Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Shiryu

Kim Kazanır?

• Luffy

Kullanılan: 99 73.9%
  • Shiliew

Kullanılan: 35 26.1%

• Kullanılan toplam oy
    134
Luffy'nin dayanıklılığı Shiliew'e işlemez.Shiliew meyve gücüyle darbe indirmez.Keser o kolları.Forumda yine absürd bir oy farkı.

Shiryu'ya power up gelmesi için meyve yemesine gerek yok bence. Teach'in sağ kolu olduğunu Mf'de BenBackman ile çizilmesi kanıtladı benim gözümde. Şuan Benbackman >= Marco = Shiryu > Kata bekliyorum. Yonkolar denktir mantığına karşıyım. Wb, Bm yi yıksaydı eğer; 5 - 3.5 luk bir kısas olsa bile ( ki abartıyorum) Wblerden geriye 3.5 luk güç kalır ki değmez. Roger Kk iken yonko olanlar var. Yani tüm dünyayı kontrol altında tutamazsın diye 4 korsan imparatoru var. Yoksa denk değiller. Sağ kolları da denk değil 8. adamları da.

Shiliew; Ben Beckman, Marco, Katakuri ve Kaido'nun daha göremediğimiz sağ kolu seviyesinde bile değil. Sadece bir ID müdürüydü ve hapis hayatından sonra da 2 senelik aktif bir korsan oldu. Saydığım isimler yıllardır korsan ve sağ kolluk yapmış kişiler. Bu adamlardaki tecrübe ve güç Shiliew'de yoktur. Luffy, Katakuri gibi bir adamı yenmiş bu adama mı yenilecek? Luffy'nin dengi değil Shiliew. En fazla Zoro'nun rakibi olur bu saatten sonra.

Eğer ben biraz Shounen'den anlıyorsam o çaldıkları meyvelerle falan en güçlü yonko tayfası olacaktır bb tayfası.Kk tayfası olacak kadar güçlü olacaklardır.Mangaka tayfa karşısına aynı seviyede sağ kollar ve tayfa üyeleri çıkarmayacaktır.Bir esprisi kalmaz heyecanı azaltır çünkü.O yüzden her üyeleri diğer 3 tayfayla kıyasla x2 güçte falan olacaktır.O bakımdan Shiryuu da diğer sağ kollardan fersah fersah üstün olur.

Fakat bu şu anda mı gelecekte mi olur bilemiyorum.Şu anda Shiryuu amiral üstü seviyede değilse Luffy alır.Fakat söylediklerim bb tayfası için çoktan mümkün hale geldiyse Shiryuu seviye olarak amiralleri bile geride bırakacak şekilde uçmuştur.Öyle bir ihtimal söz konusuysa Luffy şu an alamaz.
Bence yanlış yorumladığın kısım BB tayfasının 2. Adamı bizim tayfanında 2. Adamıyla eşleşeceği Shiryuu şuan katakuri seviyesinde olsa bile Zoro'nun Kata seviyesi olması için daha 2 arc gerekir diye düşünüyorum. Eğer senin dediğin gibi Shiryuu Katakuri'den fersah fersah üstünse Zoro'nun o seviyeye gelmesi çok uzun bir zaman alır. BB tayfası konusunda aynı fikirdeyiz hepsi über çıkacaktır fakat Shiryuu Kata'dan fersah fersah üstün çıkarsa 2 yonkou tayfası arasında güç dengesizliği olmaz mı?

Shiliew; Ben Beckman, Marco, Katakuri ve Kaido'nun daha göremediğimiz sağ kolu seviyesinde bile değil. Sadece bir ID müdürüydü ve hapis hayatından sonra da 2 senelik aktif bir korsan oldu. Saydığım isimler yıllardır korsan ve sağ kolluk yapmış kişiler. Bu adamlardaki tecrübe ve güç Shiliew'de yoktur. Luffy, Katakuri gibi bir adamı yenmiş bu adama mı yenilecek? Luffy'nin dengi değil Shiliew. En fazla Zoro'nun rakibi olur bu saatten sonra.
Teach amiral seviyesi bile değilken 2y de yonko olmuş.Tayfası da gayet 1-2 lvl atlamış olabilir.Onların yıllardır korsan ve sağ kol olması bir şey ifade etmiyor bence.Shiryu'da evinde otururken Teach gelip almış değil ki.Oda Teach'i yonko yapmış.Teach'de ve tayfasında sadece yonko ve tayfası ünvanı yoktur.O ünvanın altını illaki dolduracak seviyeye getirmiştir Oda bunları.

Vs konusuna yorumum da Luffy Kata'yı yendi diye Luffy>Kata olmadı.Luffy=sağ kol oldu.Shiryu'da çok yüksek ihtimalle Teach'in sağ koluyken neden Luffy karşısında şansı olamasın ? İki tarafında eşit derece de şansı var.

Teach amiral seviyesi bile değilken 2y de yonko olmuş.Tayfası da gayet 1-2 lvl atlamış olabilir.Onların yıllardır korsan ve sağ kol olması bir şey ifade etmiyor bence.Shiryu'da evinde otururken Teach gelip almış değil ki.Oda Teach'i yonko yapmış.Teach'de ve tayfasında sadece yonko ve tayfası ünvanı yoktur.O ünvanın altını illaki dolduracak seviyeye getirmiştir Oda bunları.

Vs konusuna yorumum da Luffy Kata'yı yendi diye Luffy>Kata olmadı.Luffy=sağ kol oldu.Shiryu'da çok yüksek ihtimalle Teach'in sağ koluyken neden Luffy karşısında şansı olamasın ? İki tarafında eşit derece de şansı var.
Luffy>Kata olmadı zaten ona katılıyorum sadece Kata'nın Shiliew'dan üstün olduğunu düşünüyorum. Luffy Kata'yı güç bela yenmişken gidip de Shiliew'e karşı zorlanmaz diye düşünüyorum.

Siryuu en zayıf sağ kol diye düşünüyordum ama Katakuri'den güçlüdür en kötü.

Bigmom'un ezo çektiği Kata , Teach'in ortaklık teklif ettiği Shiryuu kadar olamaz. Ki 2 yıl geçti hala diş geçirememiş Teach Shiryuu'a.

Siryuu en zayıf sağ kol diye düşünüyordum ama Katakuri'den güçlüdür en kötü.

Bigmom'un ezo çektiği Kata , Teach'in ortaklık teklif ettiği Shiryuu kadar olamaz. Ki 2 yıl geçti hala diş geçirememiş Teach Shiryuu'a.
Aynen bence de Kata'dan güçlüdür.Kata bence en güçsüz sağ kol çıkacak ileride anlaşılır.Tam bir hayal kırıklığı oldu Kata,her sağ kolu böyle yenemez Luffy.Shiryuu seri sonu en güçlü sağ kol olabilir şu anda ise konumu henüz belirsiz ama en güçsüz olmadığı kesin bence.

Bence yanlış yorumladığın kısım BB tayfasının 2. Adamı bizim tayfanında 2. Adamıyla eşleşeceği Shiryuu şuan katakuri seviyesinde olsa bile Zoro'nun Kata seviyesi olması için daha 2 arc gerekir diye düşünüyorum. Eğer senin dediğin gibi Shiryuu Katakuri'den fersah fersah üstünse Zoro'nun o seviyeye gelmesi çok uzun bir zaman alır. BB tayfası konusunda aynı fikirdeyiz hepsi über çıkacaktır fakat Shiryuu Kata'dan fersah fersah üstün çıkarsa 2 yonkou tayfası arasında güç dengesizliği olmaz mı?
Bu olduğu zaman zaten bb tayfası yonko tayfası olmaktan çıkacak.Bizim tayfa engel olmasa rahatlıkla kk tayfası olabilecek kadar güçlü olacak.Luffy ve tayfa engel olacak onlara.Mangaka boşa demiyor bb tayfası isterdim diye.Bu adamlar hepsini geride bırakacak.Bir tek bizimkiler iradeyle altedebilecek noktaya gelecekler.

Aynen bence de Kata'dan güçlüdür.Kata bence en güçsüz sağ kol çıkacak ileride anlaşılır.Tam bir hayal kırıklığı oldu Kata,her sağ kolu böyle yenemez Luffy.Shiryuu seri sonu en güçlü sağ kol olabilir şu anda ise konumu henüz belirsiz ama en güçsüz olmadığı kesin bence.
En zayıf sağ kol söylemin hoşuma gitmese de Shiryuu konusunda haklı çıkacaksın büyük ihtimalle. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık