Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

A$CE

Sana tavsiyem, eğer kanıt olarak göstereceksen, önce İngilizce'sine bak bir manga sayfasının.
Bildiğim kadarıyla konuşuyorum, Law ve Caeser konuşmasında ingilizce olarak ''Ben senden güçlüyüm'' diğerinde ''Sen benden güçlüsün''diyor demekki oda güvenilir değil tam, ozaman japoncamı öğrenmemiz gerek.

Diğernin açıklaması yukarıda zaten.

Doğrudur gerçekten ingilizce bilmiyorum.Ama arşivimi bu siteden indirdim buranın yani çevirisi.
-------------------------------------------
Ben yanlış anlaşıldım galiba bir temize çekmek istiyorum;
Şimdi İvankov ve Mihawkda haki görmedik yok denildi bende diyorumki görmedik ama vardır olması gerekir.Çünkü bunların düşmanları şeytanmeyvesi kullanıcıları ve hepside ileri düzey, olması gerek dedim, (şu aklıma geldi üstdüzey olupta haki kullanmadığını bildiğimiz tek kişi Magellan sanırım bu bakımdan hatalıyım) , ikitanede 2tür haki kullanan öğrenci çıkmış ellerinden.Buda benim artım olarak düşünüyorum.Şimdi İvankovda ve Mihawkda haki olmayabilir dediniz bende dedimki WBdede olmasına rağmen kullanıldığını görmedik dedim.WB ağır geldi sanırım Hancock diyim Hancockda görmedik?Değilmi ama savaştaki yaptıklarından kuja durumundan dolayı ve kardeşlerinin söylediklerinden ötürü varlığını biliyoruz.Bu karakterlerde haki olduğu su götürmez bir gerçek ama görmedik buda olmadığı anlamına gelmez diyorum.Hatam varsa aydınlatın beni ^^.
Bu sefer de anlamamakta diretirsen, daha da karışmayacağım. Beyazsakal'da Haoushoku Haki kesin olarak var. Bak kesin olarak var. Kullanıp, kullanmamasının bir önemi kalmıyor o kesinlikten sonra. Haki'nin varlığını bilmek, kullanabilmek anlamına da gelmiyor. Smoker bilmesine rağmen, kullanamıyordu. Kesinliği olan ama kullanmayan karakterlerin özellikleri, o gücün onlarda olduğunun resmi olarak açıklanmasıdır. Senin dediğin adamlar için böyle bir açıklama söz konusu değil. Üstelik herhangi bir Haki türü kullanmalarını gerektirecek çok ciddi durumlarla karşılaştılar, ancak nedense kullanmadılar. Ivankov, Magellan ve Akainu karşısında kullanmadı. Mihawk ise Buggy ve Crocodile karşısında.
Senin mantığına göre, Mihawk ve Ivankov çok güçlü karakterler oldukları için Haki bilmeleri gerekiyor. Bu da tamamen yanlış bir argüman. Magellan örneğini kendin vermişsin. Bunun yanında bir efsane olarak anılan Shiki'de bu gücü kullanamıyor.

Dediğin gibi bu adamlarda Haki ve türevleri olabilir ya da olmayabilir. Ancak senin "kesin vardır" tavrın hoş kaçmıyor.

A$CE

Tamam, düşünme tarzımda bi yanlışlık olduğunu söylüyosunuz, anladım.
Bende diyorum zaten WBde var haki allah belamı versinki var :D
Dediğimde o böyle karakterlerde haki olması gerekmezmi mantıken sizde bunu söyleyin; zoro ve sanji ikitür haki kullanırken ve rakipleri böyle kişilerken hocalarının kullanmaması ironik değilmi?
Örneğin yeni dünyada hakisiz bir zoro olsa daha en başından monete yenilmezmiydi oda kılıç kullanıyordu.Mihawkın sözü;''Tavşan avlamak için herşeyini kullananlara benzemem'' belkide buggy gibi biri için kullanma gereği görmemiş olamazmı?

A$CE

Siteye yeni üye olan biri için yorumlar hemen açılmıyor diye biliyorum? :D

Dediğimde o böyle karakterlerde haki olması gerekmezmi mantıken sizde bunu söyleyin; zoro ve sanji ikitür haki kullanırken ve rakipleri böyle kişilerken hocalarının kullanmaması ironik değilmi?
Örneğin yeni dünyada hakisiz bir zoro olsa daha en başından monete yenilmezmiydi oda kılıç kullanıyordu.Mihawkın sözü;''Tavşan avlamak için herşeyini kullananlara benzemem'' belkide buggy gibi biri için kullanma gereği görmemiş olamazmı?
Bana göre gerekmez. Mesela Şeytan Meyvesi kullaıp çok güçlü olan adamlar var. Şeytan Meyvesi olmayıp yine de meyve kullanıcıları kadar güçlü olan adamlar var. Demek ki güç belli bir şarta bağlı değil. Ivankov'un meyvesi var, o sayede güçlü olmuştur. Mihawk'ın kılıcı var, o sayede güçlü olmuştur.

Zoro, Monet'i yenemese bile yenilmezdi.
Buggy, avı ile Mihawk'ın arasına girmiş biri. Hadi meyve gücünü bilmiyor diyelim, ilk seferde salladığında baktı adamın kesilmeye bağışıklığı var. İkinci attığı saldırıya Haki ekleyip aradan çıkarabilirdi. Parayla değil sonuçta bu Haki dediğin şey. Beyazsakal'a attığı kesmeye Haki eklememesini saymıyorum bak. Biri ile güç farkını ölçmek istiyor, ama saldırısının gücünü arttıracak olan Haki'yi kullanmıyor.

one piece evreninin en iyi kılıç ustası haki kullanamıyor olması onu ezik yapmaz
ayrıca daha hikayenin yarısını gördük ve görünüşe göre mihawk zoroya logia kesmek için değişik teknikler göstermiş :)

A$CE

WB nie aokijiye bisentosuyla hakili vurup kesmedi.Olay genişledikçe oakdar karışıyor.:S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık