Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tek bir slash'tan karakterin sahip olduğu tüm gücü analizi edebilirim yanılgısı dediğimi görmeyi engelliyor. O slash'tan beklenti nedir gerçekten anlamıyorum. Ne olsa Mihawk zayıf denmezdi mesela, tek mi atsaydı WB'ye. O zaman bile yaşlıydı hastaydı, tam gücünde değil derlerdi eminim. Ne yapsa yaranamaz Mihawk. Maymunlardan hoşlanıyor diye dedikodu bile çıkardılar.

Ana teması aile olan WB'yi o sahnede ailesi korudu. Üstüne o sahne Jozu elmasım ben diyerek giriş yaptı. Vurgu açıkça ailedir orada. Üstelik karşıda güç sahibi Mihawk ise denizlerde yapayalnız. Yonko da olsan aile her şeydir vurgusu ve elmas tanıtımı için en uygun karakterdi orada.
Benden ne kadar fazla güçlü olduğunu görmes istiyorum diyerek attığı bir saldırı. Tüm gücünü vererek atacak. Ve kimse zaten WB'ye tek atabileceğini düşünmüyor. Yenemez ki tek atsın.
O saldırıyı Marco'da durdururdu, Vista da durdururdu. Elmas olmaya gerek yok.

Benden ne kadar fazla güçlü olduğunu görmes istiyorum diyerek attığı bir saldırı. Tüm gücünü vererek atacak. Ve kimse zaten WB'ye tek atabileceğini düşünmüyor. Yenemez ki tek atsın.
O saldırıyı Marco'da durdururdu, Vista da durdururdu. Elmas olmaya gerek yok.
Güç kişinin sahip olduklarının toplamıdır. WB ise aile gücüne sahip. Olay bu.

Vallaha önünde duran açık bağlantıyı kuramıyorsan o senin sorunun. Ben sana Luffy ile ilgisi açıklamışım. Ben netleşen bir şey göremedim. Sen netleşen şeyi yazarsan daha iyi anlarız ama.
Hasan Luffy ile alaka falan yok burada netleşen şey daha önce 50 kere yazdığımız gibi Mihawk tartışmalarında bahsi geçen savunmalardan birinin çöktüğü. Kaç kere daha tekrarlamak lazım acaba :artiz:

Şimdi millet diyor ya elinde kılıç olan herkes kılıç ustasıdır diye. İşte, mangaya göre bisento da kılıç kategorisinden bir alet. Dolayısıyla Wb de otomatik olarak kılıç ustası oluyor.
http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/90/912/page/9 Bu sayfada açıklandı bisentonun kılıç kategorisinde olduğu. Şimdi Wb ve Mihawk aynı dönemde hayatta idiler ve bu dönemde en iyi kılıç ustası ünvanı Mihawk'da olmasına rağmen en güçlü ünvanı Wb'de idi. Ve Mihawk'ın olayı kılıç iken Wb'nin olayı meyve. Wb, Mihawk'ın alanında ondan geride olmasına rağmen totalde ondan ilerideyse bu bazı şeyleri açıklıyor.
E tamam ben farklı düşünmedim,diyorum ki shanks da kılıç ustası görünene göre,neden o zaman onu daha çok övmemiz lazım anlamadım,onu sordum da anlamadın sanırım

Güç kişinin sahip olduklarının toplamıdır. WB ise aile gücüne sahip. Olay bu.
Mihawk “o adamla bizim aramızdaki farkı kendi gözlerimle görmek istiyorum” diyor. Hatta animeyi açtım, wareware kelimesini kullanmış. Biz anlamına geliyor. Sadece kendi adına konuşmuyor yani. Ve bu sözü söylediği kişi Doflamingo. Tayfasına ailem diyen biri ve tayfa üyeleri bildiğin gibi Dof için gözünü kırpmadan canını verebilecek kişiler. Bence o cümleyi aradaki gücü görmek için kullandı, öyle sembolik bir şey falan değildi. Fakat saldırının muhattabı WB değil onun komutanlarından biri oldu.

Mihawk “o adamla bizim aramızdaki farkı kendi gözlerimle görmek istiyorum” diyor. Hatta animeyi açtım, wareware kelimesini kullanmış. Biz anlamına geliyor. Sadece kendi adına konuşmuyor yani. Ve bu sözü söylediği kişi Doflamingo. Tayfasına ailem diyen biri ve tayfa üyeleri bildiğin gibi Dof için gözünü kırpmadan canını verebilecek kişiler. Bence o cümleyi aradaki gücü görmek için kullandı, öyle sembolik bir şey falan değildi. Fakat saldırının muhattabı WB değil onun komutanlarından biri oldu.
Öznenin çoğul olması neyi değiştirir. Hatta ben değil biz diyerek olayın kişisel savaş gücü ile alakalı olmadığını pekiştirmiş desek yeridir. Sadece savaş gücü söz konusu ise araya aile girmesi yerine WB'nin tek eliyle slash'ı def etmesi gibi bir karşılık daha uygun olurdu ama araya aile girdi.

Mihawk babaya saldırdı oğul araya girdi. Basitçe olan bu. Buradan yola çıkıp Mihawk'ın gücünü küçümsemek, bu küçümsemeyi yapmaya hevesli olmayı gerektirir. Bu sahne kişinin savaş gücü üzerine bir sahne değil. Öyle diyenin kendi bileceği iş, her şeyin gizemi tek bir slash'ta gizliyse bilemem tabi.

Dofun bile mf arcından sonra ne kadar gücü çıktı,bir tane tam işlenmiş sağ kol gücü gördük,bundan sonra sağ koldan aşağısı zaten çıkamaz,en aşağı bence işlenince amiral çıkar,shanks ile düellosunda shanks yonkou ise yonkou seviyesi çıkar

Millet ile ben kelimelerini eş anlamlı kullanma bence. Şöyle böyle iddia ediyorlar diyorsun da onlar senin iddiaların değil mi? Hani nerede o iddia edenler, söyle de biz de laf atalım. 1 bilemedin 2 kişi anca sayabileceksin.
Ayrıca Mihawk'ın unvanı en güçlü kılıç ustası, en iyi değil.
Mihawk fanı olup da Shanks'i kılıç saf kılıç ustası olarak görenler mi daha fazla yoksa görmeyenler mi? Burda millet dediğim o Mihawk fanı olanlar oluyor. Senin zannettiğin gibi forumdaki herkes değil yani. Ben Shanks'i savunan birisiyim. Millet dediğim kişiler de görüşlerine katılmadığım kişiler oluyor ki cümleden de yazdıklarımın onların düşüncelerini hedeflediği belli oluyor bence.

İlk olarak wikide ve kütüphanede yazılanı yazdım. İkinci olarak hadi senin dediğin olsun farkeden ne olacak? Ben de ona göre yazayım cevabımı.

E tamam ben farklı düşünmedim,diyorum ki shanks da kılıç ustası görünene göre,neden o zaman onu daha çok övmemiz lazım anlamadım,onu sordum da anlamadın sanırım
Anlamamıştım, kusura bakma. Anlatmaya çalışayım elimden geldiğince.

Şimdi, Shanks-Mihawk'ın düello yaptığını biliyoruz. Peki, bu adamların hangi şartlar altında düello yaptığını, kuralların ne olduğunu vesaire biliyor muyuz? Hayır. Çoğu insan düşünüyor ki ellerinde ne var ne yok ortaya koydular ve savaştılar. Ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Şimdi normalde düello nedir? İki kişinin, tanıklar önünde ve belli kurallara göre yaptığı silahlı dövüş. Yani Shanks-Mihawk düellosu/düelloları da belirli şartlar altında yapılmış olabilir.

Mihawk'ın olayının kılıç ustalığı olduğunu biliyoruz. Ama Shanks'in olayının daha ne olduğu kesin net mi? Hayır. Bu adamın en önemli olayı kılıç ustası olması mı, eğer varsa meyve gücümü ya da k.hakisi mi? Daha bunlar net değil ama görünen itibariyle k.hakideki yetenekleri daha baskın duruyor.

Sonuç olarak düello yaparken iki rakibin de eşit şartlarda sahaya çıktığını düşünecek olursak, ben diyorum ki Shanks o düelloya her şeyini vererek çıkmamış olabilir. O yüzden de Shanks'i övüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 40)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık