Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Satışları

Kimetsu’nun durumu biraz daha farklı, ortada çok büyük bir ticari başarı var, “sadece animasyon iyi” diyen bir grup insan var ve bu stüdyoya saygısızlık etmekten başka bir şey değil ayrıca bazıları buna çok duygusal yaklaşıyor.
Japonya’da Op’yi bilmeyen yoktur büyük ihtimalle, o yüzden çok da bir şey değişmez.
Ülke dışına kendini iyi pazarlasa da satışlar çok yükselmez bence,
Amerika ve Avrupa satışlarında artış olsa da ,Japonya satışlarına çok etkisi olmayabilir.
Animasyon kalitesini bir kenara bırakırsak şu zamana kadar izlediğim bölümlerde seri insanı yormuyor; karakterler iyi ve hikaye de şıkır şıkır akıyor.

Ticari başarı kısmına katılıyorum, adamlar pozisyonu görüp iyi değerlendirdi demek ki. One Piece 1000 küsürlük bir eser olduğu için insanların gözünü korkutabilir, ne kadar popülerleşecek diziden sonra görürüz artık.
KNY'nin finali bence bir shounen serisine kıyasla baya iyi ama burda asıl sıkıntı serinin fazla abartılması.
Abartılan animenin işçilik kalitesiyse ona bir şey demem ama hikaye anlamında öyle çılgın bir seri değil şuana kadar.

Op Yonkou arc da satmayacaksa bir önemi yok bence … Kaç yıldır saklanan gizlenen herkesin beklediği arclardı bunlar… Hal ortada .. Tüm kek adasından başladı saçmalamaya kaldı ki Wano ilerledikçe o arc bile daha iyiymiş diyor insan.. Son bir kaç sene ortada.. En çok merakla beklenen, milletin teoriler ürettiği bu arclarda bu listede ki yeri cidden saçma :(

listedeki çoğu mangayı okuyorum, Attack On Titan gayet normal yeri.. Jujutsunun asıl olayları mangada geçtiği için anime sonrası güzel bir geçiş arc çizmesi onu zirveye taşıdı. Gayette merakla beklenen kafa yorulacak bir manga haline geldi. Tokyo son sayılarla saçmaladı oda animesinden kurtardı. Kimetsu da dediğim gibi anlama zorluğu yaşıyorum. İzle geç animesi benim için.. Mangasına geçip okumadım bile . :(

Yahu mevzu OP değil ki anasını satayım. Evet OP, tarihinin en rezil dönemini yaşıyor ve seri bu arc bitmiş olsa GOT 8.sezon etkisi yaratırdı bünyelerde. Ama buna rağmen vasatlığın kitabını yazmış yeni nesil serilerle OP'u aynı cümle içerisinde kullanmak için azılı bir OP haterı olmak lazım. Ampül dayılarla memleket meselesi konuşmak, OP forumunda OP'a sallama fetişliğini dizginleyemeyen insanlara herhangi bir şey anlatmaya çalışmaktan daha kolay benim gözümde.

Yeteri kadar satamadığı, ilgi görmediği için hızlıca sonu getirilmiş ve adam akıllı bir anime yapmaya dahi tenezzül edilmemiş Toriko'yu ele alalım misal. Bu serinin ana karakterlerinden biri olan Komatsu, tüm anime manga aleminin en itici en leş karakterlerinden biridir. İşte, en büyük hayali Toriko ile gerdeğe girmek olan bu kımıl zararlısının ön planda olduğu herhangi bir Toriko arcı dahi > Çöpetsudur. Bu alemde Bleach itin münasip bir yerine sokuldu animesi yıllarca ötelendi, satsın veya satmasın insanlar FT'ye kusmuk muamelesi yaptı. Dönüp bir bakıyorum şu serilere, yeni nesil diye ilgiye boğulan çöplerin eline dolu dolu verecek seriler hepsi. Tek suçları yanlış zamanda alemlere akmak oldu. Çünkü maalesef biz insanlık olarak inanılmaz boktan bir dönemi yaşıyoruz eğlence sektöründe. Çöpetsu arsızca satıyor, Netflix'in vasat dizileri rekorlar kırıyor, son Spider Man filmine insanlar 10 üzerinden 100 veriyor Witcher sıçmığını ayıla bayıla izleyen binler türeyebiliyor bu dönemde.

Çöpetsunun tek olayı anime aleminde animasyon kalitesi bakımından devrim niteliğinde bir eser ortaya çıkarmış olmasıdır. O da animeyi yapan stüdyonun emeği ve bu konuda övülmek de sapına kadar haklarıdır. Ps2 neslinden Ps3 nesline geçiştekine benzer bir grafiksel devrim yarattılar piyasada. 2007 yılında çıkıp ortalığı kavurmuş Crysis gibi bir iş bu. Bir anime sadece teknik detaylarıyla ele alınacaksa bu işin zirvesi çöpetsudur. Gerisi tıraş tabi.

Yahu mevzu OP değil ki anasını satayım. Evet OP, tarihinin en rezil dönemini yaşıyor ve seri bu arc bitmiş olsa GOT 8.sezon etkisi yaratırdı bünyelerde. Ama buna rağmen vasatlığın kitabını yazmış yeni nesil serilerle OP'u aynı cümle içerisinde kullanmak için azılı bir OP haterı olmak lazım. Ampül dayılarla memleket meselesi konuşmak, OP forumunda OP'a sallama fetişliğini dizginleyemeyen insanlara herhangi bir şey anlatmaya çalışmaktan daha kolay benim gözümde.

Yeteri kadar satamadığı, ilgi görmediği için hızlıca sonu getirilmiş ve adam akıllı bir anime yapmaya dahi tenezzül edilmemiş Toriko'yu ele alalım misal. Bu serinin ana karakterlerinden biri olan Komatsu, tüm anime manga aleminin en itici en leş karakterlerinden biridir. İşte, en büyük hayali Toriko ile gerdeğe girmek olan bu kımıl zararlısının ön planda olduğu herhangi bir Toriko arcı dahi > Çöpetsudur. Bu alemde Bleach itin münasip bir yerine sokuldu animesi yıllarca ötelendi, satsın veya satmasın insanlar FT'ye kusmuk muamelesi yaptı. Dönüp bir bakıyorum şu serilere, yeni nesil diye ilgiye boğulan çöplerin eline dolu dolu verecek seriler hepsi. Tek suçları yanlış zamanda alemlere akmak oldu. Çünkü maalesef biz insanlık olarak inanılmaz boktan bir dönemi yaşıyoruz eğlence sektöründe. Çöpetsu arsızca satıyor, Netflix'in vasat dizileri rekorlar kırıyor, son Spider Man filmine insanlar 10 üzerinden 100 veriyor Witcher sıçmığını ayıla bayıla izleyen binler türeyebiliyor bu dönemde.

Çöpetsunun tek olayı anime aleminde animasyon kalitesi bakımından devrim niteliğinde bir eser ortaya çıkarmış olmasıdır. O da animeyi yapan stüdyonun emeği ve bu konuda övülmek de sapına kadar haklarıdır. Ps2 neslinden Ps3 nesline geçiştekine benzer bir grafiksel devrim yarattılar piyasada. 2007 yılında çıkıp ortalığı kavurmuş Crysis gibi bir iş bu. Bir anime sadece teknik detaylarıyla ele alınacaksa bu işin zirvesi çöpetsudur. Gerisi tıraş tabi.
Haklısın millet için serinin kalitesi önemli değilki Tek olayı fanservice olan Tokyo Revengers İnanılmaz satıyor, Aot Hala fanları tarafından en iyi anime falan zannediliyor, nerde yakışıklı-güzel fanservice, badass karakter var o seriler patlıyor artık tek olay reklam olmuş 2-3 karizma karakter çiz reklamını iyi yap satarsın

One piece konusuda ne kadar odaya sövsekte
Op en leş hali çoğu yeni nesil animeyi cebinden çıkartır.

Sizleri bilmem de ben deli gibi zevk aldım listedeki serileri izleyip okurken.
One Piece şu hali en basit tabirle bunların yanın da çerez kalır en iyi hali de bu seriler kadar iyi arc ancak çıkarmıştır.

Sadece Kny o kadar iyi gelmedi orta seviye ancak olabilecek bir işti ama anime ayrı bir seviyedeydi onunda.

Birde kitle olarak büyük kitlelere sahipler ama bunlar forum üzerinden olmuyor artık daha farklı şekiller de bu seriler konuşulup tartışılıyor.

Eski jenerasyon mangalarda One Piece satışları domine ederken kalite=satıştı. Herkes aynı lafları ediyordu karşılaştırmalarda özellikle. Nedense One Piece eski dominasyonunu kaybedince, yeni nesil seriler satışları One Piece'i geçince yeni nesil gömme ve satış kalite göstergesi değil, işte bunlar hep anime şenlikleri başladı. En başından beri satış sayısının kaliteye tamamen eşit olmadığını söyleyenlere kimsenin lafı olmaz herhalde ama bu kesim çok düşük yüzdelikteki bir kesim. Uzun süredir satış argümanını çok keskin bir şekilde kullanan kesime karşı KnY manga satışları nasıl oldu be denmesi veya 20 senelik One Piece'in ürettiği toplam gelir 12.7 milyar dolarken 5 senelik KnY'nin ürettiği gelirin 9.31 milyar dolar olduğuna(link) dikkat çekilmesi bana çok doğal geliyor.
Şu kısım dikkatimi çekti. Bu nasıl mümkün oluyor? OP 500 milyondan fazla satmış bir Manga değil mi? KnY manga satışları yarışı kadar yoktur herhalde.

Datte’cim e sevmişsin animeyi işte, böyle kasmaya ne gerek var daha, eğlenin geçin ne bu ağır eleştiri bombardımanı. Kimseye eleştirmesin demiyorum ben ama bu biraz kasıntılığa giriyor gibi.

Datte’cim e sevmişsin animeyi işte, böyle kasmaya ne gerek var daha, eğlenin geçin ne bu ağır eleştiri bombardımanı. Kimseye eleştirmesin demiyorum ben ama bu biraz kasıntılığa giriyor gibi.
Sürekli, özellikle beğenen insanların da olduğu ortamda bu şekilde eleştirmek bir nevi saygısızlık olur zaten farkındayım ama uzun zamandır denk gelmiyordum, yazmıyordum ben bu konuya. Ondan yazdım işte ara ara yaparım bunu.

Bu arada AOT'u da yeni nesil serilerle aynı kefeye koymamak lazım herhangi bir eleştirimin muhatabı AOT değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık