Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Donquixote Doflamingo

Kim yener?

• Kullanılan toplam oy
    159
Nerde geçiyor hakisiz olduğu gibi bir ibare?

@Jenque

Farkedememişim. Ama hakisiz olduğunu bilemezsin dostum. Bu konuda başka karakterlerden örnek vermeyelim. Luffy'nin de lastik ile hakiyi kullanmasına Dof şaşırıyordu. Herkes bir şeylere şaşırıyor bu seride.
Haki mevzusunda şuana kadar gördüğümüz şekilde yorum yaptım belki ileride Logialar meyve tabanlı saldırılarda haki kullanıyor diyebilir. Zaten oradaki mevzu içinden geçip gitmesiydi hakili olması değil.

Nerde geçiyor hakisiz olduğu gibi bir ibare?

@Jenque

Farkedememişim. Ama hakisiz olduğunu bilemezsin dostum. Bu konuda başka karakterlerden örnek vermeyelim. Luffy'nin de lastik ile hakiyi kullanmasına Dof şaşırıyordu. Herkes bir şeylere şaşırıyor bu seride.
Şöyle söyleyeyim.Eğer haki varsa ve Marco bunu hiç tınlamadıysa en basitinden Beckmann gibi adam ona zarar vermeyi rüyasında görür.Adam silah kullanıp amirali tehdit ediyor.O şekilde dövüşüyor.Marcoya hakili sıkacak ama hiç etkileyemeyecekse boşa sağ kol olmuş.Zor çok zor.Garp hakiyi basınca etkiliyor.Bence saldırılarda haki olsa Marco böyle rahat karşılayamazdı.İyileştirse de zorlanırdı.

Marco zoan formuna geçer. Bir cigara yakar. Doflamingo o ara saldırır. Yorulur, bitkin düşer. Marco meyvesi ile zarar görmez görse de iyileşir. Sonra cigarayı söndürür. Allah ne verdiyse girişir.
Yalnız Marco'da iyileşince enerjisini harcıyor.Öyle logia gibi durduk yere içinden akıp geçmiyor saldırılar.Her kendini iyileştirdiğinde meyvesi aktif oluyor ve enerjisi de azalıyor.Yorulmak yalnız Dof'a mahsus değil.
Bence Marco'yu yenebilmek için ya tek seferde çok çok güçlü darbe indireceksin yada onunla uzun süreli dövüşe girişip kendini yenilemekten harap düşene kadar oyalayacaksın.En sonundada bitirici darbeyi vuracaksın.Yanisi çok zor:(

Benim anladığım kadarıyla hakisiz saldırılar Marco'ya hiç etki etmiyor. Bu konuda logialardan da iyi. Çünkü anti mevzusu da yok. Zaten logialardan iyi olmasa efsane meyve olmazdı. Saldırıyı tankladığı zamanlarda ise normal formuna geçip saldırıyı alıyor ama bunda da hızla iyileşiyor. Hakili saldırılar için de aynısı geçerli saldırıyı alıyor ama iyileşmesi kapanmıyor yine de. Gerçekten One Piece evreninde en dayanıklı adam Marco olabilir. Kaido'yu da görelim tabi önce :)

Saldırı gücüne gelince evet saldırı gücüyle ön plana çıkan bir karakter değil. Zaten bu savunmaya bir de milleti tekleyip geçecek muazzam bir saldırı gücü olsa adam net yonkou olurdu. Ama şu da var amiralden başkalarına vurmadan saldırı gücünü net olarak bilemeyiz. Bir amirale ciddi hasar veren WB ve Akainu var bu seride sadece. Akainu da 10 günlük savaşta anca vermiş. Ben şurdan kıyaslıyorum, Luffy G4 ile bir amirale Doffy'e attığı dayağı atabilir mi? Belki anca Marco'nun tekmeleri gibi bir etkisi olacak G4'ün amirallere. Ya da Jozu'nun düz yumruğu kadar. Amirallerin bir iki yumrukta kan kusacağını düşünüyorsak, G4 Luffy WB seviyesine gelmiş demektir. Bu da absürd olur. Ben şahsen bir amiralin Luffy G4 açınca Doffy gibi dayak yiyeceğini hiç sanmıyorum.

Benim anladığım kadarıyla hakisiz saldırılar Marco'ya hiç etki etmiyor. Bu konuda logialardan da iyi.
Ne olursa olsun Marco logia değil. Saldırılar etki ediyor aslında ama anında iyileştiği için etmiyor gibi görünüyor. Lakin bu iyileşmenin bir sınırı var. Logia meyveli birisine sabaha kadar saldırsan da hiçbir şey olmaz mesela ama Marco için bu geçerli değil.

Ne olursa olsun Marco logia değil. Saldırılar etki ediyor aslında ama anında iyileştiği için etmiyor gibi görünüyor. Lakin bu iyileşmenin bir sınırı var. Logia meyveli birisine sabaha kadar saldırsan da hiçbir şey olmaz mesela ama Marco için bu geçerli değil.
Yüksek ihtimal dövüşü de iki taraftan birinin hakisinin tamamen tükenmesi belirler. Bleachteki kyouraku nun son dövüşü gibi bir durum olur.

Öncelikle G4'e hasar veremeyen Doflamingo, Amirallerin savunmalarını aşamaz. Üstüne üstlük Marco gibi sağa sola uçuramaz ve onlara acı da çektiremezse karşılık olarak savunmasında büyük açıklar verir, Marco gibi bir savunmaya sahip olmadığından ötürü Amiraller karşısında ezilir.
Amiral savunması dediğin uçan tekmeyle aşılıyorsa, aşar. Doffy'un savunması Marco kadar olmasa da kendisini savunmaya fazlasıyla yetiyor. Bunu Smoker'ın kendisine dokunamadan yenilmesine bakarak söyleyebiliriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık