Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Maladaptive Daydreaming

Günlük kaç saatinizi harcıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    48
Müzik dinlediğimde veya otobüs yolculuklarında çokça yapıyorum. Terimi de varmış demek ki

Şimdi asıl soru şu;
Hayatını herhangi bir şekilde etkilemiyorsa, ileri geri sallanmak gibi değil de sadece içinde hareket etme isteği (yürümek, koşmak gibi) uyandırıyorsa ve bu hayaller çeşit çeşitse.... Aynı şey mi oluyor yoksa maladaptive kabul edilmek için illa bu şartları karşılamak gerekiyor mu?
Ne diyon Roci sen? Ne hayalleri kuruyon? :(

Şimdi mesele şöyle
Müzik dinlerken veya yolculukta hayal kurmak bununla alakalı değil. Bunlar herkesin yaşadığı şeyler.

Buradaki durumda müziğin olmasına veya yolculukta olmanıza gerek yok. Derste, işte veya başka ortamlarda hayallere dalıp gitme. Birkaç saat zihnen kaybolmak.

Mesela kendimden örnek verirsem. Ders çalışmak için masaya oturduysam 4-5 saat kafamda tartışma hayalleri veya başka hayaller kuruyorum. Saatin geçtiğini farkediyorum fakat kendime engel olamıyorum.

Şimdi mesele şöyle
Müzik dinlerken veya yolculukta hayal kurmak bununla alakalı değil. Bunlar herkesin yaşadığı şeyler.

Buradaki durumda müziğin olmasına veya yolculukta olmanıza gerek yok. Derste, işte veya başka ortamlarda hayallere dalıp gitme. Birkaç saat zihnen kaybolmak.

Mesela kendimden örnek verirsem. Ders çalışmak için masaya oturduysam 4-5 saat kafamda tartışma hayalleri veya başka hayaller kuruyorum. Saatin geçtiğini farkediyorum fakat kendime engel olamıyorum.
Cidden mi? Akademik hayatını çok olumsuz etkiliyordur o zaman bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık