Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yav Galatasaray hep Fenerbahçeyi yeniyor mu? Ya da tersi?
Aynı şey değil. GS seviyesi diye bir muhabbet hiç dönmüyor. Üstüne kafası rahat Law, Dof'u bazen yenebilir, bazen yenemez mi simdi onu anlamadım?

Üstüne Croco=Dof =Mihawk < Law olayı için hiç bir şey demiyorum yani. Amacım seni çelişkiye düşürüp kabul etmekti de buna nasıl ihtimal verebiliyorsun?

Benim savunduğum şu: Bazı fanlar elinde kılıç gördükleri her karakteri Mihawk'ın gerisine koyuyorlar ya. Onda bir yanlışlık var.

Mihawk bir kılıç ustası. Haliyle kılıç ustalığı konusunda diğer herkesten üstün olması normal. Ama Mihawk, Zoro ya da Vista gibi saf kılıç ustaları ile Wb,Big Mom ya da Fuji gibileri aynı kefeye koymamak gerekiyor ki zaten mangada da bu belirtiliyor.

Mangakaya göre Wb'nin bisentosu kılıç kategorisinde. Yukarda bahsettiğim arkadaşların kafasıyla gidecek olursak Mihawk > Vb. Ama mangaya göre WB en güçlü insan. Şimdi Wb'nin ünvanı mı daha geniş kapsamlı, yoksa Mihawk'ınki mi?

Hadi diyelim WB'nin özel durumu vardı. Mihawk'ın ünvanı da en az onunki kadar genel kapsamlı bir ünvan. Ama WB ölünce bu sefer en kapsamlı ünvan Kaido'ya geçiyor.

Bunlardan açıkça görülüyor ki Mihawk'ın ünvanı kılıç ustalığı konusunda. Bunu eğip bükmenin anlamı yok. Mihawk kılıç ustalığu konusunda Wb'nin Bm'nin falan önüne geçebilir ama total güçte ezilir onlar karşısında.

İkincisi Mihawk'ın slahs olayı. Yahu zaten ordaki Mihawk'ın en güçlü saldırısı değildir. Ama sen verilen mesaja bak. İlla sonuçlanan dövüş olmasına gerek mi var.

Bak sana ufak bir ipucu daha.

Mihawk aradaki farkı ölçmek ister > 3. tümen komutanı tarafından durdurulur (seviyesi bu değil)
Kizaru, Wb'ye ulaşmak ister > Sağ kol tarafından durdurulur.

Hah bu tarz şeyleri görünce benim aklıma ''Davul bile dengi dengine'' sözü geliyor.
Fanların bazıları adına konuşuyorum. Mihawk > Shanks deyip Shanks üzerinden Koca Ana ile falan kıyaslıyorlar. Onlara bir yere kadar hak verebilirim de, Mihawk > elinde kılıç olan herkes kısmına ben de katılmıyorum zaten. Benim felsefem şu:Mihawk, ana gücü ne sorusuna kılıç cevabını verebildiğin yaşayan herkesi yener.

Mesaj konusunda normal şartlarda sana hak verirdim de, orada gösterilmek istenen şuydu bence, Dünya'nın en iyi kılıç ustası bile elması kesemiyor. Zaten elmasın özel durumu var. Arabasta'dan bunun hazırlığı yapılmış. Ileride de karşımıza çıkacağı belli. Ha, neden Jozu ile sonra dövüşmedi, orada beyazsakal veya bir başkası saldırıyı karşılamadı dersen, bizim şu an bu konuyu tartışıyor olmamız Oda'nın işine gelir çünkü. Sırf bu tartışmanın sonucunu görmek için seriyi takip eden çok kişi vardır.

Üstüne zaten daha önce Yonkou ile ciddi dövüşmüş olması da senin dediğin mesajın bir diğer açığını fazlasıyla kapatıyor bence.

Fanların bazıları adına konuşuyorum. Mihawk > Shanks deyip Shanks üzerinden Koca Ana ile falan kıyaslıyorlar. Onlara bir yere kadar hak verebilirim de, Mihawk > elinde kılıç olan herkes kısmına ben de katılmıyorum zaten. Benim felsefem şu:Mihawk, ana gücü ne sorusuna kılıç cevabını verebildiğin yaşayan herkesi yener.

Mesaj konusunda normal şartlarda sana hak verirdim de, orada gösterilmek istenen şuydu bence, Dünya'nın en iyi kılıç ustası bile elması kesemiyor. Zaten elmasın özel durumu var. Arabasta'dan bunun hazırlığı yapılmış. Ileride de karşımıza çıkacağı belli. Ha, neden Jozu ile sonra dövüşmedi, orada beyazsakal veya bir başkası saldırıyı karşılamadı dersen, bizim şu an bu konuyu tartışıyor olmamız Oda'nın işine gelir çünkü. Sırf bu tartışmanın sonucunu görmek için seriyi takip eden çok kişi vardır.

Üstüne zaten daha önce Yonkou ile ciddi dövüşmüş olması da senin dediğin mesajın bir diğer açığını fazlasıyla kapatıyor bence.

Sen sadece Jozu kısmına kadar alıyorsan onu bilemem. Ben olayın geneline bakıyorum. Mihawk'ın ulaşmak istediği kişi ya da önceliği elmas kesmek falan değildi. Adamın ulaşmak istediği Wb idi.

İkinci yanlışın da yonko yani Shanks ile ciddi dövüşmüş olması. Bazılarının ısrarla göz ardı ettiği konu. Adamlar düello ediyor. Düello dediğimiz olay dövüşe göre daha özel ve kuralları olan bir olaydır. Bu her kültürde benzerdir. Japonların mesela kılıç düelloları var. Mangaka bu düello olayını açıkça belirtmiş. Herhalde Shanks ve Mihawk gibi iki kalburüstü karakterin olayına düello demesinin bir nedeni vardır.

Neyse şimdi bir yere gidicem. Cevap yazarsan belki geç yazabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık