Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529
Zaten işin felsefesi "Ana karakter bir şekilde kurtulur, yener" :D OP Shounen bir seri olduğu için herkes bu bilinçte okumalı ve takip etmeli. Oda denen arkadaş Luffy'nin karşısına çıkardığı rakipleri daha güçsüz bir şekilde çıkartıp Luffy'e saf güç ilede ezdirebilirdi ama adamın tarzı bu. Çizdiği seri saf güçten ibaret değil. Bu seride ne kadar gerçek dışı şeyler olsa da dövüşün sonunu belirleyen reel faktörlerde var. Hepsini sayarsak liste şöyle olurdu galiba:

1- Mekan
2- İrade
3- Meyve zaafiyeti
4- Meyve üstünlüğü
5- Meyve gücü
6- Haki
7- Karakter zaafiyeti (kibir, egoist, tanrı kompleksi, korkak, abaza vs. vs.)
8. Duygusal faktörler (Walk to Franky House)
9. Kullanılan teçhizatlar (kılıç, gözlük, silah vs.)
10. İnsanüstü güç kazandıran teknikler (Rokugan, Soru, Hasshoken vs. vs.)
11. Douriki (fiziksel güç)
12. Zeka
13. Vücut kabiliyeti
14. Irksal güç (Balık adam, mink, dev vb.)
15. Soy gücü (Rogerin oğlu, Dragonun oğlu vs. vs.)

Ve daha fazlası dövüşün sonucu belirliyor.

Şimdi Luffy'nin karşısında Katakuri var ve adamın karakter zaafiyeti var. Nedir o? Adam en başta delikanlı. Dövüşüne kimsenin karışmasını istemiyor. Gurur sahibi. Başka bir zaafiyetide görünmesinden utanç duyacağı ağzı. Ağzı göründüğünde utanıyor sinirleniyor ve sakinliğini yitirip k.hakiye hakim olamıyor. Ama gördük ki kendini toparlayıp sakinliğini kazanabilecek kadar zeki.

Luffy'nin karşısında Enel var mesela adam kendini tanrı sanıyor. Kimsenin kendine vuramayacağını ulaşamayacağını sanıyor lakin aldığı ilk darbede hem fiziksel açıdan hem de mental açıdan çöküyor.

Luffy mesela dövüşürken çok zeki. Aklı savaşa çalışıyor lakin çok salak. Zoro BW'leri indirirken onlar bize sake ısmarladı diye Zoroya atarlanmıştı mesela.

Demek istediğim ana karakter bile bazen yazar tarafından yukarıda yazdığım sebepler yüzünden zor duruma sokuluyor.
Ana düşman zayıf görülürse Oda çok rahatsız oluyormuş bundan. Güçlü göstermek için elinden geleni yapıyormuş hatta. Kendisi söylemişti. Peki ne oluyor bu durumda? Ortaya bir kamyon dayak yiyen Luffy çıkıyor. :D Luffy'de ana karakter olmanın getirdiği avantajlar kadar dezavantajları da var. Mazlum bile bu kadar dayak yememiştir lan. :(

Eskide kaldığı için unutmuşum ama Crocodile en zorlamasıdır. Hatta Robin kurtarmasa serinin bittiği yer desek yeridir.
Robin'in kurtarması zorlama olmaz. Robin Croco'ya en başından beri çok sadık değildi. Crocodile dövüşünde zorlama varsa bile bu ilk kısımda değil, hele ki Robin'in yardımında hiç değil. Zorlama kaçamayacağın ve savunma yapamayacağın bir anda gökten gelen bir yardımdır, Brulee gibi.

Hepsi zorlama, işlemek istediği tema ve anlatmak istediği hikayeler yüzünden hepsi yarım yamalak dövüşler. En basitinden "taktiksel zeka, strateji uzmanı" bla bla diye övünen Krieg'deki fiziksel güç ve silahlar Usopp'ta olsa Luffy, Zoro ve Sanji'yi aynı anda falan alırdı o dönemde. Balıkadamlar şöyle balık adamlar böyle diye övüne övüne kendisini bitiremeyen Arlong Luffy'nin kolunu çene gücü ile bile kopramıyor la.

Robin'in kurtarması zorlama olmaz. Robin Croco'ya en başından beri çok sadık değildi. Crocodile dövüşünde zorlama varsa bile bu ilk kısımda değil, hele ki Robin'in yardımında hiç değil. Zorlama kaçamayacağın ve savunma yapamayacağın bir anda gökten gelen bir yardımdır, Brulee gibi.
Açıklamayı iyi yaptın ama tam olarak öyle değil. Yani öyle ama ondan ibaret değil zorlama. Bana göre Luffy'nin üç amiralin karşısına atlayıp burnu bile kanamadan kurtulması zorlama.

şu vs leri tayfa da başka biri yapıp bu şekil de alsaydı ne derdiniz acaba bunu düşünüyorum :D
Alan var zaten. Kusura bakmayın ama sizin fanlığınız bunu görmenize engel. Bundan çok daha beteri var.

Çizik bile atamadığın adamı, tek bir düşünmeden sonra tek hamle ile yenmek abartının dibidir. Zoro'yu o kadar kesip biçen arkasındaki sütunun salam gibi doğrandığı sahneden sonra tek hamle ile rakibin dayanıklılığını hiçe sayarak hiç konuya dahil etmemek yapılan çok büyük bir hatadır. En azından Luffy'nin rakipleri tek hamle ile işleri bitmiyor.

Sonrasında ne oldu? 600 bölümdür Zoro'nun o sıra yaptığı şeyi bir daha yapamaması. Yiyor muyuz yiyoruz tabi. Aynısı Kaku'da da oldu. Adam akıllı zarar veremediği rakibi sonrasında 400 bölüm görmeyeceğimiz bir teknikle kesip atıyor.

Zoro fanları da Zoro rakiplerini tekliyor diye seviniyor. He biz de seviniyoruz da ayırdında olmak lazım. Luffy'nin dövüşlerini tartıp biçtiğiniz kadar Zoro'nun dövüşlerini tartıp biçseniz olacak da olmuyor.:S

Zaten işin felsefesi "Ana karakter bir şekilde kurtulur, yener" :D OP Shounen bir seri olduğu için herkes bu bilinçte okumalı ve takip etmeli. Oda denen arkadaş Luffy'nin karşısına çıkardığı rakipleri daha güçsüz bir şekilde çıkartıp Luffy'e saf güç ilede ezdirebilirdi ama adamın tarzı bu. Çizdiği seri saf güçten ibaret değil. Bu seride ne kadar gerçek dışı şeyler olsa da dövüşün sonunu belirleyen reel faktörlerde var. Hepsini sayarsak liste şöyle olurdu galiba:

1- Mekan
2- İrade
3- Meyve zaafiyeti
4- Meyve üstünlüğü
5- Meyve gücü
6- Haki
7- Karakter zaafiyeti (kibir, egoist, tanrı kompleksi, korkak, abaza vs. vs.)
8. Duygusal faktörler (Walk to Franky House)
9. Kullanılan teçhizatlar (kılıç, gözlük, silah vs.)
10. İnsanüstü güç kazandıran teknikler (Rokugan, Soru, Hasshoken vs. vs.)
11. Douriki (fiziksel güç)
12. Zeka
13. Vücut kabiliyeti
14. Irksal güç (Balık adam, mink, dev vb.)
15. Soy gücü (Rogerin oğlu, Dragonun oğlu vs. vs.)

Ve daha fazlası dövüşün sonucu belirliyor.

Şimdi Luffy'nin karşısında Katakuri var ve adamın karakter zaafiyeti var. Nedir o? Adam en başta delikanlı. Dövüşüne kimsenin karışmasını istemiyor. Gurur sahibi. Başka bir zaafiyetide görünmesinden utanç duyacağı ağzı. Ağzı göründüğünde utanıyor sinirleniyor ve sakinliğini yitirip k.hakiye hakim olamıyor. Ama gördük ki kendini toparlayıp sakinliğini kazanabilecek kadar zeki.

Luffy'nin karşısında Enel var mesela adam kendini tanrı sanıyor. Kimsenin kendine vuramayacağını ulaşamayacağını sanıyor lakin aldığı ilk darbede hem fiziksel açıdan hem de mental açıdan çöküyor.

Luffy mesela dövüşürken çok zeki. Aklı savaşa çalışıyor lakin çok salak. Zoro BW'leri indirirken onlar bize sake ısmarladı diye Zoroya atarlanmıştı mesela.

Demek istediğim ana karakter bile bazen yazar tarafından yukarıda yazdığım sebepler yüzünden zor duruma sokuluyor.
Tamam "Ana karakter illaki kurtulur,yener" felsefesi olucak bundan kaçış yokta bu opta daha da ön plana çıkıyor bence.Yani Luffy'i izlerken biraz da "Aha şimdi s.çtı,yok yok bu sefer kurtulamaz imkanı yok" havalarına girmemiz lazım ki konu Luffy'se ben bu havaya giremiyorum artık.:/

O bahsettiğin karakter zaafiyetleri de işte zorlama değil midir ? Serinin başından beri bu tip zaafiyetleri olan adamlar çıktı.Hani 1 değil 2 değil 3 değil daha da fazla.E doğal olarakta insan zorlama diye düşünüyor.Yav düşünebiliyor musun yonko+sağ kol+komutanla etrafları çevrilmişken(düğünden bahsediyorum) Luffy'ler o ortamtan tek bir kayıp vermeden kaçabiliyorlar.Neden ? Çünkü BM'nin karakter zaafiyeti var.Çünkü Smoothie pasif kalmış bir insan(yine karakter zaafiyeti).O yüzden bunlar benim hoşuma gitmiyor diyeyim.

Alan var zaten. Kusura bakmayın ama sizin fanlığınız bunu görmenize engel. Bundan çok daha beteri var.

Çizik bile atamadığın adamı, tek bir düşünmeden sonra tek hamle ile yenmek abartının dibidir. Zoro'yu o kadar kesip biçen arkasındaki sütunun salam gibi doğrandığı sahneden sonra tek hamle ile rakibin dayanıklılığını hiçe sayarak hiç konuya dahil etmemek yapılan çok büyük bir hatadır. En azından Luffy'nin rakipleri tek hamle ile işleri bitmiyor.

Sonrasında ne oldu? 600 bölümdür Zoro'nun o sıra yaptığı şeyi bir daha yapamadığını. Yiyor muyuz yiyoruz tabi.
Hadi zoro'nun zorlama olsun o vs, bir tane vs den bahsediyorsun biz en az 3 vs den bahsediyoruz luffy için. Artı zoro adamı dövüş bitmeden bir kere de yendi mi yendi zaten zoro reise kaçıp kaçıp gelmek yakışmaz ama ben o vs nin zorlama olduğunu düşünmüyorum adam ölümün eşiğine gelip kendini aştı o yaptığı şeyi de elbet bir gün yapacaktır adam ondan sonra kiminle dövüştü adam gibi de yapsın ki ? ben zoro fanıyım ama luffy de severim bence sizin fanlığınız bazı şeyleri görmenize engel oluyor. Bu ara da zoro yerdeyken mr1 çay molası vermeye gitmiyordu onu da hatırlatayım.

Açıklamayı iyi yaptın ama tam olarak öyle değil. Yani öyle ama ondan ibaret değil zorlama. Bana göre Luffy'nin üç amiralin karşısına atlayıp burnu bile kanamadan kurtulması zorlama.
Anlık sahneler için çok da kasmamak gerek. Luffy'nin onu yapması müttefik güçleri ateşlemişti. Ki Luffy onları yenemeyeceğini de biliyor, bir an onlara saldırırken, sonra onları atlatmaya uğraşıyor. Ama Kata dövüşünde ben bir gireyim de yukarıdan beni kollayan vardır dercesine hareket ediyor. Hakisi bitince ne yapacağı belli değil mesela. Brulee önüne çıkmasa ne olacak? Kaçması gerektiğini bile Kata söyledi, yoksa ona göre pozisyon alamayacaktı Luffy.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık