Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hala haki falan diyenler var çıldıracağım.
Kim diyo onu hemen bana ismini ver. Yıllardan beri doyamadılar hakiye, kapak olmaya!!! En son Ace başgan içinde ''Hakisi olsa kullanırdı yea'' diyorlardı şimdi ölü numarası yapıyorlar. Gerçi Mihawk içinde benzer şeyler söylüyorlardı ama Zoro flashback ini gördükten sonra susmuşlardı.

Kim diyo onu hemen bana ismini ver. Yıllardan beri doyamadılar hakiye, kapak olmaya!!! En son Ace başgan içinde ''Hakisi olsa kullanırdı yea'' diyorlardı şimdi ölü numarası yapıyorlar. Gerçi Mihawk içinde benzer şeyler söylüyorlardı ama Zoro flashback ini gördükten sonra susmuşlardı.
Mihawk haki kullanamıyor değil; Shanks'la düellolarında haki kullanmadılar, kullansalar Shanks kazanırdı diyenler yüzünden çıldırıyorum.

Mihawk,Shanks ile olan düellolarda neden haki kullanmak zorunda bu adamlar ölümüne mi savaşıyor anlamadım ki.Ayrıca ne zaman olduğu da belirsiz Shanks seviyesinin üstüne koymuş işte.Kılıç ustalığı konusunda Mihawk öndedir diyorum.Diğer etkenler girdi mi Shanks daha güçlüdür yazdım sadece.

Son düzenleme:
10 yıllık Mihawk tartışmaları.

Mihawk'ta haki yok, sallamayın.

Mihawk, logialarla dövüşmek zorunda değil, eğer logia görürse kaçar.

Shanks, dövüşürken haksızlık olmasın diye hakisini kapatıyordur.

Shanks ile dövüşmüş ama o günden sonra Shanks gelişti, fark attı.

Koskoca yonkou ile kimleri karşılaştırıyorsunuz.

Buggy'i kesemeyen adamda hakinin olduğunu iddia ediyorsunuz ama mangada öyle bir şey yok dediğimizde sinirleniyorsunuz :artiz:

Vista'ya her hangi bir yonkou yarım atardı, Mihawk uğraşıp duruyor.

''En güzeli'' Mihawk, Luffy'i öldüremedi :oleyo2:

Güçsüzleri teklemeyi biliyor, Croc ve Vista'ya gelince yatıyor, karekterin kalitesiz olduğu ortada :bilmem:

Mihawk ejderha kesemez.

Shanks'ı gözü kesmediğinden bahane olarak kolu gösterip dövüşten kaçtı.

Bir tane, sadece bir tane düello attılar taam mı :gamyon:

Zoro'da haki olması bir şeyi değiştirmez, kendi kendine öğrenmiş olabilir :hhh:

Ben Mihawk'ta haki yok demedim, Shanks kadar yok dedim :a:

Etliye sütlüye karışmıyor, Amirallerden de çekindiği için Shicbukai olmuş abartmayın :good:

''Son dönemdeki favorim'' Op'ta kılıç ustalığını sallayan mı var, hadi canım sizde :artiz:

Haki basarsan her kılıç Kokuto Yoru olabilir. Ben basamadığım için mecburen Yoru'yu kullanıyorum. Sen bana bakma Zoro-kun.

1- Mihawk'ın en güçlü ya da en iyi kılıç ustası olma sorunsalı
Whitebeard: Sekai Saikyō no Otoko
Mihawk: Sekai Saikyō no Kenshi
2 unvanda da olan Saikyou en güçlü demekmiş Google Çeviri'ye göre:
https://translate.google.com/#ja/tr/Saikyou
https://translate.google.com/#auto/en/Saikyou

Bu siteye üye olmadan seriyi okurken en iyi ile en güçlü arasında bir fark yoktu bana göre. :) İngilizce çevirilerde ikisi de var zaten. Burada en iyi şeklinde olan çevirileri doğru kabul ederek unvanda en güçlü olmadığı için zayıflık görenler olduğu için yazdım. Tartışmalarda "en güçlü olsa neyse de adam sadece en iyi" gibi değerlendirmeler var.
Bir tarafta google çeviri bir tarafta resmi çeviri viz media:artiz: Bunu hiç yazmamışsın sayıyorum. Vurgu yapılan nokta zaten "Mihawk'ın en iyi kılıç kullanan kişi olduğu" Mesela Shanks da kılıç kullanıyor ve kılıç da Mihawk'dan iyi değil ama Mihawk'dan güçlü. Tabi bu değil ki önüne gelen kılıç ustası ondan güçlü olabilir. Sonuçta bu yeteneğin ona sağladığı ciddi bir güç var ve seviyesi yüksek.Verdiğim örnekte yonkou zaten :D Terimleri bu yüzden ayırt etmek lazım. Birde gidip Japoncada Kanjilerini bilmeden gidip google çeviride çeviri yapma. Viz media ile seni karşılaştırırsak sen merdiven altı, viz media çok saygın tescillenmiş bir firma olur :D Sırf birileri yanlış yere çekiyor diye çeviri mi değiştirilir. O zaman bütün seriyi millet buna ne der diye çevrilsin :D

Edit: Bu ara benim içinde en iyi ve en güçlü arasında pek fark yok.
Teker teker gidelim. En kötü argümandan sağlama doğru gideceğim.
https://www.reddit.com/r/OnePiece/c..._of_the_worlds_greatest_swordsman_is/dvytrny/
Whitebeard: 世界最強の男 = Sekai Saikyō no Otoko
Mihawk: 世界最強の剣士 = Sekai Saikyō no Kenshi
The important part here is 最強 which means strongest. If Mihawk were the greatest swordsman 最大 would've been used instead.
Öncelikle bu bilgi yanlışsa düzeltilmesini rica ediyorum kara aşçıdan.
Kuchiyose @kuroashi.no.sanji1993
Adam diyor ki saiko burada kılıç ustalığında iyi anlamına gelmez, bildiğimiz en güçlü anlamına gelir. En iyi diyecek olsaydı Saidai sıfatını kullanırdı.
2. Viz'in şu anki çevirmeni Stephen Paul'un çevirisi. Resmi çevirici firma bu adamı boşa çevirmen olarak almadı işe:oops:. Viz'e geçmeden önce düzenlediği çevirilere bakacak olursak(17. cilde kadar düzenlenmiş).
- Page 116 -
[World's Strongest Swordsman]
http://web.archive.org/web/20100703...reener.com:80/stephen/onepiece/op-v06c050.txt

2- Shanksla düello yaptığında Shanks o kadar güçlü değildi iddiası.

Beyazsakal ile olan konuşma aşağı yukarı şöyle geçiyor.
Şahin gözle düello yaptığınız günler, kulaklarımda hala taze. Doğu Mavi'den tek kolla geldiğinde herkes çok şaşırdı.
Viz'le bu çeviri arasında önemli tek fark Şahin gözle yapılan düello sayısı., Viz tekil olarak kullanmış. @kuroashi.no.sanji1993 de çoğul olduğunu söylüyor, Stephen Paul da çoğul olarak çevirmiş, o yüzden ben de bunu çoğul olarak kabul ediyorum.
Beyazsakal Shanks'a tek kolla döndüğünde herkes şaşırdı diyor. Neden? Çömez, ezik bir adamın Doğu Mavi'den tek kolla döndüğüne neden şaşırılsın? Doğu Mavi en güçsüz deniz olduğu için falan deniyor ama bu cümle en azından Shanks'ın belirli bir seviyenin üstünde olduğunu belirtiyor bence.
Ayrıca Mihawk'ın da Shanks'la düello ederken dünyanın en güçlü kılıç ustası ünvanına sahip olduğu geçmiyor. Shanks o kadar güçlü değildi diyenlere Mihawkçılar da aynı şeyi diyebilir.

3- Shanks'ın kolunu kaybetmesi ile alakalı argümanlar
Oda Shanks kolunu kaybedince gücünü kaybetmedi dedi. Yanlış.
Tek kollu bile olsa gücü ezici/karşı konulamaz . Akainu'un logia saldırısını kılıcıyla durdurdu!
Bu cümleden kolunu kaybedince gücünü kaybetmiyor anlaşılmaz bilakis gücünü kaybetti anlaşılır. Tek kollu bile olsa ne demek?
Ayrıca bu bilgi databooktan alınma imiş. Yani direkt Oda'nın ağzından çıktı demek yanlış olur, kesinlik yok.(Yanlışsa düzeltin). Bu zamanında forumda tartışılmıştı ama hem kesin bilgi gibi konuşulup hem de yanlış olarak söylenince (gücünü kaybetmedi) yeniden söyleyeyim dedim.

4- Shanks ile Mihawk dövüşünde fatihin hakisi açılmadı iddiası.
En makul iddia ki doğru olma olasılığını bayağı yüksek görüyorum desem yeridir, en azından Mihawk fanlarından yüksek. Silahlanma ve gözlem ise fatihin hakisinden tamamen ayrı şeyler, kimse bunların kapalı olduğunu iddia edemez. Neden kapalı veya değil bunlar farklı nedenlerle olabilir. Fatihin hakisiyle Shanks Mihawk'ı geçiyor olabilir. Bunlar olasılığı yüksek olan ihtimaller bence.

Son düzenleme:
Yahu Mihawk,Shanks ile olan düellolarda neden haki kullanmak zorunda bu adamlar ölümüne mi savaşıyor anlamadım ki.Ayrıca ne zaman olduğu da belirsiz Shanks seviyesinin üstüne koymuş işte.Kılıç ustalığı konusunda Mihawk öndedir diyorum.Diğer etkenler girdi mi Shanks daha güçlüdür yazdım sadece.
Abi merak ediyorum ölçtün mü? nasıl vardın bu sonuca anlatsana biraz?
Neden bu kadar nefret ediyorunuz bu adamdan? nerden gördün sen Shanks ile Mihawk'ın savaştıklarını?
Shanks kolunu kaybettikten sonra Mihawk popoyu serip yattı mı bu mudur yani?
Mihawk'ın Zoro'ya haki öğrettiği yerde hepiniz rezil oldunuz zaten, şimdide hakisi Shanks'dan düşüktür tabi canım.
Herşeyi siz daha iyi bilirsiniz, allah peygamber sümmü haşa sizden büyük ilah yok aman çarpılmayalım.
Zoro'nun geleceği seviyeyi, KK Luffy'nin sağ kolu olduğunu göz önünde bulundurarak gözünüzde canlandırın bence yüce allahım.
Zoro gibi bir adamın son rakibi basit bir shichibukai olmayacaktır, ama size kalsa Buggy'i bile kesemez o.
Tabi siz daha iyi bilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık