Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mihawk öldürmek istemediği adamı öldürmüyor aokiji gibi tavizli bir karakter ve kendi istediği gibi takılıyor henüz ciddi bir savaşını görmedik ve shanksle denk olduğunu biliyoruz bence oda one piece şuanki durumda shanks = mihawk shanksı yenicek adam çıkmadığı gibi mihawkıda yenicek adam çıkmaz odanın bu kadar büyüttüğü adamı biz istesekte küçültemeyiz.

mihawk öldürmek istemediği adamı öldürmüyor aokiji gibi tavizli bir karakter ve kendi istediği gibi takılıyor henüz ciddi bir savaşını görmedik ve shanksle denk olduğunu biliyoruz bence oda one piece şuanki durumda shanks = mihawk shanksı yenicek adam çıkmadığı gibi mihawkıda yenicek adam çıkmaz odanın bu kadar büyüttüğü adamı biz istesekte küçültemeyiz.
15-20 yıl önce bir düeollo yapmışlar buradan Shanks'la denk olduğunu nasıl çıkardın?

Shanks ile son dövüşleri yaklaşık 10 12 sene önce. Shanks kolunu kaybettikten sonra dövüşmüyorlar. Zaten arkadaşlar. Şu anda Shanks a rakip olabileceğini sanmıyorum. Ben sona saklandığı için en güçlü shic. dedim.

Uykusunu böldükleri için Don Krieg korsanlarını East Blue'ya kadar kovalıyor.Bir Amiral daha adamlar hareket dahi etmeden o seviyedeki ezik korsanları öldürür.Mihawk ise East Blue'ya kadar kovalıyor.

Savaşta Kizaru Gear2'dek Luffy'yi tekliyor yavaşsın diye dalga geçiyor Mihawk ise başa baş gitmesede az bir üstünlükle Luffy'yi bile yakalayamıyor.

Akainu içinde Vista'nı olduğu tüm tümen komutanları ile savaşabiliyor Mihawk Vista'yı bile alamıyor.

Karşısına Mr.1 çıkıyor artizlik yapıp kesmeyi biliyor Crocodile çıkıp seni böcek gibi ezerim deyince hiç bir şey yapmıyor.

Buggy olayı ayrı bir fiyasko.
Az bir üstünlük denemez buna. Luffy anlık K. Haki uyandırışıyla kurtuldu ondan.
Savaşa göre yorum yapmak saçma geliyor bana. Gördük hepimiz Dof Crocoyu kesemedi ama Haki çıktı. Mihawk'ta da Wano'dakiler gibi aura mı ne deniyordu ona benzer bişey çıkar. Herşeyi kesme gücü dalgası falan.

Adam Dünya'nın en iyi kılıç ustası yani tüm kılıç ustalarını yenebilecek kişi o. Kılıç ustası bir amiral olsaydı ondan da iyi olmuş olacaktı ama Oda tüm amiralleri logia tipi yapmış. Belki daha ürkütücü olsun diye ya da Mihawk'ı tek bırakmak için. Öte yandan herkes herkes ile vs. yapmaz Op evreninde. Davul dengi dengine... Luffy'i kesemedi falan demiş bazıları ama hatırlayın öngörü ile son anda kurtuldu Luffy, olası vs'de şansı yok ona karşı bu nedenle tayfa da Zoro var. Bazı vs'ler birbirini tamamlamadığı için Oda yapmayacaktır. Garp, Sengoku, Aokiji, Akainu, WB, Kizaru, Rayleigh bunlar kendi aralarında vs yapabilecek kişiler. MF savaşında herkes dengi ile savaştı. Mihawk hem WB'nin gücünü bizzat görmek istedi hem de Akagami'nin koluna mal olan Luffy'i sınadı. Daha önce de Marijoe'da geçici bir merakı olduğunu söylemişti. Bana göre denizci olsaydı Amiral olurdu. Ama korsan, ama tayfası yok. Yani adamın karakteri ve geçmişi amacı belli değil. Diğerlerinin biraz da olsa gördük. Mihawk hala gizemli bir kutu. Belki saklıyor Oda bilemeyiz. Zoro'nun onu yenmesi için çok daha fazlasına ihtiyacı var adam kılıç darbesi ile buz dağını kesti. WB ile Shanks'in yaptığı bulutları ayırması tarzı bir şey değildi. Muazzam bir güç ama dediğim gibi o bir kılıç ustası CP9 gibi 6 şekil ustası değil. Ya da Luffy gibi lastik adam, amiraller gibi logia değil. Garp gibi yumruk değil "Kılıç Ustası". O Zoro'nun hedefi ve sonuna kadar da öyle kalacaktır. Kendi de dediği gibi "Kılıcımı geç, beni geç. Ne kadar sürerse sürsün her zaman gücümün zirevsinde seni bekleyeceğim".

mihawkın dünyanın en güçlü kılıç ustası olmasının bir sebebi var. kimse mihawkı küçük göremez sadece bir kılıç sallamasıyla tüm marineford u hayrete düşüren(pskopat akainu bile şaşırmıştı) bir adam. bence en güçlü schibukai . ayrıca bir amiralle kafa kafaya günlerce çarpışıp hangi amiral olduguna göre degişir(akainuyu bence yenemeyebilir ama kizaru ve kuzan a karşı şansı oldugunu düşünüyorum) yenebilme ihtimali var. aynı şekilde yonkou larlada günlerce kapışacak güce sahiptir(kaido ve bigmom a karşı gene şansının oldugunu düşünüyorum)....

ama yonkou luk filan hepsi tayfa gerektiricek işler kaçtane schibukai kaçtane yonkou kaçtane korsan gördünüz bir başına dünyaya korku salmış en güçlü ünvanı almış..... bir mihawk yani. sahsen kendisinin koca bir arc veya film e konu olması gerektigini düşündügüm bir adam şöyle shanks la geçmişi zoroyla çalışması nasıl en güçlü kılıç ustası oldugu gibi bi flashback şuan manga animeye yaklaşmışken olsa tadından yenmez.

ayrıca belirtiyim zoronun şuanda mihawka denk oldugunu söyleyen bikaç yorum okudum insanlar çok komik olmaya başladı

Yıllardır süregelen bu tartışmanın en büyük sebebi bana kalırsa Eiichiro Oda'nın Mihawk karakterini yeterince iyi işleyememesidir. Kendisi henüz ilk bölümlerde 'Dünyanın En İyi Kılıç Ustası' olarak lanse edildi, sonrasında geçmişte Shanks'ın ezeli rakibi olduğunu öğrendik. Ardından Shanks'ın dövüş silahı olarak kılıç kullandığını gördük, buna ek olarak Silvers Rayleigh ve şimdi de Issho gibi karakterler ortaya çıktı. Hal böyleyken Mihawk'tan beklentilerin yüksek olmasından daha doğal ne olabilir ki? Ama Marineford Savaşı'nda gördüğümüz Mihawk'ın beklenilen ile uzaktan yakından alakası yoktu. Dünyanın En Güçlü Adamı ile arasındaki farkı görmek istediğini söyledi, saldırısı Beyazsakal'a kadar ulaşamadan 3. Tümen Komutanı Jozu tarafından durduruldu. 5. Tümen Komutanı ile denk bir şekilde dövüştü ve yenişemeden karşılaşma sona erdi. Dört İmparator'dan biri ile ismi zikredilen Mihawk'ın, bir diğer imparatorun 5. adamını kendine rakip olarak alması hayal kırıklığı yaşattı. Daha da fenası tutturdu Luffy'yi öldüreceğim diye, ben bu işten bir şey anlamadım arkadaş. Luffy senin dengin değil ki, git kendine düzgün bir rakip bul. Bence Oda, Marineford Savaşı'nda Mihawk'ı istifini bozdurtmadan kenarda oturtmalıydı, Mihawk adına en iyisi bu olurdu.

Şimdi 'En İyi Kılıç Ustası' unvanına kalıp uydurmaya çalışıyoruz. Örneğin Mihawk kılıç konusunda Shanks'tan daha iyi ama Shanks'ın hakisi çok ileri seviyede olduğundan daha güçlü diyoruz. Muhtemelen Oda da yeri geldiğinde konuya böyle bir açıklama getirecek. Yoksa bu saatten sonra Mihawk'ın Shanks'tan güçlü olduğunu söylerse mantıksız olur, en başından söyleseydi yadırgamayabilirdik ama artık Marineford Savaşı'nın ardından böyle bir şey olamaz.

Bir diğer ihtimal ise Mihawk'ın unvanının düzmeceden ibaret olması daha doğrusu unvanın Dünya Hükumeti tarafından Yedi Lort'tan biri olması sebebiyle verilmiş olması. Beni böyle düşünmeye iten en önemli kişi Silvers Rayleigh. Rayleigh, gördüğümüz üzere dövüşlerinde kılıç kullanıyor ve Roger'ın sağ kolu olarak da Zoro'nun Roger Korsanları'ndaki muadili konumunda. Şeytan meyvesi yemediğini de biliyoruz, yani kılıç ustası olarak anılması yanlış olmaz. Hasır Şapka Korsanları'nın iki yıllık eğitimi sürecinde Luffy'nin hocası Rayleigh, Zoro'nun hocası ise Mihawk idi. Ben bundan Rayleigh'in Mihawk'tan güçlü olduğu sonucunu çıkartırım, ancak tabi ki Dünya Hükumeti'nin bu unvanı doğmamış bebeğini bile bulup öldürmek istedikleri Roger'ın sağ koluna verecek hali yok. Tabi bu durum da Shanks'ın durumu ile aynı şekilde açıklanabilir, ama bu düşünce yapısı da bazı sorunları beraberinde getiriyor. Mesela Shanks ve Mihawk düello yaparken Shanks 'sen saldır hacı, ben haki kullanmayacağım' mı diyordu?

Demem o ki Mihawk'ın unvanının gerçeği yansıtmaması kuvvetle muhtemel. Zaten takdir edersiniz ki Zoro'nun bu unvanı elde etmek için unvanın bir önceki sahibini yenmesi lazım. 2 yıl ona hocalık eden Mihawk'a karşı dövüşmesi hoş olmaz. Onu da geçtim Mihawk olayların çok dışında bir karakter, Luffy'nin Korsanlar Kralı olmaya giden macerasına bu karşılaşma nasıl dahil edilebilir bilmiyorum. Tabi Mihawk'ın unvanının sahte olması yerine Zoro'nun o seviyeye gelmeden önce Mihawk'ın başka bir kılıç ustasına yenik düşüp unvanını kaybetmesi de olası.

- Shanks ve Ray-san Kılıç Ustası sınıfına girmiyor. Bunu bi kere açıklığa kavuşturalım. Sırf Kılıç kullanıyorlar diye bu Kılıç Ustası oldukları anlamına gelmez. Ne yani WB de Bisento ustası mı ?

- Mihawk ın Kesişi sırf Jozu tarafından engellendi diye Jozu Mihawk tan üstün mü olmuş oldu ? O zaman WB nin Deprem Yumruğunu Kurouzu ile absorde eden BB de WB den üstün. Peki neden sonrasında WB nin Bisontosu ile BB nin Omuzu birbirine kavuştu ?

- Vista ile yaptığı şey kıran kırana bir vs değil Düelloydu. Resmen birbirlerini tatmin etmek için yapılan bişiydi. Kılıç Ustalarının doğasında var bu galiba. Zorodan da biliyoruz. Başka bi Kılıç Ustası gördümü direkt mevzuya giriyorlar. Benim görüşüm Kılıç Ustaları arasında bu bi tür muhabbet yöntemi gibi bişi yada "Maç". Aşağıya resim koydum sence bu ciddi bi vs mi ?

- Mihawk ın ünvanı düzmece mi ?
Mihawk jozuyu kesemezse her türlü jozu mihawktan üstündür.:at:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık