Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu Caesar Clown'ın sırf güçlü diye Shichibukai yapılması gibi bir şey olur, bu da mantıksız zaten. Korsan olmadan Shichibukai olunamaz. Gidip denizci olursun, CP'lere katılırsın, hükümet ile çalışmak için bir çok yol var, durduk yere korsan olmayan birisi için Shichibukai koltuğunu ziyan etmezler.

Smoker defalarca Shichibukai'lar hakkında atıp tuttu, sebebi belli, hepsi korsan ama hükümet ile çalıştıkları için.
Ceaser Clown hükümet aleyhinde çalışmalar yaptı diye ödül kondu zaten. Vegapunk da tam tersi Judge'la çalışırken, Hükümet için çalışmayı kabul ettiği için hükümetle çalışmaya başladı. Savaş yönü öne çıkan biri olsaydı, imtiyazlar edinip şici olabilirdi.
Hükümet macera peşinde koşan güçlü kişilere devrimci değil, korsan ünvanı veriyor. Bunu bir karakter de söylüyordu, Pedro olabilir, emin değilim. 19 yaşında en iyi kılıç ustası ünvanı almış adam, hükümete direkt tehtid unsuru değilse tabii şici teklifi götürülür. Bir yerleri yağmalamasına falan gerek yok.

Kid reyiz şiçilere hükümet köpeği demişti.Alelade bir adam şiçi oldu diye köpek olmaz.Belli ki korsanken şiçi oldukları için köpek diyor onlara Reyiz.Reyizin lafının yanında sizinkileri değeri yok.

Genelleme olabilir ama bunun net olarak açıklandığı gerçeğini değiştirmiyor ki bu. Yani bu tek bir yerde yok bir kaç yerde net olarak söylenmiş. Farklı kişiler tarafından ve bu net olarak böyle kabul edilmiş. Farklı bir şekilde de belirtilebilirdi fakat belirtilmemiş.

Mihawk'ın istisna olduğu yok ki. İki yerde de Mihawk'dan Korsan Shici diye bahsedilmiş bu net. Sizin ayrı tutuldu dediğiniz yer kart bilgileri bu da seride bu söylenen şeyin gerisinde kalıyor malesef. Yani seride net söylenmiş manga sayfaları varken Onepiece fan okuyucularının hazırladığı kartlara güvenmek alakasız bir ergümana bel bağlamakdır.

Evet hata yapmış olur, eğer böyle bir şey çıkarsa Mihawk'ı ayırması gerekirdi fakat hepsiyle aynı yere koymuş olayı var net olarak. Fakat bence böyle bir şey çıkmayacak. Mihawk net olarak korsan gösterildi çünkü. Shichiler'in tanımı bu zaten bir nevi Hükümet yanlısı korsan olarak biliniyorlar.
O bahsedenler bilmiyordu der geçer. Hükümet gizlemişti der vs. birçok şey çıkabilir yani. Ben dediğim gibi karttan önce yazmıştım. O yüzden hala buna inanıyorum. Kartlar da beni destekledi. İnanmamdan doğal ne olabilir?
@Roronoa Zoro Killzone'nın trollemesi değilmiydi o ? :D
Bilmiyorum. Bana ciddi gibi gelmişti.

Hükümet korsanlara 7 koltuk ayırmış, sende diyorsun ki bu 7 koltuktan birisini korsan olmayan bir adama ziyan ettiler. Mihawk'a derler ki olm sen hasta mısın, biz bu Shichibukai'ları korsanlar gelsin diye kurduk, madem bizle çalışmak istiyorsun gel seni denizci yapalım, gel seni CP ajanı yapalım. Onlarıda iyi olurdu. Korsan olmadan birisini Shichibukai yapmak iki taraf açısından da dezavantaj. Hükümet başka alanlarda yararlanabileceği birisi için 7 korsan koltuğundan birini ziyan edecek, diğeride rahatça denizci veya CP ajanı olabilecekken gidip Shichibukai olacak, hükümetin tüm haklarından yararlanamayacak.

Shichibukai sistemi ne zaman başlamıştır, muhtemelen Yonko dengesi kurulduğu zamanlar başlamıştır, Rocks grubunun olduğu zamanlarda olabilir, hükümet korsanlara karşı zorlanmaya başlayınca diğer korsanlardan yardım almaya başlamış işte.
Şimdi sana göre Mihawk güçsüz bir karater olduğu için koltuğu ziyan etmiş oluyorlar. Bir de benim açımdan bak. Ben diyorum ki Mihawk Shanks kadar güçlü bir adam. Benim dediğim doğruysa yine ziyan olmuş olarak mı görürsün?
Ayrıca Mihawk'ın mı istediği, hükümetin mi teklif ettiği belli değil.
Ayrıca, Mihawk'ın başında ödül var. Korsan değil ama suçlu. Halk için tehdit. Hükümet bu adamı nasıl denizci ya da ajan yapsın? Denizciler daha bu adamların shichi olmasını kabullenemiyor, bir de içlerine mi alacaklar? Hükümet de böyle bir risk almaz. İçeri bile bile ajan koymak gibi.
Demek istediğimi anlamışsındır umarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık