Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Magellan'ın Güç Seviyesi

Magellan Hücresinden kaçmayı başarmış hangi seviye adamları zaptedebilir ?

• Impel Down sınırları içerisinde One Piece evreninde bulunan herkes

Kullanılan: 29 29.3%
  • Impel Down sınırları içerisinde Elit Komutan ligindeki adamlar

Kullanılan: 62 62.6%
  • Komutan altı adamlar

Kullanılan: 8 8.1%

• Kullanılan toplam oy
    99
Entei de alanı geniş bir saldırıydı ama karşı koyabildi. Yami Yami logia sonuçta, kısıtlı bir alan kontrolü sağladığı sanmıyorum.
Tamam orda yine belirli bir süre yükleme yaptı ikisi de. Magellan karşısında belirse Teach hazırlıklı olsa bile o kadar geniş bir saldırı oluşturamaz bence kısa sürede.

1-Kral hakisine sahip.
2-Marineford'dan daha büyük bir adayı parçalayan atağı tanklıyor.
3-Wb'nin kaçınmasını sağlayacak kadar büyük bir atak çıkarıyor.
4-Yüksek seviye gözlem hakisi gösteriyor. (İleri seviye bile olabilir.)
5-Sanılanın aksine Thatch'ın bir iki tavsiyesiyle silahlanma hakisini çözüyor.(Karasakal dövüşünden 2 yıl önce.)
6-Daha hakiyi düzgün bilmezken 5 gün Jinbe ile savaşıyor.
7-Drake'i uçurup yoluna devam eden base Yamato ile berabere gibiler.
8-Kuzan'a az da olsa karşı koyabiliyor.
9-Meyvesi üstünde üst düzey kontrole sahip. Uyanış teorileri bile var. (Drum adası Ace oradayken normal ikliminin aksine sıcaklaşıyor aynı Croco'nun çevreyi kurutuşu gibi.)

Ayrıca Teach bütün bir kasabayı çekiyordu sanırım, Magellan'ı da savunabilir.
+ 17 yaşındayken Jinbei yi yenebilecek güçtedir

Kral hakisinin farkında değil.
Hangi atak anlamadım? Akainu'nunkini diyorsan bildiğin yardı geçti Ace'i.
Nerden kaçınıyor Wb Ace'den dümdüz şamarlıyordu bildiğin Ace'i hep.
Silahlanma hakisini çözmesi de çok bir artı değil zaten meyve odaklı dövüşüyordu ayrıca normal başlangıç seviyesi hakinin pek bir önemi yok. Jinbe ile dövüştüğünde seride haki diye bir şey yoktu ki zaten Jinbe de düz hakisiz dövüşmüştür. Yamato ile berabere gibi olduğunu çıkarmak saçma ordan Yamato'dan ne kral haki gördük meyvesini kullandı. İstese en fazla orta zorlukta döverdi(ulan Yamato'da övdük ya)
Kuzan olayı da meyvesiyle alakalı tamamen. Meyvesi üzerinde üst düzey kontrole sahip burda haklısın.
Farkında diye biliyorum. Noveli okumalısın. 100. saldırışında ise atlatıyor Ace'i.
https://onepiecechapters.com/chapters/276/ace-novel-manga-adaptation-chapter-4?2022-01-02
Ayrıca 3 tip haki de var savaştıklarında. Jinbe sınırına ulaştığı halde hakisi kullanmadıysa kendi sorunu. Zaten X-Drake'i fırlatırken de meyve ve kral hakisi kullanmadı Yamato. Wb 99 ve 100. seferlerde meyve gücüyle alevleri etkisizleştirmek zorunda kalıyor. 100. seferde Ace bisentosunu uçuruyor hatta.

Farkında diye biliyorum. Noveli okumalısın. 100. saldırışında ise atlatıyor Ace'i.
https://onepiecechapters.com/chapters/276/ace-novel-manga-adaptation-chapter-4?2022-01-02
Ayrıca 3 tip haki de var savaştıklarında. Jinbe sınırına ulaştığı halde hakisi kullanmadıysa kendi sorunu. Zaten X-Drake'i fırlatırken de meyve ve kral hakisi kullanmadı Yamato. Wb 99 ve 100. seferlerde meyve gücüyle alevleri etkisizleştirmek zorunda kalıyor. 100. seferde Ace bisentosunu uçuruyor hatta.
Noveli okumadım. Seriye bağlı bir hikaye mi?
Jinbe dövüşünde seride haki yoktu direk. Ondan ötürü diyorum karakterin kendinin kullanıp kullanmaması değil.
Eee bı zahmet Drake'den güçlü olsun Ace :D

Noveli okumadım. Seriye bağlı bir hikaye mi?
Jinbe dövüşünde seride haki yoktu direk. Ondan ötürü diyorum karakterin kendinin kullanıp kullanmaması değil.
Eee bı zahmet Drake'den güçlü olsun Ace :D
Evet noveller canon. Bu da novel uyarlaması. Demek istediğim en güçlü uçan altılı olabilecek X-Drake'i direkt ezer. Yani 1. 2. komutan olabilir demek istiyorum. Haki ise bugünkü gibi olsa yine farklı şeyler olabilirdi ama sonuç değişmezdi diye düşünüyorum hikaye için.

Evet noveller canon. Bu da novel uyarlaması. Demek istediğim en güçlü uçan altılı olabilecek X-Drake'i direkt ezer. Yani 1. 2. komutan olabilir demek istiyorum. Haki ise bugünkü gibi olsa yine farklı şeyler olabilirdi ama sonuç değişmezdi diye düşünüyorum hikaye için.
Hmm tamam o zaman yc2 vardır Ace yc2-yc3 arası diyordum ama her türlü yc2 vardır.

Hayır Teachle 1v1 attı gibi mesaj yazmışlarda. Tüm Hapishane üzerinden geçti diyorum yani bir sürü adam ezmiştir, Magellanı
Ne zaman yenildiğini bilmiyoruz, Shiryu onları kurtardıktan sonra Level 6 mahkumlarını bile daha çıkarmadan Magellan'ı halletmiş olabilirler ondan sonra Level 6'ya inip mahkumları çıkarmış olabilirler orada kafes dövüşü yapıldı o esnada Magellan' ın bunu bilmeme ve müdahale etmeme şansı çok düşük. Ayrıca Level6 mahkumları zaten kafes dövüşü yaptığından kazananlar bile yorgun olmalı, dövüşü kaybedenler ya bayılmış ya da ölmüştür sonradan kaçanlar zaten yenilmiş olan Magellan'ı geçip kaçmıştır. Diğer katlardaki mahkumların kaçtığına dair bir bilgi verilmedi serbest kalanlar zaten Luffy'nin grubu ile gitti, sadece Level 6 da kafes dövüşünü kazananlar Karasakal'a katıldı diğer kaçanlar yenilen ve sonradan bilincini kazananlar onların gidip Magellan'ı yenecek hali olması neredeyse imkansız Karasakal' ın tayfasına katılacak kadar bile güçlü değillerdi bunların Magellan'ı yenmesini beklememek lazım.

Şöyle bir örnek vereyim Galdino bile mum ile Level 2 de ki zehir barikatını aşamadı, Karasakal karanlık kullanarak o zehir barikatı aştı ve bu sayede Buggy'nin grubu Level 1 e çıkabildi, Karasakal' ın yeteneği ile Magellan'ı yenmiş olmaları lazım Jinbe ve Crocodile bile kaçarken sadece Galdino'nun mumu zehiri durdurabildi yani o tarz bir yetenek olmadan Magellan'a karşı diğer mahkumların şansı yok denecek kadar az.

Son düzenleme:
Aslında time skipten önce şeytan meyveleri önemli bir güçtü, farklı şeytan meyveleri güç dengelerini etkileyebiliyordu fakat time skipten sonra herhangi bir şeytan meyvesinin bir etkisi kaldığını düşünmüyorum. Haki o kadar ön plana çıktı ve çoğaldı ki meyvelerin bir önemi kalmadı. One piece'de gördüğüm en büyük sıkıntı bu güç dengelerinin ayarlanamamış olması. Eskiden şeytan meyveleri üzerinden dönen savaşlar şimdi sadece hakiye bakıyor. Yonkou tayfasındaki adamlara bakıyoruz ne King ne de Queen'in meyvesi ön plana çıkmadı. Time skipten önce Haoshoku Haki gördüğümüz zaman vaayy diyorduk şimdi 3 kişiden birinde çıkmaya başladı. Biraz anlamını yitirdi açıkçası devil fruit olayı.

Evet sayın seyirciler bu forumda bir ilk olarak zaten Yonkou 2. komutanı olan Ace’in, gerçekten de o seviyede olabileceği kabul edildi. Tarihe not.

Benim merak ettiğim olay magellan zehiri kullanamadan önce karasakal karanlığı kullansaydı zehirsiz magellan ne halt yerdi ,meyvesiyle herkesi yeniyor mesela ace meyve ile savaşşa ne yapalir ateş vs zehir meyvesiz b magellan neki

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık