Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Eksikliği

Shounen ana karakterlerinin genel özelliğidir zaten ciddiyetsizlik ve aptal olmak. Ciddi durumlar dışında hep böyledirler. Yeni dönemde daha ciddi karakterler çıkmaya başladı. Mesala Baby Steps'den Maruo veya Kuroko buna örnek olabilir. Gerçi Kuroko yan karakter ama. :D Eski serilerde varsa da ben görmedim. Belki Conan olabilir. Luffy de bunlardan biri, DB'nin etkisi işte. Luffy KK olsa bile kişiliği değişmeyecektir. Ve bunu kesinlikle eksiklik olarak görmüyorum ben. Aksine Luffy sevmemde büyük bir paya sahip.
Şimdi dürüst olalım, Goku çok daha tutarlı ve yerine göre davranmasını bilen biri..

Shounen ana karakterlerinin genel özelliğidir zaten ciddiyetsizlik ve aptal olmak. Ciddi durumlar dışında hep böyledirler. Yeni dönemde daha ciddi karakterler çıkmaya başladı. Mesala Baby Steps'den Maruo veya Kuroko buna örnek olabilir. Gerçi Kuroko yan karakter ama. :D Eski serilerde varsa da ben görmedim. Belki Conan olabilir. Luffy de bunlardan biri, DB'nin etkisi işte. Luffy KK olsa bile kişiliği değişmeyecektir. Ve bunu kesinlikle eksiklik olarak görmüyorum ben. Aksine Luffy sevmemde büyük bir paya sahip.
Goku ciddiyetsiz ve aptal değil, sadece saf. Ciddiyetsizlik ve aptallık Luffy'e özgü yetenekler, hiç öyle şonen sınıfına has bir şey gibi söylemeyin, değil çünkü. Kenshiro gibi, Toriko gibi, Himura Kenshin gibi örnekleri var. Şimdi düşünüyorum, Naruto ile İçigo bile böyle değil. O derece yani. Komiklik unsuru olsun diye karakterlerin ayak altına alındığı yerler olur ama karakter özelliği olarak Luffy'den başka pek görmeyeceğimiz bir özellik bu.

Ichigo goku falan bunlarla Luffyyi karşılaştırmayin ayıptır.
Luffy alabastaya kadar gayet orjinal karakterdi potansiyeli iyidi Bk ettiler.

Luffy gerektiğin de ciddi oluyor geçelim bunları. Luffy nin asıl eksikliği fazla merhametli olması

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık