Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O zaman çifte standart olur.Mesela kılıç kokla yüzünden forumda tartışılmış hatta ban bile atılmıştı.Bu kılıç koklaya tepki gösterilmesine rağmen kullanımı devam etmişti.Ben arkadaşların kılıç koklaya bu tepkiyi vereceğini sanmıyorum.Bu da bana samimiyetsiz geliyor.Ha bunu yazıyorum diye ''kılıç kokla'' lafına inat olarak kullanmıyorum yavshanksı.İsteyen yine kullansın kılıç kokla gibi bu tarz şeyleri pek takılmam.Benim takıldığım nokta kendileri öyle istiyor diye bizi kısıtlamaları.O yüzden kimse kusura bakmasın hatalı bir şey görmüyorum bunda.
Sen de haklısın :good:

Ace Haki kullanan bir kor-amirali sadece Haki kullanarak yenebildi. Bu sana göre gücüne vurgu değil mi?

Mihawk'ın kılıcında kesin kez çentik yok ne zaman dendi ben kaçırdım sanırım, ayrıca çentik olmamasından ziyade kime karşı kılıcında çentik olmadığı önemli. Pica seviyesinde birisine karşı çentik alması beklenemez. Amirallerle ciddi şekilde dövüşüp kılıcında çentik yoksa bunu söyleyebilirsin tabii, ama böyle bir şey var mı onu bile bilmiyoruz.
Gücüne vurgu işte aynı güçte değil, artık daha da güçlendi haki kullanabiliyormuş. Mihawk'ın haki kullanması bunun eğitimini vermesi ve kendisinin değil eğittiği kişinin bile hakisine bu kadar güvenmesi adamın gücüne dair yeni fikirler verir, vermesi gerekir.

Ace Haki kullanan bir kor-amirali sadece Haki kullanarak yenebildi. Bu sana göre gücüne vurgu değil mi?

Mihawk'ın kılıcında kesin kez çentik yok ne zaman dendi ben kaçırdım sanırım, ayrıca çentik olmamasından ziyade kime karşı kılıcında çentik olmadığı önemli. Pica seviyesinde birisine karşı çentik alması beklenemez. Amirallerle ciddi şekilde dövüşüp kılıcında çentik yoksa bunu söyleyebilirsin tabii, ama böyle bir şey var mı onu bile bilmiyoruz.
Kılıcını hakiyle korursan bütün kılıçlar bir kokutou olabilir diyordu.Evet hiçbir hasar yok demek istemiş.Kendi hakisine ve kılıca övgü var burada.Ben yapıyorum ama aslında herkes yapabilir demeye getiriyor.Tabii haki
seviyesi bunun için yeterliyse.

Tabii ki de değil.Koramiraller zaten opun çöp adamlarından.O yendiği korun seviyesinin çok yükseklerde olduğunu sanmam.

Kesin kez çentik olmasa bile Zoro'yla olan fbden sonra b.hakiye önem verdiği savunulamaz mı ? O sözü söyleyen adam bence b.hakiye de önem vermiştir.Kime karşı kullandığı kısmında da adam Shanks'la kapışmış.Ha yıllar önce Shanks'ın b.hakisi bu seviyede mi diceksin tabii aynı değildir ama güncelde bile birbirlerine rakipmiş gibi davranmaları yine belli etmiyor mu bazı şeyleri ?
Şu çentik olayında sadece b.hakinin gücü bir yana kılıcın kalitesi de önemli bence Zoro vs Mihawk'ın ilk kapışmasında Yoru'nun kesiş gücüne dayanmıştır Wado İchimonji ama diğer çöp kılıçlar kırılmıştır. Sadece b.haki kasıp geçeyim de bitsin değildir olay.

Ace'te de Haki olmadığı söyleniyordu, insanlar yanıldı yani varmış. Ace bizim gördüğümüzden daha güçlü bir seviyeye mi gelmiş oldu Haki var diye? Hayır.

Haki'nin seviyeleri var, gelinen noktada Haki kullanmak marifet değil, Haki seviyesinin yüksek olması marifet.
Ace'in Haki gücü kitapta geçti. Ben o kitabı ölçü almıyorum. Bana göre halen Haki kullanamıyor. Ne zaman seride gösterilir, o zaman kabul ederim. Bu yorumdan sonra kimse bana gelip de "X bile kullanıyor, Y neden kullanamasın?" demesin, kalbini kırarım

Tabii ki de değil.Koramiraller zaten opun çöp adamlarından.O yendiği korun seviyesinin çok yükseklerde olduğunu sanmam.

Kesin kez çentik olmasa bile Zoro'yla olan fbden sonra b.hakiye önem verdiği savunulamaz mı ? O sözü söyleyen adam bence b.hakiye de önem vermiştir.Kime karşı kullandığı kısmında da adam Shanks'la kapışmış.Ha yıllar önce Shanks'ın b.hakisi bu seviyede mi diceksin tabii aynı değildir ama güncelde bile birbirlerine rakipmiş gibi davranmaları yine belli etmiyor mu bazı şeyleri ?
Sencelere bencelere kalıyor işte, benim söylediğim şey de bu kesinlikten bahsedilemez şuan için.

Shanks nasıl durdurdu Akainu'nun yumruğunu, Pedro ile Oven'ın karşılaşmasına bak, Pedro'nun nasıl eli yandı. Akainu'nun magması en az Oven'ın yumruğu kadar sıcaktır, haliyle Shanks hiç zorlanmadan o magma yumruğunu durduruyorsa burada onun zırh tipi Haki'sinin çok kuvvetli olduğu söylenebilir.

Mihawk içinde bu tarz bir şey görürsek o zaman emin olabiliriz.

Şu çentik olayında sadece b.hakinin gücü bir yana kılıcın kalitesi de önemli bence Zoro vs Mihawk'ın ilk kapışmasında Yoru'nun kesiş gücüne dayanmıştır Wado İchimonji ama diğer çöp kılıçlar kırılmıştır. Sadece b.haki kasıp geçeyim de bitsin değildir olay.
Evet dediğin gibi kılıcın kalitesi de önemli.Fakat sadece iyi bir kılıca sahip olup diğer özelliklerden mahrumsan o mevkide kalamazsın bence.Seride komutan ve üstü seviyedeki kılıç ustalarının kılıçları yine ortalama üstünde bir kaliteye sahiptir.Yani kalburüstü adamların çoğu kaliteli kılıca sahiptir.Bu noktada işte farkını belli etmek için b.hakiye önem vermelisin.

Ama Mihawk'ın o fbsin de kılıçtan ziyade b.hakiye vurgu vardı.Çünkü hakiyle kaplanmış olsaydı tarzı bir cümle kuruyor.

Sencelere bencelere kalıyor işte, benim söylediğim şey de bu kesinlikten bahsedilemez şuan için.

Shanks nasıl durdurdu Akainu'nun yumruğunu, Pedro ile Oven'ın karşılaşmasına bak, Pedro'nun nasıl eli yandı. Akainu'nun magması en az Oven'ın yumruğu kadar sıcaktır, haliyle Shanks hiç zorlanmadan o magma yumruğunu durduruyorsa burada onun zırh tipi Haki'sinin çok kuvvetli olduğu söylenebilir.

Mihawk içinde bu tarz bir şey görürsek o zaman emin olabiliriz.
Tabii ne söylesem yine işin ''bence''si olucak.Neyse o zaman Mihawk'ı biraz daha gördüğümüzde tartışırız.

Evet dediğin gibi kılıcın kalitesi de önemli.Fakat sadece iyi bir kılıca sahip olup diğer özelliklerden mahrumsan o mevkide kalamazsın bence.Seride komutan ve üstü seviyedeki kılıç ustalarının kılıçları yine ortalama üstünde bir kaliteye sahiptir.Yani kalburüstü adamların çoğu kaliteli kılıca sahiptir.Bu noktada işte farkını belli etmek için b.hakiye önem vermelisin.

Ama Mihawk'ın o fbsin de kılıçtan ziyade b.hakiye vurgu vardı.Çünkü hakiyle kaplanmış olsaydı tarzı bir cümle kuruyor.
Bence bir kaç arc içinde Zoro'nun kılıç güncellemesine gitmesi gerekebilir Nidai Kitetsu veya Shodai Kitetsu falan olursa elinde iyi olur bence.

Bence bir kaç arc içinde Zoro'nun kılıç güncellemesine gitmesi gerekebilir Nidai Kitetsu veya Shodai Kitetsu falan olursa elinde iyi olur bence.
Bence kılıç değişmesin artık.İlla kaliteli kılıçlara gerek yok.Elindekiler yeter.Kılıç gibi dışa bağımlı bir materyalden ziyade direk kendi gücü olan hakiye önem vermesi daha çok ilgimi çekerdi.

Bence kılıç değişmesin artık.İlla kaliteli kılıçlara gerek yok.Elindekiler yeter.Kılıç gibi dışa bağımlı bir materyalden ziyade direk kendi gücü olan hakiye önem vermesi daha çok ilgimi çekerdi.
Şu Sandai Kitetsu'nun lanetinden daha güçlü lanetli kılıçlara geçmesini isterim ben Zoro'nun Asura yerine başka lanetli teknikleri açar böylece o kılıçlar ile Sandai Kitetsu ile Asura'da tıkılı kalmasın reis.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 22)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık