Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tahmin ettiğim gibi o anlamda söylemiş ama.
O kısmı kaçırmışım. :)

Bu ara da bence de muhattap olamaz. İsterse KK gücünde olsun isterse de yonkou gücünde olsun.

1)Tehlike yaratacak bir organizasyonu yok bildiğimiz kadarıyla. Bu de elini kısan bir şey.

2)Dof gibi elinde bir koz, bir sır bulunmuyor gene bildiğimiz kadarıyla.

3)Kitleleri peşinden sürükleyerek, büyük etkiler yaratma potansiyeli de yok.

Kısaca siyasi bir güç odağı olabilecek bir yeterliliğe sahip değil ve bence bu nedenlerle muhatyap olamaz.

Ama bu olası bir savaşta iyi işler yapamaz, Aka'ya karşı koyamaz, anlamına gelmez. Böyle bir anlama gelmese de Shanks tayfası + Mihawk vs Marine savaşı tasarlarsak ve Mihawk tayfadan biri gibi değil de müttefik güç olarak geldiyse bu savaşa, marine doğal olarak tayfanın beyin takımına öncelik vereceğinden, Mihawk'ı belli bir süre tutacak bir kişiyi karşısına gönderecektir. Zira herhangi bir iktidara sahip değil. Mihawk'ı yenmekle savaşı bitiremezler yani, ama tayfadan en önde gelen 3 kişiyi yenmek moral üstünlük sağlatacak bir şey olur.

Misal MF savaşında Mihawk'ı amiral üstü birisi olduğunu varsayarak değerlendirelim. Marine'ye destek kuvvetten öteye geçemediğini -iktidar olarak- kabul edeceksindir. Bu durumda Mihawk'ı orada yenmeye çalışmak zaman kaybı olurdu, çünkü onun yenilmesi Marine askerleri üzerinde herhangi bir etki doğurmayacaktı. Gücü savaşın gidişatını değiştirebilecek birisiyse de onu belki bir süre tutacak birisini ona göndermek mantıklı olan hamle olurdu.
(Bu arada yerinizde olsam "Mihawk Vista" deseler böyle savunurdum bu karşılaşmayı.)

Umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi.

Sen sormadan da söyleyeyim. Mihawk'ı amiral altı göruyorum.

Marineford savaşında geleceği ucundan gören bi Luffy'e hiçbir şey yapamamıştı, Katakuri'ye dokunabileceği bile meçhul.
İlk yorumuna bakarsak Luffy ucundan geleceği görüyor, sengoku bunu bile yapamıyor yanında gerçekleşen olaylara müdahele edemiyor ki geleceği de görsün. Yine tekrardan Sengoku<< Luffy .

Ahhaahfkd Bu olaylar 3-4 sayfada ve Sengoku ile yakınlaşma en fazla 5 sn içinde son buluyor neyi geveliyorsun :D Bak sayfa sayfa, Luffy platforma atladığı gibi elini cebine sokar, Sengoku form değiştirir, 1. sayfa biter. Luffy anahtarı çıkarıp dener, Kizaru uzaktan kırar, anahtar kırılırken Mr 3 uyanır, Sengoku hamlesini yapar 2.sayfa biter. Luffy şişer, mumdan duvar, yumruk, Luffy kan kusar, platform yıkılır, 3. sayfa biter. Platformla beraber düşerler, mr 3 düşerken mumdan anahtar yapmaya çalışır, platformun yıkıldığını ve Ace'in kelepçeli olduğunu bilen Marine askerleri top ve mermi ateşine tutarlar, Sengoku yıkılan ve top ateşine tutulan platformdan uzaklaşır, platform isabet edilen toplarla yok edilir 4. sayfanın sonu. Biliyoruz deme oku da gel. Luffy'i saniyesinde durdurmaya çalışan Sengoku olmasa da durdurmaya çalışması 3 saniye, kalan 2 saniyede de platforma yapışan mum ve Luffy'nin balonunun Sengoku'nun yumruğunun gücünü platforma iletmesi ve yıkım. Sengoku uçuramadı diyorsun da az öncesinde Mihawk'ın yakın kılıç saldırılarından kaçmış adam Sengoku'dan yumruk yeyip uçacak mıydı :S Yumruğu yemesi bile planlıydı, madem Ace'i kaçıramayacağız o zaman korurum dedi yedi.
Milletin geleceği gördüğü yerde 5 saniye gibi bir zamanı küçük görüyorsun. Bir de gereksiz yere manga açıklama çabaları desene o 5 sn olayların farkına varamadı sengoku, gözlem hakisi falan da yok, Luffy demek ki o 5 sn boyunca sengoku'ya saldırsa sengoku patates olcak Luffy >> sengoku .

"Yumruk yemesi plandı idi" hmmm kimin planı bu ?
Sengoku platforma iner inmez saldırmıyor bu da mı plan ?
Luffy'nin kolu gidecekken kaçırması kimin planı ? Kaçırmasaydı da kolu mu gitseydi ana karakterin. Marineford savaşını aç oku bunun gibi 100+ tane örnek bulursun mantık çerçevisine sığmayan önce sen kendin bir oku marineford arkını sonra oradan örnekler vermenin ne kadar saçma olduğunun bir farkına var sonra başkalarına okumayı tavsiye et. Ayrıca herkesin yaptığı gibi ilk mesajlarda yazdığını da unutma en üste koydum. 2 mesaj sonra unutup 1. mesajın ile çelişen örnekler veriyorsun.. Son olarak daha düne kadar MF'yi baz olarak Mihawk'ta haki bile olmadığını iddia edenler var sen onlardan mıydın hatırlamıyorum da muhtemelen öylesindir. O yüzden MF örnekleri geçiver artık başka şeylerle gel ki üstünde düşünmeye değer olsun.

Son düzenleme:
O kadar yazmışsın da cidden çok dolu yazmamışsın.Daha ilk cümlen ofsayt.

Yapamayacağını nerden biliyorsun ? Nerden nerden ? Bana ''yapamamış işte''den başka kanıt sun çünkü bunu demek kanıt olmuyor.Kendi kafanda bir şeyler kurmuşsun %100 doğruymuş gibi savunuyorsun ciddi ciddi.

2. paragrafın son cümlesi de yine ofsayt.Olmamış ve olamamış arasındaki farkı mı anlatayım şimdi ? Mihawk belki istese tayfa kurup yonko olabilecek seviyede ama sen ''olamamış'' lafı onaylı bilgiymiş gibi yine kesin hüküm vermişsin.Yine bir dayanağın yok.

Mihawk fanlarına o davranışlardan sinir olmuşsun da bende sana samimi bir şey söyliyim mi o zaman ? Bende senin Croco konusunda hiç objektif olmadığını düşünüyorum.Hatta Croco konularında tamamen fanlık duygusuyla hareket ettiğini düşünüyorum.Sen ne kadar aksini iddaa etsen de.Yani benim gözümde o sinir olduğun Mihawk fanlarının Croco fanı versiyonusun.

Shanks ve Mihawk'ın muhattap olduklarına bakıyorum demişsin de daha en başta bu adamların birbiriyle muhattap olduğunu unutmuşsun galiba.

BM-bizim tayfa olayını ''kurgu''ya bağladın di mi ? Son paragrafından o anlam çıkıyor çünkü.Heh şimdi kurguysa Mihawk-Vista olayı sana göre neden kurgu olmuyor ? Mihawk Vista'yı aşsa Luffy'nin ölme ihtimali yok mu ? Var.Neden bu olay kurgu olmuyor ?
Benim yorumum senin yapardı demenle aynı şey. Yapamayacağını nereden biliyorsun tarzında konuşuyorsun bana. EE yapardı da neden yapmadı öyleyse diyorum bende sana.

Crocodile konusunda objektif olmadığımı düşünebilirsin. Bende bazı konularda kendimi objektif bulmadığım oluyor fakat bazı konularda ise insaların karakterin değerini cidden anlamadığını da görüyorum. Sana göre değilim başkasına göre objektifimdir bu kişilere göre değişebilir. Fakat ben bir şey söylendiğinde sinekten yağ çıkartırcasına Croc'u yüceltmiyorum. Eğer yüceltsem her gün Croc hakkında Genel tartışmaya ve pek çok yere yazarım ama yapmıyorum. Bunun yerine karakterin sahne alacağı zamanı bekliyorum. Yani dereyi görmeden paçayı sıvamıyorum.

Ben Crocodile hiç bir zaman hakkıyla yenen olmaz demedim malesef sen lafı sağa sola çekiyorsun şuan.

Bu adamalrın birbirleriyle ne zaman muhattap oldukları belli bile değil. 13 yıl önce de olabilir Roger'ın idamından hemen sonra da. Yani ortada bir şey yokken bile Shanks ile eşit tutulmaya çalışılan bir karakter Mihawk.

İstediğin gibi gör benim için fark etmiyor ben sadece kendi görüşümü belirtirim. Ben bu iki karakterin seride ki ağırlıklarını aynı görmüyorum. Shanks Mihawk'a göre daha ağır basıyor.

Benim yorumum senin yapardı demenle aynı şey. Yapamayacağını nereden biliyorsun tarzında konuşuyorsun bana. EE yapardı da neden yapmadı öyleyse diyorum bende sana.

Crocodile konusunda objektif olmadığımı düşünebilirsin. Bende bazı konularda kendimi objektif bulmadığım oluyor fakat bazı konularda ise insaların karakterin değerini cidden anlamadığını da görüyorum. Sana göre değilim başkasına göre objektifimdir bu kişilere göre değişebilir. Fakat ben bir şey söylendiğinde sinekten yağ çıkartırcasına Croc'u yüceltmiyorum. Eğer yüceltsem her gün Croc hakkında Genel tartışmaya ve pek çok yere yazarım ama yapmıyorum. Bunun yerine karakterin sahne alacağı zamanı bekliyorum. Yani dereyi görmeden paçayı sıvamıyorum.

Ben Crocodile hiç bir zaman hakkıyla yenen olmaz demedim malesef sen lafı sağa sola çekiyorsun şuan.

Bu adamalrın birbirleriyle ne zaman muhattap oldukları belli bile değil. 13 yıl önce de olabilir Roger'ın idamından hemen sonra da. Yani ortada bir şey yokken bile Shanks ile eşit tutulmaya çalışılan bir karakter Mihawk.

İstediğin gibi gör benim için fark etmiyor ben sadece kendi görüşümü belirtirim. Ben bu iki karakterin seride ki ağırlıklarını aynı görmüyorum. Shanks Mihawk'a göre daha ağır basıyor.
Çünkü siyasi bir gücü yok. İsterse OP'un en güçlü kişi olsun, Cobra'nın yanındaki Pell'den çok bir farkı olmayacak.

Oda şaşırmış.:D

Ayyaş Ray'den beklerim. Shanks'ı da o bozmuştur. Roger'ı bile o zehirlemiş olabilir. Roger neden çocuğu buna vermeyip hatta sözünü bile etmeye güvenmemiş bir düşünmek lazım. Adam 20 yıl yanında gezdiği adama güvenmiyorsa vardır bir bildiği. Ace'nin kimliğini bile Ray sızdırmış olabilir. :D Lufy bile eğitim aldığından beri huyu suyu değişti. Kendini satan adamdan her şeyi bekleyeceksin.

Sen git o kadar güç kas ama vampiri yeneme, dandik canavara kol ver. Dibinden lufy'yi kaçırsınlar. Teach gelsin suratını çizsin. Teach harbi bunu nasıl çizmiş? 10 yaşında vs atmadılar ya.:D
Teach ile Roger'ın gemisinde iken savaşmışlar büyük ihtimal. Zira Teach ile olan dövüşü (belki de dövüş bile değil), Mihawk'tan önce olan bir şey bence.

Mihawk ile olan düellolar da ne zaman önce belli değil. Değişen pek bir şey olmadı.. Zira ben kolu verdiği zira zaten Yonkou olup olmadığı konusunda bir iddiam yoktu. Aksi şekilde olma ihtimali veriyordum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık