Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk yorumlara baktım da gülmemek elde değil gerçekten. Dünyanın en iyi kılıç ustası için ''haki kullanamıyor'' yazanlar var. Yakın zamanda da ''Doflamingo ile eşit'' diyenler olmuş. :alkis:
Ben de Hakuba>Mihawk diyorum. :hhh:
Bu başlık altında Mihawk'ı küçük görenler, zaman geçtikçe birer birer patlıyorlar. Ben de zevkle tekrar o yorumları okuyorum. to be continued...

Son düzenleme:
Abovv en fena olduğum dönemler yorumlarım uçmuş ama alıntı olarak kalmış. Haki mevzusuna gelirsek de efsane savunmuşum.
Mangada var mı? Yok. O kadar!
Bileydik o zamanlar her çöpte haki çıkacağını Mihawk'ta da haki var derdik. Mihawk haki kullanamıyor fakat teknikle kesiyor diyorduk. Mangaka gözüken buydu. Bu olay Minklerin olayı gibi işte. Sıvacı Oda'nın sıvaması. Yoksa yazdıklarımın %99'u hala geçerliliğini koruyor.
Bu yüzden kendimle gurur duydum yorumlarımı okurken. :a:
Monkey D. Luffy demiş ki:
Nasıl en güçlü shichibukai?Dof durdurur geçer bu kadar basit.
@gyjbsch
Doflamingo fan klübüne bu yorumumla başvuruyorum. :D :a:

Tek kollu Shanks ile muhatap olmamasını ve Shanks ile iki kolu sağlam iken kafa kafaya kapışıyor olmasınıda göz önüne alırsak. Mihawk'ı Yonkou üstü görmemiz lazım, Çünkü Shanks tek koluyla Yonkou şuan...

Slash atarken kendini tutuyor diyorlar. Eğer gerçekten bi tane sallarsa güneşi karpuz gibi kesip... yok hatta kara deliği kesip... yok la hatta evrenin dokusunu kesip uzay zaman sürekliliğini bozabilirmiş :S

Abovv en fena olduğum dönemler yorumlarım uçmuş ama alıntı olarak kalmış. Haki mevzusuna gelirsek de efsane savunmuşum.
Mangada var mı? Yok. O kadar!
Bileydik o zamanlar her çöpte haki çıkacağını Mihawk'ta da haki var derdik. Mihawk haki kullanamıyor fakat teknikle kesiyor diyorduk. Mangaka gözüken buydu. Bu olay Minklerin olayı gibi işte. Sıvacı Oda'nın sıvaması. Yoksa yazdıklarımın %99'u hala geçerliliğini koruyor.
Bu yüzden kendimle gurur duydum yorumlarımı okurken. :a:

@gyjbsch
Doflamingo fan klübüne bu yorumumla başvuruyorum. :D :a:
Vay be aslında önceden aydınlanmış biriymişsin.:D Sana kapımız her zaman açık.

Aslında doğru dediğin, Luffy veya Zoro haki yerine anti olsun, nefesini duymak olsun öyle ilerledi. Haki beklemeyi bırak adı bile geçen bir şey değildi. Şimdi Tagashi, Coby veya Belamy gibi gibi kişilere kadar düştü. Ya herkeste haki vardı, Luffy ve Zoro garip bir şekilde 100 kere ölümüne savaşırken bile uyandıramadı. Yahu Ray, Mihawk eğitim veriyor ve biz Belamy'ye bakıyoruz, Lufy'nin hakisinin boyutunu görecek kadar k. haki ve usta şekilde b. haki kullanıyor. Bu kimden özel ders aldı?

Şöyle bir senaryo daha güzel olurdu. Zoro hakinin ne olduğunu biliyor ve bilinçli bilinçsiz kullanıyor. Grandline girince güçlü biriyle yap düello ve adamı yensin zar zor. Adam haki kullanmayan Zoro'ya şaşırsın ve şurada eski bir kılıç ustası var desin, muazzam biri diye övsün. Zeff gibi bir adam Zoro'nun eline versin ve onu eğitsin, Haki nedir nasıl ustalaşırsın diye temelleri verse ne güzel olurdu. Hem çakma vampire boyun eğmezdi hemde Shabondy gibi bir yere kadar gelmiş bir sürü güç durumu aşmış adamların hakisinin olmaması gibi bir saçmalık yaşanmazdı.

İşin komik tarafları bir yana, Mihawk hakkında ciddi bir şeyler de yazmak istiyorum hazır bu başlıktayken. Mihawk'ın bazılarına güçsüz gözükmesinin iki sebebi olduğunu düşünüyorum:
Birincisi;
Marineford savaşı ki, o savaş bu serinin en hatalı kısımlarından biridir bana kalırsa. (Hatalı yerine eksik de diyebiliriz sanırım.) Güç dengeleri konusunda çok fazla kafa karışıklığının oluşmasına neden oldu o arc. Daha doğrusu o arc ile sonraki arcların getirdikleri tezatlık oluşturdu diyebiliriz. Bunun sebebi de büyük oranda, haki mevzusunun o dönemlerde tam oturmamış olmasıdır. O zamanlar, birisi logiaya zarar vermediği müddetçe ya da logia saldırısını durdurmadığı müddetçe, haki kullanılıp kullanılmadığı anlaşılmıyordu. Bedeni hakiyle kaplama mevzusunun bu nedenle çıktığını düşünüyorum. Özellikle mangada, haki kullanıldığı net bir şekilde anlaşılmaya başlandı böylelikle. Ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi haki o zamanlar bu kadar yaygın değildi. Ancak bu yaygınlık mevzusu sadece kaç kişide haki olduğu ile alakalı değil, olan kişilerin de kullanma sıklığıyla da ilgiliydi. Bu nedenle kimde haki var, kimde yok tam olarak anlaşılmıyordu. Bu durumlar ışığında dahi, dünyanın en iyi kılıç ustasında haki olmadığını düşünmek çok absürt kaçıyor bana kalırsa.
İkincisi;
Mihawk'ın kişiliği. Bunu daha iyi anlamak için Zoro'ya bakmak yeterli. Çünkü farkında mısınız bilmiyorum ama kişilikleri çok benziyor. Özellikle 2Y'den sonra. Gelelim bu özelliklere. Bildiğiniz gibi Mihawk, heyecansız bir adam. Tam bir poker face. Yalnız kurt. Sessizliği, sakinliği, monotonluğu seven bir adam genel olarak. Onu heyecanlandıran 2 şey var; birincisi gerçekten güçlü bir rakip (Beyazsakal ve Shanks gibi,) ikincisi herhangi bir özelliğinden ötürü saygı duyacağı bir insan( Zoro ve yine Shanks sayılabilir.) Heyecanlanmak dışında onu harekete geçiren başka bir şey daha var ki o da can sıkıntısı. (Morgan'ın tayvasını katletmesi.) Bu kadar dövüşten uzak duran, heyecansız bir adam sanki güçsüzmüş gibi gözükebiliyor insanlara. Bu durumu iyi anlamak lazım. Bunun için de başta dediğim gibi Zoro'dan yola çıkmak gerekiyor. Çünkü Zoro şuanda yani 2Y'den sonra tıpkı Mihawk gibi. O da güçlü bir rakip olmadıkça heyecanlanmıyor artık. Çok daha sakin ve umursamaz. Hatta bu bazılarının hoşuna gitmiyor. O da Mihawk gibi canı sıkılınca orantısız güç kullanabiliyor ( 2Y dönüşü gemiyi kesmesi gibi.) Peki bu neden oldu? Çünkü artık bir güç seviyesinin üzerine çıktı ve olgunluğa erişti. Ancak Zoro'yu şuan Mihawk'tan ayıran çok temel bir şey var. O da amacı. Bu noktaya şu sebeple parmak bastım; bir zamanlar Mihawk'ın da amacı buydu belki de. O zamanlar o da Zoro gibi yavaş yavaş güçlendi ve bir bir güçlü rakiplerini alt etti. En son o dönemin en iyi kılıç ustasını da alt ederek bu ünvana sahip oldu. Ve şimdi tanıdığımız kişiye dönüştü. Dünyanın en iyi kılıç ustası olmak kolay bir şey mi? Seride tepe noktada olan hemen hemen her korsan tayfasında(belki hepsinde) çok güçlü bir kılıç ustası var. Hatta ya kaptan ya da sağ kolu. Denizcilerde bir ton kılıç ustası var. Dünya hükümetinde var. Ve yine belki de cp0 gibi oluşumlarda var. Samuraylar var vs. ve Mihawk bir dönemin en iyisini yenmiş(muhtemelen), o zamandan beri de kimseye kaybedip de ünvanını kaptırmamış. Böyle bir adam hakisiz mi? Doflamingo'yla eşit mi? Bir amiralle denk bile olamaz mı? O zaman Zoro yanlış kişiyi kendine hedef edinmiş ve tüm dünya kandırılmış demektir. Başka bir açıklaması olamaz.
Son olarak Zoro vs Mihawk konusuna değinmek istiyorum. Bunu ilk söyleyen ben olmayacağım muhtemelen ama, bence artık Zoro vs Mihawk diye bir şey olmayacak. Zoro Mihawk'ın önünde başını eğdikten ve Onu hoca olarak kabul ettiği andan beri böyle düşünüyorum. Her ne kadar Zoro ''Seni geçmek için!'' dese de. Bence Zoro'dan önce başka birisi Mihawk'ı yenecektir. Bu kim olur? Bunu bilemeyeceğim. Mesela Shiryu olabilir. Zoro da Mihawk'ı yeneni indirecek ve ünvanı alacaktır. Uzun bir yazı oldu kusura bakmayın. ;)
Edit: Marineford ve haki mevzusunu tekrar düşündüm ve şundan emin oldum: O zamanlar silahlanma hakisi sadece logialarla dövüşürken kullanılıyordu. Bunun dışında kullanılmıyordu çünkü bir işe yaramıyordu. Logia olmayan dövüşlerde eğer kullanılabiliyorsa gözlem hakisi ve kralın hakisi kullanılıyordu.(shanks vs beyazsakal)
Bedeni hakiyle kaplama mevzusunu sonradan ekledi yani bariz şekilde. Mihawk da bir logia ile savaşmadığı için insanlar haki kullanamıyor zannetti.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık