Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Hayali (Korsanlığın Sonu)

Çok beklenmedik bir şey olacağını düşünüyorum.

Luffy'nin düşünce tarzı farklı.

Luffy herkesi korsan yapıcam der. Luffy'nin bununla kastı farklı olur. Ama şu ana kadar yapılan tahminlerde hiçbiri aklıma yatmadı tam olarak.

tek ulus, tüm adalar birleşecek, kimse yalnız olmayacak gibi türevleri çıkarsa şaşırmam.

ya da tüm dünyanın kralı olmak gibi çocuksu bir hayaldir.

Korsanlığı bitirecekse neden denizci olmak yolundan ilerlemedi?

Şimdi korsanlığı bitirmek isteyen birisinin korsan olması için 1000 ayrı sebep saymak mümkün. Ama bu sebeplerin ayırdına 7 yaşındaki bir çocuğun varması bana pek de mümkün gözükmemekte. Hele de o çocuk Luffy ise.
Denizciler Luffy'e çok ters. Emir komuta zinciri var ve hepsi dünya hükümetine bağlı.

Bence 7 yaşındaki çocuk herhangi bir şeyi düşünebilir. Bu 7 yaşındaki çocuğun istediği şeyle 50 yaşındaki korsanlar kralının istediği şey aynı.

Saçma dediğim kısım buydu zaten. Defalarca kez ölümün eşiğine gel, WB ile savaş, One Piece'i bul. Raftele git. D'lerin anlamını öğren. Ama 7 yaşındaki çocuk seninle aynı hayali kurabilsin.

Luffy bu tarz hayaller kuracak bir karakter değil. Muhtemelen 5 yaşındaki bir çocuğun kurabileceği tarzda bir hayali vardır.

Hemen bu konunun açılması iyi oldu. Bölüm yorumlarındaki itişmelerden araya kaynamıştı mesele.

Bu arada korsanlığı bitirmek olacağını sanmıyorum. Bu çok da gülünüp deli muamelesi yapılacak bir fikir değil. Bu fikir üzerine kurulmuş devasa bir kurum var Denizciler diye.
Olay zaten Roger la Luffy'nin bunu söylemesi. O yüzden onları tanıyan herkes şaşırıyor, deli muamelesi yapıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık