Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir insan Yonko güçünde ise gidip Shichi olmaz.
Neden olmaz ? Güçlüysen ve korsansan illa yonko mu olmak zorundasın ?

900 küsür bölüm olmuş Yonko güçünde olsa serinin bir yerinde kesin şekil de atıf da bulunulurdu.
Mihawk yonko gücünde demiyorum ama güçlü olduğuna atıfta bulunuldu.Tabii kabul edilmedi orası ayrı.

Dof bunun yanında rahatca, şepek gibi takılırken Kaido'nun adını duyanca girdiği hal ortada.
Dof Kaido'yla iş yapıyor.O işin aksaması durumunda Kaido'nun vereceği tepkiden korkabilir bundan doğal bir şey yok.Hele Kaido'nun psikopat olduğunu biliyorsa çok normal olur.Ama Mihawk'tan korkmasını gerektirecek bir sebep var mı ? Mihawk sırf güçlü diye yanında dururken korkması gerekmez.

Hayır.Wb kılıç ustası kapsamına girmediği için Mihawk ile kıyaslanmıyor bu yüzden sorun yok.Mihawk ile kıyaslanabilen adamlar Shanks,Vista,Rayleigh gibi adamlar ve meyve kullanmayacaksa İssho gibiler.

Valla ben aynı kaderi paylaştığımı düşünmüyorum.One piece ve arc bossu ne olmasını bekliyorsun en fazla.Sanji konusu ise öyle değil onun senaryosu bir zorunluluk değil doğaçlamaydı resmen. :D

Oyuncak değil de hapishaneye girmesi için tasarlanmış demek daha doğru olabilir Hancock için.Belki Ace olayı olmasa kadın shichibukai çizmeyebilirdi.
Shanks'dan güçlü olduğunu savunuyorsan WB'den de güçlüdür zaten.

Shanks'dan güçlü olduğunu savunuyorsan WB'den de güçlüdür zaten.
Bunu savunduğumu nereden çıkardın anlamadım.En son Alpamis ile tartışırken günlük düellolarda kazanan çıkmadığını ve yetenek üzerine olsa dahi büyük güç gerektirdiğini söyledim.Amirallerden aşağı bir güce imkan tanımıyor bu durum.Farklı farklı günlerde tekrar tekrar dövüşüyorlarsa diğer ihtimalleri ortadan kaldırmış oluyor benim için bir başkasını bilemem.

Hayır.Wb kılıç ustası kapsamına girmediği için Mihawk ile kıyaslanmıyor bu yüzden sorun yok.Mihawk ile kıyaslanabilen adamlar Shanks,Vista,Rayleigh gibi adamlar ve meyve kullanmayacaksa İssho gibiler.

Valla ben aynı kaderi paylaştığımı düşünmüyorum.One piece ve arc bossu ne olmasını bekliyorsun en fazla.Sanji konusu ise öyle değil onun senaryosu bir zorunluluk değil doğaçlamaydı resmen. :D

Oyuncak değil de hapishaneye girmesi için tasarlanmış demek daha doğru olabilir Hancock için.Belki Ace olayı olmasa kadın shichibukai çizmeyebilirdi.
Valla ne diyim daha wizard efendi.
İlerde ortalıkta shici kalmazsa seve seve bana katılabilirsin sanji fan club belki sadece bir üyeye sahip olabilir ama bu aynı zamanda ilerde zirvede tek başıma olacağımı gösterir:a:

Neden olmaz ? Güçlüysen ve korsansan illa yonko mu olmak zorundasın ?

Mihawk yonko gücünde demiyorum ama güçlü olduğuna atıfta bulunuldu.Tabii kabul edilmedi orası ayrı.

Dof Kaido'yla iş yapıyor.O işin aksaması durumunda Kaido'nun vereceği tepkiden korkabilir bundan doğal bir şey yok.Hele Kaido'nun psikopat olduğunu biliyorsa çok normal olur.Ama Mihawk'tan korkmasını gerektirecek bir sebep var mı ? Mihawk sırf güçlü diye yanında dururken korkması gerekmez.
Yonko olsun demedim zaten. O güçteysen gidip Shici de olmazsın. İş yapmıyor köpekliğini yapıyor Kid'in güzel bir lafı vardı Yeni Dünya da ya Yonko yançısı olursun ya da gidip Yonko indirip ünvanı ele geçirirsin.

Bunu savunduğumu nereden çıkardın anlamadım.En son Alpamis ile tartışırken günlük düellolarda kazanan çıkmadığını ve yetenek üzerine olsa dahi büyük güç gerektirdiğini söyledim.Amirallerden aşağı bir güce imkan tanımıyor bu durum.Farklı farklı günlerde tekrar tekrar dövüşüyorlarsa diğer ihtimalleri ortadan kaldırmış oluyor benim için bir başkasını bilemem.
En güçlü kılıç ustası Mihawk değil mi? Shanks'de kılıç ustasıysa ondan güçlü olması lazım o halde. Shanks'dan güçlü olan adam zaten WB'den de güçlü olur mantıken. Yani bu adam ya düşündüğünüz gibi güçlü çıkmayacak ya da ilah çıkacak ortası yok.

Yonko olsun demedim zaten. O güçteysen gidip Shici de olmazsın. İş yapmıyor köpekliğini yapıyor Kid'in güzel bir lafı vardı Yeni Dünya da ya Yonko yançısı olursun ya da gidip Yonko indirip ünvanı ele geçirirsin.
Tamam da neden olmazsın ? Güçlüysen illa bağımsız mı olucan ? Köpekliğini yapmıyor.Shiciler köpek mi diye konu var o yüzden burda tartışmıcam onu.Kid'in o lafı da Oda'nın klasik bossları(yonkoları) şişirme lafı bana göre.

Çok özür dilerim, kullandığım mantık yanlıştı. Her ne kadar Viz bazı şeyleri aynen bırakmak zorunda kalsa da süreklilik açısından, Stephen Paul çevirilerini en doğru şekilde yapmaya çalışır, burada da öyle yapmış. Ama burada farklı bir cümle var.
Burada Oda'nın kullandığı kelime Saikyou
değil, Kengou
Yani Mihawk'ın ünvanında sıkıntı yok, o halen en güçlü kılıç ustası.
Yiğidim.

İşim çıkınca yanıtlayamadım kusura bakma.

Evet günlük düellolar bunu ben de demiyorum doğru çeviride bu olması lazım.Belli bir amaç şu işte.En iyi olmak çok iyi bir kılıç ustası olarak gördüğü rakibinin yeteneğini aşmak.Bu yüzden günlük düellolar atıp durmuşlar.Bunun da tek nedeni bana göre bir kazanan çıkmaması.Burada bir yada 2 günlük bir olay yok benim imadan anladığım kadarıyla en az 5-6 kez tekrarlanmış bir düello var.

Hayır hayır Wb,Mom gibi isimler ilgi alanına girmez.Elinde bisento var diye kılıç ustası değil.Shanks ise kılıç ustası.Kılıç teknikleri olduğunu da kendini kılıca adayan belli bir stili olduğunu da görürüz ileride.Wb,Mom falan böyle değiller hani teknikleri olsa bile bir stil geliştirmiş değiller kasap gibi kesiyorlar işte.Kılıç ustası dediğin adamın bir yoğurt yiyişi vardır.Vista mesela iki kılıç kullanıyor Musashi gibi.

Yazıktır densetsu yapma. :D Adam zaten Sanji sağolsun hayatın tokadını yemiş son Sanji fanı olarak nöbet tutuyor birde sen vurursan hali nice olur. :D
Berabere nasıl kalınıyor? Hadi bir kere oldu iki kere oldu bu noktada en iyi ünvanı amaç olsaydı illa ki bir kazanan olurdu. Akainu ve Aokiji buna örnek. Adamlar 10 gün süren dövüş atmışlar. Yani bir sonuca varamadım kadar iş gidiyor. Bu adamlarsa böyle değil daha çok eğitim havasında geçmiş gibi izlenim almadım değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık