Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Maladaptive Daydreaming

Günlük kaç saatinizi harcıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    48

Benim de muzdarip olduğum bir konudur. Kısaca bahsetmek gerekirse Maladaptive Daydreaming, insanı hayattan uzaklaştırıp sürekli hayal kurmaya neden olan bir psikiyatrik durumdur. Günlük işler aksatılır ve kişi kendi gerçekliğinde yaşamayı tercih eder. Benim merak ettiğim forumda kaç kişide ve günlük ne kadar zamanlarını buna harcadığınız?

Bu arada böyle bir terim olduğunu yeni öğrendim.

Fantastik kitap okumaktandır ki kendi kurduğum bir fantastik evren düşünüyorum. Tabii bunu sürekli yapmıyorum. Daha çok okuduğum kitaplarda şu şöyle olsa, bu böyle olsa diye ve kendimce hayaller kurarım.

Ama buna ne kadar zaman harcadığımdan emin değilim.

Son düzenleme:
Müzik dinleyince hayatla bağım kesiliyor kafamda ki evrende yaşıyorum. Bilmiyorum ama müzik çalınca otomatikmen kafamda bir evren oluşuyor ve nedensizce yarattığım evrenden çıkmak istemiyorum. Bu aralar dolu olduğum için o evreni yaratamıyorum ama işim olmadığı zaman kendiliğinden oluşuyor.

Merak ettim araştırayım bu kavrami.

Fantastik kitap okumaktandır ki kendi kurduğum bir fantastik evren düşünüyorum. Tabii bunu sürekli yapmıyorum. Daha çok okuduğum kitaplarda şu şöyle olsa, bu böyle olsa diye ve kendimce hayaller kurarım.

Ama buna ne kadar zaman harcadığımdan emin değilim.
Ben de animelerde de oluyor. Bazen romanlarda da. Mesela One Piece'te kendimi en güçlü kötü gösterip ana karakterle savaşıyorum.:ehe: Bleach,Naruto Sun Ken Rock(manga) gibi seylerde de oldu. :D

Şimdi asıl soru şu;
Hayatını herhangi bir şekilde etkilemiyorsa, ileri geri sallanmak gibi değil de sadece içinde hareket etme isteği (yürümek, koşmak gibi) uyandırıyorsa ve bu hayaller çeşit çeşitse.... Aynı şey mi oluyor yoksa maladaptive kabul edilmek için illa bu şartları karşılamak gerekiyor mu?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık