Bir isteğim olacaktı, müsait olduğun bir ara sevdiğin postrock şarkıların ya da grupların isimlerini yazabilir misin? Liste yapmakla uğraşmayasın ha zahmet vermek istemem, aklına gelen sevdiğin müziklerden yazarsan çok sevinirim, müsait olduğun bir vakit. Sevdiğin enstrümantal şarkılardan da serpiştirebilirsin.
tabii ki de

ben post-rock muzigin biraz daha shoegaze ile birlikte yorumlanmasini seviyorum ama genel olarak muzigini post-rock kaliplarina daha siki tutan ya da muzigini daha experimental cizgide tutan gruplardan da ornekler verecegim

Set Fire To Flames

bu grup minimalist, instrumental bir muzik yapiyor ayni zamanda ambiyans unsurlarini ve muzik disi sesleri parcalarina cok iyi yediriyorlar

Fly Pan Am

bu grup da set fire to flames ile benzer sekilde deneysel anlayisla post-rock muzigi birlestiriyor

Della Zyr

della zyr daha cok shoegaze/dreampop etkisinde muzik yapiyor

Oiseaux-Tempête

post-rock muziginin avangart bir yorumu diyebilecegimiz bi grup

Esmerine

godspeed you! black emperor, set fire to flames tarzinda bi proje

Chestnut Bakery

icinde post-rock unsurlarini barindiran bir shoegaze/dreampop grubu

fraqsea

aslinda deneysel bi muzik projesi ancak icinde shoegaze/dreampop, art pop, indie rock ve post-rock etkileri tasiyor o yuzden bu listeye eklemek istedim

simdilik aklima bunlar geldi daha cok post-rock ya da farkli turlerden konusmak cok isterim muzigi paylasmayi ve konusmayi cok seviyorum sen de dilersen discord'dan konusabiliriz buraya fazla ugramiyorum cunku ୨ৎ

tabii ki de

ben post-rock muzigin biraz daha shoegaze ile birlikte yorumlanmasini seviyorum ama genel olarak muzigini post-rock kaliplarina daha siki tutan ya da muzigini daha experimental cizgide tutan gruplardan da ornekler verecegim

Set Fire To Flames

bu grup minimalist, instrumental bir muzik yapiyor ayni zamanda ambiyans unsurlarini ve muzik disi sesleri parcalarina cok iyi yediriyorlar

Fly Pan Am

bu grup da set fire to flames ile benzer sekilde deneysel anlayisla post-rock muzigi birlestiriyor

Della Zyr

della zyr daha cok shoegaze/dreampop etkisinde muzik yapiyor

Oiseaux-Tempête

post-rock muziginin avangart bir yorumu diyebilecegimiz bi grup

Esmerine

godspeed you! black emperor, set fire to flames tarzinda bi proje

Chestnut Bakery

icinde post-rock unsurlarini barindiran bir shoegaze/dreampop grubu

fraqsea

aslinda deneysel bi muzik projesi ancak icinde shoegaze/dreampop, art pop, indie rock ve post-rock etkileri tasiyor o yuzden bu listeye eklemek istedim

simdilik aklima bunlar geldi daha cok post-rock ya da farkli turlerden konusmak cok isterim muzigi paylasmayi ve konusmayi cok seviyorum sen de dilersen discord'dan konusabiliriz buraya fazla ugramiyorum cunku ୨ৎ
Çok teşekkür ederim, eline sağlık.🥰 Olur elbette sevinirim, müzik konusunda senin kadar geniş çerçevede bilgim ve deneyimim yok ama baştan uyarayım.😆

The Weeknd yeni albümünün adını video ile duyurdu: Hurry Up Tomorrow.

After Hours ve Down Fm ile üçlemenin son halkası olan albümün tarihi henüz belirtilmese de Abel'in varoluşsal konuları ele alacağı paylaştığı video ile kesinleşti.

Linkin Park'ın yeni solisti Emily Armstrong oldu. Chester Bennington'ın ölümünün ardından müziğe ara veren grup dün yeni solistle birlikte birkaç performans sergilediler. O anlardan biri:

Bunun dışında Colin Brittain de gruba davulcu olarak katılarak grupta iki yeni üye olacak. Dünkü etkinlikte grup albüm haberini verip yeni şarkılarını tanıttılar.

2017 yılından sonra ilk çıkan ve Chester Bennington sonrası ilk tekli olan The Emptiness Machine şarkısını aşağıda paylaşıyorum:

Yeni albümün adı da From Zero. İlk teklisi The Emptiness Machine şarkısının görücüye çıktığı albümde biri giriş olmak üzere toplam 11 şarkı olacak ve albüm 15 Kasım tarihinde yayınlanacak.

Albüm kapağı:

Not: Bu arada Emily Armstrong da Dead Sara grubunun bir üyesiydi. Sanırım, o gruptan da ayrılmadı.

Not-2:
Bu da yeni solistle başka bir performans:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık