Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öyle düşünürsen ben seri başında işlenen Croc için bile bunu derim. Yarın bir gün Croc tekrar göründüğünde WB'ye daldığı bir flashback de haki, uyanış falan görürsek burada ki kişiler ve sen ne diyeceksin Croc hakkında? Ki Croc da haki çıkmamasına imkan yok serinin bu şartlarında. Uyanıştan ilk bahseden karakter kendisi...

Yani seri ilerledikçe bu tip şeyleri herkes söyleyebilir. Benim yorumlamamda pek bir sıkıntı yok yani.
Timsahı severim, isterim ki olabileceği en yüksek seviyede karşımıza çıksın. Bi sonraki seriye dahil oluşunda amiral seviyesi çıksa ulan neden böyle olmuş demem, o derece. Yalnız fb ile Alabasta öncesinin anlatıldığı bir dönemde haki kullanıyor olursa mangaka kendiyle çelişmiş olur. Uyanışta ise problem yok, adam blunduğu ortamı çöle çevirebiliyor sonuçta, onu bir şekilde bağlar.

Diğer taraftan, Luffy'nin köşe bucak kaçıp, bilmem kaç kişinin yardımıyla elinden kurtulabildiği bir adamı, Mihawk'ı, Luffy'nin net bi şekilde dövdüğü adamla kıyaslamam. Kıyaslanması da pek tutarlı olmaz.

Aynen kardeş aynen Mihawk en iyi Barcelona- Ankaragücü maç yapıyor aynen. Seriyi bu kadar anlamsızca okuyan biri yok daha forumda bu arkadaş zirve bunu ilk tartışmamızda anladım. Kılıcı çok koklamış belli.
Timsahı severim, isterim ki olabileceği en yüksek seviyede karşımıza çıksın. Bi sonraki seriye dahil oluşunda amiral seviyesi çıksa ulan neden böyle olmuş demem, o derece. Yalnız fb ile Alabasta öncesinin anlatıldığı bir dönemde haki kullanıyor olursa mangaka kendiyle çelişmiş olur. Uyanışta ise problem yok, adam blunduğu ortamı çöle çevirebiliyor sonuçta, onu bir şekilde bağlar.

Diğer taraftan, Luffy'nin köşe bucak kaçıp, bilmem kaç kişinin yardımıyla elinden kurtulabildiği bir adamı, Mihawk'ı, Luffy'nin net bi şekilde dövdüğü adamla kıyaslamam. Kıyaslanması da pek tutarlı olmaz.
Serinin başlarında olan şeyi kabul ediyorsun ama daha yakın zamanda olmuş MF ergumanlarını kabul etmiyorsun ne iş anlamadım. Neyse ileride anlarsınız ama geç olacak bakalım hangimiz şaşıracağız.

Croco amiral lennnnn. Croco Mf de herkese posta koydu lennn. Croco geri dönecek lenn. Croco Luffy'den dayak yiyen ilk Schidir. Mihawk Croco gibi çöple oynamaz bile. Birde biz kılıç koklayan, tartışılmayacak adamlar oluyoruz. Neyse ben gayet güzel anlamışım seriyi içim rahat:a:

Serinin başlarında olan şeyi kabul ediyorsun ama daha yakın zamanda olmuş MF ergumanlarını kabul etmiyorsun ne iş anlamadım. Neyse ileride anlarsınız ama geç olacak bakalım hangimiz şaşıracağız.
O yere göğe sığdıramadığımız imparatorlara Luffy neler yaptı, yapıyor görüyorsun... Mihawk'ı iki kişi durdurdu diye, bak sadece ''durdurdu diye'' etmediğiniz laf kalmadı. Çok acelecisiniz!

Sevgili fandaşlarım, canlarım, çiçeklerim. Herkesin dönüşü olmaz yani iflah olmaz görüş ve yorumları vardır. İste o yorumları sürekli birilerinden duyuyorsanız uğraşmayın. Enerjinizi boş yere harcamayın. Stres mi atmak istiyorsunuz Zoro>One Piece yazın çıkın la :fool:

Şimdi ben bu cümleyi ortaya yazdım. Muhabbet ne bilmiyorum.Engellediğim üyelerin yorumlarını okumaya zaman ayırmak istemediğim için engelledim zaten o yüzden kimse boş yere pöykürmesin. Sadece sevgili fandaşlarıma nacizane tavsiyede bulunmak istedim.

Yiğitler de tutamıyorlar ki kendilerini arkadaş! Zoro yeşili kanlarında buram buram çelik kokusu yayılır iken, Kitetsu laneti ruhlarını sarmış iken nasıl dursun bu adamlar, nasıllllllll ? :ehe:

Bak işte bak aslında burası hata.Biri sağlamdı diğeri değildi deyip karşılaştırmayı en baştan yanlış buluyorsun.Sana diyorum ki Mihawk'ın Vista'dan çok daha az güç kullanmış olma ihtimali bu dediğini boşa çıkarmış olmaz mı ? Yani BM tam gücünde değildi ama Mihawk'ta rakibinden daha az güç kullandı.Yani eğer böyleyse ikisi de farklı bir biçimde tam gücünde savaşmamış oluyor mu ? Bence oluyor.Yani sana iki olayda bi nevi aynı b.kun laciverti derken bunları kastediyordum.

E tabi kişisel görüşüm olucak.Kesin olsa zaten en baştan tartışmazdım.:/ Ben sana serinin ''kurgu'' kısmını anlatıyorum.Çünkü senin(sizin) seriyi değerlendirme şeklinizi yanlış buluyorum.Çünkü şu an siz sadece mf de görünenlere göre yorum yapıyorsunuz.Sadece görünene göre yorum yapmakta bana göre çok doğru değil.Yani mangakanın arcları bu zamana kadar nasıl işlediğini,bu zamana kadar karakterlerin güçlerini hangi şartlarda gösterdiğini vs. vs. kısaca ''kurgu''yu da dahil ederek bi değerlendirme yapılmalı diyorum.

900 küsurluk mangada zirvelerin toplandığı 1 arc vardı ve o da 30-35 chapter sürdü.Bu sana cidden mantıklı geliyor mu bi söyler misin ? Olayı sadece mf de görünenlere göre değerlendirmek yerine Oda'nın gözünden mfye bakmaya da çalışın diyorum.Oda'nın ordaki amacı Mihawk'ın güç seviyesi,Dof'un güç seviyesi falan filan değildi.Zaten o kadar önemli karakter varken bunlara sırada gelmezdi.

Burda baya taraflı yorumlamışsın ama.''WB'ye dalmaya çalışıyor sonu hüsran'' derken ? WB gidip Croco'yu mu dövdü de hüsran yoksa Luffy durdurdu da mı hüsran ? Çünkü farklı şeyler.Güçle alakalı bir şey çıkmaz ordan.Aynı şekilde ''Aka'ya saldırdı hüsran'' derken ? Aka gitti dövdü mü bunu ? Hayır.Neden ? WB'de Aka'da Croco'ya dokunsa Croco ölür ama bak bir iade-i itibar var.Bu adamlarla muhattap etmesine rağmen sonuna kadar götürmedi işi mangaka.Tıpkı Mihawk'ta olduğu gibi.

Burayı geçiyorum.Başa dönüyoruz.Sen ısrarla benim mf hakkındaki yorumlarıma bir şey demiyorsun.''Öyle olamaz çünkü şu şu sebepten dolayı'' diyemiyorsun.Sadece senin kişisel görüşün dediğin sürece başa döneriz zaten.

Yoo demedim.Dof'u zaten o seviyelerde beklemiyordum ki bu neyi ifade eder ?

Sadece Shanks'la olan ilişkisi bile Mihawk'ın o seviyelerde olduğunun kanıtı bana göre.Biri yonko ve diğeri amiralden daha düşük seviyede.Ama mangaka bunları rakip tasarlamış ? Hiç mantıklı gelmiyor.
Ben sana mangada olan bir şeyi anlatıyorum, sen bakkal hesabıyla geliyorsun. Ya şöyle olsa ya böyle olsa diye ihtimaller denizine dalmaya gerek yok. Mangaka bu adamları seviye olarak karşılaştırmış mı? Evet. Mihawk, Vista'da takılmış mı? Evet. Mangaka bu karşılaşma için ''Ya Mihawk'ı %10 gücünde tutsam, Vista'yı da %20 yapsam olmaz. En iyisi Mihawk'ı % 15 yapayım, Vista'yı da %40 yapayım. Hah şimdi bu adamlar karşılaşsa ikisi de birbirine üstünlük kuramaz.'' diye düşündüğünü mü varsıyorsun.

Mangaka'nın Croco'yu Wb ile muhatap etmesine gerek yok. Croco, Wb'ye yelteniyor, Luffy seviyesinde birisi durduruyor. Mihawk da Wb'ye yelteniyor, Jozu seviyesinde birisi tarafından durduruluyor. Verilmek istenen mesaj net yani. Davul bile dengi dengine.

Mf, 30-35 bölüm sürdü diye mangaka burdaki durumları görmezden mi gelecek. Adam şu ana kadar Mf'de ne gösterdiyse seri ona paralel ilerliyor zaten. Doff'un Mf'de karşılaştığı en üst seviyedeki adam Jozu'yu. Aynı Doff kendi hikayesinin anlatıldığı arkta hangi seviyede çıktı? Yine bu seviyelere eş değer bir seviyede çıktı. Mf ile karşılaştırıldığında bir sıkıntı yok yani. Mihawk da Mf'de sağ kol ve üstü herhangi birisiyle karşılaştı mı? Yok. En üst rakip Vista idi. Vista'yı da zorlayıp 2'nci adam desek Mihawk yine bu seviyenin en fazla 1 tık üstü çıkacak. Her şey Mf'ye uygun olacak yani.

Shanks hakkında mangaka'nın ''Basamakları hızlı tırmandın'' sözü bile yeterli aslında.

Aslında Mihawk'ın başarılı olması halinde Luffy'nin olmüş olacağını hesaba katsak olay çözülecek. Mangaka'nın Luffy'i korumak için Mihwak'ı bir nebze olsun zayıf gösterdiğini düşünüyorum. Kaldı ki Mihawk'ı Zayıf göstermesine rağmen Mihawk op evreninde gördüğümüz en güçlü saldırılardan ikisini yapıyor. Diğer taraftan, benzer bir şey Linlin'in de başına gelmedi mi? Luffy ve tayfasını korumak için sadece Linlin'i değil, bütün koca ana korsanlarını madara etti. Bu yüzden Mf'deki Mihawk'a çok takılmamak gerek.

Shanks dövüşünde ise kafa karıştıracak bir şey yok, ihtimal verdiğin gibi sadece kılıç tokuşturup bırakmış olsalar, Wb ile konuşurken gözündeki yarayı işaret ederek bu yarayı Mihawk yapmadı vs. demezdi.
Valla Luffy'ye zarar vermek isteyen bir şekilde zarar verdi Mf'de. Bak 3 amiral de gerektiğinde tokatladı. Hem de öyle uzun bir dövüşe gerek kalmadı. Amiraller bunu yaparken koskoca yonko Mihawk bırak adamı çizmeyi adama dokunamıyor bile.

Bence sen de Mf'deki Mihawk'a takıl biraz. Göz ardı ede ede nereye kadar :(

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık