Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lan Kılıç Ustası ne demek be? Ne anlıyorsun kılıç ustasından? Kılıcıyla fantezi mi yapması gerekiyor illa!? Alsın yalasın mı? Kolunu kesiyor mu diye havaya mı atsın? Kılıcı kırıldığında mezara mı gömsün? Ne bekliyorsun Kılıç Ustalarından? Bu gibi manyak fantezileri olan sadece Zoro gibi akıl sağlığında ciddi manada sorun olan kişiler, anla artık bunu. Biri bu gibi fantezileri yapmıyor diye Kılıç Ustası değildir diyemezsin. Zoro'nun böyle konuşma sebebi; Senin gibi düşünmesi. Her kılıç ustasını kılıcıyla evlenen tipte biri zannediyor garibim, ne yapsın.
Yavrum hala ne anlıyorsun diyorsun ya. King ve Zoro boşa mı konuşuyor? Böyle bir muhabbet geçiyor aralarında?

King de demek öncesinde bu tip kişilerle karşılaşmiş ki söylüyor "Neden böyle temel şeylerin dışına çıkılmadığını anlamadım" diye. Zoro da adamın saldırılarını görünce "Kılıç ustası olduğunu söylememiştin zaten" diyor. King de kılıç kullanıyor, saldırılar yapıyor ama Zoro dümdüz kılıç ustası değilsin zaten demeye getiriyor.

İlla kılıç ustasinin kılıcı yalaması, beraber yatması gerekmiyor. Kılıç kullanan, kılıç ile teknik yapan herkes kılıç ustası olarak sayarsan elinde kılıç görünen herkesi sayman lazım ki böyle bir şey zaten yok.

Yavrum hala ne anlıyorsun diyorsun ya. King ve Zoro boşa mı konuşuyor? Böyle bir muhabbet geçiyor aralarında?

King de demek öncesinde bu tip kişilerle karşılaşmiş ki söylüyor "Neden böyle temel şeylerin dışına çıkılmadığını anlamadım" diye. Zoro da adamın saldırılarını görünce "Kılıç ustası olduğunu söylememiştin zaten" diyor. King de kılıç kullanıyor, saldırılar yapıyor ama Zoro dümdüz kılıç ustası değilsin zaten demeye getiriyor.

İlla kılıç ustasinin kılıcı yalaması, beraber yatması gerekmiyor. Kılıç kullanan, kılıç ile teknik yapan herkes kılıç ustası olarak sayarsan elinde kılıç görünen herkesi sayman lazım ki böyle bir şey zaten yok.
Yav yiğenim şimdi şöyle bir şey var, ne demek istediğini anlıyorum ama kesiştiğimiz nokta şurası; King Zoro gibi bir Kılıç Ustası değildir, yani salt tekniklerini kılıç üzerinden yapan bir dövüşçü değildir. Orada ifade edilmek istenen şey o. Yani diyor ki; Ben siz gibi salt kılıç kullanmıyorum, farklı alanlarda da kendimi eğittim, ayık ol diyor. Yani kılıç ustası yeteneklerinin dışında da kendini geliştirmiş bir azman King. Tabii Zoro gibi tek yeteneği Kılıç Ustalığı değil. Sana göre kılıç ustası dediğin kişide sadece kılıç yetenekleri olmalı, bu alanda kendini geliştirmeli ama öyle değil işte. Kılıç Ustalığı yeteneğinin yanına farklı bir şeyler ekleyip de dövüşen elemanlar da pek tabii mevcut seride. Mesela en büyük düşmanı kılıç ustaları olan Luffy'nin Cracker'in Kılıç Ustalığı karşısında yara alması gibi gibi...

Yav yiğenim şimdi şöyle bir şey var, ne demek istediğini anlıyorum ama kesiştiğimiz nokta şurası; King Zoro gibi bir Kılıç Ustası değildir, yani salt tekniklerini kılıç üzerinden yapan bir dövüşçü değildir. Orada ifade edilmek istenen şey o. Yani diyor ki; Ben siz gibi salt kılıç kullanmıyorum, farklı alanlarda da kendimi eğittim, ayık ol diyor. Yani kılıç ustası yeteneklerinin dışında da kendini geliştirmiş bir azman King. Tabii Zoro gibi tek yeteneği Kılıç Ustalığı değil. Sana göre kılıç ustası dediğin kişide sadece kılıç yetenekleri olmalı, bu alanda kendini geliştirmeli ama öyle değil işte. Kılıç Ustalığı yeteneğinin yanına farklı bir şeyler ekleyip de dövüşen elemanlar da pek tabii mevcut seride. Mesela en büyük düşmanı kılıç ustaları olan Luffy'nin Cracker'in Kılıç Ustalığı karşısında yara alması gibi gibi...
Nasil ifade etmek istenen şey o ya? :S

King kılıç ustası değil ama saydığın diğer kişiler nasıl kılıç ustası oluyor öyleyse? Burada mantiğın gidiyor işte. Diğer saydığın karakterler kendini farklı şekilde geliştirmemiş mi? BM kral haki, meyve vb gidiyor pek çok karakter de bu tip yetenekler var farklı farklı.

Neyse seninle hemen hemen her konuda ağır fikir ayrılığımız var. Bir yere de varmıyor tartışma, bugünlük bitiriyorum...

Nasil ifade etmek istenen şey o ya? :S

King kılıç ustası değil ama saydığın diğer kişiler nasıl kılıç ustası oluyor öyleyse? Burada mantiğın gidiyor işte. Diğer saydığın karakterler kendini farklı şekilde geliştirmemiş mi? BM kral haki, meyve vb gidiyor pek çok karakter de bu tip yetenekler var farklı farklı.

Neyse seninle hemen hemen her konuda ağır fikir ayrılığımız var. Bir yere de varmıyor tartışma, bugünlük bitiriyorum...

rakibini kılıcın keskinliği ile kesmeyi yada delmeyi amaçlayan saldırılar yapan kişiler bence kılıç ustasıdır. eğer kılıcı alıp, eline başka silah verdiğinizde gücü önemli ölçüde düşüyorsa yine kılıç ustası olduğunun bir göstergesidir. mihawk'a ve bigmom'a kılıç yerine tahta sopa verelim, güç olarak mihawk anlamsızlaşırken, bigmom'da pek bir değişiklik olmaz.

law kılıç ustası mıdır? kılıçla değil meyveyle kesiyor gibi gözüküyor. kılıcı daha çok meyve gücünü yönlendirmek için kullanıyor. o yüzden olmayabilir.
bigmom kılıç ustası mıdır? kılıçla her türlü saldırıyı yapabiliyor gibi gözüküyor. kılıç ustası olabilir de olmayabilir de. kılıcını genelde meyvesiyle kombine şekilde elemental saldırılar, ezme, yok etme gibi saldırılar için kullanıyor.
wb kılıç ustası mıdır? elinde en iyi 12 silahtan birisi var. kılıç olarak mı yoksa pala olarak mı değerlendirmek gerekir emin değilim. saldırılarında kılıcı hem kesme ve delme şeklinde, hemde meyvesiyle güçlendirerek patlatma, kırma, ezme gibi saldırılar için kullanabiliyor. kılıç ustası olabilir de, olmayabilir de.
roger kılıç ustası mıdır? roger'ın kılıcı wb gibi kullanabildiğini düşünüyorum. rakibini kesme amacıyla kullanabildiği gibi, meyve yerine hakiyle kaplayarak, hakisini yönlendirerek yada şekil vererek yine ezme, patlatma, itme gibi saldırılar yapabiliyor. kılıç ustası olabilir de olmayabilir de.
shanks kılıç ustası mıdır? shanks ve roger'ın birebir aynı dövüş şekli olduğu düşünüyorum.
fujitora kılıç ustası mıdır? bence değil, kesme değil, yerçekimi ile çekme, ezme, itme, bükme şeklinde saldırılar yapıyor.
rayleigh kılıç ustası mıdır? büyük ihtimalle evet. ama haki ile de kılıcını kaplayıp farklı şekillerde saldırı yapabiliyor olması lazım.

burdakilerden law, bigmom, wb ve fujitora kılıç ustası olmaya daha uzak isimler. muhtemelen mihawk'a en güçlü kılıç ustası dendiğinde bu arkadaşlar hesaba katılmıyor.
roger kılıç ustası ise bile zaten mihawk'ın ünvanı almasından önceki bir dönemde yaşamış.
shanks ve rayleigh kılıç ustası ise bile mihawktan güçlü olup olmadıkları henüz bilinmiyor.
yani bu arkadaşlar ya mihawk'tan güçsüzler yada kılıç ustası olarak değerlendirilmemişler.

başka güçlü ve tartışmalı kılıç ustası vardıysa da şu an aklıma gelmedi.
king'in de kılıç ustası olması adına bir hareketini görmedik. eğer king'e kılıç değil de kaido'nun silahını versek sizce gücü azalır mı yada değişiklik olur mu? bence pek farketmez, o yüzden kılıç ustası olma ihtimalini düşük buluyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık