Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Marshall D. Teach - Blackbeard (Karasakal)

Tartışmanın tamamını okumadım ama bildiğim kadarıyla kurouzu çekerken meyve gücünü kullanabilirsin.Ayrıca kurouzu büyük ebatları ve fiziksel gücü fazla kişileri de çekemez.Örnek : Wb :) Adamına göre yani.

Bana da öyle geliyor ama kesin bir görmek lazım, çünkü bu tahmin doğru ise işin ucu şuraya gider; Teach o avucundaki girdabın boyutunu büyütüp daha geniş saldırıları da emebilir mi..? O da doğru ise işte o zaman "meyve kullanıcıları benim karşımda yeteneklerine güvenmesinler" lafı bir anlam kazanmış olur,

Tabi zaman atlaması öncesi pek böyle bir sinyal verilmedi, yinede zaman atlaması esnasında Law'ın meyvesinde meydana gelen gelişim gibi bir şey karanlık içinde olabilir..
Artık öyle bi defansif özelliği vardır kesin. Ace o'nu yakınca karanlığı kullanarak ateşi yutmuştu. Daha kapsamlı şekilde geliştirmiştir.

Roronoa Zoro

Yani sen illa ki bu akşam bu Kurouzu tekniğinden birilerini kurtaracan ? :W
2 saniye olsun , bilmem ne olsun ant içtin yani :/
Sen de illa ki bana Luffy'yi savundurtacaksın :/

[video=youtube;MajgJNG7848]http://www.youtube.com/watch?v=MajgJNG7848[/video]

Saniye 47. Ağ tabancası ateşlenmiş ve Luffy'nin üzerine geliyor. Luffy bu anda sıyrılmakla kalmadığı gibi 2. kez yer değiştiriyor. Kurozu'nun çekim zamanı dikkate alındığında, Luffy'nin seri sonlarına doğru daha da hızlanacağı hesaba katıldığında, mangakanın Luffy'nin en ezeli rakibini hantal, kendisini hızlı bir karakter olarak tasarlaması göz önüne alındığında, Karasakal'ın nasıl yenileceği zaten aşağı-yukarı belli. Malumunuz BB'ye hayvan gibi iki meyve veren aynı mangaka, bunun karşılığında Luffy'ye haki vermiş. Şimdilik hakisi bizi tatmin etmese umarım ilerde edecektir.

Luffy'nin g3 saldırısı iptal. Bununla hiçbir halt yapamaz. Geriye hız ve haki faktöründen başka bir şey kalmıyor. Tüm bunlar hesaba katıldığında Luffy, Karasakal'a karşı avantajı olduğu alanlarda yürüyecektir.

Toparlayacak olursam Karasakal = Hayvani iki meyve, hayvani dayanıklılıktan oluşurken Luffy ise hayvani bir hız ve haki ile karşımıza çıkacaktır.

BB = Yavaş, hakisi az (Luffy'ye göre. Aynı zamanda en güçlü meyvelere sahip olduğu için hakisi süper olmamalı)
Luffy = Hızlı, hakisi fazla (Kral hakiye sahip olmanın avantajları..)

Sen de illa ki bana Luffy'yi savundurtacaksın :/

[video=youtube;MajgJNG7848]http://www.youtube.com/watch?v=MajgJNG7848[/video]

Saniye 47. Ağ tabancası ateşlenmiş ve Luffy'nin üzerine geliyor. Luffy bu anda sıyrılmakla kalmadığı gibi 2. kez yer değiştiriyor. Kurozu'nun çekim zamanı dikkate alındığında, Luffy'nin seri sonlarına doğru daha da hızlanacağı hesaba katıldığında, mangakanın Luffy'nin en ezeli rakibini hantal, kendisini hızlı bir karakter olarak tasarlaması göz önüne alındığında, Karasakal'ın nasıl yenileceği zaten aşağı-yukarı belli. Malumunuz BB'ye hayvan gibi iki meyve veren aynı mangaka, bunun karşılığında Luffy'ye haki vermiş. Şimdilik hakisi bizi tatmin etmese umarım ilerde edecektir.

Luffy'nin g3 saldırısı iptal. Bununla hiçbir halt yapamaz. Geriye hız ve haki faktöründen başka bir şey kalmıyor. Tüm bunlar hesaba katıldığında Luffy, Karasakal'a karşı avantajı olduğu alanlarda yürüyecektir.

Toparlayacak olursam Karasakal = Hayvani iki meyve, hayvani dayanıklılıktan oluşurken Luffy ise hayvani bir hız ve haki ile karşımıza çıkacaktır.

BB = Yavaş, hakisi az (Luffy'ye göre. Aynı zamanda en güçlü meyvelere sahip olduğu için hakisi süper olmamalı)
Luffy = Hızlı, hakisi fazla (Kral hakiye sahip olmanın avantajları..)
Çok uzun yazıyorsun gözüm acıdı :/
Sen hıza takmışsın kafayı. Bak ben diyorum ki , Kurouzu tekniğinin hız ile alakası yok.
Çekim yapıldığında bedenin çekiliyor. Çekilirken istediğin saldırıyı yap. Ama çekiliyorsun yani.
Bunun hızla alakası yok. Luffy g2 modunda çekildi anında.
Ace 2 kere çekildi . Kurtulamadı. Yok yani bilinen zayıflığı yok.
Ha ne olur , çekilirken vurmaya kalkarsın ancak Paramecia yetenekleri biraz sıkıntı oluyor.
Az önce Paramecia yetenekleri dedim diye kaç sayfa açıklamak zorunda kaldım durumu umarım anlamışsındır demek istediğimi :(

Ayrıca nazik tartıştığın için saygılarımı sunarım.

--Animatörlerin azizliği-- modası da yeni yeni çıkmaya başladı galiba :) Bir sahne olur, senin seriye bakışına terstir, istemiyorsundur, ya da kendi düşündüğün gibi olsun istiyorsundur vs.. Buna anında yapıştırılan cevap : ''Animatörler öyle yapmış'' :D Canınızın istemediği yerde animatörlere suç atmayın lütfen. Tamam ben de sevmiyorum Toei'yi. Allah cezalarını versin ama o kadar da değil :)

Ace'te de Luffy'de de kurozu saldırısı en az 2 saniyelik bir zaman alıyor. Robin son anda fark ettiği, arkadan fişekli Hakuba'yı saniyesinde durdurabiliyorsa, seri sonlarına doğru daha da gelişim gösterecek olan Luffy o iki saniyede hem saldırıdan kaçar hem de saldırı yapar.
Yeni çıkan birşey değil animatörler bunu hep yapıyor.Zamanında çok tartışıldı sen o zamanlar burda değildin sanırım.
Benim bakışıma ters olsun olmasın sana mangada olanı atıyorum sen bana animede olanı söylüyorsun.Adam kurouzu dediği anda adamı eline çekiyor işte.Saldırıcak olan Luffy pozisyonunu kaybedip saldıramıyor Teach'e çekilmeye başlıyor.
Hakuba ile bunun alakası yok ayrıca farklı şeyler.

Roronoa Zoro

Çok uzun yazıyorsun gözüm acıdı :/
Sen hıza takmışsın kafayı. Bak ben diyorum ki , Kurouzu tekniğinin hız ile alakası yok.
Çekim yapıldığında bedenin çekiliyor. Çekilirken istediğin saldırıyı yap. Ama çekiliyorsun yani.
Bunun hızla alakası yok. Luffy g2 modunda çekildi anında.
Ace 2 kere çekildi . Kurtulamadı. Yok yani bilinen zayıflığı yok.
Ha ne olur , çekilirken vurmaya kalkarsın ancak Paramecia yetenekleri biraz sıkıntı oluyor.
Az önce Paramecia yetenekleri dedim diye kaç sayfa açıklamak zorunda kaldım durumu umarım anlamışsındır demek istediğimi :(

Ayrıca nazik tartıştığın için saygılarımı sunarım.
Rica ederim ne demek..

Çekilirken vurur murur, bunlar hikaye... Paramecia yeteneklerinin işe yaramayacağını ben senden evvel dedim zati burda sıkıntı yok.

http://www.korsanfan.com/forum/konu/12490-marshall-d-teach-blackbeard-karasakal/page3

Meyve yeteneklerinin işe yaramayacağını düşündüğüm içindir ki haki + douriki (hız, saf güç, dayanıklılık) faktörü ile yeneceğini yazıyorum ben de sayfalardır :/

Luffy ilk kez çekildiğinde yami yaminin özelliğini bilmiyordu. Bu manada hızlı olsa bile değişen bir şey olmayacaktı. Ace ise 2. kez çekilmesine rağmen kaçamıyorsa bu Luffy'nin de kaçamayacağını göstermez. Ki ilerleyen yıllarda Luffy hem kurozu saldırısının ne işe yaradığını bilen biri olarak çıkacak Karasakal'ın karşısına hem de Ace'ten daha hızlı bir karakter olarak... Hatta şu anki haliyle bile hızlıdır Ace'ten. Çünkü adamın en önemli özelliği bu. Artı olarak saldırıyı öngörme yeteneği olan kenbunshoku haki ile Karasakal'ın elini kaldırdığı anda hangi saldırının geleceğini bilir. Örnek :

[video=youtube;Ug9q9DNpUoA]http://www.youtube.com/watch?v=Ug9q9DNpUoA[/video]

Saniye 52'den sonra. Zoro saldırısını yapmak için hazırlanmış ve pozisyonunu almıştır. Ancak Mihowk saldırısını önceden gördüğü için daha Zoro saldırmadan çakısını saplamıştır.

Rica ederim ne demek..

Çekilirken vurur murur, bunlar hikaye... Paramecia yeteneklerinin işe yaramayacağını ben senden evvel dedim zati burda sıkıntı yok.

http://www.korsanfan.com/forum/konu/12490-marshall-d-teach-blackbeard-karasakal/page3

Meyve yeteneklerinin işe yaramayacağını düşündüğüm içindir ki haki + douriki (hız, saf güç, dayanıklılık) faktörü ile yeneceğini yazıyorum ben de sayfalardır :/

Luffy ilk kez çekildiğinde yami yaminin özelliğini bilmiyordu. Bu manada hızlı olsa bile değişen bir şey olmayacaktı. Ace ise 2. kez çekilmesine rağmen kaçamıyorsa bu Luffy'nin de kaçamayacağını göstermez. Ki ilerleyen yıllarda Luffy hem kurozu saldırısının ne işe yaradığını bilen biri olarak çıkacak Karasakal'ın karşısına hem de Ace'ten daha hızlı bir karakter olarak... Hatta şu anki haliyle bile hızlıdır Ace'ten. Çünkü adamın en önemli özelliği bu. Artı olarak saldırıyı öngörme yeteneği olan kenbunshoku haki ile Karasakal'ın elini kaldırdığı anda hangi saldırının geleceğini bilir. Örnek :

[video=youtube;Ug9q9DNpUoA]http://www.youtube.com/watch?v=Ug9q9DNpUoA[/video]

Saniye 52'den sonra. Zoro saldırısını yapmak için hazırlanmış ve pozisyonunu almıştır. Ancak Mihowk saldırısını önceden gördüğü için daha Zoro saldırmadan çakısını saplamıştır.
Ne demek istediğini anladım. Fakat bu bir meyve yeteneği.
Yani nasıl desem , tekniğin farklı vuruş şekli değil. Mesela , alev mızrağı veya entei gibi bir durum değil.
Karanlık meyvesinin verdiği bir kudret.
Kurouzu ile çekim yapıyor yetenek. Bundan kaçmak , şu dokunduğunda oyuncak yapan kızın sana dokunduğunda oyuncak olmaman gibi bir şey. Meyve yeteneğini saf dışı bırakmak olur bu.
Zaten , meyve gücü iptal olsa bile haki etmeni var. Varsın çeksin. Bu tekniğin zayıf noktası zaten saldırıya açık olması.
Wbnin bisento saldırısı bunu çok iyi gösterdi. Veya ace in alev mızrakları :/
Luffyde hakili saldırı ve savunma yaparak kurtulabilir. Ama çekimden kaçabilir demeni kabullenemem.
Çünkü bu ifade , Sugar sana dokunduğunda oyuncak olmuyorsun demek ile aynı şey olur.

Ve yine çok uzun yazmışsın :/ Seninle tartışmak zulüm :/

Yeni çıkan birşey değil animatörler bunu hep yapıyor.Zamanında çok tartışıldı sen o zamanlar burda değildin sanırım.
Benim bakışıma ters olsun olmasın sana mangada olanı atıyorum sen bana animede olanı söylüyorsun.Adam kurouzu dediği anda adamı eline çekiyor işte.Saldırıcak olan Luffy pozisyonunu kaybedip saldıramıyor Teach'e çekilmeye başlıyor.
Hakuba ile bunun alakası yok ayrıca farklı şeyler.
Ace o arada saldırı yapabildiğine göre o kadar da ani gerçekleşmiyor demek ki o olay..

Roronoa Zoro

Luffy özel gücüyle doğayı manipule etmeye başladığında göreceğim Teach'i. Ciddiyim, böyle bir güç bekliyorum.
Ayrıca, zamanında ne güzel openingler vardı lan. Serinin sadece bölümleri değil openingleri bile kalitesizleşti:
[YOUTUBE]tIPp1Zhg2gU[/YOUTUBE]

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık