Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529

Üye silindi 1004

Düşünüyorum yani mükemmel yüzdeyle bir şeyi gökyüzüne dik göndersen bile o şeyin aynı yere tekrar düşebilme ihtimali çok düşük. Hani kaya falan olursa belki rüzgardan falan etkilemez. Yani ne diyeyim Luffy'i anası Kadir Gecesi doğurmuş.

Katakuri dövüşü önce kötüsü Dof ve Croc sanırdım ama yok arkadaş her ikisinde bu adamı kurtaran şeyler bile katakuri dövüşünden mantıklıdır.

Üye silindi 5781

96 sayfa ne tartışıldı bilmiyorum ama Katakuri tartışılmamıştır diye tahmin ediyorum.
Büyük ihtimalle Crocodile tartışılmıştır.
Crocodile Luffy'yi donut yaptı ölmedi.Robin kurtardı , daha nesi tartışılır bilmiyorum.
2-3 defa şamar oğlanına çevirdi Luffy'yi.
Crocodile'ı dövebilmesinin en büyük sebebi Mihawk'ın , Marineford'ta bahsettiği güç
''Herkesi etrafına çekebilme gücü.''.Crocodile da biraz akıllı olup Robin'den iyi bir müteffik olmayacağını anlamalıydı.
ama en zor galibiyet tabii ki Katakuri.

Artık dövüşleri zorlama olmayacak ama power uplar öyle olacak gibi. 1 arcda geleceği görmeye başladı diğer arcda taşa vurarak en üst düzey silahlanma hakisi öğrendi. G4 gibi bir saçmalığa da sahip tabi aynı anda. Bir ara da tuvalette uyanış öğrenir tamamdır.

Katakuri %54
Lucci %8

İki dövüşün birbirinden daha iyi ya da daha kötü olduğu bir taraf yok, iki dövüşte de Luffy rakibinin çok altında başlayıp en sonunda iradesi ile son kez ayağa kalkarak kazandı. Katakuri dövüşü sıkıntılı diyip de Lucci dövüşünü savunmak biraz iki yüzlülük.

Şaka bir yana Enel listedeki diğerlerine göre daha az zorlandığı biriydi meyvesinden ötürü. Bence fazla abartılıyor.

Şaka bir yana Enel listedeki diğerlerine göre daha az zorlandığı biriydi meyvesinden ötürü. Bence fazla abartılıyor.
Enel zaten One Piece'te fanlarca en abartılan karakterlerden biri. Sırf güzel bir meyvesi var diye göklere çıkarıyorlar. Bir de dönünce daha güçlü döneceğini düşünenler falan var o ayrı komik. Dönerse sadece hikâyedeki bazı eksikleri kapatmaya gelir, Ay'da gördüğü şeyler önemli.

Katakuri %54
Lucci %8

İki dövüşün birbirinden daha iyi ya da daha kötü olduğu bir taraf yok, iki dövüşte de Luffy rakibinin çok altında başlayıp en sonunda iradesi ile son kez ayağa kalkarak kazandı. Katakuri dövüşü sıkıntılı diyip de Lucci dövüşünü savunmak biraz iki yüzlülük.
Lucci dövüşünün küçük analizini yapayım ben, sayfalarla anlatmak gerekli yoksa boş.

Meyvesiz halinde zaten Lucci'nin düz shiganları tekmeleri yumrukları Luffy'e işlemiyor lastik olduğu için burayı geçiyorum

Lucci dövüşün başında Franky'i indireceğim derken mal gibi birkaç darbe alıyor dövüşün başında ; ( Gear2 vs Leopar olarak bakarsak )

Dövüşün başında aldığı bu başka tarafa yönelik hareket edip aldığı saçma sapan darbelerle adam, dövüşün kontrolünü tamamen Luffy'e vermiştir başlangıçta, gear3'e kadar böyle bir süre dövüşüyorlar, sayfaların hepsini atmaya gerek yok.

Sonrasında kolayca kaçabileceği Gear3 yani bir Devasa yumruğu malca karşılaması etti 2 ;

Daha sonra kolayca kaçtığını şu sayfalar gösteriyor zaten ;

Yani gördüğün üzere Lucci gear3'ü mal gibi alarak savaşın seyrini kendisi belirledi. Luffy o gear3 boyutunda devasa rankyakuyu vücuduna alsa zaten dövüş hemen biterdi o ayrı konu tabi.

Gear3'ten aldığı hasar yüzünden bacağı çatladı ve Luffy'i öldürecekken ağrısı nüksetti, yoksa işi bitmişti Luffy'nin.

Sonra dövüş gear2 vs Leopar olarak devam ediyor tabiki. Lucci bunlara rağmen önde götürüyor dövüşü, Rokougan'larla felç ediyor Luffy'i.

Bu arada bir tayfa gelir uzaklardan, futbol taraftarı gibin destek verirler, Lucci ise seyircisizdir.

Tüm bunlar yetmedi mi? Birde Ussop'un final gazı var tabiki sayfayı atmaya gerek duymadım.

Mangaka kılıfına bir şekilde uyduruyor yani diyeceğim, bossları gerizekalı mal gibi birşeye çevirip ilk gösterdikleri halden farklı bir şekilde karşımıza sunduğu için zorlama gibi görünüyor. Sorun Luffy'de değil rakipler Luffy karşısında genel olarak böyle işte.

Bu arada konudan bağımsız olarak şunu söyleyim, enies lobby arc'ı düzgün okuyan birisi 2 yıl önceki Lucci'nin bile Dressrosa'daki Cavendish/Hakuba ve Tüm kekteki Pedro'dan aşağı seviyede olmadığını görür, 2 yıl önceki Lucci İdeo'ya falan yenilir diyenler komik oluyor bence.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık