Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel vs Anime

Marvel mi Anime mi?

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .
Evet arkadaşlar forumda bi değişiklik olsun diye böyle bi konu açmaya karar verdim. İnternette bitmek bilmeyen bir tartışma olarak her iki tarafında kendilerine göre artıları ve eksileri var. Güç bakımından iki farklı kurgusal evreni karşılaştırırsak sizce hangisi kazanır?

Marvel Karakterleri

İron Man Bleeding Edge Zırh
Wolverine
Dr.Strange
Hulk World War
Sentry
Hyperion
Gladiator
Juggernaut
Scarlet Witch
Kaptan Marvel
Thor Sky Father Kaptan Amerika
Deadpool
Spiderman
Daredevil
Ant-Man
Ghost Rider
Black Widow
Silver Surfer

Anime Karakterleri

Saitama
Goku

Beerus
Alucard
Lain
Guts
Griffith
Edward Eldric
Spike Spiegel
İchigo
Yhwach
Aizen
Naruto
Luffy
Whitebeard
Kaguya
Madara
Zeref Dragneel
Natsu Dragneel
Light Yagami
Toriko
Lelouch Lamperouge
Eren Yeager
Kirito
Meliodas
Madoka Kaname
Sailor Moon
Killua Zoldyck
Himura Kenshin
Kaneki Ken
Gasai Yuno

Sadece Popüler Ana Karakterler Üzerinden Gidelim Lütfen. Tanrısal varlıkları karıştırmayalım.

Son düzenleme:
Marvel evreninin top 50-100'ü çoklu evrensel-evrensel-çoklu galaksi-galaksi.

Marvel'ın top 50-100'ü zaten rahatlıkla içlerinden geçer. @RagnarLothbrok

Not: Konuya karakterler sonradan eklenmiş.

Son düzenleme:
marvel evrenini takip ediyorum ... anime sektörü artık eski formunda değil gibi geliyor .. üretemiyorlar bir çok anime birbirlerinin kopyası gibi.. marvel evreni ise sonsuz evren gibi.. marvel evreninin bir tanrısı yaratıcısı var One-Above-All var oldukça gider yanii. o yüzden bende içinden rahat geçer diyorum ... son 10 yıllık pl<n<n seri filimlerin sonuna seneye geliyoruz .. bir 10 yıl daha planlandı kaptan marvel ve ekibi yeni maceralara atılacak daha üstün düşmanlar ve uzayda geçecek fantastik 4 geliyor hepsi birleşecek yeni bir çağ başlayacak..

Normalde farklı evrenlerin karşılaştırıldığını gördüm ama böylesini görmedim :D japonların hayal gücüne daha fazla yatırım yaptıklarını düşünerek animeler diyorum. Bu vs'yi marvel vs saitama yapılsaydı daha adil olurdu diye düşünüyorum :D Tüm marvel karakterlerini bir yere koyup tek ceker. İşin içine tanrı statüsündekileri sokmuyorum çünkü çok saçma geliyor bir elini şıklatmakla evreni silmeler filan, dbz de tanrı statüsünde kişiler var bunları saymak anlamsız olur, direk ana karakterler üzerinden gittim değerlendirme yaparken.

Normalde farklı evrenlerin karşılaştırıldığını gördüm ama böylesini görmedim :D japonların hayal gücüne daha fazla yatırım yaptıklarını düşünerek animeler diyorum. Bu vs'yi marvel vs saitama yapılsaydı daha adil olurdu diye düşünüyorum :D Tüm marvel karakterlerini bir yere koyup tek ceker.
Biraz dayanaksız bir yorum olmuş bence. Marvel'ın top 50-100 karakterinin her biri en az galaksi-gezegen seviyesi. Top 50'si çoklu evrensel. Yani Animede çoklu evrensel karakterler toplasan 5'i geçmez.

Normalde farklı evrenlerin karşılaştırıldığını gördüm ama böylesini görmedim :D japonların hayal gücüne daha fazla yatırım yaptıklarını düşünerek animeler diyorum. Bu vs'yi marvel vs saitama yapılsaydı daha adil olurdu diye düşünüyorum :D Tüm marvel karakterlerini bir yere koyup tek ceker. İşin içine tanrı statüsündekileri sokmuyorum çünkü çok saçma geliyor bir elini şıklatmakla evreni silmeler filan, dbz de tanrı statüsünde kişiler var bunları saymak anlamsız olur, direk ana karakterler üzerinden gittim değerlendirme yaparken.
+1
Saitama hepsine tek atar :a:

Biraz dayanaksız bir yorum olmuş bence. Marvel'ın top 50-100 karakterinin her biri en az galaksi-gezegen seviyesi. Top 50'si çoklu evrensel. Yani Animede çoklu evrensel karakterler toplasan 5'i geçmez.
yalnızca DBZ'de adamlar gezegenler patlatıyor tanrı mode açmalarına bile gerek olmadan, ama marvel aleminde direk böyle gezegeni bir çırpıda yokedecek karakter sayısı çok azdır.

yalnızca DBZ'de adamlar gezegenler patlatıyor tanrı mode açmalarına bile gerek olmadan, ama marvel aleminde direk böyle gezegeni bir çırpıda yokedecek karakter sayısı çok azdır.
DBZ çarlarının çok basit ataklara yaralandığını gördüğümüz anlar da var. Sinematik evrenleri işin işine katıyorsan bilmiyorum ama Comicslerde Bildiğin "Evren kontrol eden" karakter var. Bildiğin adam evren boyutunda geziyor.

Dediğim gibi biraz dayanıksız konuşuyorsun.

Arada çok nadir örnekleri olsada.(X-man,Spiderman,Avengersın bir kısmı,One Pice,Jojo,Berserk) ikisindede yer alan eserlerin %90-95i tırt ,zaman kaybı ve çocuksu.İkisi arasında kalite açısından tercih yapacak olursam animeleri seçerdim büyük ihtimalle.Kaptan Amerika ne lan :(

Vs konusu olarak değerlendirmek gerekirse de.Sırf Galactusu alabilecek karakter yok galiba. Süper kahramanları Goku temizler fakat tanrısal varlıklar çok fazla marvelda

DBZ çarlarının çok basit ataklara yaralandığını gördüğümüz anlar da var. Sinematik evrenleri işin işine katıyorsan bilmiyorum ama Comicslerde Bildiğin "Evren kontrol eden" karakter var. Bildiğin adam evren boyutunda geziyor.

Dediğim gibi biraz dayanıksız konuşuyorsun.
O evren boyutu dediğin zaten anlamsız ki öyle bir şeyin marvel evreninde savaşını görmen de olanaksız, ben görünen güçleri kıyaslıyorum yoksa anime evreninde de devasa şeyler var.

Edit: Madem dayanaksız sende bir şeyler at ortaya güç kıstası konusunda öyle boyutlarla olmuyor o işler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık