Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bakalım nasıl kurtulacak, dedi. Nasıl kurtulduğunu gördü, bıraktı. Hangi lafını yemiş?
Kaderi diyor. Eğer Luffy'nin kaderi Crocodile'ın onu kurtarmasından geliyorsa Mihawk bayağı bir düşünceli adammış. Daha öncesinde Crocodile'ın adamı Daz onun önüne geldiğinde nasıl kurtulacağını niye düşünmemiş acaba? Crocodile'ı görünce Luffy'nin yakasını bıraktığı gibi bıraksaymış ya.

Orada lafını yemiştir Mihawk abartmayalım lütfen.

Zamanında Mihawk=Shanks imiş. Shanks tek kola düşünce Mihawk Shanks'ı yenmenin adil olmayacağını düşünmüş ya da içine sinmeyeceğini. O yüzden Shanks'ın iki kollu versiyonunu yani Zoro'yu bekliyor adam. Olay bu.
Ya da tek kollu birisi tarafından kestanesi çizilirse insan içine çıkamayacağı için başkasını bekliyordur. :fool:

Bu mantık ile Zoro'nun da asla gerçek bir kılıç ustası daha doğrusu Mihawk'ın kabul ettigi bir kılıç ustası olduğunu varsayamayız.

Zira adam ağzı ile bile kılıç kullanıyor. Bu senin dediğin çok saçma Emre. Bu adam belki de kolunun eksiğini doldurmak için çok çalışmış. Bu Mihawk'ın karisabilecegi bir durum değil.
Ancak Zoro'yla ilk dövüştüklerinde de Zoro ağzında kılıç tutuyordu. Ayrıca yenilen taraf zaten Zoro.

Shanks ile iki kolluyken kapışıyorlar. Berabere diyelim. Sonra Shanks tek kolunu kaybediyor. Mihawk bu saatten sonra yenecek olsa bile bunu onuruna yediremez. Yediremiyor da zaten. Shanks da anlamıştır bunu.

Shanks kol mevzusu çok saçma olucak bence.Kolun gitmesi tamamen ''kurgu'' dediğimiz şeyle alakalı.Shanks'ın gücüne yoracağımız bir şey değil aslında.Ama Shanks'ı gördüğümüzde illaki ''Adam tek koluyla bu kadar güçlü acaba çift kollu hali kk potansiyelli miydi ?'' diye düşünenler olucaktır.Halbuki alakası yok.Bu olayda Oda'nın yediği nanelerden birisi olucak gibi geliyor bana.

Ya ben rival, rakip demektir dedim zaten. Rakibinse ve düelloların WB'ye kadar gidiyorsa, şu an rakibinden güçlü bir kılıç ustası bekliyorsan denksindir. Yoksa neden bunca Shanks'la ilintili konuşulsun yahu... Hem bak senin verdiğin örneklerde ortak bir hedef var. Bunlar düello atmış. Alakasız örnekler vermişsin, olmamış.

Tamam ama o cümleye bakarsan güncelden bahsettiğini anlarsın. Geçmiş zaman yok ve rakibi Shanks'tan güçlü bir kılıç ustasını beklediği yazıyor. An itibariyle durum bu yani.

Tam metin bu: ''He sits atop as the strongest, gazing down at his prey. The World's Strongest Swordsman!
He rose to renown even before the Great Age of Piracy. Even now he reigns supreme as the World's Best in name and actuality, an exceptional master swordsman. For years he devoted himself to training and after he could no longer find strong foes, Mihawk joined the Warlords. Even without a crew, he traverses the seas in proud solitude and spends his days killing time and enjoying himself. Though Hawk-Eyes strikes fear into the hearts of those who follow the way of the sword, he looks forward to the future, to the day when he will meet the swordmaster that surpasses his rival 'Red Hair'. ''

Yani millet zamanında haki yok dedi, geçenlerde olsa olsa sağ koldur diyorlardı. Yani Shanks'tan güçlü değildir tabi ama denklerdir sonucu çıkıyor bu verilen bilgilerden.
Ben rivalin tanımını yaptım başka bir şey değil. Mihawk ile shanks hakkında bir şey demedim.

Bu mantık ile Zoro'nun da asla gerçek bir kılıç ustası daha doğrusu Mihawk'ın kabul ettigi bir kılıç ustası olduğunu varsayamayız.

Zira adam ağzı ile bile kılıç kullanıyor. Bu senin dediğin çok saçma Emre. Bu adam belki de kolunun eksiğini doldurmak için çok çalışmış. Bu Mihawk'ın karisabilecegi bir durum değil.
Ne alaka saçmaladın şu anda :S Zoro üç kılıç kullanıcısı üçüncü kılıcı da ağzıyla kullanıyor.Fakat tek katanayı stil olarak benimseyenler bile kendilerine tam bir samuray demeleri için 2 tane kola sahip olmaları lazım.Çünkü 2 kolu kullanarak yaptıkları teknikler de var.Zaraki'nin kendosunu hatırla adamın 2 kolla yaptığı saldırı gücü ve teknik daha farklı oluyordu.1,2 yada 3 kılıç kullansın kıyaslanması için adamın bütün olması lazım.Buna Zoro da dahil.Bir kılıcı tek elde diğerini ağzında kullanarak dövüşür ama o şekilde Mihawk'ın yanına düelloya gelse küfrü yiyip geri evine döner muhtemelen.Olmaz yani.Hala bir savaşçı olabilirsin ama dünyanın en iyi kılıç ustası olamazsın o halde.

Ben rivalin tanımını yaptım başka bir şey değil. Mihawk ile shanks hakkında bir şey demedim.
Anladım ancak şunu da ekledim önceki mesaja: Rival olabilmen için rekabet etmen gerekir. Ayrı dünyaların adamı olunca rekabet etmiş olmuyorsun. Buggy sabaha kadar KK olmak istesin, Luffy'nin rakibi olamaz. Neyse anladık sanırım birbirimizi.

Kaderi diyor. Eğer Luffy'nin kaderi Crocodile'ın onu kurtarmasından geliyorsa Mihawk bayağı bir düşünceli adammış. Daha öncesinde Crocodile'ın adamı Daz onun önüne geldiğinde nasıl kurtulacağını niye düşünmemiş acaba? Crocodile'ı görünce Luffy'nin yakasını bıraktığı gibi bıraksaymış ya.

Orada lafını yemiştir Mihawk abartmayalım lütfen.
Bu da kaderin bir parçası değil mi? Sonunda yaptığı çıkarımdan anlaşılıyor. Vista'dan sonra da çok fırsat geçti eline, neden saldırmadı? Neden Daz'ı kesti de, Croco'ya saldırmadı? Bunun cevabı bende değil. Ancak databookları kabul edersek, Mihawk'ın karakteri hakkında bilgi sahibi oluruz. Can sıkıntısından Shichibukai olan bir adam, duruma göre hareket edebilir. Bana göre yine de mantıksız tabii. O da Oda'nın işgüzarlığı diyelim.

Öyle bir gösterildi ki yonko üstü de çıksa amiral altı da çıksa çıkar diyeceğimiz karakterlerden. Ben amiral seviyesi diyeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık