Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Donquixote Doflamingo

Kim yener?

• Kullanılan toplam oy
    159
WB'nin 2.adamı Marco güç olarak yetersiz.Meyvesi de olmasa zaten orta sınıf adam olacak da işte meyvesi saldırılardan koruyor diye öyle.
Ne dövüş stili var ne başka bir şeyi.Uçarak tekme atıyor.Gerçekten Marineford'da hayal kırıklığı yarattı sağ kol olarak.
Biraz ezdiniz gibi Marco'yu adamdaki meyve mistik zoan olarak adama kendini yenileme imkanı veriyor savunma yönünden oldukça sağlam bir özellik saldırı olarak marco hızlı bir karakter hiç yoktan rakibinin etrafında dolaşarak pençesiyle saldırırsa bile ciddi hasarlar verebilir pençesi ile kelepçeleri kesebilecek düzeyde saldırabiliyor(bunu nerden mi çıkarıyorum Ace'i kurtarmaya uçarken kelepçeleri ve zincirleri pençe saldırsıyla kesebilir ancak) bu yüzden Marco Doflamingoya saldırırsa çok fena hırpalar ama Doflamingo kolay yakalanacak bir adam değil kontrol yeteneği ile bir adım önde.

Saldırı gücü yok değil,yetersiz. Az çok kendi seviyesinde olan adamlara karşı yetersiz bundan bahsediyoruz.
aslında demek istediğim şu:nasılki garpın saldırı gücü wb nin kine kıyasla az gibi gözüksede aynı sevyede adamlar ,marcoda öyle.belki diğer 3 amiral gibi saldırı gücü yok(saldırı gücünü geniş alana yayma adına) ama haki+fizeksel güç+meyvesinin verdiği hız ile 1vs 1 dekolay kolay üstünlük kurulmayacak adam oluyor.kizaru,akainu gibi amiraller bile 1-1de üstünlük kuramadı.
dof un gücünü tam bilmiyoruz ama belli olan birşey var ki yonkou kaptanları kadar güçlü değil,olsa zaten gizli işler çevirmesine gerek kalmazdı.
yonkou first mate i olmak kolay değil.bigmom ın 300mil beli değerinde bir elemanını gördük süpernova olan caribouyu nasıl tekledi.o elemanın ilk 3 adamdan biri olmadığı kesin(ace in ödülü 550mil beli,wb nin 2.tümen komutanı ve ace 2-3 yıllık korsan geçmişi var,marco jozu gibi adamların korsanlık geçmişleri 20yıldan fazla)
dof jozuyu durdurdu ama 1-1 vs de durdurmadıki,arkadan saldırdı boşluğu buldu ve ona rağmen anca durdurdu.çoğu arkadaşımız jozuyu durdurduysa marcoyuda durdurur diyor.tamam arkadan beklenmedik anda saldırsa durdurma ihtimali var ama biz 1-1 vs den bahsediyoruz.yonkou first mate i bu kadar kolay lokma olamaz(kizaru+kor amiral işbirliği ile anca marcoya kelepçe takıp şaf dışı bırakmaya çalıştılar)

aslında demek istediğim şu:nasılki garpın saldırı gücü wb nin kine kıyasla az gibi gözüksede aynı sevyede adamlar ,marcoda öyle.belki diğer 3 amiral gibi saldırı gücü yok(saldırı gücünü geniş alana yayma adına) ama haki+fizeksel güç+meyvesinin verdiği hız ile 1vs 1 dekolay kolay üstünlük kurulmayacak adam oluyor.kizaru,akainu gibi amiraller bile 1-1de üstünlük kuramadı.
dof un gücünü tam bilmiyoruz ama belli olan birşey var ki yonkou kaptanları kadar güçlü değil,olsa zaten gizli işler çevirmesine gerek kalmazdı.
yonkou first mate i olmak kolay değil.bigmom ın 300mil beli değerinde bir elemanını gördük süpernova olan caribouyu nasıl tekledi.o elemanın ilk 3 adamdan biri olmadığı kesin(ace in ödülü 550mil beli,wb nin 2.tümen komutanı ve ace 2-3 yıllık korsan geçmişi var,marco jozu gibi adamların korsanlık geçmişleri 20yıldan fazla)
dof jozuyu durdurdu ama 1-1 vs de durdurmadıki,arkadan saldırdı boşluğu buldu ve ona rağmen anca durdurdu.çoğu arkadaşımız jozuyu durdurduysa marcoyuda durdurur diyor.tamam arkadan beklenmedik anda saldırsa durdurma ihtimali var ama biz 1-1 vs den bahsediyoruz.yonkou first mate i bu kadar kolay lokma olamaz(kizaru+kor amiral işbirliği ile anca marcoya kelepçe takıp şaf dışı bırakmaya çalıştılar)
Anladım demek istediğin şeyi ama benim bahsettiğim olay Marco'nun etrafa law şaçamaması hiken yapamaması yada ortalığı yakıp yıkamaması değil. Hakisi çok güçlü olsa sadece tekmelerde yeter Marco'ya. Ama hakisi bi Shanks,Garp,Rayleigh kadar değil o yüzden saldırı gücü yetersiz kalıyor. Meyvesinin de pençeler dışında bi katkısı yok saldırı gücüne,durum böyle olunca Marco sürekli darbeleri karşılıyor "ona vurma bey bana vur diyen fedakar analar gibi". O yüzden saldırı gücü yetersiz diyorum. Ama yanlış anlaşılmasın Sanji'ye Zoro'ya göre değil kendi seviyesindeki adamlara göre yeterli değil. Bu durumda Dof dayanıklı ve saldırı gücü iyi bir adamsa ki ben öyle olduğunu düşünüyorum Dof alır. Eğer dayanıklılığı az ve saldırı gücüde çok fazla değilse Marco'nun iyileşme sınırını aşamaz ve yenemez. Benim görüşüm böyle. First Mate olayında ise Wb'nin tayfasında ona yakışır bi First Mate yoktu. Marco zekası ve olgunluğundan dolayı sağ kolu Wb'nin gücünden dolayı değil.

Aokiji bariz bir şekilde öldürmeye çalışıyordu Luffy i onu tartışmayalım şimdi.
Kizaru hakkındada kendini ışık hızında yere atıyor demişsin. Adam malmı niye atsın kendini yere tekmeyi yiyor ve uçuyor. Havadada 2 tane Lazer saldırı attı bide gitti Marco ile konuştu yani baya bi havada asılı kaldı.
Daha önce de öldürmeye çalışıyordu sonuç garp'a olan borcundan ötürü affetti.Tekrardan öyle birşey yapmayacağı ne malum.Orada öldürmeye çalışması normal çünkü herkes gözünü luffy'e çevirmiş durumda(Sengoku,akainu,kizaru vs.)Aok'un orada bir anlık tereddüt etmesi bile pahalıya mal olurdu.
Kizaru meselesine gelince adam orada uzun süredir havada duruyor bu bile yeterli sonuçta uçma yeteneği yok.Orada tek çare kendini ışık hızında yere fırlatmaktı,zaten sonrasında kizaru'nun dimdik ayakta olduğunu görmüşsündür.Hatta marco vurduktan sonra aralarında konuşma falan oluyor.Konuşmaları tam hatırlayamadım ama kizaru dalga geçiyordu herhalde.

Bana gore bu forumda degeri bilinmeyen 2 adamdan biri Marco digeri de Mihawk.
Koskaca 1.tumen komutanini Doflamingo'yla bir tutuyorsunuz.Ustelik Doflamingo'nun yetenegi belli bile degilken.Sadece sinsi ve guclu gorundugunden dolayi ortam boyle olmus durumda.Ki ben onun icin gucsuz demiyorum ama Marco'ya denk olmasi imkansiz.
2 tane olay var sizin icin..
1-Mihawk'in Buggy'i kesememesi.
2-Marco'nun kelepce takildiktan sonra ezilmesi.
Farkinda misiniz bilmiyorum ama Marco'nun yuzde doksan fiziksel gucu cok asiri degildir ama bunu da meyvesi inanilmaz iyi derecede tamamliyor ki benim one pieceteki favori meyvem.Atagi yetersiz diyorsunuz sadece Luffy gibi bagirarak Gomu gomu no demedigi icin..Valla hayret ediyorum..

Ayırca Hawkins'in tek bir tane yediği ve devrildiği ışından koluna kelepçe takılıyken birden fazla yeyip savaş boyunca kelepçelerle savaşacak kadar güçlü bir adam Marco çelimsiz görünebilir ama fiziksel gücü bence bayağı sağlam

bencede marconun saldırı seviyesi kendi seviyesindeki adamlara göre yetersiz kalıyor.çünkü öyle shanks rayleigh gibi çok üstün bir hakiye sahip değil.ama serideki en sağlam meyvelerden birine sahip.dof un marcoyu yenmesi için iyileşme sınırını aşması lazım ama bence bunu yapacak dayanıklılık ve saldırı gücüne sahip değildir. o yüzden marco alır bence.

Bana gore bu forumda degeri bilinmeyen 2 adamdan biri Marco digeri de Mihawk.
Koskaca 1.tumen komutanini Doflamingo'yla bir tutuyorsunuz.Ustelik Doflamingo'nun yetenegi belli bile degilken.Sadece sinsi ve guclu gorundugunden dolayi ortam boyle olmus durumda.Ki ben onun icin gucsuz demiyorum ama Marco'ya denk olmasi imkansiz.
2 tane olay var sizin icin..
1-Mihawk'in Buggy'i kesememesi.
2-Marco'nun kelepce takildiktan sonra ezilmesi.
Farkinda misiniz bilmiyorum ama Marco'nun yuzde doksan fiziksel gucu cok asiri degildir ama bunu da meyvesi inanilmaz iyi derecede tamamliyor ki benim one pieceteki favori meyvem.Atagi yetersiz diyorsunuz sadece Luffy gibi bagirarak Gomu gomu no demedigi icin..Valla hayret ediyorum..
Çok doğru söylemişsin Marco ve Mihawk'tan bahsettiğin yerleri.Ama Dof sinsi ve güçlü göründüğünden ona oy vermiyorlar sadece o adam bir kere Kuma ve Mihawk gibi diğer shichibukailerden daha güçlü amiral gücüne yakın hatta Mihawk amiral gücünde bile olabilir neyse.Dof Velgo ve CC gibi adamları uşağı yapmış resmen.Değişik bir gücü var tabi ama karşısında koskaca WB'nin sağ kolu olan adam var be bu taraftan hiç bakmıyorlar Marco'nun meyvesi olmasa bir şey yapamaz yok uçmak ve yaralarını iyileştirmekten başka gücü yok diyorlar çok küçümseniyor Marco.Kimse dikkate almıyor mu yoksa Dof'un görüşünüden değerlendirerek mi Marco'yu küçümsüyorlar bilmiyorum ama WB'nin sağ kolu ve 1.tümen komutanı olan adamdan bahsediyoruz bırakında yensin artık :D

Marco diyenler Marconun neden durdurulamayacağını yada kontrol edilemeyeceğini açıklasınlar bana.Ne ayrıcalığı varmış Rayleigh Garp gibi efsaneler arasındamıymış ? Birde croco gibi kafası kesildiğinde ne olacağını söylesinler ondan sonra açıklamaya devam etsinler.Lakin öbür türlü iddaaları temelden sarsılıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık