Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haklılık payın var ama bu kadar aleni olan bir şeyi tartışmalarda kullanabiliriz. Yani öyle tolere edilebilecek seviyede olsa tamam bu böyle der geçeriz ama Oda tanrının elini Luffy'nin üzerinden çekmiyor, hep bi zorlama zaferler, saçma sapan kurtuluşlar... Görmezden gelebileceğimiz bir şey değil bu.

Bak mesela Croc zaferi de zorlamadır, bazıları diyor, Luffy taa o zaman haki kullandı, ne hakisi lan o zaman seriide Hakinin h'si yok. Bir kaç damla kanla Croc gibi adamı alt etti işte.

Hadi her şeyi olduğu gibi kabul edelim, Croc çok güçlü olduğu için Mihawk onu kesemedi, kesmedi. O zaman şunu da açıkla, saniye düşünmeden Croco'nun karşısına dikilen Luffy Mihawk'tan neden kaçıyor?

Croc'u döven Luffy Mihawk'tan kaçıyor. Luffy kaçarken Croco Mihawk'ı durduruyor. Sen de gelip bana bunu argüman diye satıyorsun.
Luffy karşısında değerlendir demiyorum. Oysa Ivankov da engellemeye çalışıyor önce ki sahnelerde bakabilirsin duruma var o da mangada fakat adam devam ediyor.
Onun öncesinde Okamalar var kesip devam ediyor, Daz Bones geliyor özellikle tanıdığını belli edip kesiyor. Fakat olay Croc'a gelince Croc'un bu lafları Mihawk'a söylemesine rapmen adam vazgeçiyor. Mihawk dediğimiz karakter öyle Shanks gibi umursamaz bir karakter de değil hani. Yeri geliyor kendilerini rahatsız ettiler diye Don Krieg'i falan kovalıyor 4 denize anlıyor musun? Hani bunu Luffy'e bağlamak tamamen fanlıktan ibaret şu noktada. Çünkü mesela Ivankov'a da durdururdu o noktada olay sadece Luffy olsa arada ki farkı anlamanız gerekli bu noktada. Mangaya bakabilirsin var hemen öncesi bu olayın.

Luffy dövüşü o zamanın şartlarındaydı sonra düzeltildi. Luffy'i 3 kere öldürmiş bir karakter vardı o arc sonra durum belli. Orada tek haki kullandı denilen yer Luffy'nin son saldırı olayı. Çünkü normal bir olay değil o sonradan düzeltildi zaten.

Bak hala ''Croc'u döven Luffy Mihawk'dan kaçıyor'' diyorsun. Ona bakarsan seride o akdar nokta var ki değişmiş şimdi sıralayayım kısaca. Luffy Croc'dan sonra Enel,Lucci,Moriah yeniyor. Fakat ID'ye gelince adamı seviye 5'e hapsediyorlar. Onun dışında Croc MF de Jozu'nun Elmas+hakili, teknikli yumruğunu yiyor saldırmak için bekliyor sonra. Luffy'nin MF de Jozu kadar saldırı gücü var mı? Hayır yok. Olay da burada bitiyor zaten, yani aslında serinin o noktasında Luffy Croc'dan güçlü değil seride olmuş değişkenliklerle. Öyle ki zaten Luffy'nin yapamadığı şeyleri yapıyor, Sengoku'dan o beklentiyi oluşturabiliyor. Yani bu noktada ilk önce buraya bakmak lazım. Buna ergüman satmak diyorsan senin bileceğin iş, bu manganın kendisi. Mangayı tartışmıyorsak zaten boşa konuşuyoruz gerek yok. Dediğin gibi ben ''Manga ergümanı satıyorum'' siz de ''Hayal gücünüzü satın''. :D

Anime bile aynı anda saldırıyorlar olarak yansıttı sen neyin hikayesini anlatıyorsun ? Önce bakıştılar ortam gerginleşti mafya atmosferi oldu sonra birbirine girdiler.Benzer karakterler bunlar zaten.

Söylediklerin o noktaya ulaşıyor Mihawk hakkındaki düşüncelerini biliyorum zaten. :)
Anime de de Dof'u gülerken resmettiler anime ile gelme bana ya. Manga ne ise onunla gel hala anime diyor bırak şu animeyi.
Dof'un ayak veya bacak ile yaptığı saldırıların hiç biri böyle değil. Git bak 1 tane bulamazsın.

1. Mihawk eğer ki Zoro'nun o âna kadar karşılaştığı en güçlü rakip olmayacaksa, Mihawk'ın gücü hakkında bir şey konuşmak imkânsız olur.

2. Son rakip olursa; yani belirgin bir şekilde Zoro ona karşı zorlanacaksa durum arc sıralaması ile yapılabilir gibi duruyor. Burada hangi arc hangi arcı takip eder ona bakalım:

Wano'da güncel olarak bir YC1 ile dövüşüyor. King'in dayanıklılığını ve kendi ilacını hesaba katarsak sıfırdan başlayan bir dövüş denebilir. Bu halde Zoro bir YC1'i yenmiş olacak. Tabi neye göre bir YC1 güç algısı oluşturuldu bilmiyorum, Jimbei ve Mihawk arasında bir güç farkı vardı kendi sınıfları için, böyle olunca işler iyice karışır, ancak Zoro > en azından bir YC1 olacağından, Mihawk > YC1 olur denebilir.

Ardından olası bir Marineford'da kıstas amirallere çıkar ve amirallerden birini indirdiğini varsayalım. Zoro > Amiral olacağından Mihawk > Amiral olacak.

Bir sonraki sahnede büyük ihtimal bir başka YC1 vs. Zoro göreceğiz, büyük ihtimalle Amiral > YC1 diye genellersek Zoro > Amiral devam edecek.

Daha sonra da Yonkou seviyesi bir rakibi olmayacağından ötürü Mihawk > Amiral'de durum kalacak. Ancak Yonkou arasında güç seviyelerinin de herhangi bir dalgalanması durumunda Mihawk yonkou da sayılabilir. En güçlü kral Luffy olacağından en tepede olamaz, ancak Zoro her halükarda dünyadaki en güçlü 5 adamdan birini yenmiş olacak. Ayrıca Shiryu'nun meyvesi de Zoro'ya kan banyosu yaptırmak için olacak büyük ihtimalle. Hatta Katakuri seviyesi bir gözlem hakisini Mihawk için alması bile söz konusu olabilir. Malum arkadaş görünmez. Zoro zorlanacak, ancak Kaido'ya yara bırakan adamda Shiryu'da hasar kıtlığı olmaz.

1. Luffy
2. Karasakal
3. Shanks
4. Zoro
5. Mihawk gibi. (Imu'yu sokmadım.)

En güçlü hükümet köpeği.
Doflamingo daldı mı? Yahu ne yaşıyorsun? Dof'un Croc'a yaptığı tek saldırı var o da Croc Sengoku ile muhattap olurken arkadan yaptığı atak.
Sonrasında ise yüzü şu hale bürünüyor.
Sen gelip hayal gücünü sıralarsın ama ben mangaya bakıyorum. Eğer hayal gücümüzü yazacaksak onu da tartışırız.

Bak bu da Miho'nun MF de yaptığı geri vites.

Dediğim gibi hayal gücünüzü yazmaya devam edebilirsiniz, yukarıda manga vardır arada ona da bakın. :D

Hala ne diyorsun? Bak yukarıda atmışım.

Mangaka fark olduğunda Moria-Jinbe olayı gibi bize hiç sıkıntı çıkarmadan gösterdi durumu.
Gelinen noktada da pek fark yok. Bana Mihawk herkesi keserken niye Croc gelince saldırmaya bile çalışmadığını açıkla. Hikaye işlerinde girme seride her şey hikaye ben o zaman seride istediğim yeri alır istediğim yeri almam bu mantıkla. Senin mantığın ile değerlendirirsek karakterlerin değerlerinden tut güçlerine kadar her şeyi bir kenara bırakmamız gerekli.

O yüzden bana hayal gücünde ki Mihawk'ı yüceltip Mangada olan şeyi başka yere kıvırma.
Varsa hikayesi bir olayı söyle, yoksa kabul et. Okamalar, Daz Bones herkes engel olmak istediğinde kesen adam Croc gelince duruyor. Buna hikaye gereği diyorsan dediğim gibi her şeyi hikaye deyip geçelim bir şey tartışmayalım. Güç sevilerin hepsi önemsiz kaldı deyip konuyu kitlettirelim. Neyse dediğim gibi işinize gelince ''Bu adam geçmişte şöyle yapmış'' diyorsunuz. İşinize gelmeyince ''Hikaye gereği öyle olmuş'' diyorsunuz. Bu adam Shilew'e falan düşse teoriler de ki gibi vb. ona da hikaye gereği deyip adamı yine yücelteceksiniz Yonkou falan görüyorken şimdiden tahmin edebiliyorum olası bir senaryoda...
Manga'dan sahne mi istiyorsun gülüm? Bekle bakayım.

G2'siz çöp Luffy Croc'u dünyaya geldiğine pişman ederken.

usopp bile ayar veriyor xd
kabus sona ermiş, g2siz luffy'nin paket ettiği, çöpedile xd

7 bölüm boyunca dayak yiyor, çöpedile. Sen bana Mihawk'ın bir bölüm, hatta bir sahne, sahneyi de geçtim, bir panel yumruk, kılıç darbesi, çizik vs. hasar aldığı yer göster bakayım çöpedile fanı.

Son düzenleme:

7 bölüm boyunca dayak yiyor, çöpedile. Sen bana Mihawk'ın bir bölüm, hatta bir sahne, sahneyi de geçtim, bir panel yumruk, kılıç darbesi, çizik vs. hasar aldığı yer göster bakayım çöpedile fanı.
Sen şimdi bittin :D

Beni yanlışlıkla alıntıladın sanırım. :d

Troysiyi kızdırmak büyük hata xd

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık