Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen Lütfü en güçlü olmayacak demişsen geçmiş olsun artık sana, söylediğin diğer şeylerin bir anlamı yok ki sen lütfü en güçlü olmayacak da dememişsin @Alpamis öyle anlamış ve bu durum söylemenden daha beter :hhh:
Seri başındaki genel söylenmiş bir ifade o kadar didik didik ediliyor ki ben de aynı şekilde farklı yönlerden ele alıp anlam çıkarmaya çalışıyorum ama gene de tartışma zıvanadan çıkıyor. Halbuki ben de zıvanadan çıkarırım tartışmayı. Mihawk'ın o cümlede "bu çok tehlikeli bir yol. Beni geçmekten bile daha zor" dediğini bunu sadece tehlike anlamında söylediğini, sadece kılıç ustalarını hedef almakla bütün güçlü korsanları hedef almak arasında tabi ki tehlike farkı olacağını ve bunun sıfır güç kıyası vereceğini falan söyler söyler saçmalarım.

Mihawk: Boy. What do you seek?
Luffy: The Pirate King!
Mihawk: That is a path of incomparable danger.
Even more difficult than to surpass me.

Viz çevirisi daha bile kötü o iki cümlede de tehlike kelimesini geçiriyor(Viz zaten çöp o bölümlerde). Yani beni geçmekten daha tehlikeli diyor. Hatta beni geçmeye çalışmaktan bile daha tehlikeli diyor. Beni geçmekten değil bak, geçmeye çalışmaktan. Yani yukarıdaki bir mesajdaki gibi düzenlersek bunu tehlike cihetinden.
Mihawk'ı geçmek> Korsan Kral olmak> Mihawk'ı geçmeye çalışmak.

Bu çeviriyi zaten pek önemsemediğim için böyle saçma muhabbetler yapmak istemiyorum. Zorlasak zorlarız yani. İstediğim çeviriyi alır(tutarlılık falan sallamadan) büker zıvanadan çıkarırım.

Ama tabi ki böyle yapmayacağım. Mihawk'ın aslında demek istediği zaten anlaşılıyor, seri başında yolun başındaki çaylaklara söylenmiş daha çok işiniz var tarzı sözler. Korsan Kral olmak çok zor. Bu kadar basit. Karmaşaya sokmaya gerek yok

Mihawk'ta kral haki olduğu onaylandı artık. Hee bekleyen yine beklesin.

Silahlanmada zirve kullanımda olduğu onaylandı.

Gözlemde zirve olduğu Mihawk'ın ortaya çıktığı ilk andan itibaren belli.

Kılıcı en iyi 12'den ki en iyi 12'likleri kullananların isimlerini yazıyorum; Roger, Wb, Shanks. Bunlar arasında minimum güç düzeyi yonkoudan başlıyor ve üstü de var.

Zoro'nun bir sağ kolu hem de orta zorlukta salça ettiği düşünülürse Mihawk sevmeyenlerini ağlatacak seviyededir.

Hangi bir anda savaşmaları gerekiyor, onu söyleseydin ona göre yorumlardık. Bence seri bittikten sonra, Luffy korsan kral olduktan sonra Oda oturup özel olarak Zoro ile mihawk dövüşü için bölüm çizmez, bunu bir şekilde aradan çıkarmak ister, Luffy korsan kral olduktan sonra Zoro'nun en iyi kılıçustası olup olmamasının bence bir önemi kalmaz, en iyi kılıçustalığı korsan krallık yanında çok küçük kalan bir hedef çünkü, önce küçük hedefler hallolmalı sonra en büyüğü hallolmalı, Sanji allblue'yu bulmalı, Usopp Elbaf'a gitmeli vesaire vesaire. Luffy dönüp Zoro'ya ben korsan kral bile oldum sen en iyi kılıçustası olamadın diyerek dalga geçse haklı olurdu böyle bir olay olsa.

Oda'nın serisinde Luffy Fujitora'ya duygusal sebeplerden tam güç kullanamıyor, Fujitora bu birde denizci amirali, mihawk bile değil. Zoro tanımadığı çıplak insanları ve düşmanı olan monet'i bile kesmek istemediğini söylüyor, mihawk ise kendisini 2 sene eğitmiş, ve ister istemez aralarında bir duygusal bağ oluşmuştur, sırf bu sebepten bile ben Oda'nın bu dövüşü yapacağını zannetmiyorum, bir şekilde mihawk'ı başka birine yendirtecek, ve Zoro'da mihawk'ı yenen kişiye karşı tam güç dövüşüp onu doğrayacak, böylece Zoro'nun en iyi kılıçustası dövüşünde gücünü hiç geri tutmadan, kendisini eğiten birisini doğradığını görmeden en iyi kılıçustası olduğunu da görmüş oluruz.

Oda'nın asistan olarak çalıştığı seride Kenshin ile onun ustası Hiko'nun dövüşü vardı, orada Kenshin duygusal davranıp dövüşmek istememişti, en sonunda Hiko onu öldürmekle tehdit edince başka şansı kalmadı, aralarındaki dövüş öyle pek uzun süren heyecanlı bir dövüş olmadı, üstelik Kenshin kör kılıç sakabatou kullanan birisi, ona rağmen Hiko'yu kesmeden canını yakınca bile duygusala bağlamıştı, Zoro gidip mihawk'ı gerçek kılıçlarla ne kadar doğramak isteyebilir şuanda, soru işareti. 2 senelik eğitim olayı Zoro ile mihawk dövüşünü bitirdi bence. Kenshin'in asıl heyecan verici ve zorlayıcı dövüşleri Shishio ve Enishi idi, ustası Hiko ile yaptığı dövüş uzun sürmedi ve heyecan verici bir dövüş bile değildi, kaldı ki orada Kenshin'in öğrenmesi gereken yeni bir teknik vardı ve Hİko o sebepten onunla dövüştü, burada yine böyle bir olay olacağını da zannetmiyorum üstelik Zoro sakabatou kullanmadığı için mihawk'ı doğramakta istemez muhtemelen.
Mihawk'a Karasakal'ın elinden Wb gibi bir ölüm verir. Tayfayla birlikte öldürürler Mihawk'ı. Ünvanı Shiryu alır Zoro'nun da Shiryu'yu indirmek için gerçek bir amacı olur. Mihawk da aslında çok güçlüymüş yonkouymuş amiralmiş diye flashback görürüz.

Seri başındaki genel söylenmiş bir ifade o kadar didik didik ediliyor ki ben de aynı şekilde farklı yönlerden ele alıp anlam çıkarmaya çalışıyorum ama gene de tartışma zıvanadan çıkıyor. Halbuki ben de zıvanadan çıkarırım tartışmayı. Mihawk'ın o cümlede "bu çok tehlikeli bir yol. Beni geçmekten bile daha zor" dediğini bunu sadece tehlike anlamında söylediğini, sadece kılıç ustalarını hedef almakla bütün güçlü korsanları hedef almak arasında tabi ki tehlike farkı olacağını ve bunun sıfır güç kıyası vereceğini falan söyler söyler saçmalarım.

Viz çevirisi daha bile kötü o iki cümlede de tehlike kelimesini geçiriyor(Viz zaten çöp o bölümlerde). Yani beni geçmekten daha tehlikeli diyor. Hatta beni geçmeye çalışmaktan bile daha tehlikeli diyor. Beni geçmekten değil bak, geçmeye çalışmaktan. Yani yukarıdaki bir mesajdaki gibi düzenlersek bunu tehlike cihetinden.

Bu çeviriyi zaten pek önemsemediğim için böyle saçma muhabbetler yapmak istemiyorum. Zorlasak zorlarız yani. İstediğim çeviriyi alır(tutarlılık falan sallamadan) büker zıvanadan çıkarırım.

Ama tabi ki böyle yapmayacağım. Mihawk'ın aslında demek istediği zaten anlaşılıyor, seri başında yolun başındaki çaylaklara söylenmiş daha çok işiniz var tarzı sözler. Korsan Kral olmak çok zor. Bu kadar basit. Karmaşaya sokmaya gerek yok
Eee sen adamların hikayelerini masala çevirmişsin böyle olmaz ki xD

Mihawk'ın diyaloglarından ne kadar bilgi çıkıyor öyle yahu? Shanks ile olan diyaloğuna ne demeli? Adam Shanks'ın önünde Shanks hayırdır düelloya mi geldin diye soruyor o da lan tek kollu adamla düello mu yapılır diye laf sokuyor. Ama adam değil Shanks'la düello yapabilecek, Benn Beckman'ı bile değil,3. adamı bile zorla yenecek güçte:hhh:. Durumun absürtlüğüne bakar mısınız sayın seyirciler? Shanks da acımış da muhatap almış, yoksa sen benim sol koluma eşitsin onla konuş onlar bana iletsin de diyebilirdi.

Neyse mangada Shanks'ın işlenme zamanı geldi de bitecek şu muhabbetler. Gerçi Mihawk gömenler bu seferde bazı aşırı Mihawk fanlarının argümanlarını gösterip sizin dediğiniz kadar güçlü değilmiş işte yorumu yapacaklar sanki kendileri hiç patlamamış gibi. Bu da tarihe not düşülsün de sonra lazım olur bu mesaj.
Shanks karşısına Mihawk çıktığı gibi Ace de çıkıyor. Onu da yonkou mu yaptın? Shanks Kid'in de kolunu bizzat almış olabilir bence. Bm gibi bir durum yok bence Shanksta. Öyle komutanları yenip geliceksin karşısına falan.

Ben de onu diyorum. Olayı karmaşıklaştırmaya gerek yok. Salt anlamıyla anlamak lazım.

Verdiğin örnekte gibi işi yokuşa sürmek istesen de verdiğin örneği yine yanlı vermişsin.:D

Korsan Kral olmak>Mihawk'ı geçmek>Korsan Kral olmaya çalışmak>Mihawk'ı geçmeye çalışmak olarak yorumlarsın.:D Mihawk'ın kısaca söylemek istediği belli. Korsan Kral olmak istiyorsan benden daha güçlü rakipleri geçmek zorundasın. Benim anladığım budur.:D

Ben de onu diyorum. Olayı karmaşıklaştırmaya gerek yok. Salt anlamıyla anlamak lazım.

Verdiğin örnekte gibi işi yokuşa sürmek istesen de verdiğin örneği yine yanlı vermişsin.:D

Korsan Kral olmak>Mihawk'ı geçmek>Korsan Kral olmaya çalışmak>Mihawk'ı geçmeye çalışmak olarak yorumlarsın.:D Mihawk'ın kısaca söylemek istediği belli. Korsan Kral olmak istiyorsan benden daha güçlü rakipleri geçmek zorundasın. Benim anladığım budur.:D
Hayır yanlış vermedim. Çeviriyi olduğu gibi alsaydık Mihawk direkt Kk olmak beni geçmekten daha zor derdi eğer ki daha zor olsaydı. Geçmeye çalışmaktan daha zor dediğine göre ikisinin ortasında olmalı.

Luffy Korsan Kral olmaya çalışacağım deseydi senin dediğin doğru olurdu. Luffy'nin dediğine göre yorum yapıyor Mihawk :D . Luffy'nin dediği şey KK olmak, KK olmaya çalışmak değil.

Hayır yanlış vermedim. Çeviriyi olduğu gibi alsaydık Mihawk direkt Kk olmak beni geçmekten daha zor derdi eğer ki daha zor olsaydı. Geçmeye çalışmaktan daha zor dediğine göre ikisinin ortasında olmalı.

Luffy Korsan Kral olmaya çalışacağım deseydi senin dediğin doğru olurdu. Luffy'nin dediğine göre yorum yapıyor Mihawk :D . Luffy'nin dediği şey KK olmak, KK olmaya çalışmak değil.
Mihawk da zaten hedefi Mihawk'ı geçmeye çalışmak diye açıklama yapan Zoro'nun ardına sen neye çalışıyorsun diye soruyor.:D Vallahi şaka gibi tartışmalar ya.:D

Siz Zoro ile Mihawk'ın bu saatten sonra dövüşeceğini düşünüyor musunuz? Ben düşünmüyorum.

Mihawk hikayeden bağımsız bir hale geldi. Yani Mihawk gibi birisi olmadık bir yerde ortaya çıkıp ''naber Zoro, şimdi düello yapalım'' diyerek Zoro'nun Luffy'ye yardım etmesine ve diğer güçlü bir rakiple dövüşmene engel olup, kendini kukla gibi kullandıracak birisi değil, mesela Luffy Big mom ile dövüşüyor, Mihawk bu arada gidip Zoro ile dövüşse bu Big Mom'a hizmet etmek olur. Veya dünya hükümeti ile dövüşülecek, Amiraller ile dövüşülüyor, aynısı olsa yine bu hükümete karşılıksız hizmet etmek olur.

Shichibukai rütbesinin kaldırılması bunun yolunu yaptı, yani Mihawk ''ben Shichibukai'ım dövüşmek zorundayım'' da diyemez. Peki ne zaman ne şekilde Zoro ile Mihawk dövüşecek?

Herşey bitecek, Luffy korsan kral, dünya hükümeti yenilmiş, bundan sonra Oda ekstra bir bölüm çizip Zoro ile Mihawk'ı dövüştürecek mi? Zoro o durumda zaten gücünün zirvesinde ve herkes Mihawk'ı yeneceğini bilecek, bu durumda o bölümün herhangi bir heyecanlı, ilgi çeken bir yanı olabilir mi? Zannetmiyorum.

Dediğim gibi, hem hikaye açısından, hemde Mihawk'ın Zoro'yu eğitmesi açısından aralarında duygusal bir bağda oluştu, Luffy'nin Rayleigh ile dövüşmesinden bir farkı yok, Luffy ne kadar tam güç kullanarak dövüşebilir? Fujitora'ya karşı bile tam güç kullanmak istemeyen birisi, bu Zoro içinde böyle.

Peki, Zoro ile Mihawk dövüşmeyecekse, ve Oda hikayeyi bu şekilde ayarladıysa, Zoro'nun yaptığı herşeyden neden Mihawk'a pay biçiliyor, bana kalırsa, Mihawk ya Shiryu, veya başka bir kılıçustası tarafından yenilecek, ve Zoro o kılıçustasını yenip en iyi kılıçustası olacak. Çünkü Zoro dediğim gibi duygusal sebeplerden ötürü, asla Mihawk'a tam güç, öldürme amaçlı saldıramaz, üstelik hikaye açısından da Mihawk'ın bir yeri yok, Shanks'a katılırsa, ve Zoro ile dövüşür o esnada Luffy'de Shanks ile dövüşürse belki hikaye açısından tekrar bir önem kazanabilir, ancak bu olursa zaten Shanks'ın tayfa üyesi olduğu için Shanks>Mihawk denklemi ortaya çıkmış olacak.

Bir başka açıdan bakalım, eğer Mihawk hakikaten Yonko seviyesi bir korsansa, Oda'nın Mihawk'a ''büyük'' veya ''harika'' diye de çevrilebilir ''great pirate'' unvanı vermesi gerekirdi, bu her Yonko için geçerli bir unvan ''great pirate'' unvanı, bu unvan korsan Mihawk'ta bulunmuyor, ve bu unvanın tayfalarla bir ilgisi yok çünkü bireysel bir unvan, yani Big mom ''great pirate'' ise, onun tayfasıda ''great pirates'' olmuyor, dediğim gibi bireysel bir unvan olduğu için eğer Mihawk Yonko seviyesi ise rahatlıkla mihawk'a bu unvan verilirdi, ama verilmemiş, bu onun Yonko seviyesi olmadığını gösteriyor bana göre.

Ayrıca yine farklı bir açıdan bakalım, Mihawk Yonko seviyesi ise, Zoro mihawk'ı yendiyse, ve onun gücünü aştığında, çünkü Mihawk özellikle ''benim gücümü aş'' dedi Zoro'ya, Zoro onun gücünü aşarsa, Zoro Yonko seviyesinin üzerine çıkmış olur, peki Luffy ile Zoro'nun ne farkı kalıyor? Luffy'de Yonko seviyesini aşacak, Zoro'da aşacak, o zaman Luffy = Zoro gibi bir denklem ortaya çıkmış oluyor ki bunu Oda asla yapmaz, Oda her zaman Luffy ile Zoro'ya farklı seviyelerde rakipler verdi;

- Arlong ile Hachi (Kuroobi'de sağ kol denebilir)
- Crocodile ile Daz Bones
- Enel ile Ohm
- Moria ile Brook'un gölgesi Ryuma'nın cesedi (Absalom'da sağ kol denebilir)
- Lucci ile Kaku (Lucci 4000 douriki, Kaku ise 2200, Jabra ise 2180)
- Doflamingo ile Pica
- Kaido ile King

Her zaman çok farklı seviyeler.

Peki şimdi Luffy Shanks ile dövüşecek, Zoro'da Shanks'ın eşiti Mihawk, hatta bazılarına göre Shanks'ın üstü Mihawk ile mi dövüşecek? Bu inanması zor bir olay, çünkü daha önce bu Oda tarafından hiç yapılmadı.

Yani sonuç olarak, Mihawk'ın Yonko seviyesinde olması, hikaye açısından mantıklı değil.

Yine Mihawk'ın kendi açıklamalarından yola çıkarsak; Roger seviyesinde olmak, kendi seviyesini aşmaktan bile daha zor demişti Mihawk Luffy'ye. Yani diyorki Roger seviyesi > Mihawk'ı geçen seviye > Mihawk'ın seviyesi, bunu bizzat Mihawk Luffy'ye East Blue'da söyledi.

Şimdi tabii ki Poneglyph falan bulmak lazım denebilir, ama Luffy'nin en büyük sınavı ve zorlandığı konu Yonko seviyesini aşmak ve Yonko yenmek. Eğer bu en zoru ve en büyük sınavı değil, diğer şeyleri yapmak daha zor diyen olur mu bilmiyorum, ancak çok açık ki Luffy'nin asıl olayı bireysel güç olarak o seviyeye çıkmak, diğer şeyler daha kolay. Haliyle Mihawk'ın açıklaması büyük oranda bireysel güç olarak ele alınabilir.

Yine aynı şekilde Mihawk, marineford savaşında Beyazsakal ile aramda olan güç farkını görmek istiyorum diyor, yani güç farkı var bariz, ama ne kadar güç farkı var bilmiyorum diyor, yani bizzat Beyazsakal seviyesinde olmadığını gösterir. Kaido'ya ise Beyazsakal hayattayken en güçlü deniyordu, güç farkı varsa bile bu güç farkı Beyazsakal ile Mihawk güç farkından daha düşük bir durumda, yani Beyazsakal, Roger, Kaido, bunların üçü de mihawk'tan güçlü olduğu açık bir durumda, peki diğer Yonko'lar bunlardan güçsüz ise, onlarla dövüşemez, Kaido Shanks'ın gücünü kabul ediyor, ve Roger ve Beyazsakal ile aynı gruba dahil ediyor, yine Big mom Kaido ile 1 günden 3 güne kadar dövüşebiliyor, Mihawk ise bunu yapabilir mi, bence yapamaz, hikaye açısından, Zoro'nun onun gücünü geçecek olmasından ötürü olmaz.

Bence dediğim gibi ya Shiryu ya da başka bir kılıçustası Mihawk'ı geçecek, ve Zoro'nun unvan dövüşü çok daha heyecanlı ve zorlu bir hale gelecek.
verdiğin örnekler çok doğru ama hikayede Mihawkın koca bir istisna olduğu gün gibi ortada. Shanks yonkoulardan sadece biri denilirken,

Mihawk dünyanın en güçlü kılıç ustası.

Herkese bol şans.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık