Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Eksikliği

Roronoa Zoro

Bana göre Luffy ölüp ana karakter Law olmasının yanındayım; böyle şaşırtma olursa çok iyi olur.
Acilen Luffy babasından eğitim alırsa daha zeki ve güçlü olacağına inanıyorum.

Alpamis

Luffy'nin eksiği yok. Luffy bazı yaptığı ciddiyetsizlikleri yapmadan da komedi unsuru olabilir seride. Mangaka'nın hatası var bana göre. Boss'u şişiriyor da şişiriyor. Luffy'i de yanında biraz eziyor. Sonra forumda Luffy öyleydi böyleydi diye laflar çıkıyor. :D

Roronoa Zoro

Zoro,sanji ve robin tayfaya fazla bence mental olarak.Nami de eklenebilir de,o da korsanlık ne bilmiyor.Hikaye zaten korsan hikayesi değil,luffy nin bu şekil bebe olması normal.Aokiji ilk gördüğünde deden gibi çocuksun demişti.D lerde bu özellik var o belli.BB ve dragon hariç tabi.Ama son 2 arc tır mangaka çok cılkını çıkardı.Yeni dünya ya adam atmışsın,hem kaptan hem tayfasını bi değiştir.Usop-çoppa-luffy hala anaokullu,brook desen keza.Tayfayı ciddi çizmesi lazım mangaka nın sadece luffy değil çoğu karakter öyle.
Yeri geldi luffyinin tayfası ciddi oluyor, ama Luffy hala mala bağlıyor, çok acınası durum teşkil ediyor.

Roronoa Zoro

Luffy kendisi belirtti . "İyi yemek yapamam , iyi gemi süremem , iyi şarkı da söyleyemem ama bunları yapacak dostlara sahibim." :T
Amaç bu zaten. Tayfa - Nakama ...
Luffy den dünyayı takip etmesini beklemenin mantığı nedir. :/ Onu yapacak dostlara sahip.
Sen ne olsun istiyorsun ki ?
Biraz kafasını çalıştırsın, yoksa tayfanın alayı ölecek. Bu durumda ilerlerse bebek animesi olacak 0-6 yaş grubunu temsil edecek bu anime yani durum bunu gösterir.

Tek eksiği rakibini ciddiye almaması. Caesar den bile ilk başta dayak yedi. En baştan rakibiyle ciddi dövüşse daha iyi olur. Bi yonkouyla karşılaşsa şakaya gelmez aklını alır lufynin.
Aynen kardeşim durum bunu gösteriyor, Luffy karakteri ya ölüp başka ana karakter koyması gerek ya da onu geliştirmesi gerek, bunlar olmazsa artık izlenmeyi bırak hiçbir şey yapmaz. Ben artık Luffy izlemiyorum ki sen düşün ana karakter olmasına karşın başka karakterlere bakıyorum. Bu da animeyi bitirecek.

Mübarek senin dediğin gibi biri olsa Luffy, Luffy olmaz en başta.

Demişsin ''karakteri böyle demeyin'' diye. Ama sen asıl olayı kaçırıyorsun. Diyelim Luffy, gündemi takip eden biri olsun. Diğer korsanlardan ne farkı kalır?
Kardeşim Shanks gibi olmaya çalışıyor ama tırnağı olmaz o başka karaktere bürünürse elinde patlar bence Luffy'nin karakteri gerçek değil hiç sanmıyorum. Shanks yeri geldi mi ciddi yeri geldi mi de aklını kullanıyor.

Adam hayatının %90'ını gomu gomu no baka olarak geçiriyor. Enelde hiç düşünmediği hali var ya o hesap. Ama luffy'i o haliyle seviyoruz o da ayrı mesele. Bence hakisi dışında bir eksiği yok garp kadar koka bilse zaten...
Bizde seviyoruz, ama baydı be kardeşim durumlar artık basit değil 2 yıl geçti, artık ciddiye alınması gerek Ace kaybetti. Bu gidişle nakamalarını da kaybeder. Akıl en büyük güçtür bunu unutmayın.

Monkey :D Luffy

Luffy eskiden bu kadar çocuksu değildi bence gökyüzü adasından itibaren luffy nin ciddi yanı giderek azaldı 2 yıl sonrada biraz sırıtmaya başladı(İmpel Down Marineford nispeten ayırırım)

Luffy'den kesinlikle ciddiyet beklemiyorum ben.Kaşları çatık cool karakterler gibi dolaşmasını bekliyorsanız daha çok beklersiniz. Zaten o tarzda birisi olsaydı Luffy'yi bu kadar sevmezdim. Luffy'nin tek sinir olduğum anı,Bellamy gibi gereksiz birisine fazla yumuşak davranmasıydı o kadar. Onun dışında herşeyiyle dört dörtlük ve Op'yi tek başına sevdirecek kadar müthiş bir karakter zaten.

Luffy'den kesinlikle ciddiyet beklemiyorum ben.Kaşları çatık cool karakterler gibi dolaşmasını bekliyorsanız daha çok beklersiniz. Zaten o tarzda birisi olsaydı Luffy'yi bu kadar sevmezdim. Luffy'nin tek sinir olduğum anı,Bellamy gibi gereksiz birisine fazla yumuşak davranmasıydı o kadar. Onun dışında herşeyiyle dört dörtlük ve Op'yi tek başına sevdirecek kadar müthiş bir karakter zaten.
+1 Luffy'nin eksik yanı yok ciddiliğinede gelirsek zaten yeri gelince çok ciddi olan biri.

Shounen ana karakterlerinin genel özelliğidir zaten ciddiyetsizlik ve aptal olmak. Ciddi durumlar dışında hep böyledirler. Yeni dönemde daha ciddi karakterler çıkmaya başladı. Mesala Baby Steps'den Maruo veya Kuroko buna örnek olabilir. Gerçi Kuroko yan karakter ama. :D Eski serilerde varsa da ben görmedim. Belki Conan olabilir. Luffy de bunlardan biri, DB'nin etkisi işte. Luffy KK olsa bile kişiliği değişmeyecektir. Ve bunu kesinlikle eksiklik olarak görmüyorum ben. Aksine Luffy sevmemde büyük bir paya sahip.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık