Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kesinlikle katılıyorum sana. En güclü kılıç ustası olsada sonuçta sadece kılıç ustası olduğundan 1 e 1 de yenilebilecek bir karakter. Bazen meyve gücü bazende yumruk tekme gerek her şey Kılıçla çözülmüyor.
Kisame, Sasuke'den daha iyi kılıç ustasıdır. Ikisi de kılıç sahibidir. Lakin komple dövüş Sasuke zorlanmadan alır.

Bu olayı da böyle yorumlayabilir. En iyi kılıç abisi deyip her kılıcı olandan üstün tutmak aşırı mantıksız.

Ha yonko 3. 4. komutanindan aşağı görenler de var. Onlar da mantıksız.

Bakalım mangaka birşeyler planlamıştır. Belki zirvede bi yer edinebilir kendine. Zaman gösterir.

Mihawkın beyazsakala attığı slash kaidonun bizimkilere ejder halinde attığı nefes saldırısı.Hangisi kazanır ? Kafa kafaya çarpışacak ama , dağa taşa hangisi daha zarar verir değil.
Kaido nun saldırısı ezer geçer fakat en güclü kılıç ustasının (mihawk) en güclü ejder olan kaido yu ejder formunda doğraması lazım fakat kaido da bilinmeyen bir şey var adam öldürülemiyor. Sonuç olarak saldırıların devamında mihawk yenilir.

Tamam da Vivre Card'da ünvanda ve gerçek anlamda en güçlü kılıç ustası diyor Mihawk için. Vivre Card'ları kabul etmem diyorsan, Oda sbs'de onları referans alabileceğimizi de söylüyor. Yani Mihawk şunla karşılaşmamıştır, ünvana güvenemiyorum gibi söylemleri geçersiz kılıyor. Oda işin sadece ünvanda olmadığını gerçek anlamda en güçlü kılıç ustası olduğunu söylemiş. Bu da Wano'da hiç karşılaşmadığı çok güçlü bir kılıç ustası vardır, falanca kişiyle karşılaşmamış gibi söylemleri bence geçersiz kılar. Oda bu ünvanı vermiş, Op dünyasının yaratıcısı olarak. Altı da dolu demiş. En güçlü kılıç ustasıysan, Vista'yı aramazsın zaten, yiyorsa Vista gelir seni bulur. Ünvanın peşine düşmemesinin sebebi de başka kılıç ustalarınının pek işlenmemiş olması. Seride o kadar denizci görmemize rağmen "Amiral olacağım, hayalim" bu diyen bir Coby'yi gördük ama bu o ünvanın ne kadar üst bir mevki olduğunu değiştirmez. Çok alakalı bir örnek değil tabi, denizci olmak için birçok sebebin olabilir. Ancak aynı şekilde kılıcın yolunu takip etmek için de tek amacın en güçlü olmak olmayabilir. Seride oldukça fazla kılıç ustası gördük, görmeye de devam ediyoruz. Önemli bir yeri var yani kılıcın. Wano'da gördüğümüz gibi samuraylığın belli bir onuru var. Aynı şey diğer kılıç ustalarında da az ya da çok var. Kimseden duymaya ihtiyacım yok benim, en güçlü kılıç ustasının önemli olduğunu anlamak için. Herkesin çıkardığı sonuç farklılık gösterebilir tabi.
Cardlarla ilgili aynı şekilde düşünmüyoruz sanırım. En güçlü zaten daha güçlüsünü aramaz, amacı daha güçlü olduğunu göstermek olan gelip onu bulur.Dediğin gibi samuraylık bushido kavramı etrafında şekilleniyor. Korsanlık da bu kavrama biraz ters kalıyor. Korsanlık yapmayıp da çok güçlü kılıç ustalarının olduğu bir dünya var karşımızda. Vivre Cardlara bakarak direkt olarak Mihawkı hepsinin üstüne koymak bana pek doğru gelmiyor. Dediğin gibi herkesin çıkardığı sonuç farklılık gösterebilir.:sapkali:

Mf olmasaydı kendisini zirve isimlerden birisi olarak görürdüm.Mf'den kastım Wb'a aramızdaki farkı görelim demesi
Yonkolar 3 aşağı 5 yukarı aynı seviyede Teach gelecekte istisna olabilir.Shanks meselesi ise kendi seviyesini yüksek göstertiyor.Aynı zamanda Kk sağ kolu olacak olan Zoro'nun zirve hedefi olmasından dolayı amiral seviyesi olduğunu düşünüyorum.
Sağ kol-90 KK SK-Mihawk-Amiral-100 Yonko-110 Kk-130 Dragon 150 İm 150-180
Seviyeleri böyle tahmin ediyorum.
Şimdi böyle bakınca Zoro ve Luffy yakın seviyede kişilerden eğitim almış.Keşke Sanji'de güçlü Devrimci sağ kolundan ya da emekli amiralden eğitim alsaymış.

Son düzenleme:
Cardlarla ilgili aynı şekilde düşünmüyoruz sanırım. En güçlü zaten daha güçlüsünü aramaz, amacı daha güçlü olduğunu göstermek olan gelip onu bulur.Dediğin gibi samuraylık bushido kavramı etrafında şekilleniyor. Korsanlık da bu kavrama biraz ters kalıyor. Korsanlık yapmayıp da çok güçlü kılıç ustalarının olduğu bir dünya var karşımızda. Vivre Cardlara bakarak direkt olarak Mihawkı hepsinin üstüne koymak bana pek doğru gelmiyor. Dediğin gibi herkesin çıkardığı sonuç farklılık gösterebilir.:sapkali:
Ben zaten elinde kılıç olan herkesten güçlüdür demiyorum. Shanks'tan değil mesela. Ancak bir Yonkou'ya rakip deniyorsa, ondan çok uzak bir güçte olmasa gerek. O öncedendi, Shanks basamakları hızlı tırmandı diyenlerin argümanında da iki kocaman gedik var. Birincisi, Mihawk'ın da güçlenmiş olabileceği. İkincisi de bunun bize yakın zamanda aktarılmış olması. Eğer eskiden rakip, şimdi fark çok durumu olsaydı şayet, rekabetin spesifik olarak geçmiş zamanda kaldığı belirtilirdi diye düşünüyorum. Yani Mihawk'la Shanks'ın bir münasebeti var şu an bile. Bu sebeple komutan seviyesi diyenlere katılamıyorum.

Kaido nun saldırısı ezer geçer fakat en güclü kılıç ustasının (mihawk) en güclü ejder olan kaido yu ejder formunda doğraması lazım fakat kaido da bilinmeyen bir şey var adam öldürülemiyor. Sonuç olarak saldırıların devamında mihawk yenilir.
Nereye ezip geçiyor? Altı üstü ateş topu fırlattı. Kinemon olsa keser atar o topu. Sırf kaidonun saldırısı diye bir şey olmuyor. Bakınız bigmomın yıldırımı. Çaksın luffye tırt. Wb'nin depremini bb kafasına yedi bana mısın demedi. Bence Mihawk ateşi kesebiliyorsa kaidonun da o saldırısını kesebilir. Bence Mihawk, zoroya herşeyi öğretmedi. Sadece kendini nasıl geliştireceğini öğretti. Ateşi kesmekten falan da hiç bahsetmedi. Adam kendisini geçmek isteyen birisine tüm yeteneklerini gösterip bak benim gücüm bu demez. Sadece onu yetiştirir.

Kisame, Sasuke'den daha iyi kılıç ustasıdır. Ikisi de kılıç sahibidir. Lakin komple dövüş Sasuke zorlanmadan alır.

Bu olayı da böyle yorumlayabilir. En iyi kılıç abisi deyip her kılıcı olandan üstün tutmak aşırı mantıksız.

Ha yonko 3. 4. komutanindan aşağı görenler de var. Onlar da mantıksız.

Bakalım mangaka birşeyler planlamıştır. Belki zirvede bi yer edinebilir kendine. Zaman gösterir.
Naruto serisi bunun için uygun bir karşılaştırma değil. Ninjutsu var, Chakra seviyesi önemli bir sürü etken var.

Naruto serisi bunun için uygun bir karşılaştırma değil. Ninjutsu var, Chakra seviyesi önemli bir sürü etken var.
Bu Kisame olayı doğru olmadı doğru söylüyorsun. Lakin en iyi taijutsu user Gai'nin Madara mevzusu buna uygun gibi sanırım. Gai seviyesi onu ilk 10'a sokar lakin Madara, Adult Sasuke, Naruto seviyesi değildir gibi. Ki bunlar taijutsu seviyesi öyle böyle değil. Gai tur bindirir bunlara salt taijutsuda.

One Piece'de meyve ve haki etmenini varsayarak söylüyorum.

Olayı bağlama sebebim her kılıcı olandan üstün görmeyelim demek istedim.

Olay sonu mangaka zaten. Her ne seviye çizer ise uygundur. Amiral de olur, yonko da olur, sağ kol da olur. Ilgili sayı gelince hangi seviye olursa olsun itiraz edip, mangaka sıvadı demem yani.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık