Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Garp'ı Kim Olur?

Bak burda Coby nin güçsüzlüğü değilde deneyimsizliği devreye giriyor.

Şuan Luffy denizci olsaydı.Büyük ihtimal oda olamazdı Amiral.Yani direk denizcilere yeni katılmış birini Koramiral bile yapmazlar.

Yeni dünyada güçten çok biraz da tecrübe kalıyor.Ayrıca Denizciler biraz askeri sistem var.(Nasıl işliyor bilmiyorum ama :ehe:) yani ne kadar başarılı büyük görevlerde bulunursan o kadar rütben artar.Göreve yeni başlamış biride pek başarılı olamaz.

Görevler Coby nin hem gücünü hemde Rütbesini artıracaktır Luffy de olduğu gibi.
Issho ve Green Bull nereden geldi Evren :) Askerlik yasası ile bu adamları denizcilere aldılar hemide amiral olarak.

Unknown

Issho ve Green Bull nereden geldi Evren :) Askerlik yasası ile bu adamları denizcilere aldılar hemide amiral olarak.
Bu adamlar Yeni dünyada yaşayan canavarlardır büyük ihtimal ve hayatlarındada askerlik ve buna benzer bir olgu vardır.Coby eğitimini baştan alıyor.Yeni dünyaya yeni giriyor vb ve daha çocuk Luffy de olduğu gibi.Yani herhangi bir olayda karar verme yetisi yok ikisininde.Ama İshho da gördüğün gibi kendi çıkarı nasılsa o şekilde haraket ediyor.

Şuan ikisinin hakkında pek birşey bilmiyoruz ama acemi olmadıkları kesin..

Bu adamlar Yeni dünyada yaşayan canavarlardır büyük ihtimal ve hayatlarındada askerlik ve buna benzer bir olgu vardır.Coby eğitimini baştan alıyor.Yeni dünyaya yeni giriyor vb ve daha çocuk Luffy de olduğu gibi.Yani herhangi bir olayda karar verme yetisi yok ikisininde.Ama İshho da gördüğün gibi kendi çıkarı nasılsa o şekilde haraket ediyor.

Şuan ikisinin hakkında pek birşey bilmiyoruz ama acemi olmadıkları kesin..
Güçlü ve tecrübeliler.Luffy de eğer amiral gücünde olsa ona da verirler amirallik rütbesini.Adamı teğmen yapacak halleri yok.

Unknown

Güçlü ve tecrübeliler.Luffy de eğer amiral gücünde olsa ona da verirler amirallik rütbesini.Adamı teğmen yapacak halleri yok.
Luffy de tecrübe namına en ufak kırıntı yok.Büyük ihtimal Teğmen yada Koramiral :/ Yeni Dünyaya yeni girmiş neyin ne olduğunu bilmeyen birine öyle rütbe vermezler.

Luffy en fazla 7 aydır yolculuk yapıyor.Yani 7 ay denizde bulunan biri ne kadar tecrübeli olabilir sence ? Ve de ne kadar karar verme yetisine sahip olabilir.Dediğim gibi olay sadece güçle kalsa iyi ama birazda diğer olaylarla ilgili rütbe mevzusu.

Alpamis

Visums

Hacı tecrübenin :D tabiri caizse niteliği de önemli KorAmiral dediğin adamların yaşlarından dolayı çok tecrübeli olduklarını varsayıyoruz.Ama NW'ye girer girmez Koramiral olan Smoker örneği var.Sence hangi Koramiral Luffy'nin yaşadığı deneyimlere yaşamıştır ? Adam 2 yıl önce attığı vs attığı kişilerden çoğu bariz Koramiral üstüyken :D Tecrübe diyorsan alasını yapmıştır Luffy.Hangi Koramiral Magellanı :D tecrübe etti söyler misin bana :D Tamam şu an Amiral'de olamaz ama Koramiral olsa bile diğer Koramiraller'den ayrı bir seviyede olduğu inkar edilemezdi.

Coby hiçbir zaman Luffy ile denk olmayacak. Smoker ise gelebileceği maksimum seviyeye geldi sanırım. Luffy'nin bir Garp'ı falan olmayacak. Roger ve Garp , her zaman birbirine yakın seviyelerde ve sürekli dövüşmüş insanlardı. Miyata ile Ippo gibi , Shin ile Sena gibi , Sasugay ile Naruto gibi. Luffy için bu sıfata uygun denizcilerden hiçbir karakter yok malesef.

Unknown

Visums

Hacı tecrübenin :D tabiri caizse niteliği de önemli KorAmiral dediğin adamların yaşlarından dolayı çok tecrübeli olduklarını varsayıyoruz.Ama NW'ye girer girmez Koramiral olan Smoker örneği var.Sence hangi Koramiral Luffy'nin yaşadığı deneyimlere yaşamıştır ? Adam 2 yıl önce attığı vs attığı kişilerden çoğu bariz Koramiral üstüyken :D Tecrübe diyorsan alasını yapmıştır Luffy.Hangi Koramiral Magellanı :D tecrübe etti söyler misin bana :D Tamam şu an Amiral'de olamaz ama Koramiral olsa bile diğer Koramiraller'den ayrı bir seviyede olduğu inkar edilemezdi.
Tecrübeden kastın sadece o mu ? Vs tecrübesi yok diyorum hala eğer olsaydı her vs sinde en az 3 kere yenilmezdi.Saçma saçma işlerle uğraşmaz vs.. Ayrıca şuan yaptığı kaptanlık falan değil bizim eleman sadece dövüşüyor.Diğerleri Luffy nin arkasını topluyor.İstediğin kadar fan ol bu gerçeği değiştirmez :/ Denizcilik Korsanlıktan daha farklı bir durum var isteyen korsan olabilir ama her isteyen denizci olamaz.

Eğer benim ne demek istediğime gelirsek o denizdeki tecrübesi(Ki Luffy de hiç olmayan birşey bu., hayat tecrübesi (Hangi durumda ne yapabileceğini bilmesi gerek yani.) emir verme yetisi (Ki buda Luffy de yok anca sinirden köpürcek o zaman birşey diyemiyorlar Luffy e) gibi bir sürü örnek verilebilir.Bak yine diyorum Amiral olmak sadece güçten ibaret değil Amiral seviyesinde gücü olabilir ama o rütbeye gelmek yinede o kadar kolay değil.

Luffy de tecrübe namına en ufak kırıntı yok.Büyük ihtimal Teğmen yada Koramiral :/ Yeni Dünyaya yeni girmiş neyin ne olduğunu bilmeyen birine öyle rütbe vermezler.

Luffy en fazla 7 aydır yolculuk yapıyor.Yani 7 ay denizde bulunan biri ne kadar tecrübeli olabilir sence ? Ve de ne kadar karar verme yetisine sahip olabilir.Dediğim gibi olay sadece güçle kalsa iyi ama birazda diğer olaylarla ilgili rütbe mevzusu.
İyi de adam 20 yaşında kk olacak la :D Adamın yaşadıkları az buz değil.Daha glde bir shichi ile kapıştı.Gökyüzü adasına gitti orada Enel ile kapıştı.Başka bir shichi ile daha kapıştı.Enies Lobby'e daldı Lucci ile kapıştı.İmpel Down'a daldı.Sabody'de hezimet yaşadı.Acı tatlı tecrübeleri oldu adamın.

Kendisinden çok tecrübeli adamları devirdi.Amiral olacak gücü olsa verirler yani o rütbeyi denizcilerde tecrübe yaşamış olmasına gerek yok.Kobi'de genç yaşta olacak zaten olursa.Denizcileri daha iyi bilir o kadar.Yalnız şu var Luffy de Garp gibi kafasına eseni yapar çoğu zaman.Çok da takmaz.

3 kere yenilmesi olayı da normal zira rakipleri hep kendinden güçlü oluyor.Misal Law da yenildi ama Law kelepçeleri açsa bir daha dalabilir Dof'a ki bence gene ayar yer.

Unknown

İyi de adam 20 yaşında kk olacak la :D Adamın yaşadıkları az buz değil.Daha glde bir shichi ile kapıştı.Gökyüzü adasına gitti orada Enel ile kapıştı.Başka bir shichi ile daha kapıştı.Enies Lobby'e daldı Lucci ile kapıştı.İmpel Down'a daldı.Sabody'de hezimet yaşadı.Acı tatlı tecrübeleri oldu adamın.

Kendisinden çok tecrübeli adamları devirdi.Amiral olacak gücü olsa verirler yani o rütbeyi denizcilerde tecrübe yaşamış olmasına gerek yok.Kobi'de genç yaşta olacak zaten olursa.Denizcileri daha iyi bilir o kadar.Yalnız şu var Luffy de Garp gibi kafasına eseni yapar çoğu zaman.Çok da takmaz.

3 kere yenilmesi olayı da normal zira rakipleri hep kendinden güçlü oluyor.Misal Law da yenildi ama Law kelepçeleri açsa bir daha dalabilir Dof'a ki bence gene ayar yer.
Normal yenilmeler değil bunlar kendi aptallıklar ve tecrübesizlikleri yüzünden yeniliyor.Yoksa adamın gücünü tartmak ona göre strateji belirlemek ondan sonra dalmak gibi olayları yapsa bu kadar yenilgi yaşamaz.(Strateji kısmı abartılı olmak zorun da değil ama en azından ölümüne girme mantığını kaldırması lazım.)

Ben ne demek istediğimi anlatamıyorum sanırım olay sadece dövüş tecrübesiylede bitmiyor demek istiyorum. :ehe:

Unknown

Doğru gibi.Smoker düşünce olarak Garp'a benziyor o kadar.Güç konusunda da aynı olsaydı keşke.
Coby'nin, Garp'ın Roger'i öldürmek istediği gibi Luffy'i öldürmeye çalışacağını düşünüyormusunuz ?
Öyle olmaması daha güzel değil mi ? Seri Naruto ya dönmesinden iyidir.Nesiller arasında farklar olması vs. Ayrıca bana göre başlık yanlış niye Luffy nin bir Garpı olmak zorunda ki ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık