Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haklısın seçeneklerde bir kavram kargaşası var ama açan arkadaş "en güçlü shichi < amiral < yonkou < kk" mantığıyla kurgulanmış seçenekleri..
senle soru cevap oynıyalım :D

amirallerin ve denizci güclerinin forsunun yetmedigi, garpın deyimiyle tüm shicbukailer ve denizcilerin bir araya gelip durdurmak için cırpındıgı,yeni dünyayı imparator gibi yöneten 4 korsana ne denir ? cevap yonko.

cobynin anlatımıyla,yeni dünyayı kontrol altına alıp,yani fethedip,tüm yonkoları aşana ne denir ? cevap kk.

en önemsizlerine gecelim...cogunlukla daha rahat takılmak için, wgden gelen teklifi kabul eden denizcilerin saldırmadıgı,lawın deyimiyle unvanı terkedersen, amirallerin peşinden gidecegi,hükümetin köpeklerine ne denir ? cevap shicbukai.

gördügün gibi serinin kurgusu shicbukailerin 7 sinini ortalamasının,3 amiralin ortalamasından asgaıda oldugunu gösteriyor.ve 4 yonkonun ortalamasıda ,3 amiralin ortalamasını her türlü asıyor gibi duruyor.kkde zaten en güclü yonkoyu yenerek olunacagı için, denklem bariz.gidipte buggyde shicbukai diye durum analizi yapmaya gerek yok.shicbukailerin ortalamasını alıcaksın.ben mihawka inandıgım için onu en güçlü shicibukai almıstım.yeni gelen cıksın bakıcaz :D

En güçlü Shic daha gösterilmeyen değil mi, ne Mihawk'ı?
önce konuyu okusaydın, dipnotta yazanı görürdün :D üstelik daha gösterilmeyeninde en güçlü olduguna dair kesinlik yok.yani attıgın mesajın neresinden tutsam elde kalıyor,bak ne yazmısım ;)

dipnot;anketteki en güçlü shicibukaidir secenegi,anketin acılıs tarihinde zephrynin kolunu kesen yeni shichibukai ortada olmadıgı ve doflamingo hala kapalı kutu oldugu için,bu şekilde işlenmiştir.

- son olarak konu.

kk luffy > shanks > akainu > mihawk işte.tartısılacak bir sey yok.mihawk bizim 3 logia amirali yenemez adama tüm wb tayfası girdi ıh demedi.herkez biliyor bunu.sadece issho ortaya cıkınca bir acaba dendi.ama bakıyoruzki ne shiliew, mihawkı sallıyor,ne shanks,ne issho.adam shicbukai sistemini yıkmak istiyor mesela.gerekirse hepsini öldürecek yani.ama ben mihawkı yenip en iyi olcam demiyorki.acıkca bu unvanı sallayan yok.shiliew ve vista gibi adamlarında bu unvanla işi yok.shiliew katliam yapmak istiyor.vista wbyi kk yapmak.zoro bile hayalini saldı,luffyi kk yapıcam dedi.adama deselerki mihawkımı yenicen,luffyimi kk yapıcan hangisini seciyorsun? dönüp mihawkın yüzüne bile bakmaz zoro :D

shanksın olayınıda öbür tarafta yazdım, burdada bulunsun.muazzam olan mihawk degil.muazzam olan shanks.adam dünyanın en iyi kılıc ustasıyla, elinde dünyanın en iyi kılıcı varken onla eşit dövüşmüş.yani mihawk cok yetenekli, ama shanks daha yetenekli ve potansiyelli.wb diyor basamakları iyi cıktın geldin karsıma oturdun diyor.daha nasıl anlıyacaksınız ? shanks o zaman yonko olsa , adam öyle cümle kurarmı ? yonko olanın cıkacak basamagımı kalır ? higuma bile shanksten cocuk kacırdı.muhtemelen gezdi tozdu shanks, takıldı eglendi.kaptanı gibiydi luffyi buldu.sapkayı teslim etti.kafa rahat bir cıktı yola, gitti dövüse dövüse yonko oldu.adam almıs yürümüş.

mantık yürütün azıcık.beckman deseki; mihawk kaptanın canı sıkkın gel benle dövüs,yahu mihawk beckmanı bile en az 7 gün indiremez. :D sümüklü jinbeiylen,sümüklü ace 5 gün dövüsüyor.su shanksın büyüklügünü anlayın artık.ama mihawk acıkca denizci olsa, zephry ayarında bir busoshokuyla bencede amiral olsa sırıtmazdı.hatta issho sadece meteor atsa onuda yener. ama aynı anda hem meteor,hem kılıc ustalıgı hemde yercekimiyle mihawkın dengesi bozulursa, ibre isshoya dönüyor.bence mihawk isshoyu yenemez,belki issho da mihawkı yenemez ama su an eşit görünüyorlar en iyi ihtimalle.ve yine bence issho o meyveyi yeni yedi,çünkü türlü amatörlükler yaptı yada rahatsız bir adam ;)

Mihawk'ın seviyesini 3d2y bölümünde idrak edebiliceğiz gibi geliyor , bu adam sonuçta zoronun amacı , manganın bitmesine de bir on yıl var zaten , mihawk ne kadar boş işlerle uğraşsa da (işsizlikten don kreigi kovalaması gibi ) bu adam zamanında shanks ile eşit dövüşüyordu yani en az amiral seviyesi var, çok küçük görülüyor forumda .

@Dragon

1- Mihawk'ın ne zaman En İyi ünvanını aldığı belli değil.
2- Mihawk'ın ne zamandan beri Kokutou Yoru'yu kullandığı da belli değil.

Çok kesin konuşuyorsun. :D Yani 10 yıl önce balığa kol kaptıran Shanks yükseldi de Mihawk yerinde mi saydı? Yahut Mihawk o zamanlar En İyi miydi? WB o konuşmada Mihawk'tan bahsetmiyor. Diyor ki, yıllar önce Mihawk'la yaptığın düello kulağıma kadar geldi, o zamandan beri basamakları hızlı tırmandın diyor. Mihawk yerinde saydı demiyor, hiç bahsetmiyor bile. Bence Mihawk da Shanksla aynı şekilde tırmandı basamakları. Daha adamın neden Shichi olduğu bile belli değilken kesin konuşmamak lazım. :D

Bana göre Shanks'ın muhatabı Mihawk'tır, Beckman değil. Luffy, Picayı görünce konuşmuyor bile, Zoro diyor ki kaptana o kadar kolay ulaşamazsın önce beni geç. Açıkçası Beckman'dan bu repliği duyacağımızı sanmıyorum ben. Doğrudan Shanks, kendisine muhatap alıyor Mihawk'ı. :D

Sonra savaş esnasında hakiye dair hiç emaresi olmayan Dof'ta 3 haki + hayvani güç + meyve çıkınca insanların Mihawk'tan beklentilerinin artması çok normal. Mangaka bir şeyleri saklayacağım diye saçmalayıp sıvıyor her defasında.

Diğer hususta Fujitora bence Mihawk'a rakip olmaktan çok uzak. Doflamingo'ya bile anca denk olur. En zayıf amiraldir benim gözümde. Meyvesini yeni yemiş [ki yememiş de olabilir, kılıca yedirmişlerdir belki], tecrübesi eksik bir adamı 20 yıldır denizlerde gezen Dof ve Mihawk'la aynı kefeye koymam ben. Kılıç ustalığı konusunda ise, hiçbir numarası gösterilmediği için kılıç kullanıcısıdır bence, kılıç ustası olacak kumaşı yok Fuji'nin :D

@Dragon

1- Mihawk'ın ne zaman En İyi ünvanını aldığı belli değil.
2- Mihawk'ın ne zamandan beri Kokutou Yoru'yu kullandığı da belli değil.

Çok kesin konuşuyorsun. :D Yani 10 yıl önce balığa kol kaptıran Shanks yükseldi de Mihawk yerinde mi saydı? Yahut Mihawk o zamanlar En İyi miydi? WB o konuşmada Mihawk'tan bahsetmiyor. Diyor ki, yıllar önce Mihawk'la yaptığın düello kulağıma kadar geldi, o zamandan beri basamakları hızlı tırmandın diyor. Mihawk yerinde saydı demiyor, hiç bahsetmiyor bile. Bence Mihawk da Shanksla aynı şekilde tırmandı basamakları. Daha adamın neden Shichi olduğu bile belli değilken kesin konuşmamak lazım. :D

Bana göre Shanks'ın muhatabı Mihawk'tır, Beckman değil. Luffy, Picayı görünce konuşmuyor bile, Zoro diyor ki kaptana o kadar kolay ulaşamazsın önce beni geç. Açıkçası Beckman'dan bu repliği duyacağımızı sanmıyorum ben. Doğrudan Shanks, kendisine muhatap alıyor Mihawk'ı. :D

Sonra savaş esnasında hakiye dair hiç emaresi olmayan Dof'ta 3 haki + hayvani güç + meyve çıkınca insanların Mihawk'tan beklentilerinin artması çok normal. Mangaka bir şeyleri saklayacağım diye saçmalayıp sıvıyor her defasında.

Diğer hususta Fujitora bence Mihawk'a rakip olmaktan çok uzak. Doflamingo'ya bile anca denk olur. En zayıf amiraldir benim gözümde. Meyvesini yeni yemiş [ki yememiş de olabilir, kılıca yedirmişlerdir belki], tecrübesi eksik bir adamı 20 yıldır denizlerde gezen Dof ve Mihawk'la aynı kefeye koymam ben. Kılıç ustalığı konusunda ise, hiçbir numarası gösterilmediği için kılıç kullanıcısıdır bence, kılıç ustası olacak kumaşı yok Fuji'nin :D
+1

hem forumdakileri geçen bir kaç yılda olduğu gibi pc min bir kenarına not düşüyorum.bir zamanlar Dof tan bir cacık olmaz diyenler şimdi Dof fanı oldu,ben demiştimler havada uçuşuyor. mihawkta bir çıksın görelim çapı nedir ne değildir.mihawkın gücünü az bucuk anlamak için zoronun picaya dediği laf yeter.

Issho 55-60 yaşlarında bir adam gibi gözüküyor.Anasından kimse amiral gücünde doğmaz.Demek ki dövüşe dövüşe güçlenmiş,o mevkiye layık olabilecek bir seviyeye yükselmiş.Ayrıca yüzündeki façaları her şeyi belli ediyor zaten.Kalkıp da Dof kadar Mihawk kadar tecrübeli değil demek rezalet.Amirallik tecrübesinin olmaması önemli değil.Kişisel tecrübesi varsa tamamdır.Ayrıca Luffy'de hiç yok tecrübe ama 40 yıllık korsanları ipe diziyor.Yani Mihawk'ı yenecek güce sahipse yener Issho bu kadar basit.

Ayrıca meyveyi denizcilere girdikten sonra yemiş olma ihtimali var.Buna rağmen amiralliğe layık görüldüyse adam bayağı bayağı yetenekli demektir kılıç konusunda.Yoksa neyine layık görecekler o mevkiye.Salt k.hakisi yüzünden amiralliğe layık görecek halleri yok.

Mihawk vs Beckman da Dragon'un dediği kadar uzun sürer sürmez bilemeyiz ama 2 dk'da hallolacak bir şey olmadığı da bariz.Muhtemelen amiral dengi çıkacaktır zira Beckman.

Bence Beckman amirale yakın,Mihawk tam anlamıyla amiral gücünde.Shanks da amiralin az üstü güçte.Beckman Mihawk ile bir süre denk dövüşür sonunda yenilir,Mihawk da Shanks ile denk dövüşür sonunda yenilir.

Ama şunu söyleyeyim Mihawk vs Shanks,Mihawk vs Beckman'a kıyasla daha zorlu olur.Beckman 1 zorladıysa Mihawk'ı Mihawk Shanks'ı 2-3 zorlar bence.

yav arkadaş yok efendim shanks fuji en iyi olma peşinde koşmuyormuş da bilmem ne. Banane ister koşsun ister koşmasın. Mangaka en iyi olmak isteyenler arasında en iyi mihawk demiyor. İster en iyi olmak istesin isterse kendi halinde takılsın en iyisi şuan mihawk diyor. Neymiş efendim shanks olmak istemiyormuş. Mangaka en güçlü adam WB dedi forumun yarısı garp WByi alır dedi. Neymiş efendim yaşlıymış. Hastaymış serumluymuş. Mangaka demişki bak bu adam serumlu hasta yaşlı ve buna rağmen güçlü adam. Diğerleri istediği kadar genç olsun. WB karşısında shanksi garpı savunanları gördük biz. Adam dünyanın en güçlü adamı olmasına rağmen en güçlü değildiri bir takım bahanelerle çürütmeye çalışmakla; fujinin meyvesi var, shanksin hakisi var, şunun arkası var, bunun dayısı var diyerek mihawkın kılıçustaları arasından en iyilikten çıkarmak aynı şey.

Mangada açıklanmış şeyi söylesek dahi mihawk fanı oluyoruz.
WB en güçlü adamdı, hasta , serumlu ve yaşlı olmasına rağmen en güçlüydü.
Mihawk en iyi k.ustasıydı, shanksde devasa haki, fujide meyve olmasına rağmen en iyi kılıç ustası.
Sizin demeniz gereken şu: La bu mihawk nasıl birşeyki shanks ve fuji bu haki bu meyveyle bu adamdan daha iyi kılıç ustası olamıyor. Bunu tartışacağınıza gelip diyorsunuzki: 2si de en iyi olmak istemiyor. Bu kolaya kaçmaktır başka bir şey değil.

Sana katılacağım günüde gördüm :eek: Kurban keseceğim ılgazı getirin bana.:a:

yav arkadaş yok efendim shanks fuji en iyi olma peşinde koşmuyormuş da bilmem ne. Banane ister koşsun ister koşmasın. Mangaka en iyi olmak isteyenler arasında en iyi mihawk demiyor. İster en iyi olmak istesin isterse kendi halinde takılsın en iyisi şuan mihawk diyor. Neymiş efendim shanks olmak istemiyormuş. Mangaka en güçlü adam WB dedi forumun yarısı garp WByi alır dedi. Neymiş efendim yaşlıymış. Hastaymış serumluymuş. Mangaka demişki bak bu adam serumlu hasta yaşlı ve buna rağmen güçlü adam. Diğerleri istediği kadar genç olsun. WB karşısında shanksi garpı savunanları gördük biz. Adam dünyanın en güçlü adamı olmasına rağmen en güçlü değildiri bir takım bahanelerle çürütmeye çalışmakla; fujinin meyvesi var, shanksin hakisi var, şunun arkası var, bunun dayısı var diyerek mihawkın kılıçustaları arasından en iyilikten çıkarmak aynı şey.

Mangada açıklanmış şeyi söylesek dahi mihawk fanı oluyoruz.
WB en güçlü adamdı, hasta , serumlu ve yaşlı olmasına rağmen en güçlüydü.
Mihawk en iyi k.ustasıydı, shanksde devasa haki, fujide meyve olmasına rağmen en iyi kılıç ustası.
Sizin demeniz gereken şu: La bu mihawk nasıl birşeyki shanks ve fuji bu haki bu meyveyle bu adamdan daha iyi kılıç ustası olamıyor. Bunu tartışacağınıza gelip diyorsunuzki: 2si de en iyi olmak istemiyor. Bu kolaya kaçmaktır başka bir şey değil.
Güzel yazmışsın kardeşim eline sağlık:good:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık