Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Garp vs. Sakazuki

Monkey D.Garp vs Akainu

• Kullanılan toplam oy
    201
Akainu'nun zorlanarak alacağını düşünüyorum. Ama söz konusu One Piece olunca en ufak detayları bile incelemek gerekiyor.

1) Marineford Sahnesi

Hepimiz o sahneyi hatırlıyoruz. Garp, Akainu'nun arkasından yaklaşır ve Filo Amirali'nin müdahalesiyle zor zaptedilir. Peki orada Garp, Akainu'ya saldırsaydı gerçekten onu öldürebilir miydi? Belki o an hissettiği duyguların patlamasıyla gebertebilirdi ama ben buna pek ihtimal vermiyorum. Her ne kadar sahnenin akışı Garp'ın lehine olsa da One Piece evreninde yaşlılık faktörü çok önemli. Akainu'nun Beyazsakal'ın böğrüne açtığı deliği biliyoruz sonuçta. Neden ikinci deliği Garp'a açmasın? Ama burada objektif bakacak olursak ben net bir sonuca varamıyorum. Garp o an hissettiği duygularla birden gebertebilirdi Akainu'yu. Ama karşısında boş bir adam yok. Akainu'nun orada neler yapabileceğini tam olarak söyleyemeyiz. Bu yüzden berabere kalıyorlar bu sahnede.

2) Yaşlılık Faktörü

Dediğim gibi One Piece evreninde yaşlılık faktörü çok önemli. Bleach'te Yamamoto Genryuusai, Dragon Ball'da Kame-sennin gibi olamıyorsunuz bu evrende. Yaşlandın mı işin bitmiş demektir (İstisnalar hariç). Emekliliğe ayrılıp çayını içerken gazete okuman gerekiyor.

Bu durumda Garp, Akainu'nun bir adım gerisinde kalıyor. Biyolojik olarak vücudunda performans düşüklüğü olacaktır Garp'ın. Akainu ise tam aksine kariyerinin zirvesini yaşayan dinamik bir adam.

3) Yetenek Faktörü

Ben hiçbir zaman Garp'ın gerçekten'de teke tek bir dövüşte Roger'ı ölüm döşeğine getirdiğine inanmadım ve mangada kendi gözlerimle görene kadarda inanmayacağım. Haki seviyen üst düzey olabilir ama Kralın Hakisine sahip olmayan birisi nasıl olur da Roger'la eşit bir dövüş sergileyebilir? Bunun cevabını her zaman aradım ama bulamadım.

Garp sadece Haki konusunda ustalaşmışken Akainu hem Haki hemde meyve'de ustalaşmış birisi. Çok basit bir denklem kurarsak ve 2. maddedeki faktörü işin içine katarsak buradan'da Akainu önde çıkıyor.

Ama...

Ne olursa olsun Garp'ın dövüş tecrübesi ve hakisi Akainu'ya çok zor anlar yaşatacaktır. Bu yüzden Akainu alır ama bir takım bedeller ödeyerek alır.
Şimdi WB'nin böğrüne açılan deliğin sebebini düşün bir. WB'nin kalbi tekledi dizlerinin üstüne düştü sonra Akainu açık yaraya saldırdı hani şu böğründen geçip sırtından çıkan kılıç. Garp'a neden açamasına cevap bence. Şimdi mangada geçen birşeye inanmamak ne demek pek mantık aramıyorum bile bu cümlede. Kralın hakisine sahip olmadığını nerden biliyorsun?

Garp'ın gençliğini tartışmaya gerek bile yok. Sümük gibi yapıştırırdı afedersiniz.

Iki sene önce yine öldürürdü Garp.

Iki sene sonra da Akainu kol bacak vererek kazanır.

Şimdi mangada geçen birşeye inanmamak ne demek pek mantık aramıyorum bile bu cümlede. Kralın hakisine sahip olmadığını nerden biliyorsun?
1) Garp'ın Kralın Hakisine sahip olduğu manganın neresinde göründü? Senin mantığınla hareket edeceksek bu işin sonu gelmez. O halde benimde sana aynı soruyu sormam gerekiyor. Nereden biliyorsun Garp'ta Kralın Hakisi olduğunu?

2) Roger, ''Birbirimizi ölüm döşeğine getirdik.'' gibi ucu açık ve üzerinde yorum yapılabilecek bir cümle kurmuşken neden mangada kesin olarak söylenmiş gibi davranıyorsun?

Bu iki soruma cevap aldığım sürece tatmin olacağım efendim. Şimdiden teşekkürler :)

@Jolly Roger
1- Akainu Wb'ye delik açtı çünkü Wb yaşlıdan ziyade hastaydı. Kalbi tekleyince yere çöküp hareket edemez hale geldi ve o arada da Akainu geldi deldi. Ki kalbini teklemesini sağlayan şey de kendi müttefikinden yediği kılıç oldu. Hastalığını tetikledi.

2- Garp hasta falan değildi. Rayleigh gibi emekli de değildi. Aktif bir denizciydi. Gücü gençliğine göre illaki biraz azalmıştır fakat bu adamın gençliği bir amiralden fazlasıydı zaten.

3- Garp'ta h.haki olup olmadığını bilmiyoruz fakat genel olarak vardır diye tahmin ediyoruz. H.hakisi yok diyemeyiz yani. Torununda ve oğlunda var, kendisi de efsane bir adam olduğuna göre onda da vardır diye düşünmekte bir zarar göremiyorum.

Beyler Garp dediğimiz kişiyi Mf'de bile farklı gösterdi mangaka. Kimsenin durduramadığı Marco'yu tek yumrukla yere gömüp aklını aldı. Harekete geçtiğinde herkes korkup umutsuzluğa kapıldı. Wb çıkıp onları cesaretlendirmek zorunda kaldı. Adam 3 amiralin olduğu koltuğa tek başına oturup sıkıyorsa gelin lanet veletler dedi ve bir daha da kimse yeltenmedi oraya gitmeye. Mangasını bilmiyorum ama animede Garp harekete geçtiğinde denizciler "Elimizdeki en iyi denizci harekete geçti." gibisinden tepkiler vermişlerdi. Şu gösterilenler bile yeterli.

Olay biraz da izlenimle alakalı. Benim mangadan aldığım izlenime göre Garp'ın ağırlığı daha fazlaydı. Dolayısıyla 2 sene önce, yani MF'deki Garp hala Akainu'yu alabilecek güçteydi. Günümüzde ise işin rengi değişebilir ama. Denizciliği bırakıp inzivaya çekildi iyice. Güçten oldukça düşmüştür. Zaten Film Z'de de baya bir çökmüş gibi duruyordu.

Garp gibi bir karaktersizde kral haki olmaması lazım ama bence de vardır.

Seri sonuna kadar toplam kral haki kullanıcısı 15'i rahat bulur.

Bir de konuyu açan arkadaş hangi Garp'ı baz almamız gerektiğini belirtseymiş anket daha sağlıklı olurmuş.

@Jolly Roger
1- Akainu Wb'ye delik açtı çünkü Wb yaşlıdan ziyade hastaydı. Kalbi tekleyince yere çöküp hareket edemez hale geldi ve o arada da Akainu geldi deldi. Ki kalbini teklemesini sağlayan şey de kendi müttefikinden yediği kılıç oldu. Hastalığını tetikledi.

2- Garp hasta falan değildi. Rayleigh gibi emekli de değildi. Aktif bir denizciydi. Gücü gençliğine göre illaki biraz azalmıştır fakat bu adamın gençliği bir amiralden fazlasıydı zaten.

3- Garp'ta h.haki olup olmadığını bilmiyoruz fakat genel olarak vardır diye tahmin ediyoruz. H.hakisi yok diyemeyiz yani. Torununda ve oğlunda var, kendisi de efsane bir adam olduğuna göre onda da vardır diye düşünmekte bir zarar göremiyorum.

Beyler Garp dediğimiz kişiyi Mf'de bile farklı gösterdi mangaka. Kimsenin durduramadığı Marco'yu tek yumrukla yere gömüp aklını aldı. Harekete geçtiğinde herkes korkup umutsuzluğa kapıldı. Wb çıkıp onları cesaretlendirmek zorunda kaldı. Adam 3 amiralin olduğu koltuğa tek başına oturup sıkıyorsa gelin lanet veletler dedi ve bir daha da kimse yeltenmedi oraya gitmeye. Mangasını bilmiyorum ama animede Garp harekete geçtiğinde denizciler "Elimizdeki en iyi denizci harekete geçti." gibisinden tepkiler vermişlerdi. Şu gösterilenler bile yeterli.

Olay biraz da izlenimle alakalı. Benim mangadan aldığım izlenime göre Garp'ın ağırlığı daha fazlaydı. Dolayısıyla 2 sene önce, yani MF'deki Garp hala Akainu'yu alabilecek güçteydi. Günümüzde ise işin rengi değişebilir ama. Denizciliği bırakıp inzivaya çekildi iyice. Güçten oldukça düşmüştür. Zaten Film Z'de de baya bir çökmüş gibi duruyordu.

Değerli yorumun için teşekkür ederim.

Öncelikle ufak bir düzeltme yapmak isterim izninle. Monkey D. ailesinde sadece Luffy'de H.Haki gördük. Yani Dragon'da da Kralın Hakisini görmedik. Bu yüzden Garp'ta H.Haki olma ihtimali biraz daha düşüyor böylelikle. Sonuçta Oğlunda görmedik. Sadece ve sadece torununda gördük.

Bana göre Beyazsakal'ın hasta olması yaşlılığından kaynaklanıyordu. Yaşlandıkça insanın bağışıklık sistemi çökmeye başlar. One Piece gibi bir evrende defalarca kez yaşlılığın dezavantaj olduğu bize gösterilmişken Garp'ın bu dezavantajdan etkilenmeyecek olması, etkilense bile gücünün çok az düşecek olması en azından bana mantıklı gelmiyor.

1) Garp'ın Kralın Hakisine sahip olduğu manganın neresinde göründü? Senin mantığınla hareket edeceksek bu işin sonu gelmez. O halde benimde sana aynı soruyu sormam gerekiyor. Nereden biliyorsun Garp'ta Kralın Hakisi olduğunu?

2) Roger, ''Birbirimizi ölüm döşeğine getirdik.'' gibi ucu açık ve üzerinde yorum yapılabilecek bir cümle kurmuşken neden mangada kesin olarak söylenmiş gibi davranıyorsun?

Bu iki soruma cevap aldığım sürece tatmin olacağım efendim. Şimdiden teşekkürler :)
Olmadığını iddaa eden sensin. Ben kesin var gibi bir söylemde bulunmadım bu yüzden kanıtlamak durumunda da değilim. Genel olarak olduğu düşünüyor, Dragon'da ve Garp'ta. Dostum sen okuduğunu anlayabiliyor musun şüpheliyim. Birbirimizi ölüm döşeğine getirdik kısmı biraz muamma olabilir ancak bunu tamamen reddeden sensin. Kendinle çelişiyorsun. Üzerine yorum yapılabilecek bir cümle deyip üstüne inanmıyorum ben böyle olduğuna deyip çıkıyorsun işin içinden. İlla yorumlamak lazımsa bence Roger'ın Garp'ı rakip olarak gördüğü sonucu çıkıyor hiç değilse. Yani adam Roger' la kapışabilecek adam. Bu çok açık ve net...

Olmadığını iddaa eden sensin. Ben kesin var gibi bir söylemde bulunmadım bu yüzden kanıtlamak durumunda da değilim. Genel olarak olduğu düşünüyor, Dragon'da ve Garp'ta. Dostum sen okuduğunu anlayabiliyor musun şüpheliyim. Birbirimizi ölüm döşeğine getirdik kısmı biraz muamma olabilir ancak bunu tamamen reddeden sensin. Kendinle çelişiyorsun. Üzerine yorum yapılabilecek bir cümle deyip üstüne inanmıyorum ben böyle olduğuna deyip çıkıyorsun işin içinden. İlla yorumlamak lazımsa bence Roger'ın Garp'ı rakip olarak gördüğü sonucu çıkıyor hiç değilse. Yani adam Roger' la kapışabilecek adam. Bu çok açık ve net...
Neden bu kadar saldırgan yorumlar yaptığını anlamadım açıkçası. Okuduğumu gayet iyi anlıyorum. Ayrıca Roger'ın söylediği sözü reddettiğimi dile getirmedim. Eeeh, şey.. Özür dilerim ama sanırım sen okuduğunu anlamıyorsun.

''Ben hiçbir zaman Garp'ın gerçekten'de teke tek bir dövüşte Roger'ı ölüm döşeğine getirdiğine inanmadım''

Neden benim yazdıklarımı tam olarak okuyup anlamadan cevap verdin ki dostum? Sence ölüm döşeğine getirmek sadece teke tek yapılan bir dövüş neticesinde mi gerçekleşebilir? Yoksa çeşitli stratejiler ile birisi ölüm döşeğine getirilebilir mi? Ben zaten Garp'ın Roger ile rakip olduğunu kabul ediyorum. Ama eşit güçte olduklarına inanmıyorum. Bunu anlamanın neresi zor ki yahu? :)

İnsanların genel olarak düşündükleri şeyler beni pek ilgilendirmiyor açıkçası. Ha yanılabilir miyim? Ben profesyonel bir teorisyen değilim. Elbette yanılabilirim. Ama şuan ki durumda Garp'ta Kralın Hakisi görünmediyse ve bende onda Kralın Hakisi olduğuna inanmıyorsam, bunun neresinde sorun var?

Görmediğim bir şeye inanmamamın neresi suç? Sadece düşünceler ile bir bilgiye körü körüne inanmamı mı istiyorsun? Ben onu yapmam efendim. Siz yapabilirsiniz saygı duyarım sonuna kadar. Ama lütfen bu şekilde saldırgan yorumlar yapmayınız. Şurada güzelce tartışıp fikirlerimizi paylaşıyoruz sonuçta :)

@kuroashi.no.sanji1993 Yani bildiğimiz kıran kırana bir dövüşe girmişler; hakiler, yumruklar havada uçuşmuş. Koskoca Korsanlar Kralı ile Monkey D. Garp teke tek savaşmış ve berabere kalmışlar. Böyle bir flashback gösterildiğini unutmuşum.

Peki o halde ben yanlış biliyormuşum iyi günler :)

Akainu da pek genç sayilmaz. 55 yaşında reyis. Güç olarak gelebileceği en yüksek noktaya gelmiş. Daha da yükselmez. Monkey D. Garp 2 sene içinde eğer güçten düşmediyse yener. Saka'nın kazanmasını sağlayabilecek tek kriter sağlık olayı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık