Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Sohbet - Tartışma

Unknown

Çizmesi eğlenceli derken.
Ayaklara giyilen çizmemi yoksa fiil olan çizmek mi anlamadım :)
Tahmini olarak Google Translate den "Funny Boots" kelimesini, "Eğlenceli çizme" olarak çevirmişler ondan bahsettim. Bu tür google translate hataları bol bol. Ben okumaya devam edicem ama okuduğumun çoğunu türkçe olduğu halde anlamıyorum. Bir de şey problemi var. Her bölüm çevirmen mi değişiyor ne oluyor anlamadım ama karakterlerin güçleri bir bölüm "Benlik" bir bölüm "Quirk" bir bölüm "Yetenek" gibi türlü türlü şeylerle değişip duruyor.

Tahmini olarak Google Translate den "Funny Boots" kelimesini, "Eğlenceli çizme" olarak çevirmişler ondan bahsettim. Bu tür google translate hataları bol bol. Ben okumaya devam edicem ama okuduğumun çoğunu türkçe olduğu halde anlamıyorum. Bir de şey problemi var. Her bölüm çevirmen mi değişiyor ne oluyor anlamadım ama karakterlerin güçleri bir bölüm "Benlik" bir bölüm "Quirk" bir bölüm "Yetenek" gibi türlü türlü şeylerle değişip duruyor.
Şu siyahlı bölüm serilerde en sevmediğim olay. Bir standarta oturtun arkadaş her bölüm farklı diyeceğim de Eğlenceli Çizme den sonra diyemiyorum :D

Ahaha İngilizce takip etsen daha çok anlarsın aslında.

20th Century Boy okumaya başladım. Şu an da yaklaşık bir 10 bölüm falan okudum. Acayip sardı ve gizemlerle doldu gene Bİlly Bat okuyanlar kesin sevecektir.

Bıraktıysa bitti kabul edip okuyayım okuduğum zaman. Bir son gibi bir yarım kalış değil herhalde, tak diye bıraktıysa. Durum buysa daha sonra okurum. Sağ ol.
Aslında ilk okuduğumda bana da bayağı batmıştı çok kötü bitti diye ama bir daha okuyunca @MRTFR nin dediği gibi ilk sezon bitmiş gibi hissettim. Zaten son 10 bölüme gelince direk diyorki 4 ay geçti. Sonraki muhabbetlerden ben yazar içgüdüleriyle bakınca şunu anladım. mangaka bu 4 ayı işleyecekmiş aslında ama direk atlayınca hani 1 bölümde bütün 4 ayda işleyip sonuç olarak geleceği yerleri çizmiş karakterler için. Yani kötü dediğim aslında kötü olduğundan değil acele bitirmesi gerektiği için çoğu şeyi böyle atlayıp oldu bittiye getirmesi. Gene pek çok tatmin edici açıklama var sadece keşke hiç aksiyon sırasında göremediğimiz elemanlarıda görseydik diyorsun ama.

son olarak hashtagimi atayım #VeritasOkumayanBanlansın!

Şu bla bla hero'yu bilmiyorumda, Black Clover'a başlamayı düşüyorum, çizimler gerçekten çok iyi, shounen oluşu ve aradığım tarz bi seri (gibi geliyo).. Ama o 3lü gibi bi 3lü bi daha gelmez.
Black Clover ı sevdim ben. Çizimleri güzel erkekleri farklı çiziyor ama kızlar nedense hep birbirine benziyor aynı one piecedeki gibi. Karakter çeşitliliği fazla. Bi bleach kadar olmasa da Canon cizimleri de gayet başarılı. Tavsiye ederim başlamalısın ama bana sorarsan hemen başlama biraz biriksin daha çok zevk alırsın. Ben bastan beri okuyorum ve cok kopuk oluyor zevk vermiyor.

Keyif almak için okuyunca olmuyor pek o ya. İlla ki bilmediğim kelimeler çıkıyor. Ne olduğuna bak falan derken bölünüyor bölüm.
Zevk alamıyorsan kötü tabi. Ben bazen bi bölümü yarım bırakıp bi kaç saat sonra devam falan ediyorum :D anlamadığım yeri bi kaç kez okuyorum, bazen sözlüğe bakıyorum.

Neyse bi kaç bölüme aksiyon başlar artık :D

Aslında ilk okuduğumda bana da bayağı batmıştı çok kötü bitti diye ama bir daha okuyunca @MRTFR nin dediği gibi ilk sezon bitmiş gibi hissettim. Zaten son 10 bölüme gelince direk diyorki 4 ay geçti. Sonraki muhabbetlerden ben yazar içgüdüleriyle bakınca şunu anladım. mangaka bu 4 ayı işleyecekmiş aslında ama direk atlayınca hani 1 bölümde bütün 4 ayda işleyip sonuç olarak geleceği yerleri çizmiş karakterler için. Yani kötü dediğim aslında kötü olduğundan değil acele bitirmesi gerektiği için çoğu şeyi böyle atlayıp oldu bittiye getirmesi. Gene pek çok tatmin edici açıklama var sadece keşke hiç aksiyon sırasında göremediğimiz elemanlarıda görseydik diyorsun ama.

son olarak hashtagimi atayım #VeritasOkumayanBanlansın!
Breaker ara verdiği vakit indirmiştim bunu. Taa o zamandan beri okuyacağım ama o başlama şevkini bulamadım yarım kaldığı için. Geçen Breaker'ın başlamayacağı ortaya çıkınca okuyayım diye aklıma geldi yeniden. Bir şekil bağlandı diyorsan başlayayım o halde. Ban yemek istemiyorum:p Sağ ol açıklama için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık