Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Baktım dünyadaki solak oranı %12. Yani yaklaşık olarak her 10 kişiden biri solak. Yani solaklık nadir bir durum. Şimdi Oda Shanks'i niye solak çizdi. 10 kişiden biri solak olsun seri gerçekçi olsun diye mi:oleyo:

Adamın kaybettiği kolu, sol kolu, kılıç tutan kolu. Mihawk'un Shanks'ı rakip görmeme sebebi bu işte. Artık Shanks ile dövüşse bile adil olmayacak diye düşünüyor.

Güç meselesi ise Shanks'ın birçok yönden gücü vardır. Tek alternatifi kılıç değildir. Taktik, teknik, haki falan.... Yani kılıcının gücü düştü diye gücünden bir şey kaybetmez. Ama güçlü kol gidince kılıcı düştü işte neyi itirazı bu:oops:
Öncelikle bir resimde kılıç sol elinde diye solak demeyelim.Bunu Oda herhangi bir yerde söylemiş mi yada karakterin wikisinde yazıyor mu?
Solak olsa bile %10 çok düşük bir ihtimal değil adam göz ardı etmiyim solak karakterde olsun demiş çizmiştir .Shanks'ın mangaka için özel bir yeri olduğunu da biliyoruz gayet olası duruyor.sen adamın çiziminden yola çıkıp güçlü kolu gitti diyosun ama Oda kendisi gücü azalmadı diyor gücü azalmadı demek her anlamda azalmadı demek kılıç kullanma yeteneğinden hakiye kadar azalmamış işte.
Kahinlik de var herhalde bildiğin Mihawk'ın duygularını düşüncelerini falan yazmışsın maşallah.:D

Öncelikle bir resimde kılıç sol elinde diye solak demeyelim.Bunu Oda herhangi bir yerde söylemiş mi yada karakterin wikisinde yazıyor mu?
Solak olsa bile %10 çok düşük bir ihtimal değil adam göz ardı etmiyim solak karakterde olsun demiş çizmiştir .Shanks'ın mangaka için özel bir yeri olduğunu da biliyoruz gayet olası duruyor.sen adamın çiziminden yola çıkıp güçlü kolu gitti diyosun ama Oda kendisi gücü azalmadı diyor gücü azalmadı demek her anlamda azalmadı demek kılıç kullanma yeteneğinden hakiye kadar azalmamış işte.
Kahinlik de var herhalde bildiğin Mihawk'ın duygularını düşüncelerini falan yazmışsın maşallah.:D
Sol kolu aldıktan sonra sol ele kılıç verdiği bir sahne çizmek sence öylesine mi gerçekten? Adam net solak. Orada bunu vurgulamış Oda. Shanks'ın Sol kolu>sağ kolu neden çünkü solak olmak bunu gerektirir:p

Benim Shanks'a ya da gücüne lafım yok. Gücü hala yerindedir ve zaten Mihawk'tan güçlüdür. Ancak kılıç yetenekleri eskisi gibi değildir. Haa yıllar boyu sağ eliyle çalışıp kendini geliştirmiş olabilir ama ne fark eder. Solak netice de.

Ve de Mihawk'un duygularını anlamamak mümkün mü? Güçlü kol gidince oyun arkadaşını kaybetmiş. Üzülüyor adam ne yapsın artık dengi bir kılıç yok. Zoro'ya olta attı ama Zoro'da kişilikten kaybediyor. Emir eri olan biri Shanks'ın yerini tutamaz:D

Ben ona bir açıklama yaptım ama o kadar sansasyonel birşey olmadığı için ilgi çekmedi.Shanks sapına kadar kılıç ustası. Fakat Shanks tek kollu olduğu için en iyi olamaz artık.İstediği kadar güçlü olsun mümkün değil.Tek kolla göstereceğin kılıç yeteneği ve becerisinin bir sınırı vardır çünkü.Mihawk o adamı yenip ne yapsın.Artık en iyi olması mümkün değil zaten.

Shanks kolunu kaybetmeden önce kılıçta en iyinin kim olduğunu belirlemek istiyorlardı düşünüyorum.O yüzden sürekli dövüşüyorlardı.Adam kolunu kaybedince kimin daha iyi olduğu sonsuza kadar belirsiz kalacak.Tabii Shanks artık en olamayacağı için de ünvan tek seçenek olan Mihawk'a kaldı.Haketse de haketmese de.
Kesinlikle. Bir ara bu ikili arasında yapılan dövüşlerin Rayleigh için olduğu söyleniyordu. Hani Mihawk Rayleigh'in elinden almış ünvanı, Shanks da bunu yedirememiş kk tayfasında olduğundan dolayı falan fistan.... Böyle bir şey olamaz. Çünkü aralarında yapılan dövüşler onur ya da gurur meselesinden ibaret olsa ne olursa olsun yapılmaya devam edilirdi. Üstelik Mihawk Shanks'ın yanındayken ilk olarak Shanks dövüşmek istemediğini söylüyor. Madem onur-gurur meselesi Shanks böyle bir şey der miydi ? Tanıdığımız Shanks mümkün değil demez.

Velhasıl kelam, bu dövüşlerin en iyiyi belirlemek adına yapıldıkları daha muhtemel. Bir de şu konuya değinmek istiyorum:

''Shanks tek kolunu kaybetmesiyle gücünden bir şey kaybetmedi''.

PALAVRA :)
Şimdi düşünün.. Mihawk sağ eliyle kılıç kullanıyor ve o kolunu kaybediyor. Güç kaybetmemesi mantıklı olur mu ? Zoro'yu düşünün. Bir kolunu kaybetse eski gücünde olur mu ? Luffy bir kolunu kaybetse şimdi uyguladığı kaç tekniğini uygular ? Nereye gider o gatling'ler, bazukalar hea ? Bir elin nesi var iki elin sesi var diye boşuna mı söylemiş atalarımız ? Hayır, atalarımız yanlış biliyor diyin bilelim yani :D

Böyle bir şey söz konusu değil. Shanks zaten iki kollu hali ile yenememiş Mihawk'ı. Mihawk da iki kollu Shanks'ı yenememiş. Ee iki kolunla yenemediğin bir adamı tek kolunla yenebilir misin ? Zaten bir türlü yenişemediklerinden birbirlerine denk güçte oldukları, birbirleri için çok dişli rakipler olduğu anlaşılıyor. Tek kolu, üstelik en sağlam kolu kaybolan bir adamın böyle bir dövüşten alnının akıyla çıkması mümkün değil. İşte tam da bu sebepten dolayı Mihawk 1 numaralı kılıç ustası oldu. Çünkü artık Shanks Mihawk'ı yenemezdi ve aynı sebepten dolayı Shanks'a olan ilgisini yitirdi Mihawk. Burda iki etken daha söz konusu:

1- Mihawk eğer Shanks'ı bu halde yenerse alacağı ünvanı kendi onuruna yediremezdi. Çünkü bunun adil olacağını düşünmezdi. Mihawk bunu onur mevzusu yapacak bir adam mı peki? Kesinlikle evet. Bu durum için şu sözü hatırlatmak tam da yerinde olacak:

Kılıcındaki her çentiği onuruna sürülmüş bir yara olarak kabul eden bir adam, kolunu kaybeden bir adama karşı kazandığı ünvanı onur meselesi yapmaz mı hiç!!! Bu vampirde de var adamlık aslında ;)

2- Shanks bu halde yenilirse onuruna bunu yediremeyebilirdi. O yüzden Mihawk aynı zamanda Shanks'ı da düşündü. Çünkü bu adamlar aynı zamanda arkadaş.

Şunları bir düşündüğünüzde Mihawk'ın ne kadar güçlü olduğunu anlarsınız aslında. Değil mi ? :)

Buna ek olarak adamın ''EN'' ünvanı var ENNNNNNNNNNNN!!! Luffy ve Zoro'nun bir power up sonra geleceği amiral seviyesinde mi çizeceğini zannediyorsunuz en ünvanı almış bir adamı ? Ellaaaaammm :D

Efsanelerden bahsederken Wb'nin yanına ismini koyan mangaka amiral seviyesinde mi çizecek Mihawk'ı ? :) Hangi amiral efsane seride ? Denizciler arasında zirve güç olarak kabul edilmelerinden başka kim efsane olarak bahsediyor bu adamlardan ? Kim Garp gözüyle görüyor bu adamları ? Efsane başka, güç başka beyler. Aklınızı az başınıza devşirin de şu adamı saçma sapan yorumlara malzeme etmeyin loo :)

@Densetsu no Samurai
Palavra falan değil işte. Oda acemiyken editörün zoruna kolu verdiriyor, sonra da pişman oluyor işte. Luffy'nin yolculuğa çıkarken teklediği canavara o seviyedeki Shanks'ın kol kaptırması saçmalık bir defa.

Nasıl bir Mihawk'mış ki bu tek kolla Yonkou olmuş Shanks'a acıyıp yoluna gitmesine izin vermiş. Hani şu en büyük 4 korsan denilen gruptan olan Shanks'tan bahsediyorum. Mihawk harbiden de büyük adammış. Yonkou'ya bile acıyacak derecede güçlüymüş meğersek. :/

Ula Wb'nin kendisi diyor o düellolardan sonra basamakları iyi çıktın diye. Adam durmamış yardırmış gitmiş işte. Sen güç kaybetti diyorsun, mangaka "Adam yardırdı olm xd" diyor. Belki Mihawk kadar kılıç tekniklerinde etkili değildir ama adam gördüğümüz en baba haki kullanıcısı. Açık ara hem de. Her fırsatta hakisine vurgu yapıldı.

Bak inan küçümsemiyorum da "en" unvanının olması neyi değiştirir? Genel bir "en" mi bu? En iyi kılıç ustası... Genelde hep yancıların kullandığı bir silah, ki o da Zoro dövüşsün diye öyle. Bir "en"e sahip diye Wb'nin yanına niye koyuyoruz? Yarın bir gün elemanın tekini çıkarıp dünyanın en güçlü mızrak kullanıcısı dese ona da "En unvanı var!!! Nasıl olur da amiral seviyesine düşürürsünüz?" mü diyeceksin? Yonkou'larda zaten tüm korsanları kaplayan bir unvan var. Yonkou. Asıl unvan budur zaten. Kendisiyle, tayfasıyla her şeyiyle en güçlü olan 4 imparator ve adamları. Kaido'ya veya Bigmom'a gidip en güçlü kılıç ustası desen "Bana ne la beni ne ilgilendirir?" der gülerler hani.

O kadar yazından sadece şunu anladım. Mihawk>Shanks ve Mihawk koskoca Yonkou'ya tek kollu olduğu için ezileceğini düşünüp acımış. Vay arkadaş. :D

@Densetsu no Samurai
Palavra falan değil işte. Oda acemiyken editörün zoruna kolu verdiriyor, sonra da pişman oluyor işte. Luffy'nin yolculuğa çıkarken teklediği canavara o seviyedeki Shanks'ın kol kaptırması saçmalık bir defa.

Nasıl bir Mihawk'mış ki bu tek kolla Yonkou olmuş Shanks'a acıyıp yoluna gitmesine izin vermiş. Hani şu en büyük 4 korsan denilen gruptan olan Shanks'tan bahsediyorum. Mihawk harbiden de büyük adammış. Yonkou'ya bile acıyacak derecede güçlüymüş meğersek. :/

Ula Wb'nin kendisi diyor o düellolardan sonra basamakları iyi çıktın diye. Adam durmamış yardırmış gitmiş işte. Sen güç kaybetti diyorsun, mangaka "Adam yardırdı olm xd" diyor. Belki Mihawk kadar kılıç tekniklerinde etkili değildir ama adam gördüğümüz en baba haki kullanıcısı. Açık ara hem de. Her fırsatta hakisine vurgu yapıldı.

Bak inan küçümsemiyorum da "en" unvanının olması neyi değiştirir? Genel bir "en" mi bu? En iyi kılıç ustası... Genelde hep yancıların kullandığı bir silah, ki o da Zoro dövüşsün diye öyle. Bir "en"e sahip diye Wb'nin yanına niye koyuyoruz? Yarın bir gün elemanın tekini çıkarıp dünyanın en güçlü mızrak kullanıcısı dese ona da "En unvanı var!!! Nasıl olur da amiral seviyesine düşürürsünüz?" mü diyeceksin? Yonkou'larda zaten tüm korsanları kaplayan bir unvan var. Yonkou. Asıl unvan budur zaten. Kendisiyle, tayfasıyla her şeyiyle en güçlü olan 4 imparator ve adamları. Kaido'ya veya Bigmom'a gidip en güçlü kılıç ustası desen "Bana ne la beni ne ilgilendirir?" der gülerler hani.

O kadar yazından sadece şunu anladım. Mihawk>Shanks ve Mihawk koskoca Yonkou'ya tek kollu olduğu için ezileceğini düşünüp acımış. Vay arkadaş. :D
Kusura bakma ama çok saçma şeylerden örnek vererek ana temadan uzaklaşmışsın :(

Bana Luffy'nin, Zoro'nun ya da herhangi bir karakterin en güçlü kolunu kaybetmesine rağmen eski gücünde olabileceğinin mantıklı bir açıklamasını yapar mısın ? Hadi beni Law'ın kolsuz da aynı güçte olacağına inandır :) La madem adam kolsuz da aynı güçte neden taktı kolunu geri ? Shanks'ın kolunu geri alma imkanı olsa almaz mıydı ? Şu seriyi ansiklopedi okur gibi yorumlamak yerine önümüzdeki örneklerden yola çıkarak mantıksal sonuçlar çıkarsanız her şey yerine oturacak ama..........

Neyse... Palavra değil işte diye cevap vermek daha kolay olabilir ama bu, konunun mantıklı bir açıklamasını yapamacağın gerçeğini değiştirmiyor :D Hee sen palavra değil dedin ya, tamam palavra değil :) Üstelik Shanks'ın kol kaptırmasıyla kolunu kaptırmış bir insanın eski gücünde olmayacağı teması arasındaki ilişki nedir anlamadım ? Kolunu kaptırması saçmalık, orası ayrı mesele de benim anlattıklarımla ne ilgisi var ?

Mihawk'ı bırak da asıl bu nasıl bir basamakmış, nasıl bir merdivenmiş arkadaş! Allah Allaaaaahhhhhh! :D Shanks'ın çıktığı basamakları üst üste koysan Mars'a gidecek adam yahu. Dediğim gibi, Şenks yonkou oldu Mihowk ise koramiral oldu. Bacaklarını çalıştırıp merdiven çıkmayı becerebilen bir tek Shanks var çünkü. Vay çapsız! :artiz: Nasıl bir bakış açısıdır bu ? El insaffff!

Ayrıca bu acıma mevzusu nedir ? Yazdığım şeyden bunu anladıysan :alkis: Bu seride bir yonkouya acıyacak karakter daha anasının karnından doğmadı. Buna Racır da dahil. Bunun aksi yönde yazdığım tek bir mesaj bile yokken olayı dramatize etmene anlam veremedim. Gereksiz yere algı operasyonu yapmışsın, onu belirteyim. Benim dediğim şey şu:

Mihawk en güçlü kolunu kaybeden bir adama karşı dövüşmenin adil olmayacağını ve alacağı bu ünvanın da adil olmayacağını düşündüğü için dövüşmedi. Onur-gurur meselesi haline getirmesi de çok olası. Sayfasını attım zaten yukarıda. Olay gayet net bence. Kaldı ki iki kolla denk dövüştüğü rakibini tek kolla, üstelik en güçlü kolundan yoksun olarak yenebileceğini düşünmesi mantıksız değil herhalde :bilmem:

Mızrak örneğin harika, belirtmeden geçemedim :oops: Bu seride anılan 5 tane kral var.

Roger, Wb, Ryuuma, Kaido, Rayleigh. Bunlardan ikisi kılıç ustası :rolleyes: Bilmem anlatabiliyor muyum ? Bana bunları açıklayamıyorsun(uz), mangakanın Mihawk'ı Wb'nin yanına koymasını açıklayamıyorsun(uz), sonra da yaptığın yorumlarda yonkouların en iyi kılıç ustasına gülüp geçeceğini ifade eden komik mesajlar atıyorsun. Bana açıklamalarla gelin; bunlarla gelme(yin) :fool:

Kusura bakma ama çok saçma şeylerden örnek vererek ana temadan uzaklaşmışsın :(

Bana Luffy'nin, Zoro'nun ya da herhangi bir karakterin en güçlü kolunu kaybetmesine rağmen eski gücünde olabileceğinin mantıklı bir açıklamasını yapar mısın ? Hadi beni Law'ın kolsuz da aynı güçte olacağına inandır :) La madem adam kolsuz da aynı güçte neden taktı kolunu geri ? Shanks'ın kolunu geri alma imkanı olsa almaz mıydı ? Şu seriyi ansiklopedi okur gibi yorumlamak yerine önümüzdeki örneklerden yola çıkarak mantıksal sonuçlar çıkarsanız her şey yerine oturacak ama..........

Neyse... Palavra değil işte diye cevap vermek daha kolay olabilir ama bu, konunun mantıklı bir açıklamasını yapamacağın gerçeğini değiştirmiyor :D Hee sen palavra değil dedin ya, tamam palavra değil :) Üstelik Shanks'ın kol kaptırmasıyla kolunu kaptırmış bir insanın eski gücünde olmayacağı teması arasındaki ilişki nedir anlamadım ? Kolunu kaptırması saçmalık, orası ayrı mesele de benim anlattıklarımla ne ilgisi var ?

Mihawk'ı bırak da asıl bu nasıl bir basamakmış arkadaş! Allah Allaaaaahhhhhh! :D Shanks'ın çıktığı basamakları üst üste koysan Mars'a gidecek adam yahu. Dediğim gibi, Şenks yonkou oldu Mihowk ise koramiral oldu. Bacaklarını çalıştırıp merdiven çıkmayı becerebilen bir tek Shanks var çünkü. Vay çapsız! :artiz: Nasıl bir bakış açısıdır bu ? El insaffff!

Ayrıca bu acıma mevzusu nedir ? Yazdığım şeyden bunu anladıysan :alkis: Bu seride bir yonkouya acıyacak karakter daha anasının karnından doğmadı. Buna Racır da dahil. Bunun aksi yönde yazdığım tek bir mesaj bile yokken olayı dramatize etmene anlam veremedim. Gereksiz yere algı operasyonu yapmışsın, onu belirteyim. Benim dediğim şey şu:

Mihawk en güçlü kolunu kaybeden bir adama karşı dövüşmenin adil olmayacağını ve alacağı bu ünvanın da adil olmayacağını düşündüğü için dövüşmedi. Onur-gurur meselesi haline getirmesi de çok olası. Sayfasını attım zaten yukarıda. Olay gayet net bence. Kaldı ki iki kolla denk dövüştüğü rakibini tek kolla, üstelik en güçlü kolundan yoksun olarak yenebileceğini düşünmesi mantıksız değil herhalde :bilmem:

Mızrak örneğin harika, belirtmeden geçemedim :oops: Bu seride anılan 5 tane kral var.

Roger, Wb, Ryuuma, Kaido, Rayleigh. Bunlardan ikisi kılıç ustası :rolleyes: Bilmem anlatabiliyor muyum ? Bana bunları açıklayamıyorsun(uz), mangakanın Mihawk'ı Wb'nin yanına koymasını açıklayamıyorsun(uz), sonra da yaptığın yorumlarda yonkouların en iyi kılıç ustasına gülüp geçeceğini ifade eden komik mesajlar atıyorsun. Bana açıklamalarla gelin; bunlarla gelme(yin) :fool:
Sen çok yanlış gelmişsin. Bir kişinin kaleminden çıkma, fantastik bir seri okuduğunu unutmuşsun anlaşılan. Mangaka isterse tek kollu-tek bacaklı birisini o serinin tanrısı da ilan edebilir. Önce bunu idrak etmen lazım. Asıl sen dedin diye mi palavra oluyor? Bana verdiğin tavsiyelerin yarısına kendin uysaydın şu an bu tartışmayı yapmıyor olurduk. :S

Mangada geçiyor la. Orada yazan şeyleri neden ciddiye almayıp işi dalgaya vuruyorsun? Mars'a veya Jupiter'e gidecek falan bilmem ben. Mihawk yerinde saymış demedim. Shanks güçlenmeye devam etmiş dedim. Öyle tek kol-mek kol fark etmemiş diyorum ya anlatamıyorum anlaşılan.

Daha hala Mihawk'ı Wb'nin yanına koyuyor diyorsun. Yav Mihawk kim arkadaş? Bak şu cümleyi yazdın ya yeminle tüm tartışma isteğimi öldürdün bir anda. Olmayan bir şeyin neyini açıklayacağım? Ben boşuna yazmışım bu kadar şeyi. Mihawk'ı Wb'nin yanına koyan birisine ben ne anlatsam masal kalır.

Keşke en başta deseydin de hiç o kadar yazmasaydım. :S

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık