Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy vs. Charlotte Katakuri

Geleceğe Kim Karar Verecek?

• Kullanılan toplam oy
    246
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adamın Luffy'e kendi kılıcı ile saldırırken meyvesini mi kullanıyor?
Katakuri dediğimiz adam Allah'ı kaymış Luffy'e(G4'süz) yandan gömçürüyor full armamentli, gık deyip kalkıyor herif. Kraker full enerjisi Luffy'i direkt karşısından bir koyuyor adam dağlara taşlara uçuyor, ağzı yüzü kayıyor, g4'lü halini yarıp geçiyor. Olan bu, benim yorumum değil.

@Millennium Wizard
Luffy Kraker dövüşünde 12 saatlik ara geçmeden önce Kraker'in kılıçlarına son anda armament yüklediğini görüyoruz, bizim Luffy malı gibi har vurup harman savurmuyor, şunun gibi:
Bazen de sadece kılıçlarının ucunu armamentle kaplıyor, şunun gibi(Burada da saldırıdan hemen önce ekliyor):
Ya da şunun gibi:
12 saatlik aradan sonra bir(1) kere bile armament kullandığını görmüyoruz. Yaklaşık 11-12 sayfa savaşma kareleri var, inanmıyorsan açıp bakabilirsin.
Tabii siz işinize göre almaya devam edin

Evet son saldırıda koka kullanmamış.Ama bu haki kullanmadığı yada hakisinin bittiği anlamına gelmiyor.Hakisi azalan adam %100 keseceğine emin biçimde bodoslama dalmaz.Mantıklı değil.Koka savunma amaçlı kullanılıyor daha üstün olduğu geçmedi.Haki azalması gibi bir durum olsa Cracker saldırıya geçmez savunmada kalmaya devam ederdi.Ki zaten böyle birşey dendiğini de görmedik.Onun dışında kendin koymuşsun koka kullandığı zaman da Luffynin hakisi baskın geliyordu yumruk kılıca karşı olduğunda.Yani bu adamın dediğin gibi koka kullansa da Luffy'i göbeğinden deleceğini beklemen anlamsız.Yine aynı şey olacaktı belki biraz daha zor gömülürdü.

Evet son saldırıda koka kullanmamış.Ama bu haki kullanmadığı yada hakisinin bittiği anlamına gelmiyor.Hakisi azalan adam %100 keseceğine emin biçimde bodoslama dalmaz.Mantıklı değil.Koka savunma amaçlı kullanılıyor daha üstün olduğu geçmedi.Haki azalması gibi bir durum olsa Cracker saldırıya geçmez savunmada kalmaya devam ederdi.Ki zaten böyle birşey dendiğini de görmedik.Onun dışında kendin koymuşsun koka kullandığı zaman da Luffynin hakisi baskın geliyordu yumruk kılıca karşı olduğunda.Yani bu adamın dediğin gibi koka kullansa da Luffy'i göbeğinden deleceğini beklemen anlamsız.Yine aynı şey olacaktı belki biraz daha zor gömülürdü.
Sadece son anda değil, 12 saatlik aradan sonra hiç kullanmıyor.
14 sayfalık kombatta 8 sayfa kullanıyor, ardından 12 sayfalık kombatta 0(sıfır) kez kullanıyor. Zaten vücudunun yorgunluğu halinden belli, saatlerdir uğraşmaktan dert yakınıyor. Hakisi azalsa Kraker saldırıya geçmez demişsin, yenilenlere Kocana ne yapıyor? Anne beceremedim deyip dönse olabilecek senaryoları akıl edebiliyor musun? Kraker orada kazanmak zorunda, Luffy ise sadece ilerlemek.
Bir de koka kullansa Luffy'nin göbeğini deleceğini beklemek anlamsız demişsin, Luffy'i kesmedi mi bu adam? Ondan sonra Luffy direkt defansif pozisyona geçmedi mi? Neden anlamsız olsun? Allah Allah.

Luffy'nin Crackerin hakisini övdüğü sahne yukarıdaki sahnelerin devamında olan bir şey değil. Yanlış hatırlamıyorsam Crackerin kalkanına vurduktan sonra söylemişti.

Sen bakın Cracker Luffy'nin hakisini aşabiliyor Crackerin b. hakisi>Dof ve Katakurinin b.hakisi diyorsun. Bu Beşiktaş Portoyu yendi Barcelonayada takar gibi bir şey.

Kesme konusuna gelince. Bu konuda Densetsu Katakuri taraftarı ben ise Luffy'e attım oyumu. Genede Densetsunun dediğine katılıyorum. Kılıç, bıçak vb. kesici aletler daha iş bitirici ölümcül olduğundan meyveli yumruk ile arasında fark olabilir. Katakurinin mızrağı ile yapacağı saldırıları önümüzdeki sayılarda görebiliriz ondan sonra net bir şey söylerim bu b.haki konusunda.
Dofun tekmesi ile Crackerin Pretzeli hakili hallerinde farklı etki gösterebilir. Aynı şey Crackerin hakili bisküvi kalkanının sağladığı savunma ile Mochinin göstereceği savunmadada geçerli.

12 saatlik aradan sonra diyorsunda ne yapsın Oda, haki ile kaplı tankman versiyonundaki Luffy'nin bedenine Crackerin kafasını sıkıştırıyor kafasının üst kısmı zaten gözükmüyor birde oraya hakili kafamı çizsin? :oleyo:

En sonda dediğin cümle ise bu tür tartışmaların ipini çeken bir cümle. Bunu yapmasan olmazdı zaten :(
Ben ne zaman bunu kaynak olarak kullanmışım? Luffy'nin, Kraker'in hakisini övdüğü sahneden bahsetmedim bile. Benim gösterdiklerim Kraker'in saldırıları ve etkileri, demediğim şeyi demiş gibi davranmak pek de tartışmaya yarar bir şey değil.

Şimdi gelelim neden göstersinde, önceki bütün sayfalarda gösterirken burada neden göstermesin? Adam hem de detaylı detaylı çizmiş ne an kullandığını, 14 sayfanın 8'inde gösterecek sonra göstermeyecek öyle mi? Adamın ne zaman armament atladığını gördük? Hadi atladı diyelim, 12 sayfanın hepsinde mi atladı? 1 değil 2 değil.

Sadece son anda değil, 12 saatlik aradan sonra hiç kullanmıyor.
14 sayfalık kombatta 8 sayfa kullanıyor, ardından 12 sayfalık kombatta 0(sıfır) kez kullanıyor. Zaten vücudunun yorgunluğu halinden belli, saatlerdir uğraşmaktan dert yakınıyor. Hakisi azalsa Kraker saldırıya geçmez demişsin, yenilenlere Kocana ne yapıyor? Anne beceremedim deyip dönse olabilecek senaryoları akıl edebiliyor musun? Kraker orada kazanmak zorunda, Luffy ise sadece ilerlemek.
Bir de koka kullansa Luffy'nin göbeğini deleceğini beklemek anlamsız demişsin, Luffy'i kesmedi mi bu adam? Ondan sonra Luffy direkt defansif pozisyona geçmedi mi? Neden anlamsız olsun? Allah Allah.
Luffy'nin hakisi niye bitmemiş de bu adamın bitiyor onu anlamıyorum.Dövüşen Luffy bu adam sadece bisküvi üretiyor.Ne yapıyor da haki tüketiyor hadi Luffy g4 açıyor.Birşey tükendiği yok dayanıklılığı azalıyor sadece.Luffy de bunu söylüyor zaten.Kullanmamışsa tercih meselesi biliyorsun kokayı kılıcı korumak için basıyorlar esas olarak.Mihawk öyle söylüyor.Haliyle sivri ucunu gövdeye saplamışken basmayabilir.Ama yumruğa karşı koysun diye de basabilir.Karşı kuvvete karşı kırılmasın diye.Ki öyle de yapmış.Orada da ezilen taraf olmuş.Luffy bunu yapabiliyorsa aynısını yine yapabilir.Tank modunda yay gibi içe çekiliyor ortada yine bir kuvvet ile karşı koyma potansiyel enerji mevzusu var.Geri çekilmiş yumruğa kokalı kılıçla geldiğini düşün.Tank modundaki durum böyleydi.Yani yine aynısı olurdu.Bu kuvvet olayını Cracker tahmin edemedi etse belki koka yapardı bilinmez ama değişen tek şey gömülme zorluğu olurdu.

Kol mevzusunu bin kere anlattık.Lastik kol inceliyor.Luffy hazırlıksız ne kadar haki ve konsantre olduğu belirsiz ve onda da önüne altın tepsiyle sunulmuş olmasına rağmen ufak bir miktar kesiyor tüm gücüyle asıldıktan sonra.Lastik incelir.İncelirse ne olur oradaki haki miktarı da azalır.Kesebilmesi bununla alakalı.Oradaki haki miktarı azaldığı için ve lastik inceldiği için.Yoksa bu adamın aynısını çoktan yapması gerekirdi.Elindeki onca kukla ile sayı avantajıyla hiç mi aynı şeyi yapacak fırsatı bulamamış.Kol olur bacak olur farketmez niye bulamamış.Kukla oyalarken rahatça yapabilirdi.Ama.... İşte o ama yok tekrarı olmamış.

Bakalım luffy bu sefer ne yardımı ile veya anti sebebiyle paçayı kurtaracak. Ayna dünyasında su bulabilir mi acep.

Doflamingonun Luffynin hakisini uyanış ipleri ile aştığı neden es geçiliyor ki.Kraker Luffynin askıda kalan kolunu kesebiliyor.Ayni şekilde de Doflamingo Luffyi 10 dakikalık ara sonrasinda uyanış ipleri ile deliyor.Normal hali ile G4 haline kullandığı kokanın seviye olarak farkli olduğu nerede geçiyor.Ben mi kaçırdım acaba ?

Adamın sertliğini övdüğü krakere haki basıyor ve Luffy de içinde birisi olduğunu bilmeden haki+ser bisküviye sert dedi diye direk Krakerin b.hakisi>Doflamingonum b.hakisi oluyor.Mantık efsane yalnız.

Bege katakuri için burdaki en tehlikeli adam dedi ama katakuri ne yaptiysa plandan sonrasında yaptı. Plan bozulmadan önce başarısız olduğu bir gerçek. Plana göre fotoğrafın kırılması yeterliyken üstüne kırık parçaların tekrar gösterilmesine dahi engel olamadı. Mom tarafının planına göre sanjinin öldürülmesi gerekiyordu sanji ellerinden kaçtığı gibi bir de pero tarafından yakalanan ailesini kurtardı. Planin başarısız olma sebebi mom'ın son haki dalgası. B. Hakisine dair koka yaptığından başka bişey görmedik. Luffy cracker ile ilk karşılaştığında dehşete düşüyor. Bu adama karşı tüm gücümle savaşmaktan başka yol göremiyorum diyor. Crackerin b.hakisi bence kesinlikle daha yüksektir katakulliden.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık