Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mangada Bahsedilen Ama Gösterilmeyen Sahneler

En merak ettiğiniz olay hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    146
Herkese selamlar,

Öncelikle aramaya inandım ama böyle bir konuya rastlayamadığımdan kendim bu konuyu açmaya karar verdim. Eğer oldu da konusu var ben görmemişim, yönetici arkadaşlar zaten gerekeni yapacaklardır.

Neyse konuya dönecek olursak; mangada bize bir şekilde bahsedilen ama ucundan biraz gösterilen ya da hiç gösterilmeyen önemli olayları ele almak istiyorum. Sizce bu konulardan en çok merak uyandıranı hangisi? Hangi konu mangada gösterilmeliydi ya da ileride bir şekilde gösterilmeli?

Yorum yaparken bu bilmediğimiz olaylar hakkında kendi senaryonuzu da işin içine katarak yorumda bulunabilirsiniz.

Fazla uzatmadan şıklara geçelim artık.

1. Akainu vs Aokiji

Marineford savaşından sonra görevinden ayrılan sengoku'nun yerine filo amirali olmak için bu iki cengaver oda'nın söylemiyle 10 gün boyunca savaşmışlardır. 10 günlük savaşın sonucunda ayakta kalan ve filo amirali olan kişi sakazuki olmuştur. Tek bir sahnenin bile mangada gösterilmemesi hepimiz için hayal kırıklığı olmuştur sanırım.

2. Shanks'ın Kaido'yu ikna etmesi

Acaba shanks nasıl bir tavır sergiledi de kaido gibi bir canavarı wb'i durdurmamasına ikna etti ve ardından hemen marineford'a geldi hiç bilemiyoruz.

3. Shanks vs Mihawk

Seride bir çok yerde geçen bu iki arkadaşın düelloları nasıl gerçekleşmiş nasıl sonuçlanmış hep bir merak konusu olmnuştur.

4. Shanks vs Teach

Gençlik zamanlarının birinde bu arkadaşlar karşı karşıya gelmişler ve teach shanks'a unutamadığı o yarayı bırakmıştır. O yarayı nasıl verdiği de soru işareti şu anda.

5. Roger vs Garp

Bir çok kez karşı karşıya geldikleri ve birbirlerini öldürmeye yaklaştıkları anlatıldı. Ama sadece anlatıldı.

6.Jack vs Fujitora tarafı

Doflamingo'nun yakalandığını duyan jack tası tarağı toplayıp her şeyi bırakıp zo'yu terkederek doflamingo'yu kurtarmak için yola çıkmıştır. Issho, sengoku ve tsuru'nun olduğu filoya saldırıp öldüğü söylendi. Ama gerçekte ne oldu olaylar nasıl gelişti henüz bilmiyoruz.

7. Kaido vs Kid İttifakı

Kid'ler shanks'ı indirmenin peşindeyken bir bölümde ansızın karşılarına gökten kaido düşmüştür. Akıbetleri bilinmiyor.

8. Kaido vs Moria ve tayfası

Thriller bark'ta moria kaido için tüm tayfasını katlettiğini ve kendisini sağ bıraktığını söylemiştir. Moria bundan dolayı kaido'ya rakip olabilmek için zombi ordusu kurma planları yapmıştır.

9. Zephyr vs Edward Weevil

Konu hakkında çok tartışmalar döndü z'nin kolunu kimin kestiğiyle ilgili olarak. Amirale ciddi bir hasar verdiği ve tayfasının büyük çoğunluğunu katlettiği için merak edilen savaşlardan birisi de bu.

10. Roger vs. Shiki

Edd war olarak da bilinen chapter 0'da bahsedilen bir deniz savaşıdır. Kalabalık filosuyla shiki kesin kazandığını düşünür hatta roger'a savaşmadan ortaklık teklif eder. Roger kabul etmez ve olaylar gelişir. Havada fırtına çıkar ve savaş sonunda roger kazanır. Ama nasıl kazandı ne oldu tam olarak bilmiyoruz.

11. Rayleigh vs Kizaru

Belki de diğer şıklara nazaran en çok gösterilen düello budur. Ama hasır şapkalar dünyanın 4 bir yanına şutlandıktan sonra olaylar nasıl gelişti keşke görebilseydik diyorum.

İlk olarak aklıma gelenler bunlardı, illa ki unuttuğum önemli olaylar vardır. Karakterlerden de detaylı bahsetmedim, herkes tanıyor zaten bu adamları.Hatalarım varsa da özür dilerim.

Herkese hayırlı cumalar. :)

Kizaru madem ışığa şekil verebiliyor o zaman dövüşürken kılıcın ekstra kısımlarını uzatarak rakibinin kafasının üst kısmını delebilir. Fakat seride daha böyle bir çok olayla ilgili özgün düşünceler oluşabilir. Güzel konu olmuş.

Akainu ve Aokiji'nin 10 gün boyunca nasıl dövüştüğünü merak ediyorum açıkçası. 10 gün deyince insan bir duraksıyor. Bir de bir adanın iklimini etkiliyor bu dövüş. Oldukça merak uyandırıcı :D

Mangada gösterilen en güçlü korsan Roger olduğu için onun herhangi bir dövüşünü görmeyi isterdim. Oyum Roger vs Garp'a gitti.

Hepsini birbirinden çok merak ediyorum. :D Ama sanırım zirvede Shanks'ın Kaido'yu nasıl ikna ettiği var.

karolla

Shanks vs mihawk gösterilse de kurtulsak tartışmaktan. Serideki tüm güç dengesi aha bu ikisinin duellosu üzerinden yürüyor. Biri shichi olmuş diğeri yonkou. Acaba shanks o zaman yonkou muydu değil miydi? Mihawk o zaman en iyiydi de shanks ona meydan mı okudu. Yoksa mihawk ondan mı ünvanı aldı. Ne oldu acaba en çok merak ettiğim bu.

Shanks ve Mihawk'ın düellosu aydınlatıldığında ikilinin arasındaki ilişkinin de ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Ayrıca Roger'ın Squard'ın tayfasını katletmesinin nedenini, olayın nasıl geliştiğini de merak ediyorum.

Kesinlikle Shanks'in Kaidou'ya naptığını merak ediyorum. Diğerleri gizemiyle beraber dursa da çok rahatsız olmam ama bunu çok merak ediyorum. Zaten Kaidou ve tayfası görünen o ki kalın kafalı laftan anlamaz tipler. O yüzden ikna olasılığı da zor sanki. Güçleri de zaten su götürmez bir gerçek öyle şipşak dayak yiyecek halleri de yok. Harbiden abi Shanks naptı yav :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık