Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Satışları

İşler kesat bu ara. Piyasa durgun.
Piyasa bayadır durgun.Jump'ın en çok satan on serisinden dördü çoktan bitti.Geriye kalanlar arasında ciddi satış potansiyeli olan MHA One Piece ve JJK hariç başka seri yok.HxH geri dönüyor ama ben Togashi'yi tanıyorsam bu herif bir cilt çıkartıp sonrasında kırık yıl parasını yer bu yüzden pek umudum yok.

Hunter x Hunter düzenli yayınladığı dönemde 3 yıl kadar süre One Piece ile ilk 2 sırada kalmış. Sekteye uğramayıp da şimdiye 900'lü bölümleri görmüş olsaydı büyük ihtimalle 300 milyonu geçerdi.
Orası öyle. Hunter x Hunter shounenlerin kanser yönlerinin arındırılmış versiyonu gibi.

Battle shounenler varsa yoksa dövüşten ibaret. Karakterler A noktasından B noktasına giderler ve dövüşürler. Ben One Piece'i biraz da böyle olmadığı için seviyorum. Ama onda da kurgu kendini tekrar ediyor ve dövüşler de cidden çok kötü.

Ama HxH'de kurgu kendini tekrar etmiyor + dövüşler çok iyi.

HxH cidden devam etse ve kalitesini bozmasa One Piece falan kalmazdı bence.

Orası öyle. Hunter x Hunter shounenlerin kanser yönlerinin arındırılmış versiyonu gibi.

Battle shounenler varsa yoksa dövüşten ibaret. Karakterler A noktasından B noktasına giderler ve dövüşürler. Ben One Piece'i biraz da böyle olmadığı için seviyorum. Ama onda da kurgu kendini tekrar ediyor ve dövüşler de cidden çok kötü.

Her ne kadar gönlüm One Piece'den yana olsa da, Kara Kıta'nın potansiyelini düşününce, 390'dan 900lere kadar olabilecekleri düşününce hak veriyorum.

Ben önemli serilerin ciltleri çıktıysa burdayım ve paylaşıyor oluyorum onun dışında zZzZz. Ağustos'ta yine Jujutsu ve OP cildi çıkıyor o ay görüşürüz diyelim.

Assasination Classroom'un yazarının seriden umutluyum ben.Fena gitmiyor ama çokta büyük bir patlama yapacağını sanmam.
eski serisi daha çok kitleye yönelik olduğu için iyi iş çıkardı. neuro'lu bir serisi vardı o da güzeldi o tarza daha yakın gibi şuanki serisi.

witch watch da güzel bir seri. sket dance ve astra'nın mangakasının yazdığı bir seri. gintama'nın mangakasının eski asistanı. baya parodi shonenlik bir seri ama güzel gayet. roboco ya mesela katlanamıyorum, beni deli ediyor iğrenç bir seri bence. bir de animesi yapacaklar skjsk

Togaşi ayda 2 bölüm olmak üzere 900 ve daha üstü bölüm yazsaydı HxH maksimum OP seviyesinde olurdu.O kadar uzun süre devam edip de aynı kaliteyi korumak mümkün değil.Ki Togaşi öyle bir yazma sürecini devam ettirmek için gereken iradeye sahip değil.

Togaşi ayda 2 bölüm olmak üzere 900 ve daha üstü bölüm yazsaydı HxH maksimum OP seviyesinde olurdu.O kadar uzun süre devam edip de aynı kaliteyi korumak mümkün değil.Ki Togaşi öyle bir yazma sürecini devam ettirmek için gereken iradeye sahip değil.
Dostum buradaki insanlarun çoğu One Piece'i yıllarca takip ediyorlar. Dolayısıyşa kimsenin 16 yaşındaki hali ile 26 yaşındaki halinin bir olmasını bekleyemezsin. Yani herkes One Piece değişti diyor ama değişen kendileri.

Ben seriye 2013'de başladım 2015 gibi bıraktım. Çok uzun bir ara verdikten sonra geçen sene çoğunu da unytmuş vaziyette baştan okudum. One Piece'de öyle iddia edildiği gibi çpk bariz bir kalite düşüşü yok. Elbette kıyaslama yaparsak bazı şeyler söyleyebiliriz. Ama bunlar arada devasa fark bırakan şeyler değil. Kaldı ki ilk yarıya göre daha güzel unsurlar bile var.

Ama hadi düşünceni doğru kabul edelim, sadece ts öncesini kıyaslasak bile HxH gerek konular gerek dövüşler açısından One Piece'e kalite anlamında ağır basar.

Ama gene de dediğin şeyde kabul ettiğim bir mevzu var, HxH bu derece düxenli devam etse ne olurdu cidden bilmiyoruz. Ben o yüzden iki eseri kıyaslamayı çok da anlamlı bulmuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık