Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Marshall D. Teach (Karanlık Meyveli)

Kim alır ?

• Teach

Kullanılan: 64 45.4%
  • Luffy

Kullanılan: 76 53.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    141
- Luffy zaten fiziksel anlamda dövüşen bir adam meyvesini kapamışsın kapamamışsın onun çözümü silahlanma hakisi olduğundan meyvesini kapasanda bir iş gördüremezdi o zamanki Teach, gördüğün gibi Luffy'nin herhangi bir özelliğini saniyelik kapasanda bir işe yaramaz tekrardan g2 geçip kondurur yumrugunu g4 hızına ve gücüne ayak uydurmasının imkanı yok o zamanki Teach'in WB'den yumruk yedi demişsin hangi WB ama yüzünün yarısı olmayan gögsünde Magma deliği + Yüzlerce Mermi,kılıç + Squardo'nun ihaneti yapma gözünü seveyim sağlam bir WB olsa(MF'nin ilk başındaki) o teach'in hali nice olurdu.G4'lü Luffy yukarda bahsettim yaralı WB'nin yumruklarını Teach'in aldığı zarar kadar alır belki daha az kim bilir.
1.si şurayı örnek göstererek kendinizi komik duruma düşürmeyin. Teach bu saldırıyı beklemiyordu, Shanks'ın dandik bir deniz canavarına kol vermesi, Beyazsakal'ın Squardo'dan kılıç yemesinden farksız bir olay devamı gelseydi Jinbe'nin dediği gibi Teach Luffy'yi harcardı.

2.si Ace'e karşı da aynı durumlara düştü ama sonunda kazandı, Teach'in özgüveninden ötürü rakiplerini küçümseme dezavantajı var. Bu onların ona denk olduğunu göstermez, Ace aynını yaptı, tüm tayfasıyla Teach'i ters çevirdi, Teach işi ciddiye alınca Ace kendi ters çevrildi.

3. O yüzü yok dediğin WB Akainu'yu yerin dibine sokmuş halde. Sengoku'nun halen bu kadar güçlü mü diye şaşırdığı halde. Yine de çok güçlü. Ölmeden önce son gücünü ortaya koyuyor adam. Ayrıca WB örneğini veriyorsan WB'nin ne dediğine dikkat edeceksin, WB ne diyor Teach'e ''kendini abarttın dikkatsiz davrandın.'' bu ne demek ? WB kısaca diyor ki normal şartlarda ben bunu yapamazdım, Teach dikkatsiz davrandığı için bu işi becerdim, normalde Teach'in seviyesi bundan daha yüksek demek. WB kendisi bile Teach'in hakkını veriyor siz WB üzerinden küçümsüyorsunuz.

Kimse neden yardıma gitmemiş o zaman saçma değil mi o kadar marinefordu basıyorlar ace için biri bile yanında ya da arkasından gitmemiş bu dediklerini hatırlamıyordum o zaman ace a müstehaktır ölüm :D
Onun tümeninden birisiydi Teach ve tayfadan bir kişi öldürmüştü. Cezasını tayfanın kuralı gereği Ace'in kesmesi gerekiyordu. Tek seferlik kuralı uygulamak istemediler ama Ace bunun tayfaya yakışmayacağını, tayfadan birisine zarar geldiyse bunun affedilemeyeceğini ve denizlerdeki namlarının burdan geldiğini söyledi ve gitti. Tayfa da Ace'e güvenmeyi seçti. (Edit) Yine aynı kural gereği MF'yi bastılar.

Onun tümeninden birisiydi Teach ve tayfadan bir kişi öldürmüştü. Cezasını tayfanın kuralı gereği Ace'in kesmesi gerekiyordu. Tek seferlik kuralı uygulamak istemediler ama Ace bunun tayfaya yakışmayacağını, tayfadan birisine zarar geldiyse bunun affedilemeyeceğini ve denizlerdeki namlarının burdan geldiğini söyledi ve gitti. Tayfa da Ace'e güvenmeyi seçti.
Dediğim gibi çok saçma yani yenileceğini bile bile kim adamı gönderir göndersen de yardım gönderirsin de neyse manga okuyoruz mantık aramamak lazım bazen

G4 meyve+haki değil miydi ? Teach meyve iptali yaparsa g4te gider.Teach'te de haki olmadığını varsayarsak saf gücüyle Luffy'de saf güç+hakisiyle kapışmak durumunda kalır.Teach'in saf gücü ve dayanıklılığı Luffy'nin 2-3 tık üstündedir ama Luffy'nin hakisinide ekleyince bu fark azalır.İlk başta çok kararsız kaldım ama Teach alır gibi geliyor.Ama dövüş Akainu vs Aokiji gibi olur.Uzun süre denk giderler sonunda da Teach ayakta kalır.

Smoker-san demisti 2 y onceki Belammy'nin bulundugu adada Dofla Teach kapissa dof alir demisti buda demektir ki luffy alir

Adam daha meyve sahibi değilken, komutanlık teklifi alıyor. Yıllar önce Beyazsakal Korsanları'nın en önde gelen üç adamından biri olarak çiziliyor. Shanks, Ace'i tanıdığı ve Teach'in meyve yediğini bilmediği halde, Ace'in onu yenemeyeceğini tahmin etti. Yine aynı Shanks, Marineford'da ona savaşma teklifi yapsa da, yürüyüp gitmesine izin verdi.

Benim gördüğüm Teach, meyvesiz bile canavar gibi güçlü bir adam.
Anladım. Öyle olması'da muhtemelen. Ancak yine'de bütün bunlara rağmen 2y sonrası gelişim göstermiş hali ile Luffy'nin gücünün özelliklerini bildiği bir Teach'i yeneceğini düşünüyorum. Muhtemelen buna en büyük sebepte Shanks'ın sözlerinin güçten ziyade Teach'in hareket arzı ile alakalı ifade ettiğini düşünmem. Teach hedeflediği şey ne ise son ana kadar gerekli şartlara sadık kalan ve kendisine en ufak zararı olabilecek ihtimallerden kaçınan biri olarak görüyorum. Teach Luffy hem Luffy gibi hem de tam tersi ilk karşılaştıklarında izlediğimiz yemek muhabbeti de bunu ifade ediyor bence. Teach amacını gerçekleştirmek için sabreder ve en az zarar ihtimali olan anı seçer Luffy ise tam tersi ona taktik falan yok... Ancak ikisi de amaçları doğrultusundan çok güçlü iradeye sahipler. Shaks'in de işte bunları bir şeklide sezdiğini ve bu imada bulunduğunu WB'nin bunun farkında olması sebebiyle gitmesine karşı çıktığını düşünüyorum.

Shanks'ın Teach'i kovalamaması ise savaşı durdurmaya gelen bir adamın tavrıydı diye düşünüyorum. Denizcileri siz çekilin ben ona saldıracağı diyemezdi sonrasında ise takip etmemesi ise hem senaryo gereği hem de Shaks'ın kişiliği gereği diye düşünüyorum.

Ancak yine de dediğin gibi Shaks'ın söz ve tavırları saf gücü ile alakalı ise haklı olabilirsin.

Teach'in Ace'e vurabilmesi sadece Haki ile mümkün olabilir, o yüzden Haki bilgisi lazım olduğunu söyledim. Ace ile ne alakası var bunun?
Teach'in meyvesi karşı tarafın meyvesini iptal ediyor. Bir nevi kairoseki gibi. Bundan dolayı her türlü meyveyi dokundugunda iptal ediyordu diye hatırlıyorum. Haki bilmesi ayrı bir konu.

Aslında Teach dokunduğu anda meyveyi iptal ediyordu.O zaman Luffy g4le kapışabilir,hasar verir ama yediği bir darbe de meyve iptali olucağından kendi saf dayanıklılığı+hakisiyle savunmak durumunda kalır.2y önceki Teach en az Dof kadar dayanıklıdır desek olmadı Dof gibi dayak yiye yiye dövüşü kazanır.

Teach'in meyvesi karşı tarafın meyvesini iptal ediyor. Bir nevi kairoseki gibi. Bundan dolayı her türlü meyveyi dokundugunda iptal ediyordu diye hatırlıyorum. Haki bilmesi ayrı bir konu.
Teach'in Yami Yami no Mi güçleri olmadığı hali için öyle söyledim. Meyve varken, Haki çok gerekli değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık