Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Kaido'yu Teke Tek Dövüşte Yenmesi Mantıklı mı?

Luffy'nin Kaido'yu teke tekte alması mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    161
Bi x kişisi adam öldürsün , ama bak bu y kişisi de adam öldürdü diyip kendisini suçsuz hükümlenmesini istesin.
Yok öyle şey , yorumlara bakıyorum millet yanlisi yanlisla örtmüş. O kadar yanlış bir bakış açısı ki.
Her sayfada garanti "Bunu bunu mantikli bulanlar bunu mantiksiz buluyormus." yorumu goruyorum. İkisi de mantıksız be abicim.
Yanlız Kaido'nun ilk tanıtıldığı andan itibaren bir ara Luffy'le 1v1 kalacağı barizdi ya.

--->Sanji ; Daifuku'nun normal boyutundan , sırf masa sahnesi yüzünden ayar yer
+Sanji ayar yedi oooooo
--->Gemide adeta gemi boyutundaki Daifuku'ya karşı başarılı bir mücadele verir.
+....
O da saçma bu da saçma demek zor değil.
Zoro olayının düşünüldüğü kadar saçma olmama sebebi şu an karakterin ayağa kalkma mecali olmaması. Yani işler şu an olması gerektiği gibi oldu Zoro için..Aynısını Luffy için söyleyemeyeceğim maalesef.
Orası öyle. Ama gene de @Tiksav Lee 'nim yaptığo eleştiride haklılık payo var. Doğrusu senin bu konuda karşı saflarda yer almanı görmek de bu yüzden şaşırttı.

Forumda tekrardan aktifleştiğim zamanlarda gördüğümden beri Quenn vs Sanji savunuyorsun. Ama Quenn dediğin adamın ödülü 1.300 milyar. Bir kaptan olan ve dünya hükümetini defalarca kez gözüne batmış Luffy'nin ödülü 1.500 milyar. Yani Quenn WCI sonundaki Luffy'e yakın güçte olan ve zaten de 2. Komutan olan bir karakter. Öte yandan Sanji'nin eşleştiği rakiplerle Luffy'nin eşleştikleri arasında her zaman ciddi seviye farkı oldu. Bon clay nerede Croco nerede, Lucci nerede Jyabura nerede. Yani Luffy'nin tek başına Kaido almadığı durumda Sanji'nin Quenn alması demek bu dengenin sürdüğünü varsayarsak eğer bir arcta kendi seviyesine göre aşırı derecede fazla güçlenmesi demek. Neredeyse Luffy'nin şuan olduğu kadar.

Ha bu denklem sadece yonkou ile astı arasımdaki farkın diğer arclardaki düşman ve astı arasındaki farktan daha fazla olduğu iddiasıyla bozulabilir. Ama bu o kadar da kesin bir şey değil. Tartışmalı bir konu. Oda bize rakamlarla bir şema vermediği sürece öyle kalmaya devam edecek. Ama klasik güç dengesinin sürdüğünü düşünürsek Luffy'nin Kaido alması Sanji'nin Quenn almasıyla aynı oranda saçma ya da aynı oranda mantıklı.

Üye silindi 5781

Yanlız Kaido'nun ilk tanıtıldığı andan itibaren bir ara Luffy'le 1v1 kalacağı barizdi ya.
1v1 kalmasına laf atmıyorum. 1010'da gördüğümüz şeylerin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Zoro hayatını adeta bir vuruşa adadı , ölümüne bir saldırı yaptı bunu kendisi diyor zaten. Bırakın da o çapta birisi kalıcı bir yara bıraksın.
Kaldı ki Zoro şu an yerde kalkamayacak vaziyette tam da olması gerektiği gibi , öte yandan Luffy'ye bakıyorum 3 günde yonkou seviyesine ulaşmış , yediği saldırının birkaç katını yiyor ki bu saldırı zamanında kendisini bayıltan bir saldırı ; tak diye kalkıyor adam. Zaten Eiichiro Oda da Kaidoyu nasıl indirteceğim gibi bir cümle sarfetmiş. Çok da mantık aramamak lazım bence bu laftan sonra. Çünkü Oda bile nasıl yapacağını bilmiyor ki saçmalıyor 1010'da olduğu gibi
Orası öyle. Ama gene de @Tiksav Lee 'nim yaptığo eleştiride haklılık payo var. Doğrusu senin bu konuda karşı saflarda yer almanı görmek de bu yüzden şaşırttı.

Forumda tekrardan aktifleştiğim zamanlarda gördüğümden beri Quenn vs Sanji savunuyorsun. Ama Quenn dediğin adamın ödülü 1.300 milyar. Bir kaptan olan ve dünya hükümetini defalarca kez gözüne batmış Luffy'nin ödülü 1.500 milyar. Yani Quenn WCI sonundaki Luffy'e yakın güçte olan ve zaten de 2. Komutan olan bir karakter. Öte yandan Sanji'nin eşleştiği rakiplerle Luffy'nin eşleştikleri arasında her zaman ciddi seviye farkı oldu. Bon clay nerede Croco nerede, Lucci nerede Jyabura nerede. Yani Luffy'nin tek başına Kaido almadığı durumda Sanji'nin Quenn alması demek bu dengenin sürdüğünü varsayarsak eğer bir arcta kendi seviyesine göre aşırı derecede fazla güçlenmesi demek. Neredeyse Luffy'nin şuan olduğu kadar.

Ha bu denklem sadece yonkou ile astı arasımdaki farkın diğer arclardaki düşman ve astı arasındaki farktan daha fazla olduğu iddiasıyla bozulabilir. Ama bu o kadar da kesin bir şey değil. Tartışmalı bir konu. Oda bize rakamlarla bir şema vermediği sürece öyle kalmaya devam edecek. Ama klasik güç dengesinin sürdüğünü düşünürsek Luffy'nin Kaido alması Sanji'nin Quenn almasıyla aynı oranda saçma ya da aynı oranda mantıklı.
Ben o karşılaşmada Sanji'nin delik deşik olmasını bekliyorum yalnız. Şimdiki Luffy gibi bir anda güle oynaya kalkıp "Kanabona kral haki ekledin demi çakaalll" gibi saçma sapan bir şekilde dövüşmeye başlarsa onu da saçma bulurum. Ayrıyetten o tahminimi bir başka dövüş olan Katakuri vs Luffy'ye dayandırarak yaptım. Aynı şekilde Sanji zorlanırsa hiçbir sıkıntı yok demektir

Bu bölümden sonra Zoro oylamada rekor kırıyor ama bir kişi bile çıkıp demiyor olum taş çatlasa kılıçları ile birlikte 2,5metre alan kaplayan adam nasıl 25-30 metlerik saldırıyı engelliyor serinin mantığı hiçbir zaman olmadı ve olmayacak bu yüzden çizilen herşeyi kabullenip geçin.

Üye silindi 5781

Bu bölümden sonra Zoro oylamada rekor kırıyor ama bir kişi bile çıkıp demiyor olum taş çatlasa kılıçları ile birlikte 2,5metre alan kaplayan adam nasıl 25-30 metlerik saldırıyı engelliyor serinin mantığı hiçbir zaman olmadı ve olmayacak bu yüzden çizilen herşeyi kabullenip geçin.
Sözüm sana özel değil , hazır bu paneli atmışken söylemek istiyorum o yüzden üstüne alınma lütfen.
Bu saldırıyı tamamiyle mi engelledi?
Bu bölüm çıktığında "Sadece 1 saniyeliğine engelledi abartmayın ehehe , Law olmasa ölürdü." demiyor muydunuz?
Şimdi işinize geldiği gibi kullanmayın lütfen bu sahneyi rica ediyorum.
Zoroyu küçümserken bu tür "mantıksız şeyleri savunma" konularında Zoro'yu büyütürseniz olmaz ki.
Ya küçümseyin ya da Zoro'yu büyütün bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık