Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Magellan vs. Charlotte Katakuri

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    231
Hakiyle kaplanmış kılıca magma zarar veremiyor, zehirin hakiyle kaplanmış birine zarar vereceğini düşünmek gerçekten biraz çelişkili.
Shanks'ın kılıcını diyorsan o kılıç hakisiz de magmaya dayanıklı. Kartlarda yazıyordu bu özelliği. Ama evet yeterli haki de savunur.

Yok öyle demiyoruz da çöp muamelesi çekenler vardı ondan konuşuyorduk uzun uzun aslında bir ara Magellanın seviyesine dönmüştü iş. Ama şöyle 2yıl önce gözükmüş bir karakterle.. sonrakını madde madde özellikle üzerinden karşılaştırmak kocaman bir hata.

Hadi aynısını 2. Tümen Komutanı olan Ace'i yenen Teach'e yapalım

Bir tarafta Pasifista'yı tayfasıyla ancak alan adamdan yediği tek yumrukla komaya girip, yerde kıvranan ve ağzını yüzü kanayan Teach'in dayanıklılığı..

Bir tarafta bir sürü Gear 4 Snake Man, Bounde man darbesi yemiş Katakuri dayanıklılığı

E bu farka göre Katakurinin 20 tane Yami Teach alması lazım.. Bunun meyvesiz haline façayı çizdiren Shanks ve Ace çöp oğlu çöp Pekoms, Tamago bile etmeyecek bir karakter.
Hata falan değil. Karakterlerin çapını algılayabilecek insansan bunun iki yıl öncesi sonrası yok mangakanın neyi ekleyip ekleyemeyeceğini az çok kestirirsin. Örnek verelim dedikten sonra dahi o örneği verememene de ayrıca bittim dostum. Onu şöyle yapacaksın bak,

Wb'nin bisentosuyla yarıldıktan sonra beynine şok dalgası yemesine rağmen ayağa kalkıp güle oynaya dövüşebilen BB'nin dayanıklılığı > Kata'nın dayanıklılığı demen lazım. Ha tabi her şey dayanıklılık değil sadece karanlık meyvesi + fiziksel kuvvetine güvenen 2y önceki Teach Kata'dan şamarı yerdi. Bunun meyvesiz halinden çizik yiyen Shanks'ın da hayatının hangi döneminde olduğu ve o dönem ne kadar güçlü olduğu da belirsiz. Ace ise herhangi bir ekstra bilgi verilmesine gerek yok havada, karada hatta suda dahi Pekoms'u, Tamago'yu parçalar. Mangaka benim bunu gönül rahatlığıyla söyleyebileceğim kadar işledi bu üç karakteri de. Gerisi boş tatava.

Katakuri bir çok özelliğiyle ön plana çıkan seride sürekli göremeyeceğimiz kadar özel olan bir karakter. Tek bir şeyden ibaret değil tek bir konuda üst düzey değil. Magellan ise sadece zehriyle ön plana çıkan bir karakter. Magellan'a ne ekleyeceksin de bu saatten sonra Kata seviyesine çıkacak? Bunun ayrımını okuyucu olarak yapabiliriz. Bunlar için uzun uzun tartışmaya gerek yok. Magellan da çöp değil. Ölümcül bir yeteneği var denk geldiği zaman sakat iş.

Koca İmpel Down'ın müdürü. O kadar azılı suçluya bakan Magellan iki üç darbede yenilir mi ? Çok yakın bir dövüş olur. Katakuri kazansa bile iflahı ..ilir.

2. ya da 3. komutan seviyesinde ki herhangi bir kişi, bir sağ kolu yenemez. Hatta çok zorlayamaz da ama Magellan'ın meyvesi sakat. Dar alanda kendisiyle birlikte götürebilir belki.

Mr3'ün mumu dayandıysa Kata'nın mochisi de dayanır bence. Zehrin tuhaf bir şekilde ph'ı 7 falan sanırım. Meyvesinin nörf durumu bu. Kaybetme nedeni bu olur Magella'nın.

Öyle bir kural yok ilk gözüken yonkolar wb ile shanksti en güçsüzleri onlar mı şimdi. İlk gözüken shichibukai mihawkti en güçsüz o mu :(
İlk gözükenden kastım yc1 seviyesindeki gücü bize göstermek istemesiydi. İlk görülenler kural olarak zayıf olacaklar demedim ki öyle desem crocodile ve buggy'de ilk gözükenler arasında en azından gözükme ve savaşma anlamında onları ileri sürerdim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık