Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel vs Anime

Marvel mi Anime mi?

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .
Son olarak şunu diyeyim;

DBZ -> 3. Boyut içerisindeki 12 Evren
OPM -> 3. Boyut içerisindeki 1 Evren (daha fazlası var mı yok mu bilmiyoruz)
Marvel -> 16 ayrı boyut içerisine yayılmış sonsuz çoklu Evren.

Ve tüm evreni bünyesinde barındıran, evren olarak gezen karakterler mevcut.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Son olarak şunu diyeyim;

DBZ -> 3. Boyut içerisindeki 12 Evren
OPM -> 3. Boyut içerisindeki 1 Evren (daha fazlası var mı yok mu bilmiyoruz)
Marvel -> 16 ayrı boyut içerisine yayılmış sonsuz çoklu Evren.

Ve tüm evreni bünyesinde barındıran, evren olarak gezen karakterler mevcut.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
Yalnız DB'de boyut ve evren sınırı yok. Evren sayısı zaten 12'den fazla ki paralel evrenler falan derken sonsuz tane olduğu açık.

Sonsuz olduğuna dair kanıt sunabilir misin hocam? Merak ettim de.
Zamanla oynanmasından kaynaklı paralel evrenler oluşuyor, bu açıdan oluşan evrenler sayılamaz denebilir ki bu da sonsuz anlamına geliyor. Doğrudan bir kanıtım yok. yinede bir araştırayım sonsuz mu diye, bulursam atarım.

Birde Zeno'nun yaratma gücünde bir sınır yok, ol der olur. Yani sonsuzluk pek bir öneme sahip değil bu güç karşısında.

Zamanla oynanmasından kaynaklı paralel evrenler oluşuyor, bu açıdan oluşan evrenler sayılamaz denebilir ki bu da sonsuz anlamına geliyor. Doğrudan bir kanıtım yok. yinede bir araştırayım sonsuz mu diye, bulursam atarım.

Birde Zeno'nun yaratma gücünde bir sınır yok, ol der olur. Yani sonsuzluk pek bir öneme sahip değil bu güç karşısında.
Boyuttan kasıt o değil hocam.
Marvel'ın tanrısını bir araştırın derim hocam. Bahsettiğiniz güçlerin 50 katına sahip. The One Above All.

Zeno'nun yaratma gücünde bir sınır olup olmadığını bilmemiz için Zeno'yu daha çok görmek gerek.... Nitekim Zeno 12 Evrenle uğraşıyor. Onlardan sorumlu. DC'de ve Marvel'da sonsuz çoklu evrenlerle uğraşan iki taraftan toplam 25-30 üzerinde karakterler var. Benim bahsettiğim boyutlar ise, evren geometrisini belirleyen boyutlar. Biz mesela şu an üç boyutlu bir evrendeyiz en azından biz üç boyutlu yorumluyoruz etrafımızı. Ve DBZ de böyle bunun aksini gösteren bir şey yok. Yani çoklu evrenlerin dışarısında sınırların ötesinde var olabilen, onu yaratan çizen yazarı duyabilen bu da bizim boyutumuz, bizim evrenimize yani nihai gerçekliğe ermiş demek. DBZ'de böyle bir şey de yok hocam.

Yalnız DB'de boyut ve evren sınırı yok. Evren sayısı zaten 12'den fazla ki paralel evrenler falan derken sonsuz tane olduğu açık.
Mantıken bizde de öyle.

O zaman bizim evren Marvel Universe'den güçlü mü oluyor?

DBZ en fazla 12-18 evrene sözü geçen bir şey.

Alluka'ya ise ayriyeten güldüm.

Son düzenleme:
Evren olarak marvel alsa da kitle olarak animeciler alır. Animeciler samimilerdir. Çizgi film izlediklerini paşa paşa kabul ederler. Marvelciler sinsidir. Anime izleyen arkadaşlarını kötüleyip haftalarca tayt giyen süper kahramanlardan bahsederler.

taş kağıt makas ın revaçta olduğu dönemde bir ara yıldırım dünya şimşek gibi tuhaf şeyler de peydah olmuştu. bazı karakterler de aynen buna benziyor. ol diyor oluyor mesela veya senin oyun varsa benim de buyum var falan bunun hiç sonu yok yani elbet bir karşılık bulursun

Bence sen işine geleni anlamak istiyorsun, bak sana üstte iki tane çoklu evrensel gösterge attım, onlara laf etmiyorsun hiç.

Ve o listede "100 tondan fazlasını kaldırma gücü vardır." deniyor.

"Güçleri için ise zaman içinde yolculuk, astral projeksiyon, telepati, diriltme, ve uzun menzilli kozmik enerji bombları gibi yetenekleri var diyebiliriz. Aynı zamanda, canlı varlıklar da dahil olmak üzere herhangi bir kaynaktan güç çekebilme yetisine sahiptir. Korvac’ın sonsuz güç potansiyeli olduğu söylenmiştir."

Sen bunları hiç söyleme zaten.

@Reiper

100 ton sınıfı denen bir sınıf var,

Tam tamına 100 ton kaldırabilen adam da bu sınıfta, 7 trilyon ton kaldıran da bu sınıfta.

Bu 100 ton ve üzerini kaldırabilen varlıklara verilir.

:sapkali:
Yazdıklarımı okumadığın kanaatindeyim. :)

Senin ileri sürdüğün uçuk Marvel karakterlerine Animeden örnekler verebiliyoruz farkındaysan. Nanikaya veya Zenoya sil dersen komple Marvel evrenini silebilirler.

Benim vurgulamak istediğim nokta bu tür konularda bu kadar uçukluğun bir öneminin olmadığı, yaratılan karakterlerin uçuk güçlerini elinden alınca balona döndükleri, umarım anlatabiliyorumdur. Beyonderin gücünü alınca bir şey kalmıyor geriye, aynı dümeni Bambinaya yapamazlar mesela. Özel gücü yok çünkü saf fiziksel güç. Gerçek anlamda parçalar o Dr Doomu. :)

100.000 ton mevzusunu açıklaman pek bir şey değiştirmemiş. Bana Marvelden yumrukla kıta parçalayan, gezegen patlatan karakter bulman lazım. Fiziksel güç gösterisi yok, sıkıntı orda. :)

O 16 boyut evren taşıyan şeyin de bir önemi yok. Bir fil üstündeki pireyle dövüşemez sonuçta. :)

Yazdıklarımı okumadığın kanaatindeyim. :)

Senin ileri sürdüğün uçuk Marvel karakterlerine Animeden örnekler verebiliyoruz farkındaysan. Nanikaya veya Zenoya sil dersen komple Marvel evrenini silebilirler.

Benim vurgulamak istediğim nokta bu tür konularda bu kadar uçukluğun bir öneminin olmadığı, yaratılan karakterlerin uçuk güçlerini elinden alınca balona döndükleri, umarım anlatabiliyorumdur. Beyonderin gücünü alınca bir şey kalmıyor geriye, aynı dümeni Bambinaya yapamazlar mesela. Özel gücü yok çünkü saf fiziksel güç. Gerçek anlamda parçalar o Dr Doomu. :)

100.000 ton mevzusunu açıklaman pek bir şey değiştirmemiş. Bana Marvelden yumrukla kıta parçalayan, gezegen patlatan karakter bulman lazım. Fiziksel güç gösterisi yok, sıkıntı orda. :)

O 16 boyut evren taşıyan şeyin de bir önemi yok. Bir fil üstündeki pireyle dövüşemez sonuçta. :)
Hocam o listeye baktım dediğin konuda ben sana iki tane çoklu evrensel gösterge attım diyorum, sen bana gezegen diyorsun. Ha üslubum kırıcıysa özür dilerim lakin, ben sana çoktan kıtadan, gezegenden 50 kat + şeyler attım.

Sana direk yaratılan bir evren atayım;

_______

Buradaki karakterin yumruğu sırf gezegen level. Marvel'ın top 100 karakteri zaten galaksi level.

"O 16 boyut evren taşıyan şeyin de bir önemi yok. Bir fil üstündeki pireyle dövüşemez sonuçta. "

Şu lafından sonra benle dalga geçtiğini düşünmeye başladım, gerçekten ayıp oluyor. Ben buradaki insanları tiye almıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık