Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Vinsmoke Ailesi

Kim Yener?

• Monkey D. Luffy

• Vinsmoke Family

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Üye silindi 1004

Luffy’i geç. Bir Roronoa Zoro adam başı 300 Vinsmoke eder.

Luffy ceasera attığı grizzli magnumu yollasa hepsi tahtalı köyü boylar. Adamların kıyafetleri dışında ne güçlerini gördük ? haki var mı ? Yok bunlara grizzliy magnum bile fazla.

Bu ailenin karşısındaki adamı bir güzel anlatalım da 37 oy KF tarihinin kara lekesi kalmasın(Eskiden çok dah dengeliydi, insanlar doğru yolu gördü :D)
Önce, karşısındaki Kata'nın niteliklerini inceleyelim: Üst seviye armament, dünyada çok az sayıda insanda bulunan bir mantra ve aşırı mobil ve hızlı bir vücut.
Luffy'nin Python saldırısı ile başlayalım:
O an kullandığı mantra sayesinde Katakuri yumruğun hedefini belirler ve sıyrılmaya odaklanır, sıyrıldıktan sonra gözlem hakisi ile tekrar odaklanana kadar o kısa sürede Luffy'nin yumruğunun aldığı mesafeye bakın. Katakuri'nin 5 metrelik bir adam olduğunu düşünürseniz... Evet, o yumruk taksiye binsen açılış ücretini geçecek kadar yol almış. Bir sonraki sayfada da öğrendiğimize göre python git gide hızlanan bir yapıya sahip:
Katakuri vücudunu arkaya yaslayıp tekrar dengesini sağlayana kadar Luffy başka bir açıdan güçlü bir saldırı yapacak vaziyete erişmiş. Saldırıdan sıyrılamayacağını anlayan Katakuri direkt koluna armament uygulayıp savunma pozisyonuna geçiyor. Hayvan gibi armamente, gösterişli bir fiziğe sahip Katakuri kendini savunmasına rağmen dağlara taşlara uçuyor:
İleriki sayfada, Kata'nın Luffy'nin hızlı saldırılarına ayak uyduramadığını görüyoruz, adam suratındaa saldırı alacağı yere armament bile basamaz vaziyete geliyor bazı anlarda, saldırıyı direkt alıp ağzı yüzü dağılıyor:
Şimdi siz bana diyorsunuz ki Kata'nın teklediği 1. biraderin ailesine karşı Luffy sıkıntı yaşayacak ha? Kata'ya vurduğu saldırıları bu çapsızlara vursa genlerini deaktif eder ulan. Vinsmokelar kim köpek anasını satayım?

Neyi atayım ? Luffy bir tane yumruk BM'ye attıktan sonra Sanji ile beraber yerde yatmıyor muydu ?

Ömrümüz manga sayısı aramakla geçecek herhalde böyle giderse :hhh:
;
Adamın hakisi bitti lan orada hahaha:hhh: Sapasağlam 1. biraderle Allah'ı kaymış Luffy'i bir pozisyonda tutuyorsun sonra neden benden manga sayfası atmamı istiyorsun diyorsun. Neden istiyorum acaba? :D

;
Adamın hakisi bitti lan orada hahaha:hhh: Sapasağlam 1. biraderle Allah'ı kaymış Luffy'i bir pozisyonda tutuyorsun sonra neden benden manga sayfası atmamı istiyorsun diyorsun. Neden istiyorum acaba? :D
Ne hakisi bitmesinden bahsediyorsun la sen xD

Luffy ilk başta Sanji ile karşılaşıp yemek yedi, daha sonra Bege'nin mekanına gelip duş alıp yemek yedikten sonra uyudular. Ve tüm bunlardan sonra bir tane g4 yumruğu attı öyle mi ? Sonra gelip Luffy'nin ne kadar dayanıklı olduğunu atıyorsunuz.

Artı hadi hakisi bitmiş diyelim orada Bigmom'a değil bir iki tane çöpe karşı kaybetmiş oluyor. Tabi hakisi bitti diye direk bayıldı diyorsan o da ayrı bir rezalet.

Ama dediğim gibi o sahnede herkes bir anda kaybetti normalde Luffy'nin haki kullanmayan halini Kata bile doğrudan halledemiyordu ama bir anda yakalandı.

Neyse senaryonun ilerlemesi için güç olayının bir adım geride tutulduğu saçma bir büyük tablo sayfasıydı orası :artiz:

Not: Son zamanlarda yorumlarına bakıyorum da hakinin ne zaman bittiğini direk anlayabiliyorsun hacı helal olsun en son Kıraker'in haksinin nasıl bittiğini anlatmıştın :hhh:

Ne hakisi bitmesinden bahsediyorsun la sen xD

Luffy ilk başta Sanji ile karşılaşıp yemek yedi, daha sonra Bege'nin mekanına gelip duş alıp yemek yedikten sonra uyudular. Ve tüm bunlardan sonra bir tane g4 yumruğu attı öyle mi ? Sonra gelip Luffy'nin ne kadar dayanıklı olduğunu atıyorsunuz.

Artı hadi hakisi bitmiş diyelim orada Bigmom'a değil bir iki tane çöpe karşı kaybetmiş oluyor. Tabi hakisi bitti diye direk bayıldı diyorsan o da ayrı bir rezalet.

Ama dediğim gibi o sahnede herkes bir anda kaybetti normalde Luffy'nin haki kullanmayan halini Kata bile doğrudan halledemiyordu ama bir anda yakalandı.

Neyse senaryonun ilerlemesi için güç olayının bir adım geride tutulduğu saçma bir büyük tablo sayfasıydı orası :artiz:
Her zamanki gibi serinin fundamental noktalarını kaçırdığını tekrar gösterdiğin için tebrik ediyorum. Hakiyi benzin gibi düşünüp, ne kadar verirsen o kadar çalışır mantığında olduğun çok belli. Doflamingo dövüşü olsun, Kata dövüşü olsun hakinin nasıl işlediğini az dikkatli okuyan okuyucu anlamış vaziyette lakin ne yazık ki sen anlayamamışsın.
Haki 5 dakika bekle yüzde 50 dolar, 10 dakika bekle yüzde 100 dolar düzleminde işleyen bir yapıya sahip değil. Kritik bir dönüm noktası var, o ana kadar ne kadar dinlenmiş olursan ol eğer o süreyi doldurmadıysan hiç efektif kullanamıyorsun. Luffy'nin gözlem hakisini gelişene kadar hakisini tutarlı harcamasının da sebebi budur. Bir daha biterse göte gelecektir çünkü.
Sana en basit şekilde anlatayım:
9 dakika bekledin mi, 10 dakika beklediğinin 9/10'u kadar hakin olmuyor. Fiziksel ve ruhani bir dönüş gerçekleştirmesinden mütevellit, benliğini sağlayamadıysa ha 3 dakika beklesin ha 9 hint fakiri gibi geziyor. Kocana'ya karşı bu kritik dinlenme süresini doldurmadığı için mal gibi falafoş oluyor hemen. Ama kime yazıyorum ki :fool:

Her zamanki gibi serinin fundamental noktalarını kaçırdığını tekrar gösterdiğin için tebrik ediyorum. Hakiyi benzin gibi düşünüp, ne kadar verirsen o kadar çalışır mantığında olduğun çok belli. Doflamingo dövüşü olsun, Kata dövüşü olsun hakinin nasıl işlediğini az dikkatli okuyan okuyucu anlamış vaziyette lakin ne yazık ki sen anlayamamışsın.
Haki 5 dakika bekle yüzde 50 dolar, 10 dakika bekle yüzde 100 dolar düzleminde işleyen bir yapıya sahip değil. Kritik bir dönüm noktası var, o ana kadar ne kadar dinlenmiş olursan ol eğer o süreyi doldurmadıysan hiç efektif kullanamıyorsun. Luffy'nin gözlem hakisini gelişene kadar hakisini tutarlı harcamasının da sebebi budur. Bir daha biterse göte gelecektir çünkü.
Sana en basit şekilde anlatayım:
9 dakika bekledin mi, 10 dakika beklediğinin 9/10'u kadar hakin olmuyor. Fiziksel ve ruhani bir dönüş gerçekleştirmesinden mütevellit, benliğini sağlayamadıysa ha 3 dakika beklesin ha 9 hint fakiri gibi geziyor. Kocana'ya karşı bu kritik dinlenme süresini doldurmadığı için mal gibi falafoş oluyor hemen. Ama kime yazıyorum ki :fool:
Ne yazıyorsun zaten cevap olarak, artık tam bir yorumun hepsini bile görememeye başladın, hep top çevirip konuyu başka yerlere atıyorsun.

Ben sana çok açık bir şekilde Luffy'nin kaybolan dişinin geri geldiğini bile gösterebilirim hatta direk hadi hakisi bitsin diyorum bir de ona göre yorumluyorum ama işine gelen kısmını alıp devam ettiriyorsun.

Sen, ben herkes Luffy'nin haki kullanmadan Kata'ya karşı durumunu görmedik mi ? Gördük adam öyle bir iki önemsiz karaktere yakalanacak şekilde miydi ?

Gelmişsin tüm ekibin iki dakikada paket olduğu sahneden bir sayfa atıp, daha nasıl olduğunu bile görmediğimiz yerden bakın tek yedi gitti diyorsun. Eee orada herkes tek yedi. Orası belli bir amaca hizmet ediyordu.

Neyse zaten şimdi bu yorumumda tutup a'sına cevap atar sonra hikaye anlatırsın. Bak o çıkarım yaptığın hikayenin, kendince her şeyi çözüp ortaya attığın förmülün üstüne yazmıyorum bile hadi onu da kabul edelim xD

Ne yazıyorsun zaten cevap olarak tam bir yorumun hepsini bile görememeye başladın, hep top çevirip konuyu başka yerlere atıyorsun.

Ben sana çok açık bir şekilde Luffy'nin kaybolan dişinin geri geldiğini bile gösterebilirim hatta direk hadi hakisi bitsin diyorum bir de ona göre yorumluyorum ama işine gelen kısmını alıp devam ettiriyorsun.

Sen, ben herkes Luffy'nin haki kullanmadan Kata'ya karşı durumunu görmedik mi ? Gördük adam öyle bir iki önemsiz karaktere yakalanacak şekilde miydi ?

Gelmişsin tüm ekibin iki dakikada paket olduğu sahneden bir sayfa atıp, daha nasıl olduğunu bile görmediğimiz yerden bakın tek yedi gitti diyorsun. Eee orada herkes tek yedi. Orası belli bir amaca hizmet ediyordu.

Neyse zaten şimdi bu yorumunda tutup a'sına cevap atar sonra hikaye anlatısın. Bak o çıkarım yaptığın hikayenin, kendince her şeyi çözüp ortaya attığın förmülün üstüne yazmıyorum bile hadi onu da kabul edelim xD
Vallahi kabul et veya etme, benim çıkarımlarım tutarlı, tahminlerim doğru olurken sen sürekli yan basıp "Benim suçum değil Oda bizi trolledi :'(" demeye devam et.

Hikayede bir amaca hizmet ediyor demişsin, e herhalde ediyor hikaye dediğin öyle işler, biz de çıkarımlarımızı o aksiyonlardan yaparız. Usopp'un bütün hareketleri bir amaca hizmet ediyordu yoksa KK gücünde mi diyeceğiz? Bu ne kadar saçma bir mentalitedir. Bu kadar yaratıcılığı olan bir insan milyon tane farklı şekilde hikayeyi ilerletebilirken o şekilde ilerlettiyse, ben o hikayenin ilerleyişindeki detayları meta alırım. Hikaye ilerlemesi için öyle oldu iks de dersen olan her türlü hareketi bu düşünce yapısına sığdırıp One Piece'deki bütün dengeleri olması gereken bir olgudur yoksa gerçekliği yansıtmaz diye bir köşeye atabilirsin.

Kata ichijiyi teklemedi. Orda tek yiyen tek kişi judge’dı. O sahneden 2 saniye sonra bomba patladığında hiçbişeyi yokmuş gibi kalktı hepsi:
https://www.mangareader.net/one-piece/872/9
Daha sonra uçarak gittiler:
https://www.mangareader.net/one-piece/872/13

İchiji kata’yla 1 vs 1 dövüşmüyordu. Bi yanda babası ölüyor, diğer yandan ceaser’a dikkat etmesi lazım. Kimse kimseyle dövüşmedi savaş vardı orda. Hazırlıksız yakalandılar. Kimse tam gücünü kullanamadı. Mesela sanji’den örnek vereyim:

Partide daifuku rakibi hakkında bişey bilmeyen hazırlıksız sanjiyi uçuruyor:
https://www.mangareader.net/one-piece/864/8

Daha sonra çok daha büyük bi saldırıyı sanji rahatlıkla durdurabiliyor:
https://www.mangareader.net/one-piece/899/14

Partiye bakarak germa’yı ezik görmek haksızlık olur. Anti germa mermileri geldikten sonra bile yonkou ordusuyla savaşmaya devam edebildiler.

Luffy kata’yla dövüşürken dövüşün en başında bile ichiji’den kötü durumdaydı. Ama kalkıp 10 saat daha dövüştü:
https://www.mangareader.net/one-piece/880/12
İchiji de kalkacak haldeydi.

Brnim bildiğim kadarıyla ichiji luffy’e denk diyenler gear 4’süz halini kastediyordu. İchiji>niji>sanji diye sıralarsak ichiji’nin luffy seviyesinde görülmesi normal bence.

Luffy gear 4 kullanmazsa yener ichijiyi. Ama tek falan atabileceğini sanmıyorum. Tüm aileyi yenebilmek için gear 4’e ihtiyaç duyar.

Vallahi kabul et veya etme, benim çıkarımlarım tutarlı, tahminlerim doğru olurken sen sürekli yan basıp "Benim suçum değil Oda bizi trolledi :'(" demeye devam et.

Hikayede bir amaca hizmet ediyor demişsin, e herhalde ediyor hikaye dediğin öyle işler, biz de çıkarımlarımızı o aksiyonlardan yaparız. Usopp'un bütün hareketleri bir amaca hizmet ediyordu yoksa KK gücünde mi diyeceğiz? Bu ne kadar saçma bir mentalitedir. Bu kadar yaratıcılığı olan bir insan milyon tane farklı şekilde hikayeyi ilerletebilirken o şekilde ilerlettiyse, ben o hikayenin ilerleyişindeki detayları meta alırım. Hikaye ilerlemesi için öyle oldu iks de dersen olan her türlü hareketi bu düşünce yapısına sığdırıp One Piece'deki bütün dengeleri olması gereken bir olgudur yoksa gerçekliği yansıtmaz diye bir köşeye atabilirsin.
Yine alakasız bir tarafa çekmişsin :oleyo2:

Benim bahsettiğim yerde herkesin paket olduğunu görüyoruz ve o şekilde paket olmayacak pek çok sorun çıkaracak karekterlerin de bir anda bittiğini görüyoruz. Bu yüzden senin attığın sahneye karşı bak herkes bir anda paket oldu bu adamın yapabileceklerini böyle basite indirgemeyin demeye çalışmışım.

Yine geldik yorum içinde daha önceki yorumları açıklamaya :hhh:

Artı ben Sanji konusunda yanıldım bunu çok defa dile getirdim ama Luffy, CC'ye yenildiği vakit Zoro kazanır dediğimizde başımıza üşüşen Luffycilerin yanılgılarına hiç yanaşamadık çok şükür :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık